Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

emma93
29. okt 2012

@tyli viem, chápem ta...keď je túžba po bábatku veľká, chceli by sme aby sa nám lekári lepšie venovali...dôkladnejšie vyšetrili 😒 ..A slová typu " to má ešte čas " nás vôbec neuspokojujú 😠 ..To isté počúvam aj ja, snažíme sa od januára, čiže skoro 10 mesiacov..zatiaľ ma podrobnejšie nevyšetril..vraj ak to ešte nieje rok, netreba sa znepokojovať.. Len mi 4 mesiace predpisoval Duphaston kvôli nepravidelnej menštruácii...vďaka nemu mi menštruácia chodila ako hodinky..Potom sme ho skuslili vysadiť, či M príde aj sama...neprišla....preto mi pichol Agolutín,. menštruácia prišla do 5-tich dní.To bolo minulý mesiac a teraz čakám či M už príde sama alebo nie..už mám 26-ty den MC a stále nič :/..Ak nepríde čo si myslím že asi nie..zase bude nejaký problém.. 😒 ..V lepšom prípade by som mohla byť tehotná...ale tomu neverím..skôr tá druhá možnosť, že bez Duphastonu si môj cyklus robí čo chce. Čiže ak sa M nedostaví plánujem zájsť za mojím gynekológom, ale tentoraz sa už nenechám odbiť vpichnutím Agolutínu,,budem nanho tlačiť aby mi už konečne urobil základné vyšetrenia, ktoré doteraz odmietal...HP..folikumetriu a pod,,,aby sme vedeli či sa nesnažíme zbytočne a či tam nieje nejaký problém..Tak v tomto ti teraz neporadím 😒 , lebo som žiadne vyšetrenia ešte neabsolvovala...no možno aj budeme mať podobný problém...uvidíme...ale v každom prípade veeeľmi držím palčeky!!!!!!
A ake injekcie ti dával pri prvom tehotenstve??

tyli
29. okt 2012

@emma93 joj názov si veru nepamätám. ja som prvý krát ostala tehotná takpovediac na prvý pokus, ale lekár zistil, že sa mi tvorí málo žlté teliesko, tak predpísal injekcie, ktoré mi mali na začiatku udržať tehotenstvo. tie som si dávala pichať cca mesiac a potom vysadil. ja som mala celkovo ťažké tehotenstvo, až do 8 mesiaca som v priebehu celého dňa mala nevoľnosti, potom ťažký pôrod, natrhnutý krčok... druhé bábo sme odkladali, že až keď sa zariadime. teraz ľutujem. nemyslela som si, že budeme mať taký problém mať druhé bábo a čas mi uteká...

emma93
29. okt 2012

@tyli Aha tak už chápem preco ti predpísal Duphaston..pre udržanie tehotenstva..Neboj sa, babatko sa vám iste podarí...ak tam nieje iný problém..Toto sa vyriešiť dá!!!!! A čas ti vôbec neuteká...poznám veľa žien čo mali bábatko okolo 4Otky a vsetko bolo uplne v pohode 🙂 ..Dokonca boli medzi nimi i prvorodičky! Čo už nieje tvoj prípad, kedže jedno dieťatko už máš! Vôbec si to nevyčítaj, myslím, že tak by sa zachoval každý, po takom ťažkom pôrode a celom tehotenstve..a ešte keď ste nemali bývanie doriešené..to je úplne pochopiteľné..A nemyslím si, že by ste čakali pridlho, veď váš Maťko má len 4 roky ak som správne pozerala..je to tak akurát 🙂 Všetko bude OK!

emma93
29. okt 2012

@tyli ..teda som chcela napísať že Duphaston rieši i tento problém so žltým telieskom...a aj na udržanie tehotenstva..kamarátka to tak mala..

tyli
29. okt 2012

@emma93 trochu som popozerala na nete a myslím, že som to vtedy mala injekcie Agolutin. no nie som si na 100% istá....
aha, nevedela som. ja všade čítam, že duphaston na úpravu M a ja som ju mávala O.K. veľmi ti ďakujem za podporu 🙂 dnes som taká depresívna, dnes som dostala M, tak sa dostavilo sklamanie aj napriek tomu, že som sa stále snažila brať to s nadhľadom. veď mňa to prejde a zabojujeme 🙂

emma93
29. okt 2012

@tyli jáááj uplne hápem čo prežívaš..ja sa tiež vždy snažím byť celý mesiac nad vecou, ale keď príde M vždy ma to zlomí 😔 ..to máme asi všetky spoločné 😢 ..vždy si hovorím, že možno to tento mesiac vyšlo..sledujem sa, či nemám nejake tehot.príznaky..niekedy si už aj namýšlam že mi je zle, tuším mam aj závrate,,čudné chute 🙂 ..ale potom prídem na WC a tam to zbadám ☹ ....No musíme bojovať a nevzdávať sa!!..niesme predsa žiadne bábovky a nenecháme sa len tak zlomiť 😀

emma93
29. okt 2012

@tyli .-..a teš sa že máš aspoň Maťka ( aj ked viem, že si velmi želáš preňho súrodenca )..len niekto nemá ani jedno dieťatko... a dal by všetko aspoň za takého jedného šikovného Maťka 😀

tyli
29. okt 2012

@emma93 ja viem ako to myslíš a som nesmierne vďačná za to, že už máme jedno dieťatko 🙂 mala by som menej stresovať a nebrať si to tak, no to je skôr dané povahovo kto si čo a ako pripúšťa. ja som taký "plánovač" a potom ma rozladí, ak mi niečo nevychádza. neviem to zmeniť, aj keď viem, že toto nieje správny prístup.najviac ma to mrzí, keď mi syn hovorí, že by si prial bračeka, ako ľúbi bábätká a kedy už budeme aj my mať babätko.... v meste sa obracia za každým kočíkom a nadchýna sa aké sú bábätká milé.
ako píšeš, musíme bojovať a nevzdávať sa 🙂 čo má prísť, to príde. dúfam 🙂

lulu939075
29. okt 2012

Tak holky v stredu idem zase k Dr. ale viac menej si idem dufam pre potvrdenie že prebehla ovu. Som zvedavá čo bude nasledovať potom, teda okrem toho že musím čakať tak týžden až dva aby som sa dozvedela či sa podarilo 😒

marecek1
30. okt 2012

dobré ránko 🙂 🙂 pozerám, že ste sa tu pekne rozpísali, trochu ožila témička...
@emma93 takže ty by si eventuálne mohla byť už tento cyklus tehu?

@tyli úplne chápem tvoje pocity. tiež mám jedno dieťa - 5ročného synčeka, a veľmi by sme chceli druhé - no žiaľ sa nám akosi nedarí... my máme teda s manželom za sebou všetky možné vyšetrenia, ako hematológia, genetika... všetko ok. môj gynekológ mi robil aj HP - ok, tiež som mala odsledovanú folikulometriu, ovuláciu istý čas podporený aj clostilom, ale keďže toto všetko nezabralo, rozhodli sme sa pre centrum - tento mesiac sme tam boli prvýkrát na konzultácii, mne zobrali krv na HP + na imunologiu, či nevytváram protilátky proti spermiám, placente (nakoľko ja som už po synčekovi tehotná bola, len sme o mimi prišli - MA), manžel SPG. budúci týždeň máme mať výsledky + ešte okolo 20. DC musím ísť opäť na krv kvôli poovulačnej hladine progesteronu... a na základe všetkých výsledkov sa uvidí, aký bude ďalej postup - či bude postačovať zasa len: podporenie ovulácie clostilom + plánovaný styk, alebo IUI. nevidím dôvod, prečo čakať, tiež mám po 30., a rada by som stihla ešte dve deti.

marecek1
30. okt 2012

@lulu939075 podľa mňa na vyšetrenie u muža nikdy nie je priskoro....
veď problém s otehotnením môže byť aj u muža, nielen u ženy... v súčasnosti je veľké množstvo párov, kde je problém práve u muža...
pritom u muža stačí urobiť SPG - ja viem, že je to pre mužoch nepríjemné, ponižujúce, alebo že sa hanbia, že tým trpí ich mužnosť, a neviem ešte aké dôvody môžu mať, ale keď si to tak zoberieš: pre nás ženy je to príjemné - chodiť od lekára k lekárovi a dávať sa vyšetrovať?

my sa s mm snažíme už dlhšiu dobu, nedarí sa, a preto sme šli do CAR-u, a tam prvé vyšetrenie bolo práve u manžela - SPG - častokrát stačia u muža len nejaké lieky, ktoré zvýšia kvalitu/pohyblivosť spermií, a žena ostane tehotná.

marecek1
30. okt 2012

@emma93 no tie "tehotenské príznaky" teda dôverne poznám 😝 asi ako každá snažilka. sranda je však to, že si nepamätám, žeby som pri Markovi mala nejaké špeciálne chute, alebo extra pocity na začiatku - trochu citlivejšie prsia akurát, mne zle od žalúdku nebolo ani raz....

ale tak citlivé prsia mávam pred MS bežne, dokonca aj divné pocity v bruchu, ale sa mi už párkrát stalo, že som nevydržala a testla som sa, niekedy ešte predtým, ako prišla MS, vždy som si na to našla opodstatnenie - dôvod si každá snažilka nájde veľmi-veľmi rýchlo, no zbytočné vyhodené peniaze... prvý krok k netestovaniu je u mňa: nekupovať test. keď ho nemám doma, tak netestujem.

marecek1
30. okt 2012

@allenka33 čítam práve tvoj príbeh, naozaj smutné, toľkokrát prísť o miminko... tiež som si prežila situácie, kedy na ultrazvuku nebilo srdiečko, a musela som podstúpiť kyretáž, bolo to to najstrašnejšie, čo som kedy zažila, to čakanie v nemocnici na zázrak, ktorý sa nekonal...

a ak niečo neznášam, tak tie reči typu: "nerieš to" "nemôžeš na to myslieť" - no nemysli na to, keď máš ovulku odsledovanú folikulometriou, podporenú clostilom, a naplánovaný styk - keď ti aj lekár povie, tak dnes-zajtra musí byť sex, no tak nemysli na to!!!!!! aj keď sa budeš snažiť sebeviac, aj tak máš v mysli zapnutú kontrolku, že dnes sex MUSÍ byť, inak celý mesiac v háji....

my už našťastie jedno dieťatko máme, cesta k nemu tiež nebola vystlaná ružami, som strašne vďačná Bohu zaň, ale baby, poviem vám všetkým, túžba po druhom bábätku vie byť tiež riadne silná.... a reči typu: "nerieš" naberajú na intenzite: "však už jedno máte"...

allenka33
30. okt 2012

@marecek1 presne tak-..mne reci stylu neries a tak privadzaju priam do sialenstva..ved nech sa kazdy stara o seba,pokial to nevie a nechce pochopit..clovek ,ktory neprezil nepochopi..nikdy!!je super,ze existuje net a taketo fora,kde si my medzi sebou rozumieme,kde zeny maju ten isty,alebo podobny problem..🙂)

allenka33
30. okt 2012

Tak baby..vcera som bola u dokiny..pozerala ci som mala ovu,tak povedala,ze moze byt ze na lavom vajecniku bola v sobotu priblizne..ale nepovedala,ze isto bola,neviem preco,ci to uz nebolo vidiet,abo co..a znova mi brala krv,ze na horm.profil,a na endometriozu..hoc ani neviem co to je..vysvetlovala mi to,ale..🙂)v stredu mam mat vysledky a pokial nebudu dobre,tak musim ist na laparoskopiu,ak budu ok,tak vysadzujem lieky a len tak sa snazit,ak sa nezadari do jari,tak potom pojdem isto na laparoskopiu a podla toho nas odporuci na inseminaciu...boli ste uz niektora na laparoskopiu??jaaaaj,ja uz teraz sa bojiim..://

marecek1
30. okt 2012

@allenka33 pokiaľ si už ovuláciu mala v tú sobotu, tak lekárka videla len zvyšky prasknutého folikulu v ľavom vaječníku + mohla vidieť voľnú tekutinu v maternici.

na HP ti krv brala preto, lebo sa zisťuje aj ovulácia z krvi - po ovulácii sa odoberie krv, a zistí sa z nej hladina progesteronu - ja takto idem na krv budúci týždeň.

laparoskopiu mám už za sebou, nie je to nič hrozné, pomocou nej sa dá na 100 % zistiť priechodnosť vajcovodov - sú na to aj iné metódy - RTG a Ultrazvukové, ale ževraj táto - operačná, keď ťa otvoria, odhalí toho najviac - lebo vo vajcovodoch môžu byť napr. rôzne zrasty...

ja som po laparoskopii otehotnela hneď druhý cyklus a mám synčeka. i keď v tej dobe sa odporučovalo 6 mesiacov čakať, ja som to riskla - jedna staršia sestrička v nemocnici mi povedala, že sa po tej operácii zvyknú vajcovody "zaniesť", že nech sa posnažíme rýchlo, tak som dala na radu staršieho - múdrejšieho 😵

emma93
30. okt 2012

@marecek1 ahoj...no mohla by som byť ale neverím tomu, pretože už neberiem spomínaný Duphaston a vtedy mi M buď mešká alebo nepríde vôbec 😒 ..Ak by sa potvrdila Tvoja teória asi by som sa zbláznila od štastia 😀
No skôr ma teraz trápi či nemám náhodou nejakú vaginálnu infekciu, pretože ma už pekných pár dní trápi zvláštny výtok, pri ktorom mám pocit mokrých nohavičiek,,je dosť vodový a miestami biely..neviem čo to môže byť... ☹

allenka33
30. okt 2012

@marecek1 aha,haaa...takze tak to je..noo,tak uvidime na zajtra na vysledkoch,co mi povie..a o tu laparoskopiu,som dost prekvapena,ze ma tam chce poslat,kedze ja mam problem s ovulkou,ale nie s otehotnenim..ved ako som uz pisala som bola tehu 4x za 13mesiacov,co si myslim,ze je dobre..ale ona mi cosi spominala,ze koly tej endometrioze ma tam posle,ze mala pacientku,ktorej to z krvy nezistili,az na laparoskopii...ze musime vyskusat vsetko,kedze som "jedinecny" pripad..joooj,dal by uz Boh aby som aj ja mohla byt normalne tehu a tesit sa z toho ako vo mne rastie babo..aj ja chcem poznat tent pocit.. 😒 a potom samozrejme byt konecne maminkou..nie stale ten isty zaver..POTRAT.. ☹ prepac,ze si vylievam srdce,ale obcas to na mna pride,hoc sa snazim byt silna..Niekedy to nejde..najradsej,keby sa to dalo,by som to zahodila za hlavu a zila si "kludnym" zivotom ako pred tym vsetkym..a nie zavistlivo pozerat na baby,ktore cakaju babo a nie to este ked cakaju druhee..ooch som zhorzna..nechcem to tak brat a byt taka,ale nemozem to premoct v sebe... 😒

emma93
30. okt 2012

@allenka33 ..ty a hroznááá?!!!..ale kdeze, ved si si toho tolko vytrpela..nikto sa ti nemôže ani len na sekundu cudovať..si práveže veľmi silná, pretože bojuješ a ideš dalej, aj napriek všetkému zlému!!!! velmi vás držím palce vo vašom úsilí!!!!

allenka33
30. okt 2012

@emma93 dakujem pekne..si zlata..ale ja mam z toho dost vycitky,ze to takto beriem a zavidim..hoc nie v zlom,ale ta zavist tam je stale..myslim,ze to takto pocituje vsetky zeny ,ktore si nieccim takym presli..je to asi normalne,ako materinsky pud sa neda,len tak zahodit a s tym je to to iste..a stale sa pytatm,preco prave ja??ale to nielen ja,ale takychto zien je straasne vela..a su aj horsie pripady,tak co sa stazuem.,. 😉 ja neviem,ale stale verim,ze ak by nam to zasa vyslo,tak to uz bude dobre..je pravda,ze som tomu verila za kazdym,ked som otehotnela,ale neviem,nestracam optimizmus..asi to tak ma byt..nic sa nedeje len tak,Boh jediny vie ake ma s nami zamery.. 🙂

marecek1
30. okt 2012

@allenka33 pokiaľ máš endometriózu, tak s laparkou neváhaj. pomôže ti - aj keď - ako sa vyjadril môj lekár - najlepší liek na endometriózu je tehotenstvo (počula som ho, ako sa o tom bavil s jednou pacientkou, ktorá mu celá natešená oznamovala, že je tehotná).

a k tej "závisti": každá snažilka občas závidí tehuľke/či mamičke, niekedy aj ja - zvlášť keď sa to vôkol mňa hemží tehuľkami, tak si poviem, že prečo práve ja? či som koho zabila, alebo čo? ale v dobrom - doprajem to každej žene, byť maminou, len chcem jednoducho, aby som si ten pocit mohla opätovne zažiť aj ja - a to nielen dve čiaročky, to som už zažila viackrát, ale aj donosiť a porodiť zdravé bábätko. prísť o mimi je to najhoršie, čo ma v živote stretlo, takže ťa úplne chápem, rozumiem.....

ja úplne zbožňujem malé detičky, mám dosť kamošiek, ktoré majú detičky vo veku môjho syna +/- nejaký ten rôčik, poprípade sú tehuľky, alebo majú úplne malinké miminká - a tiež aj druhé už, podobne je to aj u príbuzných z rodiny, ku každému bábätku idem s radosťou, pomojkám si malinké, nadšene vyberám darčeky pre ne, ale tiež ma po návšteve niekedy prepadne taký ten pocit, že aj ja chcem druhé.....

marecek1
30. okt 2012

@emma93 k tomu výtoku: ten biely výtok býva dosť často spájaný s MS. kedy NE/čakáš?

emma93
30. okt 2012

@marecek1 ..no uz som mala dostať práve...mešká mi cca 2-3 dni,,naozaj neviem čo môže tento výtok znamenať..nepociťujem svrbenie ani pálenie...uvidím čo sa z toho vykľuje, no na budúci týžden pôjdem navštíviť dokiho 😒

marecek1
30. okt 2012

@emma93 a nechceš vyskúšať tehotenský test? keď už ti 3 dni mešká?

teraz čítam sama po sebe, že som ti napísala, že biely výtok sa spája s MS - ale nie, spája sa s tehotenstvom. no ťava.

emma93
30. okt 2012

@marecek1 ..🙂niie to je v pohode 😉 Vieš čo testík ani nemám doma a ani si ešte nechcem kupovať, lebo sa bojím toho čo by tam mohlo byť....teda jedna /... ☹ ..takých sklamaní som už zažila, preto som si povedala, že nebudem tak ponáhľať s testovaním...ale radšej chvíľu počkám....
..aj keď by som bola štastná ako blcha keby to bolo ono...bojím sa, že to bude práve nejaká ta infekcia...alebo niečo podobné..
..A ako som už spomenula, bez Duphastonu ktorý som už teraz vysadila, mi MS zvykla robiť takéto problémy.... 😖 ,,podobne ako minulý mesiac kedy MS sama neprišla..až po vpichnutí Agolitínu
..

tyli
30. okt 2012

@marecek1 ďakujem, že si mi odpísala 🙂 vidím, že sme na tom podobne. kam chodíte do centra? aj nad tým som uvažovala, že ak to nepôjde, tak to budeme riešiť touto cestou. môj manžel už má za sebou SPG a to vyšlo v poriadku. ja zatiaľ ako som písala HP, folikulometriu a dva mesiace Duphaston. v útorok idem na kontrolu, tak som zvedavá čo doktor povie. bola by som rada ak by mi opäť robil HP, keďže som mala nízke hodnoty LH. dám potom vedieť ako som dopadla. depka ma už prešla. ešte som tu vo fórach čítala, že je dobrá materská kašička na podporu imunity, tak pôjdem kúpiť 🙂

@emma93 držím ti palčeky 🙂

marecek1
30. okt 2012

@tyli niet za čo 🙂 chodíme do Heliosu v Martine.

emma93
30. okt 2012

@marecek1 ..prosím mám jednu otázočku...dnes mam velmi na dotyk citlivé bradavky...nemáš s tým skúsenosť?? dakujem moc

emma93
30. okt 2012

@tyli ,..spýtam sa aj teba..prosím pekne nemáš skúsenosti s bradavkami citlivými na dotyk??dakujem pekne

marecek1
31. okt 2012

@emma93 som optimista, takže podľa mňa si tehu, ale to ti potvrdí až testík.
veľmi citlivé bradavky + ten biely výtok tomu nasvedčujú.

ja mávam citlivé prsia aj niekedy pred MS, ale nie bradavky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre