V ktorý deň cyklu začať s robením ovulačných testov?

katkasofi
17. apr 2012

ahojte baby
Zajtra mi prídu ovulačné testy 😉 , budem 11DC. Mám si hneď spraviť alebo je už/ešte neskoro/skoro pri 28 dňovom cykle? V balení je 5 prúžkov. Budem ich mať prvý krát tak neviem. A kedy sa má robiť? Ráno je najlepšie? Alebo v priebehu dňa? Asi vyzerám ako trknutá 😀 že? 😀

evakva
17. apr 2012

@katkasofi Aj ja som na tom bola podobne, ked som robila pre ovu testy. Mali by sa robit najlepsie poobede. Pred tym, nez ich budes robit, by si nemala cca 2 hodiny pit. Mali by sa robit v rovnaky cas. A kludne zacni 11DC, mozes mat ovu skor ako 14 DC,ale aj neskor. Nemeras bazalnu teplotu? Aj ta vie napovedat + hlien a bolesti.

katkasofi
autor
17. apr 2012

@evakva bazalku nemeram. bojim sa ze by som rano zobudila malu - spi so mnou v izbe🙂 vies digi teplomer tak pípa. a osvedcili sa ti ovu testy? ja som kupila tri balenia po 5ks. ty si kolko robis za mesiac? a kazdy den? alebo bude stacit ked nebude pozit ked spravim obden? ako dlho snazilkujes?

anjelicek26
17. apr 2012

@katkasofi - ovu testy robis najlepsie poobede okolo druhej a dve hodiny potom nepit. A rob ich kazdy den. Objednaj si z e-bay, vyjde ta 100kusov do 10€ s postovnym... baby v teme meranie bazalnej teploty ti iste poradia.... ja som robila testy 9-21.den cyklu pri 31-35. dnovom cykle, mne velmi skakala ovulka...

amexa
17. apr 2012

@anjelicek26 🙂 dve hodiny PREDtym nepit 🙂 nem?

katkasofi
autor
17. apr 2012

@anjelicek26 to fakt? tak lacne? ja som kupila tych 5ks za 7,49 ☹ a su kvalitne? 😉

anjelicek26
17. apr 2012

@katkasofi - jj su, kamoska si ich dokonca striha na polovicu a ma dvojnasobne mnozstvo 😅 😅 😅

katkasofi
autor
17. apr 2012

@anjelicek26 no super🙂 tak to by ma nenapadlo🙂)) 😀

evakva
17. apr 2012

@katkasofi Ja meriam tiez digi teplomerom a maly spi s nami a len sa pomrvi, nezobudi sa. Ovu testy sa mi osvedcili, ale ja ich pouzivam ako druhotny ukazovatel (citim ovulku). Treba ich robit kazdy den a niektore baby hovoria, ze aj viac krat za den, no i tak nemusis vychytat ovulku. Zacat tak v 9-14 DC, podla toho, ake dlhe cykli mas. Lauritka v teme meranie bazalnej teploty predava ovu testy. Mam od nej a 20ks ma vyslo na nieco vyse 8 eur aj s postovnym. Dolezite je nepit tie dve hodiny pred testovanim.

katkasofi
autor
18. apr 2012

@evakva a keby som zacala merat teplotu zajtra rano co budem 12DC to je uz neskoro? najlepsie je zacat asi hned po mrche ze? a ked teplota stupa tak potom bude ovulacia? myslim v ten den? Ja sa v tom moc nevyznam. malu som mala na treti mesiac snazenia a druhe sa nedari /s inym partnerom-buducim manzelom/ 😉

elena78
18. apr 2012

Ahoj katkasofi ja mam ten istý problém s manželom mame dvoch zdravých krásnych chalanov a strašne by sme chceli ešte jedno babo.Chalanov sme splodili bez namahy no to tretie nam dava zabrať.Snažime sa už rok a stale nič.Tento mesiac som skušala ovu testy po prvý krat vyšiel mi pozitivny na 14.den.Mala som obavy či vôbec ovulku mam no potvrdila sa .Tak čakam v nedeľu na vysledok našho snaženia.Podlľa vyšetreni som uplne v poriadku tak neostava nič ine len čakať a dufať. 😉

evakva
18. apr 2012

@katkasofi Mozes zacat merat aj teraz, no najlepsie od skoncenia mrsky. Meria sa rano, hned po prebudeni v rovnaky cas. Nesmies vsat ani ine cinnost (sexik a tak). Ja meriam rano o 6hodine. Treba merat stale tym istym teplomerom. Teplota pred ovu poklesne a po ovu vyskoci horu. Dobre je si ju znacit, odporucam http://www.fertilityfriend.com/. Moj graf napriklad vyzera takto http://www.fertilityfriend.com/home/3a77b2. Dobre je prejst do temy meranie bazalnej teploty (meranie BT). Tak drzim palce v snazeni.

katkasofi
autor
18. apr 2012

@elena78 no tak drzim palce. ja som mala tento mesiac // ciarky, kazdy den od pondelku ked som mala dostat silnela ta druha, ale v sobotu vecer som zacala krvacat silno. takze tehu som gynekologicky potvrdene nemala, len mojimi testami. a ked som isla v nedelu na pohotovost, nebolo nic vidiet, iba zvacsenu maternicu 😢 takze tak. inak my sa tiez snazime rok, teraz sa zadarilo asi iba preto, lebo som bola chora, znizena imunita asi urobila svoje. neviem, to je moj nazor. ale vsak nehadzem flintu do zita, tento mesiac som plnaaaa elanu ze to zase vyjde🙂 ale ten min. mesiac som brala aj ATB, tak mozno preto sa bimbo neudrzalo. poplakala som si, ale co uz. musim mysliet pozitivne 😉

katkasofi
autor
18. apr 2012

@evakva no tak z toho tvojho grafu evka som paf🙂 ta cervena prerusovana ciara je akoze ovulacia? myslim tu zvislu prerusovanu? a tie pismenka tam L W E to co znamena?

evakva
18. apr 2012

@katkasofi Ta prerusovana ciara znaci ovulaciu. Horizontalna oddeluje predovulacne a poovulacne teploty. Zvysla urcuje den ovulacie. Ak by bola plna ciara, tak si je program isty, takto len typuje. L je slaba menstruacia. W je vodny hlien a E je vajickovy natahovaci hlien

cillamilla11
24. apr 2012

@katkasofi citam tu co pises ze asi sa Vam zadarilo lebo si bola chora (znizena imunita) vtedy sa lahsie otehotnie? ci zle som to pochopila ? 😅

katkasofi
autor
24. apr 2012

@cillamilla11 no neviem ci to bolo tym...myslim si. vies, jedna moja znama bola na umelom kde je pred zakrokom museli znizit imunitu. navzajom sa "bili" s partnerom. ako spermie a sekret. no a umele jej spravili, zakazali im 3 dni este sexovat a na treti den nevydrzali a sexovali a zostala tehotna aj prirodzene. zakazali im sexovat kvoli tomu ze by mohla otehotniet. a aj otehotnela a boli z toho dvojicky 😉 tak vies po roku snazenia sa mi zadari akurat ked som bola fest chora? recnícka otázka, mozno je to aj nás prípad.neviem, moc sa v tom nevyznám. preco sa pýtas? ani Vám sa nedarí? ja mam prve dietatko s bývalým a s budúcim manželom nejde....

cillamilla11
24. apr 2012

@katkasofi noo cchela by som aj uz ano :( ja som mala minuly rok v decembri kyretaz v 9 tt.plod bol prilis malicky asi sa nevyvijal.nuz a uz je to stvrty mesiac co neberem tabletky a ani sa nechranime a zatial nic. kupila som prvy krat v zivote ovu testy vcera som testovala v 12 DC bol tam slaby duch a dnes 13 DC uz i nieco silnejsi tak snad ztajtra ci pozajtra uz zosilnie potom uz len spravne nacasovat sex :Daj ja som teraz fest chora v tomto mesiaci uz druhy krat ah...

katkasofi
autor
24. apr 2012

@cillamilla11 aj ja som bola. brala som aj atb a mozno preto sa bimbo neudrzalo☹ ale kto vedel? tak zajtra sa snazte. my sme sa snazili tri dni po sebe. den pred ovu-ked bola slaba ciarka, den ked bola silna a este sme to priklincovali den potom-to uz bola ciarka slabsia. tak uvidime, ci sme zasiali dobre 😉 vychadzala mi ovu na 14 den. a tak sme sa po cely rok vzdy okolo toho 14 dna cyklu snazili a nic. neviem ci tie ovu testy ma robia optimistkou ale verím 😉 a doky ti nepovedal preco sa bimbo nevyvyjalo? to muselo byt smutne, uz 9tt je dost. je mi to luto

cillamilla11
24. apr 2012

@katkasofi no nehovoril ☹ len tolko ze to sa stava kazdej 5 tej zene ze to je nic ze jeho manzelka mala uz 2x a ma 3 deti...takze neviem preco sa to stalo.tak hej 9 tt ale ze plod bol ako keby len na 5-6 tt takze aspon este nebolo take ,,zive,, ja som tiez kukala uzv a tiez som tam videla iba taky fliacik a nemalo take sumerne tvary tak asi preto.no uvidime teda.

katkasofi
autor
24. apr 2012

mne povedal ze po cisarskom nemam hladku stenu maternice a preto sa neuchytilo. ja tiez neviem. kazdopadne Ti drzim palce. potom daj vediet ci sa zadarilo. ja sa uz neviem dockat kedy budem moct robit TT 😉 mozno budeme tehulkovat spolu 😀

zuzkazivcak
29. okt 2012

@anjelicek26 a kde na e-bay sa to da objednat? tie ovulacne testy...ďakujem za odpoved 😉

anjelicek26
29. okt 2012

@zuzkazivcak -my sme snazilkovali tri roky dozadu...budes musiet hladat,ved je tam vyhladavac

zuzkazivcak
29. okt 2012

@anjelicek26 aha...to som si nevsimla....tak nic...skusim najst niekde inde....a gratulujem k dalsiemu ocakavanemu babatku 🙂

zuzkazivcak
13. nov 2012

Ahojte. Je mozne ze mi v jeden den ukazalo uplne slabu ciarku, v druhy den silnu a treti den zase slaba????Je to normalne alebo tie testy su nenormalne 🙂 Dakujem za nfo

lauritka
14. nov 2012

@zuzkazivcak mas foto ?? ano LH moze stupnut rychlo-

zuzkazivcak
10. jan 2013

@lauritka No mozem ich odfotit ze ako to vyzera 🙂 lebo tomu celkom nechapem niekedy 🙂 poslam na IP????

lauritka
10. jan 2013

@zuzkazivcak skoro odpovedas 😀 😝 hej napis IP.

zuzkazivcak
10. jan 2013

@lauritka Som tu dlho nebola :D

lauritka
10. jan 2013

@zuzkazivcak no a je to este aktualne, ci ako si na tom teraz ??,

zuzkazivcak
10. jan 2013

no posledne testovanie mi vyslo OK to mi pekne ukazalo a predtym to bolo tiez take....ale necham tao tak a ked sa mi to bude casto takto ukazovat tak sa ti ozvem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre