Spontánne potraty v skorom štádiu a následné tehotenstvá

emuska08
9. jan 2015

Ahojte žienky. Určite nás tu je takých nešťastníc viac, nanesťastie. Chcem sa vás ale opýtať, ako ste to prežívali a čo vám nakoniec pomohlo dočkať sa rozprávkového konca. Držme sa, myslime pozitívne a prijmime minulosť.

ddanaa
5. okt 2015

@redlola aha dakujem, mrzi ma to

hwiezdinka
13. okt 2015

@redlola a kedy ti nasadili fraxik, este pred otehotnenim, ci az ked sa potvrdilo tehu?

redlola
14. okt 2015

@hwiezdinka ked sa potvrdilo tehotenstvo, boal som u gyn na zaciatku piateho tyzdna, tusim 4+0 tt. tak mi aj hovoril, ze hned ako zistim tehotenstvo, mam prist a nasadi heparin.

silica
14. okt 2015

@zuzub ahoj, prosimta kde ti robili vysetrenie na syndrom lepivych dosticiek? ja som bola u Mudr Drakulovej v BA, teraz cakam na vysledky, ale zabudla som sa jej spytat, ci mi da zistit aj ten syndrom :(

zuzub
14. okt 2015

@silica ahoj ja som bola v hemomedike v Martine.

lina129
14. okt 2015

@emuska08 ahoj, tak ako si dopadla? bola si aj na tej hematke? ja mam totiz podobne ako ty, velmi riedku krv, cize nemam problem, ze by sa mi silno zrazala krv, ale naopak... prejavuje sa ti to aj na ms? mavas silnu ms?

silica
14. okt 2015

@zuzub aha, dakujem. a ako dlho sa caka na vysledky?

zuzub
14. okt 2015

@silica nejake 2tyzdne

emuska08
autor
14. okt 2015

@lina129 Na hematologii som bola uz minuly rok, tam sa nic neukazalo ako pricina... Niekedy mam MS silnejsiu, ale to vzdy na 2 a 3 den. Pri tomto poslednom som uzivala Duphaston a nekrvacala som a ani som nespinila, takze tam by problem nemal byt minuly tyzden v pondelok som bola na reprodukcnej imunologii v prahe kvoli moznym autoimunnym reakciam, ktore by mohli byt dovodom potratov... na vysledok si pockam este asi 2-3 tyzdne.... no uvidim. A u teba to ako prebiehalo? Bola si uz na nejakych vysetreniach?

lina129
15. okt 2015

@emuska08 ano, ja som uz bola na reprodukcnej imunologii, ale v Bratislave a aj na genetike... na hematolgii som nebola ani na endikrinologii, ale moj gyndos mi povedal, ze ak by tam bol nejaky problem so stitnou, ze to by zistil z hormonalneho profilu... Tebe robili hormonalny profil? A v prahe si bola na imunologii? 😕

emuska08
autor
15. okt 2015

@lina129 hormonalny profil mi nerobil lebo udajne keby bol problem tam tak ani neotehotniem. Ale vidim ze kazdy lekar ma ine postupy, zvlastne nie? Hej na imuno v prahe, uvidime vysledky ci nemame problem len spolu s partnerom... Co by bolo dost na prd... Uz coskoro budu vysledky, uz takmer polovica casu presla

lina129
15. okt 2015

@emuska08 aha, tak na imuno v prahe brali krv aj tvojmu partnerovi? lebo tu v Ba brali len mne, ze partner netreba... 😨
Tak dobre je asi vsetko vylucit, napr. kamaratka tiez potratila prave kvoli stitnej zlaze

meusicka
15. okt 2015

@emuska08 ahoj, je mi luto co sa vam stalo, chcem sa spytat ci si neskusala pred otehotnenim pit bylinky? alchemilka zltozelena a rebricek obycajny? ja som ich pila pred prvym tehotenstvom, to prebehlo hladko, potom som druhy krat neplanovane otehotnela a hned som mala problemy, krvacala som a potom v 11tt som musela ist na kyret, kedze moje babo sa nevyvijalo a nemali sme ani srdiecko. a potom sme sa rozhodli znova skusit a zase som pila cajiky a na 4 cyklus sa nam podarilo otehotniet a znova vsetko bez problemov. tie cajiky su dobre na posilnenie matenice, vrelo ich odporucam. jo a nenapisala som, ze moje druhe uspesne tehulkovanie skoncilo v 39tt a narodili sa nam dvojvajecne dvojicky. takze silno drzim palce aby sa dalsie tehulkovie uz vydarilo a aby ste ho dotiahli do supesneho konce.

emuska08
autor
15. okt 2015

@lina129 krv mu nebrali. On odovzdaval svoj "material" 😝 Idu to testovat dokopy ci nevytvaram protilatky... tak som zvedava uz

emuska08
autor
15. okt 2015

@meusicka Neskusala som, ale pravdu povediac mam v plate zajst za tou pani bylinkarkou dokde od Piestan... Kopacova sa tusim vola. Dvojicky? To je skvele 🙂 a smiem sa opytat ci dievatka alebo chlapci alebo kombinacia? 😉

hwiezdinka
16. okt 2015

@emuska08 pani Anka Kopacova z Vrboveho, ona len robi v Piestanoch v kupeloch (je tu aj tema specialne o nej). A odkial si? 🙂

emuska08
autor
17. okt 2015

@hwiezdinka Byvam nedaleko Novych Zamkov, nie je to najblizsie ale ani najdalej... Volala som s nou a vravela mi ze robi len v utorky a stvrtky poobede u seba doma... Pockam uz na vysledky z Prahy a potom za nou skocim ;)

hwiezdinka
17. okt 2015

@emuska08 Tak to mas dobre, ze ste pomerne blizko, to je ta nevyhoda, ze robi u seba doma len 2 dni v tyzdnu aj to len par hodin a neda sa objednat. To ma odradza ist tam a cakat, kedy a ci sa vobec dostanem na rad...skoda, inak by som k nej zasla, mnoho bab si ju chvali, ze im pomohla 🙂

emuska08
autor
17. okt 2015

@hwiezdinka no ved toto. Ja teraz cas nemam vobec, vkuse v praci a este aj dom staviame... No hroza 😀 a ty si odkial?

hwiezdinka
17. okt 2015

@emuska08 vychodnarka z KE 😀

emuska08
autor
18. okt 2015

@hwiezdinka Ja som tam studovala 😝

hwiezdinka
18. okt 2015

@emuska08 a kde na ktorej VS? To je dobra dialka z NZ 🙂

emuska08
autor
18. okt 2015

@hwiezdinka na UVLF no dialka to bola ale mne to neprekazalo 😀.
Prave naopak.

hwiezdinka
18. okt 2015

@emuska08 A kedy budete mat vysledky z Prahy? U koho ste boli?

emuska08
autor
18. okt 2015

@hwiezdinka neviem ako sa vola ta doktorka, zabudla som 😀 na vysledky si pockam este dva tyzdne, ale nejako na to nemyslim, potom by ten cas isiel nesmierne pomaly... Esteze staviame a nemam cas ani mysliet

meusicka
19. okt 2015

@emuska08 ahoj, tak jednoznacne odporucam bylinky vyskusat 😉 a mam doma sami babinec 😀

katrin21
19. okt 2015

necitam diskusiu, ale ak opakovane potrácate, ale otehotniet viete, vydupte si zistenie trombofilneho fakatora.. jednoznacne ! moze tam byt pricina problemu. a ked to viete, pichaju sa injekcie a babo sa da donosit.

ddanaa
19. okt 2015

@katrin21 co to je kto to robi?

ddanaa
19. okt 2015

@katrin21 myslim si, ked to tak pozeram, ze to robia na hematologii, takze ked sa daju robit testy z dovodu potratov tak to urcite robia ci?

katrin21
19. okt 2015

@ddanaa ja uz neviem, kde to robia,nemala som tento problem, ale nejake baby, co poznam ano...
myslim, ze odporucenie da gyndoš a potom uz neviem, kde sa s tym ide, ale ano, zistuje sa to z krvi, len neviem, ci preto hematologia, lebo tam tiez k krvi nezistuju zase uplne vsetko, len urcite veci ..
ale je to mozne...
kazdopadne, mna zaraža,ze to lekari nenavrhuju zenam, co 2x potratili,alebo aj viac.. jedna znama tusim 4x potratila, jedno zazrakom donosila... Az neskor jej zistili, ze ma ten faktor a plakala strasne, lebo mohla mat v pohode viac deti, ktore by donosila, keby niekto toto skumal, aj ked tusim sa za to malo platit 300e..ale ona by si to zaplatila... neviem, ci sa to plati vzdy, alebo len niekedy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre