Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tretí potrat

katulka25
24. aug 2012

Dievcata, dnes mi doktor opat oznamil, ze HCG klesa. uz treti krat som to pocula z ust doktora. Je to ako mec do srdca :(
Obaja s manzelom sme zdravi a stale sa nam nedari mat dietatko a tak velmi by sme ho chceli. Co treba spravit viac? Uz navstevujeme aj centrum Iscare v BA, chodim ku bylinkarke a stale nic :(

ematko29
24. aug 2012

:( to je mi strašne lúto,niekde chyba určite je,treba to vypátrať.kamarátka mala nedávno potrat adlho sa snažili ,preto bol aj smútok velkyý.tiež sa bojí aby sa to druhy krát nezopakovalo ☹ hematologiu si určite skušala?či nieje problém s hustotou krvi?počula som ,že v tom je najčastejší problem ,nestretla som sa stym ja sama takže nič ine neporadím.ale velmi držím prsty aby ste to zvládli,anašla sa príčina

mabumi
24. aug 2012

@katulka25 ahoj, rozhodne si daj vysetrit hematologiu a imunologiu. imunologiu komplexne - robi sa len v specializovanych pracoviskach, najlepsie v Prahe. na SK je to len v KE a teraz je nejake nove pracovisko v BA.
v centre ti to nevysetria komplexne, nenechaj sa odbit 😖
drzim palce, a som si ista, ze sa vam to podari. nam vsetkym 😉

katulka25
autor
24. aug 2012

a nevies ako sa to pracovisko v BA vola?
Ja uz som na prasky, takze sa chytam vsetkeho kto mi co poradi

klaudia001
24. aug 2012

@katulka25 a v kolkom si bola týždni ? mne sa to stalo tiež a bola som v 4 týždni.....ja som mala aj na začiatku nízke hcg

katulka25
autor
24. aug 2012

asi v 5tt, najskor ked mi dva dni meskala ms som mala hcg 360, tyzden nato 660 a dnes co je 4 dni nato zas okolo 300
takze aj mne to isli pomaly hore :(

mabumi
24. aug 2012

@katulka25 vola sa MUDr. Girovska z Medirexu-BA
iba som o tom citala, ja som bola v Prahe u MUDr. Malickove. tato bola u nej na stazi, takze asi nema tolko skusenosti, ale ak je to jej skola, tak bude urcite dobra 😉 . podstatne je, ze vraj tiez bude robit komplexne testy. urcite si to vybav 😉

igiana
24. aug 2012

@katulka25 Ahoj, bola si niekedy na specialnom hematologickom vysetreni na trombofilne mutacie? Ak by Ti tam nic nezistili, tak to moze byt imunologicka pricina - tvoje telo bojuje proti babatku a ak mas dobreho lekara, tak Ti moze na zaklade odporucania imunologa predpisat Prednison na potlacenie imunity, nemusis ist kvoli tomu az do Prahy, skus si najst na konikovi je aj diskusia

katulka25
autor
24. aug 2012

ahoj, myslim ze hematologicke vysetrenie mi robili, to je na zistenie zrazanlivosti krvi? tak potom ano, aj ci nevytvaram protilatky a vsetko je ok, tak neviem co sa deje,
ale dakujem

silvia371
24. aug 2012

ahoj mne sa to stalo uz styrikrat 2xMA a 2xbiochemicke tehu, mam zistene nejake trombofilne mutacie, ale uz v druhom tehu som pichala a nepomohlo, navyse nam zistili horsiu fragmentaciu DNA spermii i ked ma moj manzel normospermiogram, teda by to mohlo byt aj tym, lekarka mi hovorila, ze zo 60% su potraty z genetickych dovodov - plodik je poskodeny a telo sa s tym takto vysporiada, 20% trombofilia a potom stitka, imuno atd, teda ja to beriem tak, ze asi nebolo vsetko o.k. s plodikom, tiez uz chodime do CAR

katulka25
autor
24. aug 2012

@silvia371 no na tu feagmentaciu DNA spermií sa v pondelok soytam dr a uvidíme. A kde do centra chodite?

miss_stanya
24. aug 2012

@katulka25 kamoske sa to stalo dvakrat, pri druhom tehotenstve jej dr. povedal, ze pravdepodobne nastala ovulacia neskor ako zvycajne, ked sa telo uz prakticky pripravovalo na menzes, takze mala nizku hladinu progesteronu a plodik sa neudrzal. jej dr. povedal, ze ked sa zacnu znovu snazit, ma hned po ovulacii zacat brat ten progesteron vaginalne.....pretoze ak si potratila v 5tt, ako pises, moze to mat aj hormonalny zaklad, ze sa embryo skratka nevie "ulozit" ☹ drzime palce pri dalsom snazeni, urcite to vyjde, musi 😉

katulka25
autor
24. aug 2012

@miss_stanya ahoj, ďakujem za podporu. Uvidim co povie dr v pondelok. Teraz musime len cakat

linuska1
24. aug 2012

@katulka25 ak sa to stalo 3x.. tak niekde je len chyba... ja som potratila len raz ale az v 21 tt... na tvojom mieste by som ziadala od doktora.. hematologicke, endokrinologicke, imunologicke vysetrenie.. taktiez hormonalny profil a kultivaciu u gynekologa... teda ten doktor ta na to uz davno mal poslat.. a nielen konstatovat ze hcg klesa... viem ze tych vysetreni je vela.. ide to na nervy...ale stoji to za to ich podstupit.. pisem z vlastnej skusenosti...

katulka25
autor
25. aug 2012

no ja tie vysetrenia mam za sebou, pri prvom som si myslela ze problem ja kvoli stitnej zlaze, lebo som ju mavala zvacsenu, ale nie, to mam v poriadku aj ostatne vysetrenia mam v poriadku, aj genetiku mame OK. tak neviem co sa deje
ale imunologiu mi nerobili, tak tu budem ziadat. a tebe aj na nieco prisli?

silvia371
25. aug 2012

@katulka25 Iscare BA, daj potom vediet, co ti dr. povedala, som zvedava, my sme si tie vysetrenia dali robit na vlastnu past bez doporucenia dr., toto ani poistovna nepreplaca, este aj geneticke vysetrenie spermii, kde nam tiez vysli horsie vysledky

luciaq
25. aug 2012

ahoj ja som tiez potratila. sice mam za sebou "len" jeden potrat,ale mala som neskutocne stastie na dobru gynekologicku, ku ktorej som v tej dobe chodila. rovno ma poslala na hematologiu. aj tam som natrafila na fakt super lekara. bez zbytocnych reci mi spravil testy a vyslo im,ze mam tehotensku trombozu. pri oboch dalsich tehu som si pichala od zaciatku az do konca fragmin 5000 a brala som aj anopyrin. ale pomohlo . syn bol donoseny a porodeny na termin a dcerku by som mala porodit o par dni. drzim ti velmi palec. skus hematku ak ste neskusali este. mne jeden gynekolog so zdvihnutym obocim povedal,ze sa cuduje,ze na taketo hematologicke vysetrenie ma poslali "uz" po prvom potrate,ze obycajne to riesia tak po tretom alebo stvrtom. velmi ti drzim palce. trvaj na co najvacsom pocte roznych vysetreni, ved ide o tvoje zdravie a vase babatko. mne fakt ta hematka pomohla. len vdaka nej mame dietatko a druhe na ceste. vela stastia

katulka25
autor
25. aug 2012

@silvia371 Tam chodime aj, tak uvidim a tie vystrenia nam robili tiez akurat genetiku spermii nam nerobili a imunologiu, to budem ziadat teraz.
@luciaq AHOJ, gratulujem a prajem vela stastia k narodeniu dcerky. no nam tieto vystrenia porobili, tiez som si myslela ze budem mat zrazanlivost, ale nepotvrdila sa., takze uvidimv pondelok co doktor povie

tinara23
27. aug 2012

@katulka25 ahoj, ja som tiež po dvoch potratoch, jeden vývojová chyba a v 12tt som musela tehu ukončiť a jedno MA v 9tt. Chodila som tiež do iscare, ale MT. Čo som si ja zisťovala, tak ani hematologiu a ani imunologiu nerobia komplexne v centre a to preto, že im podrobnejšie vyšetrenia neprepláca poisťovňa. Preto som sa sama objednala aj na hematologiu, aj na genetiku. Trvá to všetko dlho, na hematku som čakala 2 mesiace kým ma zobrali a ďalšie dva mesiace na výsledky, tak isto aj genetika, výsledky ešte ani nemám. Na endokrinológii som liečená na autoimunitné ochorenie štítnej žľazy. Čo sa týka imunológie, tak si práve dopisujem s p.doktorkou z Medirexu BA a potvrdila, že zavádzajú komplexné imuno vyšetrenie ako v prahe. Ak budeš chcieť mail pošlem do IP.

katulka25
autor
27. aug 2012

@tinara23 Ahoj, tak to je fakt zle. ale ja som sa dozvedela, ze ja som nemala potrat, ale vsetko bolo biochemicke tehotenstvo. takze je to cele divne. ale ak by si mi mohla poslat kontakt na tu pani doktorku, tak by som bola velmi rada.
Dakujem

zlatat
2. sep 2012

Ahojte, aj ja som pred 3 dňami prekonala 3.potrat 😢 😢 za sebou - teraz som bola už v 17tt 😢 MA ... je pravda, že už máme dvoch synčekov, no veľmi túžime celá rodinka po 3.bábätku.
Žiaľ nejako sa nám nedarí. 😖 ☹
Chodím na hematológiu - počas tehu som prvý trimester brala Anopyrin, pichám si Fraxiparín, no zrejme to nestačí, lebo sa zistilo, že bábätko sa prestalo vyvíjať v čase, kedy mi hematologička vysadila Anopyrin a nechala len Fraxiparín ( ibaže mi neupravila dávku, nechala pôvodnú ) - neviem, či bol problém tam, ale zatiaľ všetko nasvedčuje tomu.
Ešte čakáme na genetické testy, ktoré dali spraviť malinkému - snáď sa dozvieme príčinu.

Na endokrinológii som aj ja liečená na autoimunitné ochorenie štítnej žľazy a už asi 14 rokov na to užívam lieky

zlatat
2. sep 2012

@luciaq prosím ťa, ty si dokedy brala Anopyrin v tehu? Lebo môj gyndoš bol z tejto kombinácie ( anopyrin+fraxiparín) nervózny, stále opakoval, že budem mať až príliž zriedenú krv, že sa bojí komplikácií,... a tak mi ho hematologička v 13tt vysadila ... a to možno bola chyba 😖

luciaq
3. sep 2012

nech sa neboji. ja som brala anopyrin do 36tyzdna potom mi ho kazal vysadit a brala som uz len fragmin do porodu a este styri dni po nom polovicnu davku. vsetko bolo ok

zlatat
4. sep 2012

@luciaq takže je možné, že sa to u mňa skončilo práve vysadením Anopyrinu? 😢 Samozrejme, počkáme na výsledky z genetiky, ale mám taký vnútorný pocit, že bábo bolo zdravé.
Totiž po vysadení anopyrinu ( a ponechaní Fraxiparínu na pôvodnej dávke ) sa mi zrazu zmenila krv - aj keď som sa porezala, tiekla minimálne a v priebehu pár sekúnd sa mi zrazila ( keď som brala aj anopyrin, tak mi dosť dlho trvalo, kým sa krv zrazila a bola viditeľne redšia - čo bolo dobré kôli bábätku ) , aj pred týždňom, keď mi sestrička brala krv, tak aj napriek tomu, že som ešte bola pod Fraxiparínom bola tak hustá, že mi musela pumpovať žilu, aby niečo natieklo ... bola z toho prekvapená a povedala mi, že toto by nemalo byť, keď si pichám fraxík ... predtým som dostatočne pila, takže nemohla som byť "vysušená"

klaudia001
4. sep 2012

ahojte, poprosím Vás ktorej robili hematologické vyšetrenie z krvi, čo vlastne zistovali ? myslím konkrétne aké zložky.......mne zistovali že mám tu napísané -leukocyty, erytrocyty, hemoglobín, hematokrit, stredný objem Ery, trombocyty, neutrofily, lmyfoícyty, eozinofily, monocyty, bazofily, neutrofily, lomfocyty, absolutny počet EO, MO a BA, podiel velkých trombocitov.........máte takéto aj vy ?

dakujem za odpovede

luciaq
5. sep 2012

@zlatat na toto ti neviem odpovedat nie som lekar, ale ja som anopyrin dlho a fakt som mala po nom redsiu krv aj ked som si nechtiac strhla nejaku chrastu celkom slusne to tieklo. je mi to luto

aurra
5. sep 2012

@klaudia001 este protein S, ale na to robia specialne testy, nie bezne ako pri kazdom odbere, ja som prave v nom mala problem,

bianus
7. sep 2012

@katulka25 Ahoj, je mi to ľúto, že si to musela prežiť....ja mám tiež za sebou 3 potraty, ale mám doma jednú malú slečnu 3,5 r. Chceli by sme druhé bábo, tak snaď sa nám podarí. Píšem ti kvůli tomu, že mne na hematologii zistili, že mám lepkavé krvné doštičky . tam sa vlastne robí krvná zrazenina a tá sposobuje potraty. inak zrážanlivosť mám OK. skús sa opýtať na hematologii na toto vyšetrenie. držím palce.

bianus
7. sep 2012

@katulka25 a momentálne beriem anopyrin a keď budem tehu, tak si budem píchať ešte nejaké injekcie.

katulka25
autor
8. sep 2012

Ahoj, no nam akurat vcera zistili, ze preco to asi ja, manzel ma viac spermii so zlym DNA a obaja mame jeden dobry a jeden zly chromozom a preto sa skor spoja zle, teda minimalne jeden. takze musime ist na umele s genetickym pred vysetrenim

silvia371
23. sep 2012

@katulka25 ahoj mozem sa opytat aku ste mali fragmentaciu v %? Robili vam to v Iscare? A tie chromozomy zistili z krvi alebo zo spermii? Dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli