Tehotenstvo po laparoskopii/endometrióze

13. feb 2024

Ahojte.
Podarilo sa vam otehotniet po laparoskopickej operacii pri ktorej vam odstranili loziska endometriozy a urobili prefuk vajcovodov (vajcovody mam priechodne a ciste)? Pokial ste nemali ine zdravotne problemy.
Po akej dobe od operacie sa vam podarilo otehotniet a po akej dobe ste mohli mat styk? 🙂

autor
14. feb 2024

@skrecok321 No mne ju nakoniec ani neodstránili.

kiki68
14. feb 2024

Ja by som ihned po skusala, tiez vedia nastimulovat vajecniky nejakou ihlickou. Aby sa mozno prave hned po opke podarilo. Skusila by som, hlavne vyuzit cas, nez to zase prezerie ta endometrioza kade tade

autor
14. feb 2024

@kiki68 Ja sa skusim opytat, ze ci mi nevedia stimulovat vajecniky.Lebo ako ovulovat, ovulujem, ale nam to takto nejde.

kiki68
14. feb 2024

Pripadne ist hned co najskor po operacii do toho IVF.

autor
14. feb 2024

@kiki68 Bohuzial, taku sumu nasetrime najskor o rok, rok a pol.

autor
14. feb 2024

Ale mám na vás ešte takú hlúpu otázku dievčatá.
Myslíte, že je možné otehotnieť pred laparoskopiou keď bol styk skôr a ovulácia v deň operácie?
Tak zo zaujímavosti ma to zaujíma :D.

lalilla
14. feb 2024

Kocky mozem sa spytat, tie co vam zistili endo mali ste aj dake priznaky? Toto je posledne vysetrenie co mi chyba a moc sa mi do toho nechce.

lalilla
14. feb 2024

Mozes, ale ak budu robit prefuky vajcovodov vajicko na 99% vyfuknu von a ta tekutina je tusim toxicka prenho. To mi vravel doktor, ze ak by nahodou doslo k oplodneniu a pojdme na prefuky vajicko ten preplach proste znici

autor
14. feb 2024

@lalilla Tak to potom nic.Prefuk mi robili.
A priznaky endometriozy, v puberte velmi silne krvacanie, zrazeniny a neutichajuce bolesti ani po rokoch cez menstruaciu.
Krvacanie sa ustalilo trochu asi od HAK, ale bolesti neprestali.

kiki68
14. feb 2024

@lalilla Ja nie, iba ked uz bolo zjavne, ze nieco je zle. Kamoska zase mala vsetky priznaky. Mna zachranilo iba to, ze som nepodcenila krvacanie medzi cyklom.

demodun
14. feb 2024

@lalilla ja som mala silné bolesti aj krvácanie, pocity na vracanie až odpadnutie. Po operácii a tehotenstve úplná pohoda.
Tak ale pomohlo to tehotenstvo, tým sa vlastne endometrióza lieči. Keď sa nemôže liečiť takto ešte liečia hormonálne.

lalilla
14. feb 2024

@kiki68 prosim to krvacanie medzi cyklom si mala hocikedy ci v pravidelnyxh casoch?
Dakujem kocky za skusenosti, rozmyslam nad tou laparkou oh ale nemam vobec chut podstupovat dalsi zakrok, ale vela zien nema priznaky a potom na laparke to zistia

demodun
14. feb 2024

@lalilla veď ani ja som nechcela 'zbytocnu' operáciu, ale nakoniec som bola rada. Mne tú endometriózu zistili až pri operácii. 🤷

kiki68
14. feb 2024

@lalilla Ja som mala iba vtedy, ked uz tam bol nalez okolo 4cm. Ja som nikdy nic nemala ako nejake taketo krvacania a pod. Este si pamatam ako lekar, ze to Bude iba nejaka drobnost v cykle. A houbeles. Hned mi povedal, ze sa mu nepaci to echo a je to plnene krvou. Vraj ide o nejaky typ endometriozy, kde nic necitis a zrazu mas hned nejaky nalez. Ale zacalo to az po 30tke

autor
14. feb 2024

@demodun Ako sa lieci endometrioza hormonalne?

demodun
14. feb 2024

Umelo ťa dajú hormónmi do prechodu, tuším na pol roka. Nič príjemné. Kamošku tak liečili, ale až po operácii. Tehotenstvo zo zdravotných dôvodov neodporúčali.

nikiki29
14. feb 2024

Presne tak, umelý prechod. Ja som mala na 1 rok. Našťastie som nemala takmer žiadne vedľajšie účinky. Každopádne to pred operáciou ani neriešili…

kiki68
14. feb 2024

Su speci lieky na navodenie niecoho ako menopauza, bud pouzivaju HAK, alebo su aj ine typy liekov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre