Tipy a triky na otehotnenie

tetrao
31. jan 2012

Hladala som tu nejaku podobnu temu a nic..mna osobne by velmi zaujimala. Tak poradte 🙂 snazime sa s priatelom, sice este malo /3mesiace/ ale....nechcem sa dozit toho ze budeme musiet chodit po klinikach, ako 70% mojich znamich :(

ika84
31. jan 2012

ahoj, tak ak ste obaja zdravy tak pomaha podla jedneho clanku napr. vasnivy sex...ak najdem link tak pridam..potom rozne gely pre lespi prechod spermii, zistovanie ovulky...myslim ze kazdy ma svoj osvedceny recept a potom veeelmi otrepana ale pravdiva fraza ze ked to najmenej cakas tak vtedy sa to podari a este ma napada na to memyslieť 😝 ale to je skor sci-fi 😀

gaby21
31. jan 2012

No ja som sa zase v case snazenia docitala, ze je dobre ked ma orgazmus najprv chlap a potom zena, ze vraj sa spermie nasaju a rychlejsie sa dostanu na svoje miesto 😀 . No ci je to pravda neviem, ale u nas mozno zabralo, prvykrat som otehotnela na treti pokus a druhy na prvy sup, tak mozte skusit, mozno pomoze 😅

tetrao
autor
31. jan 2012

Tak to som este nepocula ale urcite vyskusam..a to teda zavidim tak rychlo otehotniet... 😉 sikovni 🙂

tetrao
autor
31. jan 2012

@ika84 tak hadam sme zdravi, zatial ako pisem skusame velmi minimalne..snazim sa nemysliet ale moj vek /skoro 28r/ ma nuti sam na to mysliet 🙂 ale zas este nepanikarim, ci ano, ked to pisem verejne 😀
Nic sme este neskusali, ziadne meranie teploty a podobne..preto sa pytam radsej vas damy, lepsie poradite ako nejaky napisany clanok od doktora "jajbolito " 😝

lucka1987
31. jan 2012

@tetrao ja som pila alchemilkovy caj, brala kyselinu lystovu , femibion800, duphaston dva roky skoro . no a podarilo sa ked som to najmenej cakala... ked mysel vypla a sustredila sa na nieco ine. neskoncilo to dobre. o babo sme prisli, no potom som o mesiac nato zas otehotnela a tiez som to nejako neplanovala...

raffaella
31. jan 2012

@tetrao pre muza je dobre brat zinok+selen (tuto kombinaciu) - na skvalitnenie spermii. Ked uz nic ine, aspon vlasy zhustnu 😀 Neviem ci toto alebo ine, ale my sme do pol roka a to sme sa ani neviem ako velmi nesnazili 😉

janulkan
31. jan 2012

nam sa podarilo na prvy krat, uzivala som kys. listovu a este si hoovrila ze sa stihnem dat aj pripoistit, ze ja tak rychlo neotehotniem 😀 no ale akosi menstruacia uz nedosla...inak moj mm ma vzdy orgazmus prvy, tak mozno nieco na tom bude 😝 a hlavne moc to neriesit, mat sex ked mas chut, u nas asi toto hlavne zabralo

ika84
31. jan 2012

@tetrao tak drzim palce a potom sem napis nejaky tvoj trik pre nas co sa nam dlhsie nedari

vita211
31. jan 2012

@tetrao my sme sa snazili vyse 2 rokov.bola som uz zufala no manzel odmietal lekara.ked som nato uz ani nemyslela zrazu dva ciarky na teste.a uz mame pri sebe nasho 6 mesacneho milacika.takze nezufaj nepanikuj 3 mesiace je este velmi malo.skus na babo nemysliet a uzit si milovanie s partnerom.

tetrao
autor
31. jan 2012

Kocky, dakujem velmi pekne 😉 vazne!!! Budem na vas mysliet pri sexe, hehe /sranda/ urcite nieco z vasich rad vyskusam...a isto dam vediet ako pokracujeme...a mozno aj preto sa hned teraz nedari, lebo prerabame byt a mame obidvaja s tym starosti, tak ked to vsetko skonci, tak to bude snad aj na prvy sup, v novom byte a v novej posteli 😀

sandy84
31. jan 2012

@tetrao Ahoj. Ja som sice momentalne v posled. stadiu tehotenstva, ale nahodou som nadabila na tuto temu, ale pamatam si stadium, ked som tiez chcela byt tehotna.
Vsetci Ti zacnu hovorit, nemyslite na to, pride to vtedy ked to budes najmenej cakat 🙂 hej maju pravdu, ale chcem vidiet, zenu, ktora chce otehotniet a nemysli na to, ked ma prist mrcha. Takze rady typu: nemysliet na to...to pustaj jednym uchom dnu a druhym von.
Vsetci hovoria, ze nema byt sex kazdy den. Podla mna somarina, statistika nepusti. Vela krat ovulka nie je vtedy ako si my vypocitame a stale sa najde nejaka spermijka, ktora je dozreta. Muzom vraj pomahaju rajcinove dzusy, to mi poradila babka.
A drzanie hore panvu, daj pod ritku vonku a drz panvu tak, aby Ti spermie nevysli. Odsleduj si ci Ti nevytekaju, a stopuj aspon 30min. Daj si k postely casopis, aspon sa nebudes nudit :D :D a este skuste to aj polohou zozadu.

kiwi82
31. jan 2012

ahoj, odporúčam kyselinu listovú a sexovať každý druhý deň 🙂

lillinka01
31. jan 2012

Existuju aj v sucasnosti mamicky, ktore mali prve babo na 1. - 2. krat? Ved nase maminy sa len vyzliekli, a uz boli v tom (!)

lucinocka
31. jan 2012

@lillinka01 existuju :D okolo niektorych len trenky prejdu a uz su v tom :D

lucinocka
31. jan 2012

@tetrao ja som zacala robit paniku po 6 mesiacoch, mm siel na spermiogram, tam zla diagnoza.. po 9 mesiacoch sme otehu, tak potrat a teraz sme otehu zase..cize dokopy po 15. mesiacoch.. a myslim ze sme skusili asi vsetko- od vitaminov, gelov, pozicii, drzania noh nad hlavou, pitia mesacnej vody.. to su vsetko dristy, telo aj tak otehotnie az ked chce..nie ked chceme my..

tetrao
autor
31. jan 2012

tu kyselinu skusim, je Vas viac co odporucate 🙂

luba142
31. jan 2012

@tetrao neviem ci ta kyselina pomoze na otehotnenie, ale v kazdom pripade sa pred otehotnenim a pocas prvych 3 mesiacov odporuca koli vyvoju babatka 🙂....Ked teraz prerabate ten byt tak sa sustredte na to a ked nebudete mysliet na babo ,mozno sa podari 🙂.....kamoska raz dostala od gyndosa radu, ze od prveho dna menstuacie si ma pocitat 12 dni a od 12-16 by vraj mala mat plodne dni a vtedy to skusat 🙂

lucinocka
31. jan 2012

@tetrao kyselina ti nepomoze otehu..len chrani plod pred vrodenymi chybami.. to si mala uzivat uz odkedy ste sa zacali snazit.. odporuca sa 3 mesiace uz pred planovanym otehu..tak sup sup do lekarne.. odporucam JAMIENSON- ACID FOLIC.. je to prirodny kanadsky vitamin a mas tam 1000 ku.. odporucana davka je min. 800 🙂 uz ked papat tak nieco prirodne🙂

sendinka
31. jan 2012

@lillinka01 presne tak,my sme s mužom chodili 3 mesiace a ked sme vedeli,že sa vezmeme,tak sme si pozor nedávali a ja som otehotnela na prvý krát,pri druhej a tretej dcéry/To som mala skoro 41 rokov/ to bolo neplánované a manžel už radšej 9 rokov/po narodení našej tretej dcéry/ spí v obývačke.

sendinka
31. jan 2012

@luba142 Ja som otehotnela na 10-ty deň,ale spermie vydržia v tele "živé" 72 hodín.

tetrao
autor
31. jan 2012

@sendinka teda 🙂

ivett86
31. jan 2012

ahojte baby,vela krat citam tieto clanky a snazim sa samu seba presvedcit,ze ano uz tento mesiac budem v tom a to su uz pomaly 2roky,uz som bola aj na prefuku vajcovodov v lete,doktor ze ano teraz sa to uz podari....bla bla,zmenila som doktora,teraz som dostala druhu injekciu pregnylu a od vcera beriem utrogestan,juj dufam ze sa to uz teraz podari 😉

sandy84
31. jan 2012

@ivett86 Isto sa Ti to podari. Musis verit, ved naco nieco brat, ked tomu clovek neveri. Pozitivne myslenie je 50 perc. uspechu. A ked nevide tento mesiac tak dalsi verit. Nie si sama, co ma takyto problem a zenske sa len tak lahko nedaju 🙂 no nie.

zuzula77
1. feb 2012

kocky tu kyselinu listovu v akej podobe ste brali, tabletky?

ivett86
1. feb 2012

tych 50percent uspechu mi vravel aj doktor 🙂 ako pozeram tak u vas uz bude coskoro,ze?

janusa_
1. feb 2012

@tetrao
k otehu vraj pomaha:
-cvicenie Metodou podľa Ľudmily Mojžišovej
-vitamin E podporuje plodnost
-kyselina listova znizuje riziko potratov
-velmi dobre su aj bylinkove caje- alchemilkovy(ale len do ovulacie), rebrickovy
- a pocas ovu grepovy dzus
- a taka pikoška nenosit ciernu spodnu bielizen- vraj narusa čakry, prirodzenu harmoniu tela..

Vsetko kopirujem zo svojho albumu, vsetko je overene vraj to niekomu pomohlo, ja to takto (+lieky od gyn.) fungujem uz 3mesiace, snazime sa viac ako polroka a zatial nic. Ale raz to urcite vyjde. Nadej umiera posledna! 🙂

A to hlavne! pozitivne myslenie!!! 🙂 dobra nalada, ziadne vyplakavanie ,smutky pri menzese,, jednoducho si povedat mrcha prisla odide a mame novy mesiac novu nadej.

Je to tazke viem, ale da sa to. Musi sa to dat 🙂 Raz pride ten spravny cas..

Drzim palce 🙂

cillamilla11
1. feb 2012

@tetrao noo to urcite kup lebo to je velmi dolezite 🙂 a este vitamin E !!! to je na plodnost kup si aj to

tetrao
autor
1. feb 2012

Ahojte babenky 🙂 vela vas tu pise aj o tom ze treba verit,a nemysliet na to 🙂 asi to bude aj v tom ze ked to ma prist tak to pride, asi je to niekde osudom dane...
Ako moja kamoska....3 roky sa snazili, boli aj v MT 2x na umelom, bola tehotna 2tyzdne a potratila 😢 uz sa vazne trapila, ale mali pred svadbou tak uz to dalej ani neriesila..dva tyzdne po svadbe mi volala ze je tehotna 🙂 asi cca v 3tyzdni 😀 teraz ma uz rocne dievcatko, zajtra ma teda 1r....tak asi to funguje..a aj v to verim tiez ze, ked sa prestahujeme a opadne ten stres tak sa to podari na tej novej posteli 😉 Pekny vecer a vela orgasmov 😝

made
1. feb 2012

a o mace si pocula?

melisska242
1. feb 2012

To je uplna pravda , že ked to ma prist tak to pride.Mam znamu , kt.17 rokov chodila po doktorov , po rôznich zakrokoch a nič.Tak to už vzadala a zmierila sa stim.Už nato nemyslela a po 4 mesiacoch nedostala.Nechcela ist ani doktorovi , lebo si myslela , že ma niejaku chorobu. 🙂 nakoniec išla a
bola v 12 tyžni.. 🙂 😉 🙂 teraz ma dve deti jeden ma 15 rokov a druhy 14 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre