Vysadenie antikoncepcie a snaženie o bábätko

pipinka3027
10. máj 2013

ahojte baby,Brala ste niektorá HAK a ste sa snazili hned otehotniet? podarilo sa vam to na prvy sup a ake ste mali pocity 🙂 dakujem velmi pekne 🙂

nikolet_89
11. máj 2013

@pipinka3027 ahoj pipinka ja som brala HAK 8 rokov, vysadili sme ju s mm 21.2.2011 a uz 16.6.2011 sme mali 2 ciarky 🙂 malinka sa nam narodila 20.2.2012 🙂 pocity uplne uzastne...a teraz sa ideme snazit o babatko v decembri, ked opat doberiem HAK 🙂

patesladko
11. máj 2013

@pipinka3027 ahoj, ja som brala dva roky, v januári 2012 som vysadila, potom som bola dva mesiace nonstop na antibiotikach, potom išiel priateľ na 3 mesiace skoro do zahraničia.. takže nebolo ako sa snažiť.. v júli začal chodiť na dvojtýždňovky do rakúska, tak som dúfala, že trafíme ovuláciu, stále nič, v júli už rev, keď bola len jedna čiarka ☹ koncom septembra sa zamestnal tu a boli sme konečne nonstop spolu, v októbri mi ešte prišla mrcha a 6.11. sa nám zadarilo 😉 (to už som merala bazálnu teplotu, tak viem aj presný deň).. termín máme na prelome júl/august.. takže reálne sa nám to podarilo na druhý-tretí mesiac skúšania, keďže predtým sme vôbec netriafali do plodných dní.. inak by to bolo aj skorej si myslím 🙂 a to musím podotknúť, že v živote som nemala poriadny cyklus, len po vysadení antikoncepcie sa mi ustálil na princípe krátky-dlhý mesiac (jeden cyklus 28 dní a druhý 36-37), takže pocity, že sa nám to podarilo prirodzene sú úplne úžasné, neopísateľné, hlavne, keď som videla tie dve čiarky na prvom teste 😉

patesladko
11. máj 2013

ešte som zabudla - poznám baby, ktoré otehotneli aj na prvý mesiac po vysadení antikoncepcie a brali ju viac ako 5 rokov, na druhej strane poznám aj také, ktoré brali, vysadili a nedarí sa.. takže ono je to aj o inom a nie len o tom, či sa berie a ako dlho sa berie antikoncepcia..
držím palce, ak sa snažíte 😉

uhnakova
11. máj 2013

ja som brala antikoncepciu 9 rokov, po vysadeni sme sa snazili 9 mesiacov, nez sa zadarilo. Velmi zalezi na dobe, po ktoru zena HAK berie, pokial je to mnoho rokov, navrat plodnosti moze trvat 9-12 mesiacov. Samozrejme len statisticky, vzdy najdes nejake zeny, ktorym to vyslo na prvykrat, aj ked HAK brali dlho 🙂.

kika1111
11. máj 2013

ja som otehotnela na prvý šup..brala som tabletky 7 rokov...ale znovu by som to tak neurobila..je lepšie počkať, vyčistiť telo, aspon 3 mesiace brať kyselinu listovú. a hlavne vyčíhnuť obdobie, kedy nie je všade chrípka... môj synček má rázštep pery aj podnebia...

luciana789
11. máj 2013

ahoj, ja som vysadila HAK, prišiel mi menzes, a hneď po ňom som otehotnela 🙂

pipinka3027
autor
11. máj 2013

@nikolet_89
@patesladko
@uhnakova
@kika1111
@luciana789 dakujem baby,lebo ja som brala antičko cca 7 rokov,tak je tam velka pravdepodobnost na otehotnenie,ale min.mesiac som vysadila a 18.5 som dostala kramy,a doki mi povedal,ze kedy mam pl.dni,tak sme sa snazili tak natrafit,ale uz som si robila 2 testy a nic,aj ked som to cakala,lebo to bolo skoro na test,ale pri prvom sa mi slzy tlacili vonku,ale tak som to nejako prezila,kedze ma boleli vajcia 😀 tak sme aj sexovali,ale tak nadej umiera posledna 😵 este pockam na mrchu 🙂 ale vobec sa na to necitim,tak neviem,ze ake su priznaky,ci asi ako u kazdej inac,nic ma neboli,tak neviem ci to moze este prist alebo ako,co myslite??? 😕 a je to ok,ked som mala prvy den ovulku,tak ma boleli moc vajecniky a sme sexovali,to je v pohode? 🙂 joooj baby,vidim,ze mam este rezervy 🙂

kamca93
11. máj 2013

ahoj
@pipinka3027 ja som vysadila HAK v auguste a v novembri som otehotnela... 🙂

pipinka3027
autor
11. máj 2013

@kamca93 ahoj,my mame prve kolo za sebou a cakam na mrchu 😀

kamca93
11. máj 2013

@pipinka3027 tak to drzim palce.... snazite sa o prve babo?? asi hej ked pises ze si tak dlho brala HAK ... drzim silno palcekyy.. 🙂)))

pipinka3027
autor
11. máj 2013

@kamca93 ano ano prve 🙂 dakujem,snad sa nam zadarilo 🙂 dakujem

uhnakova
11. máj 2013

Menzes si dostala asi v aprili, nie? Lebo pises, ze 18.5. 🙂. No kazdopadne, ak si ho mala 18.4. a mas 28 dnovy cyklus, tak si mohla mat ovulaciu 2. maja (pri dlhsom cykle este neskor). Dnes je 11. maja, takze test ti este nemoze nic ukazat. Vacsina zien uvidi dve palicky najskor nejaky 12. den po ovulacii, par stastnych uz 10. den a aj to so super citlivym testom (jeden z najlepsich je mamatest). Niektori vyrobcovia su schopni ti v navode tehotenskeho testu pisat blbosti v style, ze pozitivny vysledok uz 2. den po ovulacii (vid Pepino test), ale to je fyzicky nemozne, vajicko sa zacina uhniezdovat v maternici cca 6. az 10. den po oplodneni (oplodnenie nastava obvykle do 12 hodin po ovulacii, neskor vajicko odumiera) a hormon hcg sa zacina tvorit, az ked je plne uhniezdene, co je po dalsich troch dnoch. Samozrejme este nejaky den dva trva, kym ho je v tele tolko, ze sa da zmerat testom z mocu. Takze sa nestresuj, ak ti testy vysli negativne, urob si dalsie najskor za dva-tri dni. A neboj, babo sa iste zadari, ked nie teraz, tak nabuduce 🙂.

h2
12. máj 2013

@pipinka3027 Ahoj, hlavne nestresuj, nemôžeš očakávať, že vysadíš antikoncepciu a hneď budeš tehotná, niekde som čítala, že normálna mladá zdravá žena, keď má sex v čase plodných dní, má šancu otehotnieť 25%, čiže v priemere do 4 mesiacov by to mohlo vyjsť, ale to je priemerný údaj, lekár sa s Tebou začne zaoberať najskôr tak po roku. Ja som brala HAK cca 11 rokov a potom som sa snažila asi rok a pol, mala som aj tester plodných dní (zo slín) a nebola som už ani najmladšia no a zadarilo sa, keď sme už ani nedúfali. 🙂

pipinka3027
autor
12. máj 2013

@h2 no ved jasne,neda sa vsetko naraz a co len chces 🙂 ale ved sme len zacali,tak uvidime,ako to pojde,tiez nie som zase najmladsia,ale tak vsetko je v poriadku 🙂 kamoska brala HAK 4 roky a teraz pol roka sa snazia a stale nic ☹ ale ved to nie je zese tragedia 🙂 ale dakujem za reakciu 😀 ty mas jedno babatko?

gizel
14. máj 2013

@h2 ako funguje ten tester plodných dní? Je to dobrá vec oplati sa kupiť??? mam nepravidelny cyklus tak neviem kedy mam ovulaciu zvažujem kúpu, len sa bojím, že mi z toho šibne 😒

pipinka3027
autor
14. máj 2013

@gizel to si kupit ovu testy a kazde rano si merias,ale nasla som jedem teplomer,da sa kupit,a ten ked si odmerias teplotu,tak ti napise,ci mas pl. dni alebo nie,ale stoji cca 280€ a to si myslim,ze je vela,ja nechcem tie ovu testy,lebo nemam cas si merat kazdy den,ale ak chces ta,tak baby ti poradia 🙂 ale ked velmi chces otehotniet,tak ti to podla mna pomoze 🙂

gizel
14. máj 2013

@pipinka3027 nemam nervy na to robit si kazdy den ovu testy preto som myslela ze tester zo slin by mohol byt v pohode 😎 ovulacny test stoji v priemere 1euro k 30dni to je 30Eur mesacne takze tiez to neje lacna zalezitost....

pipinka3027
autor
14. máj 2013

@gizel no ved presne,to nie je len tak merat si kazdy den a v rovnaky cas,to ze by som si budik stale nastavovala,ked mozem pospat 😀 zo slin neviem,skus sa tu niekoho opytat alebo v lekarni sa informuj,toto som ti teraz nasla 🙂 http://www.otehotnenie.sk/product/ovulacny-test...

h2
14. máj 2013

@pipinka3027 Ahoj, áno, mám jedného chlapčeka, mala som 36 keď sa narodil, ďalšie neplánujeme (ani mi už doktor neodporúčal po problémoch v tehotenstve), takže zase beriem HAK
@gizel Ahoj, tester Ti môžem len odporučiť, stál ma asi len okolo 10 €, poradili mi ho v lekárni, tiež som mala nepravidelný cyklus. Je to vlastne len maličký mikroskop, tvarom a veľkosťou pripomína rúž, môžeš ho v pohode nosiť v kabelke. 🙂 Ráno (alebo aj počas dňa, ale odporúča sa ráno pred umytím zubov) oblizneš sklíčko, minútku-dve počkáš, potom sa pozrieš a hneď vieš, ako si na tom. Ak máš plodné dni, vidíš niečo ako vetvičky ihličnatého stromu, ale to je v návode všetko podrobne popísané aj s obrázkami. Výhodou je, že ho môžeš používať stále, mne už sa v ňom vybili baterky (to potom nevidíš nič, je tam malá žiarovka) a vymeniť sa asi nedajú, ale zase vydržali dosť dlho.

pipinka3027
autor
14. máj 2013

@h2 a ako sa vola ten tester,nevies? Dakujeeem 🙂

gizel
15. máj 2013

@h2 dakujem pekne skusim sa spytat v lekarni, ale asi este pockam ako sa to bude vyvijat zatial som asi mesiac po vysadeni HA a vcera prisla mrcha 😖 nic si z toho nerobim je to len kratko, akurat sa obavam ako to je s ovulaciou pri nepravidelnom cykle a ci vobec mam ovulacny cyklus tak preto som myslela ze skusim tester

h2
15. máj 2013

@pipinka3027 Jáááj, to už si veru nepamätám, tester síce ešte mám, ale obal už nie, kupovala som ho už pred viac než 3 rokmi, skús sa spýtať v lekárni, ja som tiež nevedela nijaký názov, keď som ho išla kupovať, len som sa spýtala na ovulačné testy, mali všelijaké, aj drahé, aj jednorazové, tento zo slín sa mi zdal najlepší. Ale na Tvojom mieste by som zatiaľ tester nekupovala, keď sa len tak krátko snažíte, možno ho nebudeš potrebovať. Keď vieš, že máš práve plodné dni a že "teraz musíme sexovať, lebo ovulujem!!!", zbytočne Ťa to vystresuje.

pipinka3027
autor
15. máj 2013

@h2 no ved toto,este to nepotrebujem,pockam a uvidim 🙂 a sexovat treba vzdy a nie len ked ovulujes,lebo nevies kedy sa ti to uchyti a u kazdej je to ine 🙂 takze od teraz sexujem kazdy den a aspon 3x denne 😀 😀 😀 😀 😀 ale srandujem 🙂 treba to nechat na prirodu a nie sa silit 🙂

gizel
17. máj 2013

@pipinka3027 suhlasim s tym ze sexovat treba vzdy, ja to nechavam na nahodu, lebo neviem zistit kedy mam ovulaciu a nechcem sa zbytocne tym stresovat 🙂

pipinka3027
autor
17. máj 2013

@gizel no ved toto,ja sice viem,kedy mam,ale mozno sa an podari bud pred alebo po,nikdy nevies a u kazdej baby je to inak,tak enchame to na prirodu,co s nami spravi 🙂

gizel
18. máj 2013

@pipinka3027 tak to ti poviem ze to je priroda, pre mna je zenske telo stale velka zahada 😀 som vyše mesiaca po vysadeni HA a teraz som mala mrchu asi 3dni predtym som mala 5dni, zaujimave ako sa vsetko pomeni vplyvom hormonov

pipinka3027
autor
18. máj 2013

@gizel no ja ked som brala HAK,tak som mala pravidelne mrchu,naposledy som mala 18.4. a mala som teraz dostat cca 15,ked som nebrala tak som mala vzdy rovnaky datum,takze to vychadza na dnes,ale tak stale cakam a cakam,mozno dojde vecer alebo zajtra,ale cakam ju a tesim sa na nu aj celkom 🙂 test si uz nerobim,lebo som mala 3x jednu ciarku,ale neviem ako to je bude teraz,ked po takej dlhej dobe vysadis HAK,ze ako to bude u mna 😀 ale fakt,zenske telo je velka zahada a ja len citam a citam a pozorujem sa a divim sa 😀

gizel
18. máj 2013

@pipinka3027 mne tiez meskala tyzden a kusku duse som si namyslala ze mozno sa podarilo na 1X 😅 ale prislo male sklamanie v podobe krvi 😒 , ale nevadi pozitivna energia a cakame,skusame .....😎

lenulikus
18. máj 2013

ja som brala HAK rok a 3/4, po vysadeni prisla mrcha a odvtedy na nu cakam vyse mesiac a pol...z toho 6 dni po vyvolavacke
takze nie vzdy zavazi,ci zena berie ant.dlho alebo kratko,aby po jej vysadeni bola tam,kde pred nou