Strava pred tehotenstvom pri snažení

matuska324
14. máj 2019

Ahojte 🙂 chcela by som sa spýtať či nemáte nejaké rady ako sa stravovať predtým ako sa začneme snažiť o dieťatko. Alebo nejakú knihu by ste mi vedeli doporučiť lebo všetky čo som našla boli už o tom keď je žena tehotná.

Ďakujem za rady

pauli_cka
14. máj 2019

Ahoj, stravovat sa mozes normalne, nic specialne sa nezakazuje. Akurat sa odporuca nastavit sa tak,akoby si uz bola tehotna. To znamena nepit alkohol,nefajcit,obmedzit aj kavu. Mozes doplnit stravu o kyselinu listovu a manzelovi odporucam uzivat zinok, tribulus terestris a vitamin E je tiez fajn 🙂 No a zo vsetkeho uplne najviac odpprucam z vlastnej skusenosti vyhybat sa stresu. Stres je svina, ja som nemohla kvoli stresujucej praci otehotniet takmer rok, dala som vypoved a tyzden po tom,ako som bola v klude doma, som otehotnela :D Držím palce,nech sa cim skor objavi druha ciarka na teste 🙂

kikaaa444
14. máj 2019

@matuska324 táto je super 🙂 je dobrá lebo je tam veľa popísané aj pred tehotenstvom ešte . Aj rady pre mužov

evittam
14. máj 2019

@matuska324 Kniha? K comu? Skus neriesit kraviny. Ja a xy ďalších zien sme sa stravovali rovnako pred tehu, pocas tehu, pocas dojcenia a mame zdravé deti. Ci co od toho očakávas?

lenuliatko84
14. máj 2019

Kyselina listova

pasikavamacka
15. máj 2019

ja mam PCOS, preto som zacala jest menej masa, lebo su preplnene hormonmi (ak niekto ma domace maso, to je ine) maso si dam tak 2x do tyzdna. inak sa stravujem zdravo a vyvazene stale, nielen teraz. nejem cukor, bielu muku, uprednostnujem zdravsie formy obilnin ako pohanka, ovos, raz, spalda, quinoa, olejnate semena, orechy, tekvicove konopne semiacka, bataty, strukoviny, z mliecnych vyrobkov jem len maslo a ovcie/kozie vyrobky, kravske mlieko nejem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre