Treba absolvovať nejaké vyšetrenia pred otehotnením?

vejinka
10. dec 2007

baby mozno by ste mi vedeli pomoct..svokra ma posiela na testy na chlamidie..a macaci bacil..lenze co ja viem mne sa to zda dost divne.zjavne to bduem musiet ist za gynek..ze?

vejinka
autor
18. dec 2007

a co ak budem dovtedy oneee? 😀 ale to len tak pisem nieze by som uz bola..teda aspom o tom neviem a ozaj vodu mozes ale len cistu inak by si mala krv ako beton 😀 😀 😀

mirusch
18. dec 2007

Vejinka, ak budeš dovtedy onéééé 😀 , tak sa už na to môžeš vykašľať. Teda na tie testy. To potom len budeš dúfať, že si ok. 😕 Čo zrejme si.
Krv ako betón... 😀 Ja mám nízky tlak a raz zo mňa sestrička ťahala krv vákuovou podtlakovou injekciou a nič. Tak mi dala napiť vody a odvtedy viem, že to musím, lebo potom tečie sviňucha. Ale už si zvykla, za posledný mesiac zo mňa odpumpovali asi pol litra (dve operácie a pod.)

dara9402
18. dec 2007

vejinka citala som si na nete clanky ohladom toxoplazmy, ty mas doma macku?

vejinka
autor
18. dec 2007

mirush...uff bojim bojim 😀 😀 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

dara nemam macku ale na dedine som sa s nimi casto harvala ako mala..volali ma macacia kraloovna 😀 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

ale zasa dnes som o tom premyslala sak ten bacil sposobuje neplodnost ak sa nlieci ze? v tom pripade ak som v tom ..macaci bacil nema ze?

dara9402
18. dec 2007

ten bacil nesposobuje neplodnst je to hlupost, strasne vela ludi ani nevie o tom ze toxoplazmu prekonali a vybudovali si protilatky. Ak si sa v minulosti nakazila bacilom a vsucasnej dobe niesi v styku s podozrivimi mackami tak sa bat nemusis. Protilatky sice v tele stale mas ale v malom mnozstve tak by ti nemali sposobovat problemy v Tehu.

mirusch
18. dec 2007

Ja som práve včera kukala v telke, že vraj toxoplazmózu má každý druhý človek a drvivá väčšina to nikdy nezistí, lebo nemá žiadne príznaky. Človek sa nemusí nakaziť len od mačky,ale aj v záhrade, alebo keď sa neumyje dobre zelenina, alebo zo surového mäsa a tak. Ja som si to nedávala zisťovať, ale pri najbližšej príležitosti si dám. Ale neviem, či s tým niečo robia, keď nemáš akútne príznaky. Vtedy to riešia antibiotikami, kamoška to mala.

vejinka
autor
18. dec 2007

daara jeej to si ma dost potesila 🙂

vejinka
autor
18. dec 2007

nooo znie to dobre..uz len tomu uverit 🙂

mirusch
18. dec 2007

Vejinka, skús pokukať na google, čo o tom píšu alebo potom vyzvedaj u Dr. Ale myslím, že netreba robiť paniku, koľko žien ani netuší, že majú brať kys. listovú, ani nevedia, že sú tehotné a pijú, fajčia a deti zdravé ako ryby. Teda, to len na ukľudnenie, to nie je recept 😕 človek by mal byť zodpovednejší. A ty si, takže všetko je ok.

vejinka
autor
18. dec 2007

heh nj a potom v noci nespim a rozmyslam..mal by ma kazdy vecer niekto poriadne buchnut do hlavy aby som spala a nemyslela na to 😀 😀 😀 😀 😀

dara9402
18. dec 2007

ale v poho tomu mozes verit, ja si davam na take veci sakra bacha lebo totiz ja doma macku mam. Cekla som si to na nete u doki a aj u zverodoki.
Mirusch Akutne priznaky mas len ked si tehu. a je fakt ze vacsie riziko je papat tatarak ako mojkat macicku 😉Vacsinou sa s tym nic nerobi zalezi od toho ci planujete alebo nie. Pokial ti na to pridu pred otehtenim a mas vysoku hladinu protilatok treba trosku pbrat antibiotika a vyvarovat sa vareniu, resp kontaktu so surovym masom. ale ked je tych prtilatok malo tak je to v poho len treba davat pozor na mznosti kontaminacie .

mirusch
18. dec 2007

Ok Vejinka, dohodnuté, každý večer ťa prídem buchnúť do hlavy 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

heheh zober daku poriadnu palicu alebo lopatu ...ta udrie na vacsej ploche hlavy 😀 😀 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

papat tatarak? co to je? 😀 😀

mirusch
18. dec 2007

Ty si ale srandistka. Nebolo by jednoduchšie sa na to do januára vykašľať a radšej sa v postieľke venovať príjemnejším veciam ako rozmýšľaniu? 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

lenze ja som cvok..ked mi troska brusko narastie uz ratam v kolkom som 😀 no a ked mam nebodaj zapchu ..uz je to jasne ako facka..a preto sa musim znormlaizovat lebo toto co ja robim nema moc spolocne z normalnostou 😀

dara9402
18. dec 2007

Vejinka tatarak je to najlepsie ale zaroven najnebezppecnejsie jedlo na svete.
To je pasteta zo surovej hovadzej svieckovej.

mirusch
18. dec 2007

Dara, ty toho o tom veľa vieš, odkiaľ? 😕 Ja len viem, že moja kamoška mala akútnu fázu tox. a nebola tehu, len musela veľmi dlho brať antibiotiká.
Vejinka, stavím sa, že keď ťa už niekto buchne po hlave a ty sa na všetko vykašleš, tak zrazu otehotnieš. O čo stavíš?

vejinka
autor
18. dec 2007

mam riskovat? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

nemam rada celkovo pasteky.. 😒

dara9402
18. dec 2007

vsetci ma strasne vystrihali pred tym aby som si zaobstarala macku ked raz chcem mat deti tak som si to kvalitne pozitovala. Idealne je dat si do googla toxoplazmoza alebo toxoplazma gondi a najdes toho strasne vela. Najdes clanky ktore su v style vsetky macky povrazdit ale aj take ktore sa na to divaju realne.

mirusch
18. dec 2007

Dara, moja mama tvrdí, že ho nám ako deťom robievala. Teda sa čudujem, že som to jedla, pre mňa to teda najlepšie nie je. Surové mäso fakt nemusím 😨
Vejinka, povedzme, že do januára budeš mať čas na to, aby si sa spamätala a nemyslela na bacily, vírusy a tehu, proste len na Ježiška a Vianoce. Potom pôjdeš na krv, zistia ti, že ti nič nie je a ty už budeš vycvičená, na tehu myslieť nebudeš, budete snažilkovať a otehotnieš. Dobrý plán? 😀

dara9402
18. dec 2007

joj ja by som to jedla aj kazdy den na hriankach s cesnakom, ale teraz radsej neriskujem ☹ a tiez moj manzo by surove maso do pusy nedal ani keby sm zaplatila 😝

vejinka
autor
18. dec 2007

mirus waw to znie lepsie ako tie moje vizie 😀 😀 😀 😀

vejinka
autor
18. dec 2007

to je dobre surove masko je na nic..to treba bud usmazit upiect uvarit ugrilovat ale nie surove 😖

mirusch
18. dec 2007

Inak, baby, chudák mačky a oni za to nemôžu. A vôbec, keby si ľudia umývali ruky, tak je to v pohode!!! Keď som sa ja narodila, tak sme bývali rok u starkej a tá mala mačku aj všelijaké iné zvieratá a tá mačka sa na mňa vždy chodila pekne zblízka pozerať, že čo za čudo to tam je a prežila som. A pila som kravské mlieko, ešte teplé od kravy a tiež mi nič nebolo. Teraz keď to tak počúvam, čo do mňa tlačili, tak sa čudujem, že žijem, ale vtedy to bolo normál, nebolo toľko alergií a pod.

dara9402
18. dec 2007

mirusch ale ved to je presne o tom. niektory ludia to trosken prehanaju. Ved alergie vznikaju hlavne z toho ze detvaky ked sa narodia drzia v sterilite a miesto toho aby im to pomohlo tak im to skor ublizi lebo im takto znizuju imunitu

mirusch
18. dec 2007

Presne tak Dara, tiež som toho názoru. Treba si dať pozor na určité veci,ale inak normálka.
Ok baby, idem preč. Pekný deň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre