Používame cookies. Viac informácií tu. OK
st2
7. mar 2012

na otehotnenie staci jeden folikul, ale dolezite je aby v spravnom case prasknutia bola pri nom sikovna, rychla spermijka 😉

katkamarek
7. mar 2012

Vacsinou je jeden, maximalne dva dominantne folikuly a z nich praskne iba jeden, moze sa stat, ze aj oba, potom su z toho dvojvajecne dvojicky 😀 Teda ked su obe vajicka uspesne oplodnene. Ale na oplodnenie zvycajne staci jeden 😉

anjelicek26
7. mar 2012

1 folikul znamena jedno vajko a jedno babo, ak sa predeli, tak aj dve babatka 🙂 Isteze to staci, len musia dozriet a prasknut 🙂

kikaba44
11. apr 2013

Stačia, ale bez toho najdôležitejšieho sa to aj tak nezaobíde 😀

anusi
2. júl 2013

Ahoj dnes mam za sebou ult. mam tam folikul1, ja to dobre alebo je len mini sanca na tehu

martini
2. júl 2013

ak nie je folikul prázdny a je v ňom oocyt, tak stačí aj jeden ;) A presne ako ti baby povedali, že ak sú dva folikuly a v nich teda 2 oocyty, tak väčšinou praskne len jeden a ten sa oplodní. hned po oplodnení už telo vylučuje také hormony, ktoré bránia tomu, aby druhy oocyt dozrel a bol oplodnený, ale ak sa tak stane, tak sú dvojvaječné dvojčatá (ak pribehnu tie správne spermijky k obom, pravdaže). Každopádne, ak sú tam dva folikuly a povedala ti lekarke akej su velkosti, tak to sa bere priemerne tak, že každý deň rastie folikul o 2 mm a ked ma 24 mm tak praskne. takže ak chceš zabezpečiť istotu, že budete s manželom spolu v tom správnom čase, tak dva dni pred a dva dni po 24 mm folikule sa ľúbte 😉

slavomira6
31. okt 2013

Ahojte citam ze sa bavite o folikulach.... prosim vás niekto kto vie viac o tom. Snazime sa o babatko uz dlhšie, riešime to s doktorom uz bo ja uz ne dúfam. Bola som na sone vcera 30.10. Našiel mi folikuly 11,12,13 mm. Povedal ze moze pouzit tie dva 12 a13. Idem na sono v piatok 1.11.a ide mi pichnut pregnyl .... viete mi povedať je tam šanca. Ovulacia by mala asi nastat 2.11.alebo troska neskor. Ako to vidite.....dakujem krasne

afrika
31. okt 2013

stačí jeden...no pri viacerých je vyššia šanca..aj na viacplodové tehu

betina1984
31. okt 2013

Ja mala na folikulometrii dva folikuly a ujali sa oba, mam takmer 2-rocne dvojcata...🙂

bocianoviny
27. nov 2018

Ak sa chcete spýtať čokoľvek o umelom oplodnení (aj tých, čo už ho absolvovali) príďte. Podujatie je zdarma a ešte je naň asi 8 voľných miest. Ďakujeme aj za zdieľanie: Reprodukčné zdravie na Slovensku, Bratislava, 7. december 2018 https://www.facebook.com/events/1934024266902564/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli