Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Stres verzus ozajstný problém

13adinka
31. júl 2014

Ahojte mamicky tehulky a snazilky...potrebovala by som od vas radu.....s manzelom sme sa rozhodli ze by uz aj bol cas na babatko po 4 rokoch manzelstva a kedze sme v zahranici kvoli praci sme to furt odkladali....i ked si stale myslim ze v 25tke zacat nieje vobec neskoro....lenze spavame uz vyse roka spolu bez ochrany a stale sa nic nedeje....ako planovane mimco samozrejme nebolo ale nebolo sa coho bat tak sme to nechali na prirodu a teraz ked by uz aj mohlo byt tak sa stale nic nedeje....stale sme to pripisovali stresu zo stahovania vela prace a tak ...bola som aj na kadejakych vysetreniach a vsetko je uzasne som zdrava hormony naporiadku proste ideal.....ale stale mi to dako nejde do hlavy ....asi som skor cakala ze mi po vysetreniach povedia ze viete co tu a tu je problem a toto robte a pojde to....chcu mi tu dake speci vysetrenie robit mam ist 4,8 na konzultaciu len si zacinam o sebe myslet ze som asi na hlavu lebo som z toho dietata asi cela na hlavu.nechcem sa uplne pschicky zdeptat ze mi to teraz nejde lebo rok neni dlha doba..babulky poradtte ako to u vas bolo mam si z toho robit vobec hlave ze rok bez ochrany a nic?

liebling98
31. júl 2014

@13adinka nech si dá manžel vyšetriť spermiogram. Potom budete vedieť, na čom ste.

evina313
31. júl 2014

a manžel bol na vyšetreni?

13adinka
autor
31. júl 2014

no takto nebol este ale raz som uz tehu bola a odislo to takze vychadame z toho ze plodny je

sisaha
31. júl 2014

@13adinka no tak ho pekne posli, pretoze moze mat poskodene spermie a preto aj to prve tehu odislo..

13adinka
autor
31. júl 2014

myslis ze v tom moze nieco byt? ja som vobec nevedela ze by aj jeho pricinou mohlo to prve odist....

tenerifka
31. júl 2014

@13adinka Samozrejme, okrem ineho je to viac ako 50% moznost, ze pricina neplodnosti paru je v muzovi....

13adinka
autor
31. júl 2014

@tenerifka no nic tak jeho tam teda vysikujem....lebo ja som v poradku....a uz neviem ine co sa deje ze preco to nejde

bajana
31. júl 2014

Sanca otehotniet v jednom cykle je cca 20% pri paroch, ktore su zdrave...ak ste pri tom rocnom nechranenom styku raz otehotneli, ste vlastne OK...spermiogram nie je na skodu, doplnila by som este sledovanie ovulacie alebo sex kazdy druhy den...plus zacni brat kys.listovu, mne pomohla asi aj alchemilka..
@13adinka

mima4
31. júl 2014

@bajana
prosim ta, ta 20 % pravdepodobnost je vtedy, ked ludia maju nechraneny styk kvazy 3 dni pred a 1 den po ovulke? alebo ako sa na to % došlo?

13adinka
autor
31. júl 2014

@bajana no to bolo inak my sme si len tak povedali este v 2011 e skusme a ostala som tehu hned po 2 mesiacoch ale aj hned v 6tt odislo a potom som neskusala skoro vyse roka a pol a zacali sme znova skusat niekedy feb marec 2013 a doteraz....kys listocu berem uz 3ti mesiac ale na tu alchemiku sa opytam i ked musim najprv zistit ci sa t da a v nemecku zohnat....
a s tou ovu je tgo straaaasne zlozite lebo mam velmi nepravidelny cyklus a mi lekar odporucil ze nech si radsej nesledujem ze ma celu pomyli ked je stale inak a sama nemam ani sajnu kedy....tak neviem....ale dakujem za radu 🙂 uz som sa aj pokusala merat bazalnu len ja nestavam rovnako a pracujem 6 dni v tyzdni a manzel tiez cize sa niekedy skoro vobec nevidime co je na kazdy druhy den sex tiez blbe 😒 ☹ ....

bajana
31. júl 2014

@mima4 to ja neviem, nie som lekar, ale kedze sme sa tiez dlho snazili, tak som si o tom vsetkom co-to nastudovala a s touto informaciou som sa niekolkokrat stretla...ale predpokladam, ze sa jedna o styk priemerne 3-4 x do tyzdna...
ale ked si vezmes, co vsetko zohrava pri pocati ulohu, tak je to percento vcelku logicke...

mima4
31. júl 2014

@bajana OK, pytala som sa len na upresnenie

bajana
31. júl 2014

@13adinka no bohuzial bez styku v pravy cas to nejde 😒 ... alchemilka by ti mohla cyklus upravit, v CR aj SVK sa da zohnat normalny caj v nalevovych sackoch, tak snad aj v DE...BT som tiez merala na radu dr, aby sme zistili, ci ovulujem, vdaka tomu som si zacala vsimat prejavy ovulky (hlien, bolesti)...ak nemozes merat, skus ovutesty...

13adinka
autor
31. júl 2014

a tie testy sa daju robit kedykolkvek? ci ako to je
@bajana

bajana
31. júl 2014

To presne neviem, nikdy som ich neskusala, ale je tu o nich dost diskusii, tak skus nieco najst...ale mali by sa dat robit kedykolvek, ale napr. tesne po MS to nema velmi zmysel...

13adinka
autor
31. júl 2014

oki pokukam ale dakujem aj tak za rady
@bajana 😉

bajana
31. júl 2014

@13adinka nie je zaco, drzim palce, nech to cim skor vyjde 🙂

janka2501
1. aug 2014

mozno od veci teraz napisem, mi s mm sme sa 3 roky snazili a stale nic, nakoniec sme sa na to nesustredili, boli sme v jeden mesiac na 4 oslavach, a odrazu bum, a bolo to 🙂
ostala som tehotna ani som nevedela ako 😀 , a mam krasnu 12 rocnu dcerku 🙂
skuste nato nemysliet, vypnut uplne, ist niekam, alebo len tak doma si urobit pekny vecer, a snad sa vam podari

Tu začni písať odpoveď...

Odošli