Tehotenstvo po mimomaternicovom tehotenstve a s jedným vajcovodom

norikk
8. okt 2018

Prosím, napíšte mi tie, ktoré ste otehotneli po skúsenosti s MMT a odobratí vajcovodu. Potrebujem nejaké pozitívne skúsenosti. Kedy a po akom čase sa vám podarilo otehotnieť. ďakujem.

lubi40
8. okt 2018

Ahoj, na prvy raz 2 mesiace po operacii. Netreba sa vzdavat (lahko sa hovori, viem, tiez som bola dost na dne).
drzim palce!

nickpick
8. okt 2018

@norikk ahoj, som v rovnakej situacii, prave lezim v nemocnici po operacii, je to uz moje druhe tehotenstvo, ktore nedopadlo dobre, s jednym vajcovodom mi pride ta sanca este mensia, tiez by mi pomohli pozitivne skusenosti, pripadne rady, co teraz

nniikkii
8. okt 2018

Vo febr.som mala zakrok. Tusim 2-3mes.povinna pauza a v july som zostala tehotna ani neviem ako😍 drzim palce🙏🏼🍀

janba
8. okt 2018

Minulý rok v auguste som mala vážne mimomaternicové (doktor nič nezistil, skončila som v nemocnici s krvácaním do brucha, zachránili mi život)..
4 mesiace sme si dali pauzu,nech sa všetko ustáli a potom po dvoch som ostala tehotná, akurát končím 37tt 🙂
Takže, hlavne nezúfaj, mysli pozitívne..aj keď viem, že sa to ľahko hovorí, ja som bola dosť psychicky mimo z toho..
A začala som brať kyselinu listovú, tak neviem, možno aj to trochu pomohlo k otehotneniu..
Držím palce! 🙂

otomanko12
8. okt 2018

Ja som mala dvakrát mmt a pri druhom mi už brali aj vajcovod😣. Už som myslela,ze sa baba nedočkáme. Po druhom mmt som asi necelé dva mesiace ostala tehotná. S jedným vajcovodom sa mám podarili dve detičky... Držím palce... Treba len pozitívne myslieť.

lubi40
8. okt 2018

@nickpick ci mas jeden alebo dva vajcovody je jedno, plodnost sa neznizuje. To ovplyvnuje iba pocet vajecnikov. Hlavu hore!

nniikkii
8. okt 2018

@lubi40 ale znizuje...tym,ze je sanca otehotniet iba kazdy druhy mesiac .

norikk
autor
8. okt 2018

@nniikkii nie
Zdravá strana dokáže potiahnuť aj vajíčko z opačnej strany

trinka
8. okt 2018

@norikk dá sa, samozrejme. My sme si dali po MMt pausu asi 9 mesiacov - potrebovala som sa psychicky a aj fyzicky zotaviť - a teraz vyzerá všetko Okej (klop-klop)

trinka
8. okt 2018

@norikk a o tom “potiahnutí” z druhej strany som jakziv nepočula 🤷🏼‍♀️

janulllka16
8. okt 2018

@trinka je to pravda, mne to tiez tak vysvetlil doktor. tiez som po mimomaternicovom. mne sa ale podarilo otehotniet az po roku a pol od operacie

dasenka352014
8. okt 2018

@norikk ja som po mmt otehotnela na prvý raz po desiatich mesiacoch

manzeliajavorski
8. okt 2018

No, žienky, my s manželom asi toľko šťastia mať nebudeme... Taktiež som po MMT, jeden vajíčkovod mi vzali, a druhý je, podľa slov lekára z väčšej časti nepriechodný... 😭

lubi40
9. okt 2018

@nniikkii praveze nie. Iba ak vyberu vajecnik, vtedy sa znizuje o polovicu. Staci jeden vajcovod a ten vie prebrat dozrete vajicko z oboch vajecnikov. Skus to prebrat este s lekarom alebo daco pogoogli. Takto mi to vravel lekar (zijem v zahranici) a to iste vraveli kamoske, ktora tiez mala mmt.

norikk
autor
9. okt 2018

@lubi40 ano aj mne to dr vysvetlil...ale nepodarilo sa mi vygooglit,ako je mozne ze to vajco putuje bruchom na druhu stranu... ale priroda na to myslela dobre... preto nam dala parove organy.. ak by jeden zlyhal,stale je tu druhy

lubi40
9. okt 2018

@norikk nie vajicko, ale vajcovod sa "odlepi" od vajecniku a "prilepi sa" na druhy. Vajcovod a vajecnik nie su zrastene. Tiez sa mi to zdalo ako alchymia, ale tak to je...

norikk
autor
9. okt 2018

@lubi40 coze? no tak to si uz vobec neviem prestavit, ako sa to prepaja 😀 fiha😲

nniikkii
9. okt 2018

@lubi40
@norikk
aha takze je sanca , ze budem moct mat aj chlapca kedze sa vravi ze z 1 vajecnika je baba a z druheho chalan 😁

norikk
autor
9. okt 2018

@nniikkii určite je šanca a pohlavie udáva spermia nie vajecnik

lubi40
10. okt 2018

@nniikkii pohlavie dietata rozhoduje spermia, ktora je bud nositelom chromozomu X alebo Y

norikk
autor
10. okt 2018

@lubi40 nemas prosim nejaky link blizsie k tomu? ako to funguje? ci ti to len dr takto vysvetlil?

lubi40
10. okt 2018

@norikk link nemam, ja si to pamatam z biologie (stredna skola), ale ked pogooglis, urcite najdes vsetko, treba len zadat otazku do google a citat a citat...;)

norikk
autor
10. okt 2018

@lubi40 na strednej sa uci ako sa prepaja jeden vajcovod??

lubi40
10. okt 2018

@norikk toto zrojva nie, to mam od doktora ;), myslela som to pohlavie dietata. TO si pamatam, lebo sme sa na tom ako pubertaci strasne bavili...

norikk
autor
10. okt 2018

@lubi40 nie ja som myslela ten vajcovod.... pohlavie viem odkial ide...

macicka52
10. okt 2018

@manzeliajavorski ahoj, vôbec nezúfaj. Toto aj mne povedali, dokonca sme kvôli tomu podstúpili ivf, z ktorého mám 2 ročného synčeka( vraj úplne nepriechodný vajcovod, druhý som nemala po mimomaternicovom) a čuduj sa svete čakám prirodzene bábätko... Prajem veľa síl a čoskoro malý uzlíček šťastia😀

kacicka30
24. okt 2018

Baby a nepijete niektora alchemilku?

smejulinko
16. dec 2018

@norikk ahoj môžem sa Ťa opýtať akurát má laparoskopiu vaječníkov a povedali mi že cez jeden vajicovod neprešla kontrastna latka, viac mi nepovedali že môžem prirodzene otehotniet, zatiaľ som u doktorky nebola takze čakám čo povie...
Píšeš že nevadí že mám jeden funkčný vajicovod

norikk
autor
16. dec 2018

@smejulinko Jeden funkčný stačí. Som v 12tt. Otehotnela som 3 mesiace po mmt

kacicka30
17. dec 2018

@norikk A ako to je mojka ze moze sa kazdy mesiac otehu nie kazdy druhy ako niekto vravi?Kebo uz sa aj snazime a hned radsej po menzese neviem ci nie vtedy som otehu pred ale ovulku mam teraz od 14 a sldduje mi zenska aj teraz idem bo mozno sa zadaroko ak skor no este piatok vravela ze nepraskol ale ze mala take pripady ze povedala nepraskol a boli tehu uz pred tak nechapem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre