Vyskúšali ste piť čaj z alchemilky žltozelenej?

manamani1
21. sep 2011

Snažilky máte s týmto čajíkom skúsenosti? Ja som čítala o ňom len a len pozitívne diskusie. Pije sa od menštruácie do ovulácie. V čase ovulky treba prestať. Pomáha k bolestivej ms, narovnáva cyklus, čistí a posiľňuje maternicu. Pomáha k otehotneniu. Pijem ho 3krát/deň, varím si vždy čerstvý...

manamani1
autor
26. sep 2011

@terezka1631 aj ja mala druhu ciarku,ale slabsiu,tak teraz neviem.ty si mala rovnako silne?

terezka1631
26. sep 2011

@manamani1 hej dá sa povedať že rovnako....ale neboj skus urobiť zajtra ďalší, možno zosilnie.....mám v albume foto.

manamani1
autor
26. sep 2011

@terezka1631 aj ja mam fotky v albume dnesnych testov,nespravim zajtra,az pozajtra,budeme sa len snazit.

romea
26. sep 2011

Ahojte,
mne alchemylka veľmi pomohla, najmä mi upravila cyklus a potom som ešte brala sarapis obsahuje materskú kašičku a soju (prírodné estrogeny). Držím palce 🙂

ewulkazt
30. sep 2011

Ahojte dievčence aj ja sa snažím byť tehulka ale nedarí sa ... snažime sa cca pol roka.
Dnes som si tiež kúpila Alchemilku a začínam ju podctivo piť, musím ešte aj mužovi kúpiť nejaké vitamini lebo jeho vysledky vyšli trochu zle 😖 ale tak doktor mu povedal že ked sa bude snažiť a brat tie vitamíny že by mal byť ok. Keby že aj mne to vyjde na taký jun, júl 🙂 by som bola nesmierne šťastná...
Držím Vám všetkým palce
ps: aké ovulačné testy používate bo ja som si raz jeden kupovala bolo ich tam 5 a všetky vyšli zle :(

manamani1
autor
30. sep 2011

@nevergona ahoj,tak ako sa dari s alchemilkou?

manamani1
autor
30. sep 2011

@romea tebe alchemilka dopomohla k otehotneniu?

manamani1
autor
30. sep 2011

@ewulkazt s ovulacnymi testami som aj ja na nervy🙂....testovali u tvojho muza akoze co?plodnost?

usacek79
30. sep 2011

treba napravit trochu mylne informacie - alchemilka NEPOMAHA otehotneniu z dovodov akychkolvek inych, ako tykajucich sa priamo maternice. Bylina posilnuje a regeneruje maternicu, nema nic s plodnostou, takze ak ju pijete v nadeji, ze vdaka nej otehniete, tak to je zrejme zbytocne - neposobi na vajecniky atd 😒 alchemilka prekrvuje sliznicu, pomaha ju obnovovat a teda dajme tomu, ze tak moze posobit na upravu cyklu, ale nijako neposobi na plodnost, toboz nie ak je problem u muza. Je idealna pre zeny po potrate - po kyretazi, ked maju tenku a oslabenu maternicu. Ja ju pijem, lebo som po tomto zakroku a vysledky su vyborne, uz po mesiaci mam maternicu ako novu 🙂 nastudovala som si o alchemilke naozaj vela, aj s bylinkarkami som sa rozpravala. Bylina, ktora ma vraj urcity vplyv na plodnost je PAKOST smradlavy, takze ak sa nedari otehotniet, tak urcite skor tato bylinka, ako alchemilka. Je tazsie pakost zohnat, ale vraj ma dobre vysledky.
a este k alchemilke - ak ju uz pijete, tak idealne sa ma pit len do momentu otehotnenia a potom az po prvom trimestri, pripadne az ku koncu tehu. Alchemilka totiz moze prekrvit maternicu natolko, ze by mohlo dojst k vyvolaniu menstruacie a teda pripadnej hrozbe potratu.

nevergona
1. okt 2011

@manamani1 - ahoj 🙂 tak ja zatial čakám kým príde menzes, to mám byť budúcu sobotu, ale nemusela by 😀 a ak teda príde tak zasa začnem, inak som zvedavá že ak teda dostanem, či to bude iné ked som pila ten čaj, a či dostanem načas, lebo mám také stresové obdobie a posledné tri mesiace mám rozhádzané poriadne čo som nikdy nemala. tak som zvedavá, a som šťastná lebo moj manželík bol včera na tretom spermiograme a všetko ok, normálne som neverila, lebo prvý krát to bola katastrofa.

poisonblu
2. okt 2011

ja ho pijem od kyretu, cize uz mesiac...co sa tyka prveho menzesu, tak mi prisiel na 29 DC, ale pri bolestiach mi ta alchemilka nepomohla, takze som 2 dni bola nadopovana ibalginom....ale menzes mi trval iba 2 dni, co sa mi zda malo, tak hadam je vsetko ok....caj budem pit do cca konca oktobra, kedy by sme chceli zacat skusat

nicolia123
8. feb 2013

Ahojte, ja bi som sa vás chcela opýtať či naozaj ten čaj s alchemelky pomáha k otehotneniu.
Ja sa snážim s priatelom asi cca 2 roky a žiadny vysledok ☹ Išla som aj k lákárovy a ten my povedal že sa musí dat vyšetrit aj partner ked chcem vediet či sme v poriadku !! Lenže mojho partnera tam nedostanem za žiadnu cenu !! som stoho strašne zufala ☹ ☹ strašne by som chcela aby sme mali už konečne bábo ☹ ☹ Mohol bi mi dakto poradit ???? Dakujem

alexaba
12. jún 2013

baby ktoru alchemilku ste pili, su dve obyčajná a žltozelená?

alchemilkazltozelena
18. júl 2013

@alexaba zltozelena je k otehotneniu, obycajna nie

luuckka
22. okt 2013

@nicolia123 ahoj mne alchemilka pomohla otehotniet a to som bola po potrate do 6som bola opat tehotna a chvalabohu som v 34.tyzdni a malinka je v poriadku kup si sypany caj ja som pila od firmy juvamed kupis ho v lekarni schneider a potom len skusat drzim palce nech sa podari. 🙂

ivka712
11. mar 2014

@martina2001 ciže cely mesiac sa moze pit ?

ivka712
11. mar 2014

@luuckka ko dlho si ho pila cely mesiac alebo tam je prestavka?

martina2001
11. mar 2014

@ivka712 ja som ho pila dlhodobo, dokiaľ sa mi nepotvrdilo tehu

luuckka
11. mar 2014

@ivka712 ja som pila kym som nedopila celu krabicku ale daj pozor aby su caj nepila ked uz si tehotna lebo v tehotenstve sa pit moze az od ukonceneho 36.tyzdna lebo napomaha stahom maternice a teda moze sposobit kontrakcie.A moze sa ti pochvalit ze mam krasnu dcerku teraz uz ma 10tyzdnov. Drzim palce

zuzanag1
11. aug 2014

mne zatiaľ akosik nepomáha k otehotneniu, pijem čajík cca asi druhý mesiac a stále nič, a tiež naďalej mám menzes nepravidelný ☹

danika298
1. sep 2014

Chcem zacat pitvalchemilku da sa kupit len v lekarni? A mate konkretnu znackubcajika co funguje? A davkovanie je 3x denne cca 14 dni po ms?

jasminkaj
17. okt 2014

Ahojte.... ostalo mi doma vrecko susenej alchemilky zltozelenej + mam aj porciovany caj z tejto byliny a suseny chmel s ostruzinou malinovou... Pila som pocas snazilkovania, ale uz mam po porode, tak uz nepotrebujem a rada posuniem dalej ZADARMO.. len za cenu postovneho 😉 Ak ma niekto zaujem, piste IP.

erinka123456
7. jan 2015

ahojte pomaha alchemilka aj na vyvolanie menstruacie?? a ako sa ma pit??

nelinka2009
31. jan 2015

@jasminkaj a este je to aktualne?

jasminkaj
31. jan 2015

@nelinka2009 Uz som ho poslala jednej maminke.. nech sa dari 😉

zuzana256
26. júl 2015

@martina2001 ahojmoja kamaratka nevie ci to moze bit take nieco ale dostala normalnu ms a pila asi mesiac pred ms alchemilku a ked jej skoncila ms tak zas dostala a nevie ci to moze mat zas ms alebo spinenie

yakina
28. júl 2015

Ahojte, tak ja som si čajik kúpila minulý mesiac. Nedávame si pozor s priateľom už asi pol roka. Doteraz som to neriešila, povedali sme si, že si to nejdeme nejako extra plánovať, ale keď sa podarí, tak budeme šťastní. Ale poznáte to.... po pol roku už mi behajú všelijaké myšlienky po rozume, či je vsetko OK a tak. Kúpila som teda aspoň alchemilku, nepijem ju úplne pravidelne, v tomto som strašne zabudliva 😅 sem tam v práci ked si spomeniem tak si zalejem čaj, nečakám zázraky, mám ju skôr pre lepší pocit, akože robím niečo presvoju maternicu, však to nemôže nijako ublížiť, skôr pomoct 😉

lavender84
28. júl 2015

Ahojte 26.6 som mala MA v 10+4tt a odvtedy som pila kazdy den cajik z alchemilky presne o mesiac na den presne som dostala mrsku myslim,ze urcite pomaha maternici k spravnemu fungovaniu, este ju budem pit po ovulaciu a potom bude snazilkovanie 😉

kattyy3
28. júl 2015

ahojky baby, aj ja som zacala pit raz denne cajik z alchemilky, pijem ho uz mesiac no verim ze pomaha na regeneraciu maternice a zosilnenie. Buduci mesiac idem do CAR na kontrolu ovulacie tak uvidime co bude ale je pravda ze odkedy ju pijem takmam presne 28dni cyklus co je super a buduci mesiac ak uz bude aj stitna zlaza upravena ktoru mam znizenu funkciu takpojdeme opat na to. Verim a dufam ze sa nam to podari a budeme mat vytuzene a zdrave babatko. Drzim vsetkym palce

atka1989
3. dec 2015

@usacek79 ahoj kedy sa moze pit?ja som zacala hned teraz ako som si kupila...mozem pit aj cely cyklus???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre