Tehotenstvo - teraz alebo neskôr

janicka11
25. aug 2012

Ahojte,možno tu takáto téma či otázka už bola,neviem to nájsť,ale zaújmali by ma vaše názory,čo si myslíte o tom vy..Strašne som chcela mať medzi svojimi detičkami rozdiel 5 rokou aspon,no čím je malá vačšia a vačšia zistujem že bábenko by som chcela aj skor.Rodičovská mi končí 22.apríla 2013,pracovný pomer mi stále trvá na dobu neurčitu aj ked moja práca bola nič moc.A moc sa mi do nej ani nechce..Ale proste prácu mám.Neviem čo spraviť či skúsiť štastie o druhé bábenko?Eventuálne by som to stíhala ešte ísť z rodičovskej na materskú druhu..Finančne sa ani tak nebojím,bývanie máme,myslím že si žijeme ako normálna mladá rodinka,ale predstava byť doma skoro 7 rokou v kuse??Asi sa pýtate prečo 7 rokou,ked som bola tehotná s malou bola som celé tehotenstvo PN doma..Deti zbožnujem,čo myslíte?Dalej trošku ma odrádza aj moj vek,ale zase mám pocit že čím je žena mladšia všetko lepšie zvláda.Dá sa to zvládnuť všetko? 🙂 Dakujem za všetky vaše rady názory... 😉 😀

usiko
25. aug 2012

tak ja ked ti mam poradit, tak cim skor tym lepsie......ked budes starsia, tak to bude horsie so silami, energiou, vydrzou...ja mam 34 rokov, dcerka skoro dva, je neskutocne kludne, skvele dieta ktore spi celu noc bez zobudenia od svojich 2 mesiacov, nema ziadne vysterndne spravanie,nie je hyperaktivna, je rozumna, proste zlate dieta a som vycerpana ako kon......teraz cakame druhe a co mi boloo zle, som myslela ze umriem, lebo o dcerku sa treba postarat a mne bolo najlepsie v polohe lezmo,aj cely den....no ale nedalo sa, takze som pretrpela...neviem, ako to budem zvladat s dvomi detmi, ale kvoli veku nemame inu moznost /muz ma 40/, takze my sme museli takto......ak mas patrnera,s ktorym si rozumuies, je to na cely zivot, tak nevahaj.....kym mas sil....

amadora
25. aug 2012

no, môj starší mal 2 roky a 8 mesiacov keď sa narodil mladší syn, už bol prakticky skoro úplne samostatný tak sa dalo, skôr by som to ale určite neriskla lebo aj takto je to dosť o držku dakedy lebo väčšinou sme sami traja doma bez ocka a pomôcť mi nemá kto, takže sú chvíle keď si nadávam že sme ešte nepočkali 😅 ale zase majú spoločné záujmy, hračky, sú z nich super parťáci a kamoši a o to si myslím by boli ukrátení keby bol medzi nimi väčší rozdiel. a vekový rozdiel 5 či 6 rokov by som nechcela z jedného dôvodu - keď staršie dieťatko nastúpi do prvej triedy bude potrebovať veľa pozornosti a pomoci a mať pritom miminko - uf 😉 ísť z rodičovskej do práce a potom o pol roka či rok zase na MD, to som nechcela ani ja, preto sme sa rozhodli pre cca 3 ročný rodiel. ale ako píšeš byť 7 rokov doma je už pomaly priama cesta na psychiatriu, aspoň pre mňa a to som doma 5 a pol roka 😀 všetko má svoje pre a proti, ale myslím že úplne dokonalé načasovanie asi neexistuje...

cat
25. aug 2012

Ahoj, ja som na RD 7. rok, medzi deťmi je rozdiel 2 roky a 9 mes. Nemenila by som s nikým 😎 Stále mám čo robiť. Ty máš 21, hm, v mojom veku už by si mala deti velké a znovu svoj svätý pokoj 😀 Dve deti po sebe sa dajú zvládnuť, neboj sa..

bzucinka2
25. aug 2012

ja sa tiez priklanam k maminkam predo mnou, medzi mojimi je rozdiel 2 roky a 4 mesiace, tak som aj chcela ten 2 rocny rozdiel, ale vsetko bolo super, tehotenstvo som mala sice dost tazke, bola som aj v nemocnici, ale nastastie to moj uzasny manzel zvladol na jednotku s hviezdickou, ked na narodilo babatko, starsi bol z neho nadseny, neskutocne ho ma rad, jasne ze sa pobiju, pohadaju o hracky, ale to je normalne, prvy rok bol bez hadok, nikto mu nic nebral, ale aj teraz sa s nimi da dohodnut a najkrajsie momenty su, ked sa z nicoho nic zacnu tulit a pusinkovat, alebo mi starsi povie, ked nie je mladsi par dni doma, ako mu velmi bracek chyba, ked nieco kupujeme, okamzite mysli na braceka a kupuje hned 2 veci, je pravda, ze mi doma niekedy dost hrabe, a hoci som mohla uz nastupit do prace, rozhodla som sa , ze pockam, lebo dalsie babatko uz neplanujeme, tak som si povedala, ze toto si chcem uzit 🙂 a mat tak tvoj vek, urcite mam teraz druhe a s vacsim vekovym odstupom tretie 🙂

elephant
25. aug 2012

No, to je niekoľko otázok v jednom 🙂

Vekový rozdiel - každá varianta (malý rozdiel vs veľký rozdiel) má niečo do seba, svoje klady a zápory. Keď sú súrodenci blízko u seba, viac si rozumejú, viac sa hrajú, viac sa hádajú - ten vzťah tam je taký živší. Ale pre rodiča to je zase viac náročné. Vekový rozdiel 5 a viac rokov je pre rodiča lepší v tom, že starší je už samostatný, a tak má mama viac času na bábo, ale zase sú to už skoro dvaja jedináčkovia, vzťah medzi sebou môžu mať pekný, ale je už proste iný.

Deti v mladom veku - už si začala, takže k tomu nemá cenu nič písať, ale zase keď si predstavím, že v 25 rokoch by si mala už dve pomerne samostatné deti, skoro ti závidím! 😀 To máš ešte fakt všetko pred sebou, ešte toho stihneš veľa v živote i práci 🙂

Dá sa to zvládnuť? Rozhodne ano, takže smelo do toho!

gubcikova
25. aug 2012

my sme chceli druhé za 5-10rokov no prišlo o dosť skôr.malý sa narodil ked mala malá 2roky a 2mes. je to pohodička.malá ide do škôlky a malý sa začne učiť chodiť takže to bude dobré.budem mať čas na drobca a ked som nad tým tak rozmýšľala určite by sme už druhé nemali a to nám vraveli aj všetci.a počas prvej som bola tiež celé tehu doma.som vlastne doma od marca 2009.teraz sme aj kupovali byt takže budeme mať hypotéku a ja budem ešte 2 roky doma.ale pohodička zvládame.pri synovi som bývala v nemocnici a zvládli sme to zapomoci starých rodičov.a ja mám 25rokov.ak sa na to cítiš tak chod do toho.

dejka77
25. aug 2012

Ja budem mat medzi detmi rozdiel 18 mesiacov. Niektori mi povedali, ze je to dobre, ze si tym proste prejdem naraz (dalsie deti zatial neplanujeme). Na koniku tu skoro kazda pisala ake je to tazke. Myslim, ze je to tazke hlavne na zaciatku, ale ked ti ma kto pomoct tak sa to zvlada urcite lahsie. Velky vekovy rozdiel by som nechcela, napr. take 8 rocne dieta asi nebude mat vela spolocneho s 2 rocnym. V kazdom pripade je to o tom ako sa na to citis. Ak si myslis, ze to zvladnes a moze ti pomoct rodina, kamaratky tak do toho chod. Ak si zatial netrufas tak pockaj.

lucia20
25. aug 2012

ja som mala prvu dcerku v 19nastich, v 21 som mala druhu dcerku a v 24 tretiu dcerku. a chceli by sme este jedno. tiez sa to vo mne bije. lebo aktualne by som dalsie dieta nechcela ale aj chcela. chcela som mat dve po sebe, pauzu a dve po sebe, to sa nam uz nepodarilo. ale citim, ze nam este redno chyba. ale uz po tridsiatke by som dieta nechcela. ja osobne ti radim, rob to co ti vravi srdce. ak ste zabezpeceni a chces, tak majte, ak sa na to citis a vies niekde vnutri, ze ta to naplni, tak to sprav. ale ak by si mala ist s pochybami, tak pockaj.

anulienkaf
25. aug 2012

Syn mal nedávno 14 mesiacov a termín máme 14. 9. Chceli sme malý rozdiel, aby vyrastali spolu. Sama som bola prekvapená, ako skoro ma chytila túžba po druhom 😀 Uvidíme, ako to zvládneme, ale dúfam, že to bude OK. A pokiaľ vás aj financie tak veľmi netlačia a sama cítiš, že by to bolo fajn, tak nečakaj a neplánuj, nevie, čo bude za 2-3 roky. Určite si budú bližší, keď bude medzi nimi menší rozdiel. Ja mám so sestrou 7 ročný rozdiel, aj keď sme sa mali vždy rady, ozajstný vzťah sme si vybudovali, keď som mala asi 17. Keby som nemala kamošku od susedov, tak neviem, s kým strávim celé detstvo. Preto som sama veľký rozdiel medzi deťmi ani nechcela.

wewe22
25. aug 2012

ja mam rozdiel medzi dievkami 3roky a mesiac je to super, teraz budeme mat 1,5roka rozdiel no trosku sa toho bojim, len som nechcela byt doma dalsich 6 rokov tak radsej mensi rozdiel, uz som doma od juna 2008 a este ma cakaju takmer 4 roky uz teraz s toho saliem, ale snazim sa najst stale nieco co mpzem popri nich robit chodim do skoly obcas vybehnem s kamaratkami a tak

stanislavao
25. aug 2012

necitala som prispevk, ale ja mam medzi synmi rozdiel presne 5 rokov a nikdy viac. fakt nikdy. bud menej, tak 3 roky, alebo potom aspon 8-9. je to hrozne a bolo to strasne. ak mate tu moznost, tak si dajte urcite mensi rozdiel, aby sa potom aj spolu zahrali. matusko ma 8, simonko 3. spolu sa hraju, ale uz to neni to, co by to malo byt. matusko je uz velky na take trojrocne hry. naozaj nikdy viac tento rozdiel by som nemala.

darinkazv
25. aug 2012

ja ti zase napíšem opačný pohľad, ako baby predomnou 🙂 ja mám rozdiel 5 rokov a 7 mesiacov. skôr sme dieťatko druhé nechceli, lebo sme bývali u svokrovcov, potom už keď sme malý vlastný byt, čakala som, kým mi predĺžia zmluvu na dobu neurčitú a tak vznikol taký rozdel. ale teraz som zaň vďačná 🙂 staršia je už úplne samostatná, veľa mi pomôže (nie preto, že ju nútim, ona jednoducho chce) iste to nie je taký vzťah, ako medzi malými detičkami, ale je to úžasné. ako sa staršia snaží čo najviac starať a zabávať mladšiu a mladšia pohľadom hltá svoju staršiu sestru. na nikoho sa tak neusmieva, ako na ňu 🙂 ja si zas neviem predstaviť, že kojím (u nás to trvá 15min jedno prso, 15min druhé prso) a druhé by mi tu behalo, robilo loptošiny a ja sa nemohla pohnúť, lebo kojím. takto staršia dcérka vie, že keď kojím, nemôže odo mňa nič chcieť a musí tú polhodinku vydržať. keď je aj menší rozdiel medzi detičkami, nie je záruka, že sa budú spolu hrať, že budú vychádzať. a aj tak poväčšine už v tom škôlkarskom a školskom veku majú svojich vlastných kamarátov, s ktorými sa navštevujú a chodia sa von spolu hrať 🙂 staršej vychádzajú zlé roky, takže do školy ide až na rok, to bude mať mladšia 1 rok a 5 mesiacov, takže budem doma a budem sa s ňou môcť učiť. pri mojej práci by som veľa času na ňu nemala, keďže v práci mávame len 1 víkend voľný a väčšinu času som robila poobedné a ranné smeny som mala veľmi málo. jednoducho nik nehľadel na to, že mám malé dieťa doma. takže ja som veľmi rada.
ale rozhodnutie je na tebe. zvážte si spolu všetky pre a proti a tak sa rozhodnite. držím palce 🙂

elen2
25. aug 2012

Medzi mojimi deturencami je rozdiel 5 a pol roka a nemenila by som. 🙂 Podla mna je to velmi dobre pretoze ked sa malý narodil tak malá uz bola samostatna a mohla som sa plne venovat malemu.Co nevravim ze jej som sa dostatocne nevenovala.Ale aj v tom som videla plus ze malá nastupila minuly rok do prvej triedy a kedze som robyla predavacku v mesiarni kde bola pracovna doba od 6 rana do 6 tej vecera tak by som sa snou nevedela ani ucit.A takto som sa jej vedela venovat. 😉 Ale kazdy to citi neak inak niekto nechce mat az taky vekovy rozdiel a niekto chce.No u mna je to uuplne super.

alenka600
25. aug 2012

Maly vekovy rozdiel je o hubu pre rodicov, ale dobry pre deti.
Vacsi vekovy rozdiel (5 a viac) je pohodlnejsie pre rodicov, ale pre deti nic moc. Ano, dieta uz nepotrebuje tolko starostlivosti, pomoze atd, ale co neskor? Medzi mnou a segrou je rozdiel 6 rokov, mame sa radi, ale nikdy sme nemali nic spolocne. Ja som sa narodila, ona uz isla do skoly, ja som isla do skoly, ona uz bola pubiska, ja som bola pubiska, ona uz mala vaznu znamost, ja som mala vaznu znamost, ona uz vydata a prve dieta.
Takze podla toho, ci chces lahsiu, alebo lepsiu cestu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale samozrejme mozu byt deti s 2rocnym rozdielom co sa neznasaju a deti s 10rocnym rozdielom , co sa maju radi, jeden nikdy nevie.

sabina1975
26. aug 2012

Prveho syna som mala v 17 rokoch druheho o tri roky neskor teraz maju 19 a 16 nemaju spolocnych kamaratov zaluby prosto nic a ani nejako extra spolu nevychadzaju a to uz od mala prosto si nesadli . Teraz sme to riskli a v aprili cakame tretie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre