Vyskúšali ste piť čaj z alchemilky žltozelenej?

manamani1
21. sep 2011

Snažilky máte s týmto čajíkom skúsenosti? Ja som čítala o ňom len a len pozitívne diskusie. Pije sa od menštruácie do ovulácie. V čase ovulky treba prestať. Pomáha k bolestivej ms, narovnáva cyklus, čistí a posiľňuje maternicu. Pomáha k otehotneniu. Pijem ho 3krát/deň, varím si vždy čerstvý...

nelustek
21. sep 2011

@manamani1 Aj ja som ho pila pred otehotnenim a zacala som ho pit zas od 36 tt .

martina2001
21. sep 2011

@manamani1 ja som ho pila a otehu som, ale pila som ho stále, teda celý mesiac

manamani1
autor
21. sep 2011

@nelustek aj tebe prave caj pomohol k otehotneniu?lebo vela zien pise prave to,ze odvtedy su tehotne ako ho zacali pit (samozrejme nie od caju 😀 😀 😀 )...mala si predtym problem otehotniet? ako si ho pila?

manamani1
autor
21. sep 2011

@martina2001 akoze vela takychto krasnych slov citam ako si prave napisala ty, no tazko je tomu uverit🙂))

martina2001
21. sep 2011

@manamani1 ja som tomu tiež neverila, že čaj, ale asi na tom niečo bude, ja som nemohla otehu viac ako dva roky a začala som piť a vyšlo to, ale brala som aj duphaston, ten som brala aj predtým a nič a možno práve tá kombinácia zafungovala. Však za pitie nič nedáš, a pila som 0.5l denne

nelustek
21. sep 2011

@manamani1 neviem ci som mala problem otehotniet,ale snazili sme sa 3mesiace a dalsi mesiac som ho zacala pit a hned som otehotnela.Neviem ci vdaka nemu ale myslim ze ano ze pomohol 😉
mozno sa mi to zdalo ze sa dlho snazime ked pri prvej som otehotnela hned prvy mesiac(bez caju)

manamani1
autor
21. sep 2011

@martina2001 tak akoze tebe konkretne verim,len mne sa to nechce verit, ze ten cajik tak pomaha.ja som len prvy mesiac "snazilkova". mala som 43 dnovy cyklus,tak uz som myslela ze som v tom, a nakoniec ms dosla.tak pijem caj 3krat denne.uvidim.niekto veri na zazraky, ja len ked ich zazijem🙂)))

manamani1
autor
21. sep 2011

@nelustek tak pri prvej neplanovane hned na prvy krat sa to aj nam podarolo. sledovala si aj ovulacny hlien, testy.....?

manamani1
autor
21. sep 2011

@nelustek a vidim ze zachvilku uz aj rodit budes. odkial si? bude to chlapcek alebo dievcatko?

nelustek
21. sep 2011

@manamani1 praveze nic take som nesledovala ani neviem ako by sa to malo.Len som pocitala plodne dni...
Ano co chvila to pride a uz sa zacinam aj bat 🙂 ale uz by som to chcela mat za sebou..cakame druhe dievcatko..som s puchova

manamani1
autor
21. sep 2011

@nelustek tak aj druhe dievcatko. nevadi aj ja mam dcerku a druhe by som prijala tiez keby to bola baba, aj ked bude tam uz velky vekovy rozdiel. 😔

nelustek
21. sep 2011

@manamani1 a kolko sa snazite? aspon budes mat pomocnicku 😉 nasa nelka bude mat v januari 4roky a tesi sa velmi na sestricku

manamani1
autor
21. sep 2011

@nelustek v auguste som bola prvy krat bez antikoncepcie,tak aj napriek neprichadzajucej ms som myslela,ze uz je to tam,ale to sposobilo vysadenie HAK. vcera mi odisla ms takze to bude buduci tyzden len druhy mesiac plodnych dni bez HAK....kupila som si aj ovulacne testy, tak budem testovat...

nelustek
21. sep 2011

@manamani1 aha myslela som ze uz dlhsie ked spominas ovu testy a tak.. 😉 drzim palce aby vam to vyslo co najskor 🙂

terezka1631
25. sep 2011

@manamani1 Ahoj, tak ja som tento mesiac tiež začala piť tento čajík, počula som len pozitívne ohlasy tak dúfam že to konečne vyjde aj nám...budem informovať ak sa podarí..... 😉

manamani1
autor
25. sep 2011

@terezka1631 oukej,kedy mas plodne dni?

nelustek
25. sep 2011

@terezka1631
@manamani1 mozem sa informovat? Niekde som citala ze zo zaciatku moze privolat potrat alebo predcasny porod..ja koncim 38 tt a pijem ho asi od 36 tt nie kazdy den.Ked ma napadne no a k veci teraz som pocula ze udrziava plod,tak sa bojim aby som este neprenasala 😖
Ja som ho zacala pit kvoli tomu ze by mal posilnit maternicu a ulahcit porod...mam ho nadalej pit?

manamani1
autor
25. sep 2011

@nelustek pre snažilky: pije sa od menstruacie do ovulácie (vtedy otehotnies), ak sa podari nepokracujes v nom,do 3.mesiaca,lebo hrozi potrat, potom od 3.mesiaca az do porodu ho mozes pit,zosilnuje maternicu,porodne bolesti,stahy,vsetko.pre tie,ktore neotehotneju zacinahju znova od menstruacie-do ovulky. takze nemusis prestat-v tvojom pripade.

nelustek
25. sep 2011

@manamani1 dakujem tak sa nemusim bat ze by som kvoli nemu prenasala dobre? A daj vediet ci sa vam zadarilo 🙂 drzim palce

manamani1
autor
25. sep 2011

@nelustek no tak ci prenasat budes alebo nie,to neviem,to samoze stat sem-tam aj bez cajika🙂)))...som zvedava.kedy mas termin?pohlavie?meno?

terezka1631
25. sep 2011

@manamani1 plodné dni mám práve teraz, dnes mám 12 DC tak sme sa už od piatku snažili o sto šesť 🙂 dnes som si čajik ešte dala, neviem či si mám dať ešte zajtra alebo už radšej nie ak sa nahodou zadarilo......

manamani1
autor
25. sep 2011

@terezka1631 no ja si myslim,ze uz cajik nepi, skus pockat na menstruaciu, alebo spravittak o 10dni test. citis si ovulku,alebo si len myslis ze ju mas...ajmne sa dnes zacali...🙂)))..tak budeme junovky🙂))))

terezka1631
25. sep 2011

@manamani1 cítim od poobedia že ovulka začína.....zajtra to asi prepukne, takže zajtra pokračujeme v snažení 🙂)))držím palčeky nech to vyjde...my sa snažíme už pol roka ale len tento mesiac som začala piť alchemilku tak uvidíme.....hej budeme junovky ak to vyjde 🙂

barborabilinova
25. sep 2011

ahoj mozem sa spytat na davkovanie tohto cajiku lebo na krabicke pise ze ho mozem brat kazdy den, bol by problem keby som ho neprestala brat v case ovulky? lebo ja neviem presne kedy mam ovulku, ci radsej na 14 den kedy by mala byt kvazi ovulka mam to prestat pit? dnes som ho zacala pit , to som par dni po menstruacii, a ked ho skoncim pit pocas ovulky tak potom kedy si ho mam zase nasadit

manamani1
autor
25. sep 2011

@terezka1631 no urcite sa mi ozvy,asi najskor o take2 tyzdne,vsak?kedy ti maju dojst kramy?

manamani1
autor
25. sep 2011

@barborabilinova pre istotu cca. pi ho od menstruacie do ovulky(v tvojom pripade tyke 2 tyzdne kedze presne nevies kedy ju mas)..v pripade keby si otehotnela,hrozi potrat.pi ho kazdy den na 3krat za salku. akmas na to cas,var si ho stale cerstvy.ak ti pridu kramy,zacnes zasa,zas 14dni.

terezka1631
25. sep 2011

@manamani1 mali by dojsť 10.10 tak uvidím....určite budem informovať, ak by som spozorovala nejaké príznaky a pod. 😉

manamani1
autor
25. sep 2011

@terezka1631 tak hej,budeme sa navzajom sledovat,sme na tom rovnako🙂)

nevergona
26. sep 2011

ahojte, aj ja som začala piť tento mesiac alchemilku, aj ked mi to nejde do hlavy,že čaj by mohol mať taký účinok som si povedala vyskúšam, snažíme sa 2 roky, a nič ☹ takže ked by to malo pomôcť tak budem len rada. ja som začala piť ked došla menštruácia a dva týždne som pila cca(tiež neviem presne ktorý den mám ovu, len podla pocitu viem kedy to už bude tak radšej som prestala). potom začnem až ked zase príde ms čo by nemusela 😉

terezka1631
26. sep 2011

@manamani1 Ahoj, tak dnes som si skusila urobiť ovu test, cítila som ovulku dosť silnú....test pozitívny, tak sme sa snažili aj dnes....zajtra pokračujeme 🙂 a ty testni aj zajtra, možno bude pozitívny....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre