Spontánne potraty v skorom štádiu a následné tehotenstvá

emuska08
9. jan 2015

Ahojte žienky. Určite nás tu je takých nešťastníc viac, nanesťastie. Chcem sa vás ale opýtať, ako ste to prežívali a čo vám nakoniec pomohlo dočkať sa rozprávkového konca. Držme sa, myslime pozitívne a prijmime minulosť.

erika526
24. sep 2015

@emuska08 v predoslych som brala od zaciatku,vlastne uz aj pred tehotenstvom dufaston, no zbytocne...potom som uz dufaston ani vidiet nechcela a musela som "vybojovat" iny liek...

erika526
24. sep 2015

@emuska08 tretie tehotenstvo bez problemove,brala som do 14.tyzdna utrogestan 4x denne, a od 6.tyzdna heparinovy pripravok.

redlola
24. sep 2015

u nas boli oba potraty v 9+0tt. zoznam deti ide potrat-dieta-potrat-dieta. po druhom potrate sa to zacalo riesit endokrinologiou, hematologiou, druhe potratene babatko slo na cytogeneticky rozbor. vsetky testy boli negativne, babatko nemalo geneticke vady. odhad gynekologa aj hematologicky bol, ze pravdepodobne mam skrytu trombofilnu vadu, ktora tie babence pozabija. preto mi odporucili hned po zisteni teohtenstva nasadit heparin. cize dalsie tehotenstvo po 2.potrate (to boli dva cykly) mi nasadili fraxiparine. a od nejakeho 8.tyzdna duphaston. mam z toho krasnu dcerku. psychicky sa treba trochu pozviechat, nelutovat sa, ist dalej. jednoducho sa to napise, no mam vlastnu skusenost, ze uzieranie sa podla mna brani tehotenstvu. po prvom potrate som sa zozierala a trapila myslienkami preco prave ja a ake by uz bolo velke babatko, apod. dlhych 9 mesiacov, kyam sa znova podarilo otehotniet. urcite tomu napomohlo, ze som mala svagrinu, s ktorou sme mali rovnaky termin porodu +- par dni, ona zostala tehotna, ja som potratila, mala som ju rped ocami, ako jej rastlo brusko, ako ju vsetci obskakovali a tak. bolo to nesmierne bolestive a mna to uzieralo. pri druhom potrate sa stala rovnaka situacia - obe sme boli zase rovnako tehotne + tyzden, ona tehotna, ja potrat. ten druhykrat som to uz brala s vacsou lahkostou, mozno aj peto, ze sa zacalo nieco hybat, ze sa usudilo, ze to asi nebude az taka nahoda.po kyrete naskocil cyklus do 5-6 tyzdnov, prebehol dalsi cyklus a na ten dalsi sme uz boli tehotni. proste asi je lepsie sa fakt tak nezozierat, neuhanat partnera, ze dnes je ten oplodnovaci den, tak rychlo podme na to... pokusit sa spravit vsetko pre to, aby sme zistili, co je za problem a hlavne pozitivne mysliet, ze to dobre dopadne 🙂 zelam vela sil

erika526
24. sep 2015

@eviq dakujem.ja uz mam uspesne tehotenstvo za sebou...len som bola zvedava,ze nakoniec co ti pomohlo...

erika526
24. sep 2015

@redlola a teba neposlali na genetiku?

redlola
24. sep 2015

@erika526 nie, iba endokrinologia a hematologia. robila sa cytogenetika plodu.

erika526
24. sep 2015

My sme boli obidvaja s manzelom,a mne sa tam ukazalo ten heterozygotny stav krvi...a to sa riesilo vlastne s fraxiparinom

hwiezdinka
25. sep 2015

@eviq a kedy ti nasadili injekcie, pred otehotnenim, ci az po potvrdeni tehotenstva?

eviq
25. sep 2015

@emuska08 ja som mala dva potraty s krvácaním a treti bez, moze to aj tak byť :(

eviq
25. sep 2015

@hwiezdinka v tom úspešnom tehotenstve som si pichala fraxik 0,4 6 týždňov pred otehotnenim a taktiež Prednison som brala 6 týždňov pred otehotnenim 5 mg denne. Potom som znížila na 2,5 mg. Plus k tomu femibion800 lebo pri poruchách zrazania telo nevie vstrebať kyselinu listovú, takze obyčajná nestačí, femibion ju obsahuje nejak nastiepenu, takze telo ju vie využiť.

emuska08
autor
25. sep 2015

@eviq no u mna je to presne tak ako u teba... Hcg klesa, uz je len 32 a krvacanie nikde... Dufam ze to nebude na zakrok. A stvrte sa uz podarilo? Mala si teda imunologicky problem?

eviq
25. sep 2015

@emuska08 imunologicky problem sa nepotvrdil ale brala som Prednison. Štvrté sa podarilo. Ja som však nemala až také skore potraty, potiahla som do 7-11 TT.

jankastubka
25. sep 2015

Ja mam za sebou dva potraty, momentalne absolvujeme vysetrenia. Endokr. A imnulogia ok. Na genetike nam povedali, ze az o dva mesiace budu vysledky, ale ze nema vyznam cakat so snazenim dovtedy. Tak neviem, este mi chyba hematologia. Snad aspon tam to bude rychlejsie, buduci mesiac sme sa uz chceli zacat snazit.
Na tie injekcie, co si davate preventivne, to vam musel predpisat lekar? Ja sa bojim, ze ak nebudem mat vysledky dovtedy, ze ci radsej nebrat tie injekcie precentivne.

emuska08
autor
25. sep 2015

@jankastubka Ja by som na tvojom mieste pockala... tie dva mesiace nie su take strasne, horsie bude ak sa to zopakuje... hovorim z vlastnej skusenosti. Cize trosku si precistit hlavicku od toho, nemysliet na to, urobit si s muzom pekne chvile a tie dva mesiace prejdu ako nic 🙂 Heparinove injekcie ti bez indikacie neda ziadny lekar, to riskovat nikto nebude. Ja mam napriklad opacny problem, mne sa krv nezraza dobre

bleee
25. sep 2015

ahoj, ja som po dvoch spontánnych potratoch absolvovala všetky vyšetrenia a zistili mi poruchu zrážanlivosti krvi. Ďalšie 2 tehotenstvá som si zo začiatku pichala Clexane a brala som duphaston na udržanie tehu. Nakoniec boli obe dve následné tehotenstvá krásne bezproblémové a my máme dve zdravé detičky 🙂

jankastubka
25. sep 2015

@emuska08 no len ja uz 2 mesiace cakam a dalsie 2 mi pridu ako nekonecno. Na hematku asi pockam, ta dufam nebude tak dlho.
Ale na genetike mi povedala doktorka, ze nevidi dovod cakat, ze ak mi nieco najdu, tak mi uz nic nepomoze, ze lieky na to nie su, len sa to sleduje.

emuska08
autor
25. sep 2015

@jankastubka Ano jasne, na tu hematku som myslela. Ak je na prd genetika tak tam plati len pravidlo skusat kym sa nepodari. V kazdom pripade drzim palce nech ti to vyjde cim skor 🙂 dufam ze buduci rok sem budeme davat fotky nasich babatiek 🙂

emuska08
autor
25. sep 2015

@bleee ano hematologicka pricina je celkom casta, ale nie je to pravidlo. Heparinmi sa to da pekne udrzat 🙂 len to kazdedenne pichanie musi byt "o hubu" ale konecny vysledok je na nezaplatenie

reni1512
25. sep 2015

Ahojte, pridavam sa ... prisli sme o babo na konci 6tt, som objednana na hematologiu, ale az v novembri. Mam uz doma zdravu dcerku, neviem preco to teraz nevyslo..mozno priroda..uvidime co ma caka 😒 Drzim prsty baby

hwiezdinka
26. sep 2015

@emuska08 a ty si pichala injekcie a napriek tomu sa to neudrzalo? Bola si aj na kyrete, ci si sa vycistila sama?

emuska08
autor
26. sep 2015

@hwiezdinka nepichala, kedze nemusim lebo nemam hustu, ale naopak riedku krv... prvykrat som mala kyretaz, druhykrat som sa vycistila sama a teraz do tretice cakam, ci to odide, HCG uz skoro ziadne a ani kvapka krvi :/

emuska08
autor
26. sep 2015

@reni1512 To moze byt kludne nahoda... nabuduce to uz bude OK a ak sa smiem opytat, kde sa to pokazilo, co sa stalo? bola si na zakroku? Drzim palce

hwiezdinka
26. sep 2015

@emuska08 verim, ze sa vycistis sama, pre telo je to urcite lepsie a prajem, nech sa co najskor mozete znovu snazit a tentokrat s uspesnym koncom.

reni1512
26. sep 2015

@emuska08 ahooj, neviem.... zacala som spinit a potom krvacat, no v 5/5tt nebolo vidiet len dutinu...cize aj tomu prikladam vinu, ze sa nevyvijal asi plod. Nie kyret som odmietla, vycistila som sa sama, na kontrole mi povedal ze je vsetko ok, ze vyzera to tak, ze som cista. Presli asi 2tyzdne a teraz znovu krvacam tak neviem... 😒

redlola
26. sep 2015

@emuska08 ja som si pichala fraxi do konca sestonedelia, nejako mi to uz potom neprislo ako nieco divne. ked viem, preco to picham. aj hematologicka, aj gynekolog mi povedali, ze fraxi nie je zarukou, ze to vyjde, ale ze velakrat to vyslo. hematologicka mi povedala, ze mutacii je X, ale momentalne vedia odhalit len zopar, preto ostatne nazyvaju skrytymi. povedala, ze preto mam ten najnizsi preventivny fraxiparin a urcite mi nepovie, aby som ho nebrala, aby sa to nedajboze nezopakovalo. to iste mi gynekolog povedal, ze ked mal pacientky so seriou potratov, nasadil im ten fraxi a je dost mozne, ze aj preto donosili a porodili zdrave babatko. preto predpokladaju obaja, ze je to proste nejaka vada a toto moze zvysit sance. a tiez na konci sestonedelia mi povedali, ze v dalsom tehotenstve opat nasadzujeme fraxiparin. ku koncu tehotenstva som uz bola aka skusena v pichani injekcii, hoci, vdaka znizenej schopnosti pohybu opat cela modrinova :D

emuska08
autor
26. sep 2015

@redlola ja som pri prvych dvoch krvacala, pri tomto som mala od zaciatku duphaston a ani naznak spinenia nebol, ale predsa hcg klesalo. lekar mi povedal to co som tusila, teda ze to je imunologicke, s najvacsou pravdepodobnostou vytvaram protilatky proti embryu, moj imunitny system ho okamzite rozozna ako cudziu hmotu, kedze polovica genetickej info je partnerova, teda cudzia, okamzite sa zacne branit. Dokonca som pocula ze vacsinou maju tento problem zeny, ktore maju hypersenzitivne ochorenia /napr, alergia/, ked imunita reaguje neadekvatne silno aj na podmety, ktore organizmus neohrozuju... a som alergicka od 5r.

hwiezdinka
26. sep 2015

@emuska08 no co sa tyka alergii, nemyslim, ze to moze mat az taky vplyv, dnes je alergik pomaly kazdy druhy clovek (je to civilizacna choroba) a mnohi o tom ani nevedia. Skor ide o reprodukcnu imunologiu.

emuska08
autor
26. sep 2015

@hwiezdinka Ano jasne, ja som to ani nie tak myslela. Mylsela som to tak, ze to jedno percento zien, ktore prekonalo tri a viac spontannych potratov a ma imunologicku pricinu, ze ma aj ine imunologicke ochorenia, medzi ktore patri aj alergia, lupus atd...

ddanaa
5. okt 2015

@redlola ahoj takze vlastne tebe nezistili ani hematolog ani imunolog ziadne ochorenie resp pricinu?

redlola
5. okt 2015

@ddanaa nie, nic sa nezistilo. na imunologii som nebola, iba na hematologii a na endokrinologii a druhe potratene babatko sa davalo na cytogeneticky rozbor. vyjadrili iba predpoklad, ze mam pravdepodobne skrytu trombofilnu vadu a preto mi preventivne dali ten najslabsi fraxiparin hned po zisteni dalsieho tehotenstva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre