Zdravé dieťa po potrate

gastanovykvet
15. jan 2018

Prosím aby napísali tie, ktore ste potratili ako ja a normálnym spôsobom následne otehotneli a porodili zdravé dieťatko? Chcela by som tuto diskusiu otvoriť ako nádej pre ostatne, ktoré mali tu zlu skúsenosť s potratom. Ako dôkaz, že život pokračuje ďalej a ešte nie je všetko stratené.

gastanovykvet
autor
15. jan 2018

@lubka202 ale vidis aj tu napisala jedna pani ze otehotnela hned a ma zdrave dietatko.. asi je to individualne ale ja by som pockala aby si sa zregenerovala....

gastanovykvet
autor
15. jan 2018

@zuzulak11 drzim palce velmi 🙂

lubka202
15. jan 2018

@gastanovykvet tiež si myslím že treba trochu počkať aby som potom keď sa niečo stane nepočúvala no malá si počkať... Ale budem tŕpnuť určite celé tehu. Žena si musí toľko vytrpieť...

lovemom
15. jan 2018

@gastanovykvet ahoj moja mama potratila ato tak hrozne!!!Hryzol ju otraveny potkan ked bola v tretom mesiaci. A lekari nezistili ze dieta je mrtve tak ho nosila v sebe este tyzdne. Citila ze nie je nieco v poriadku, ale v tom case ... no a po tom vsetkom som sa narodila ja a aj sestra. A myslim si ze sme fyzicky ok 😁 sestra vystudovala medicinu ja psyhologiu takze mentalne sme na tom tiez v norme.

snazilka1004
15. jan 2018

@lubka202 ja som po potrate v 23tt, sú to 2 mesiace a konci mi už druha ms... po tejto si už nebudeme dávať pozor a snáď príde babo čoskoro a všetko už bude dobre...ale budem sa báť určite ale viac verím že to už bude len a len dobre 😊😊😊

lubka202
15. jan 2018

@snazilka1004 ahoj a doktorka ti koľko poradila čakať? Keď si prestala krvácať po pôrode kedy si dostala prvú ms po akom čase?

lucka227
15. jan 2018

Ja som potratila prve babo.mne povedal primar ze sa to stava z toho dovodu,ze maternica niekedy na pr krat nie je pripravena a nevytvori tak idealne prostredie.preto zevraj vyskrab nastartuje a vytvorenim noveho endometria byva dalsie tehu uspesne.ja som prisla o babo asi 8tt a snazili sme sa po prvej ms.mame dve krasne zdrave deticky

bubu4125
15. jan 2018

Ja som prišla o bábo v 2009 v 19tt. Následne rok na to v 17tt. Lenže u mňa nešlo o MA, ale o predcasne otváranie sa. V 2011 mi pri treťom tehu urobili serkláž. Ak by som nebola podstupila, nemám ani dcéru. Ktorá sa vďaka tomu stehu narodila v 27tt s váhou 950g. Našťastie je zdravá. To všetko bolo s bývalým.
A terajsim manželov sa nám podarilo po 3,5roku otehotnieť, ostali sme prekvapený. Už sme MS brali tak prirodzene, že sme plakali od radosti. Po dohode s Dr kde som bola 28.12, všetko ok, som nastúpila do nemocnice s tým, že mi idú robiť serkláž. Žiaľ na kontrolnom sone prišli na to, že srdiečko nebije. Hneď ten deň ma vyčistili a vecer som aj išla domov. Stredu to budú dva týždne. Idem si po výsledky z histologie a idem si vydupat vysetrenia. Dr kázal čakať dva mesiace. Ale kým nebudem mať čierne na bielom, že je všetko OK, alebo mi niečo je,tak zatiaľ do žiadneho tehu neidem. Mám strach a ďalšie neúspešné tehu by som už nedala.

petrusa87
15. jan 2018

segra tiež prvé potratila a teraz má dvoch synčekov,, bohužiaľ poznám i dve ženy, ktorým to neskončilo šťastne ale treba myslieť pozitívne a nič takého nepripúšťať do úvahy

snazilka1004
16. jan 2018

@lubka202 lekár povedal 2-3 mesiace a potom povedal že som mladá tak aj pol roka... po pôrode som krvacala a spojila cca tyzden a pol a prvú MS som dostala presne 28 dni od pôrodu, trvala normálne 5 dni a teraz som mala už druhu MS a tiež prišla presne na 28 deň takze ja si myslím že telo sa z toho rýchlo spamätalo a dalo do normálnu, tak preto chceme už skúšať

gastanovykvet
autor
16. jan 2018

@petrusa87 a nevieš čo bolo tým dvom tvojim známym? Prečo nemohli mat dieťatko?

petrusa87
16. jan 2018

@gastanovykvet neviem v čom bola chyba, jedny sú už dôchodcovia a druhý majú tak do 50tky ale ako som písala netreba na také veci myslieť,,, ináč poznám aj jednu paniu, ktorá musela chodiť až na umelé oplodnenia aj tam počas nich mala niekoľko potratov ale nakoniec porodila ako 38čka chlapca a už má teraz 4 roky 🙂

stella333
16. jan 2018

@gastanovykvet Tiez poznam niekolko zien, ktore potratili a nasledne maju zdrave deti. Ja sama mam z troch tehotenstiev 2 zdrave deti a medzi prvym a druhym bol MA v prvom trimestri. Podla mna je MA v prvom trimestri pomerne casty a nemusi to nic znamenat.

gastanovykvet
autor
16. jan 2018

@bubu4125 to mi je ľúto čo si prezila. Želám ti všetko dobre

natally33
16. jan 2018

Ahoj 🙂 my sme prisli o babatko a po prvej menstruacii sa nam podarilo dalsie, nahodou, no a prave som v 33tt... Odporucane sme mali pockat jeden cyklus, nakolko mi DR kyret nerobil, ze to je silny zasah do prostredia maternice a ked sa s tym vysporiada sama, je to omnoho lepsie.
Drzim palce <3

gastanovykvet
autor
17. jan 2018

@natally33 ja si tiež myslím že je rozdiel či máš Kyret alebo spontalny potrat...

willino1
17. jan 2018

ja som prišla o dieťatko v 6. týždni... na konci marca... v novembri som bola opäť tehotná a čakala dvojičky... tehotenstvo v pohode... chlapci sú donosení, zdraví a majú už 2,5 roka 🙂

gastanovykvet
autor
17. jan 2018

Úžasne koľko vás všetkých je... neviem koľko vás už napísalo ale určite zo 15. Samozrejme sú prípady aj keď sa to nevydarí ale ja si myslím že je prevaha tých ktoré majú zdravé hrave dieťatko doma keď tými ktoré ostali bezdetne. 😃👼🏻👼🏻👼🏻

gastanovykvet
autor
17. jan 2018

Príroda je zázrak. Keď čítam aj tie príspevky kde doktori povedia že dieťa bude postihnuté a narodí sa zdravé. Moja spolužiačka mala byt ťažko retardovana a bola čistá jednotkarka od prvej po výšku bez učenia!!! Potom poznám známych ktorý nemohli mat dieťa skúšali aj umelé oplodnenie a nič. Nakoniec to po 10 rokoch vzdali. Skúsili ešte jonasovu metódu ale s tým že boli zmierený že budú bez dieťaťa a po 11 rokoch sa im to podarilo prirodzene na prví krát 😃 a majú teraz 3 ročne dieťatko zdravé.

poisonblu
17. jan 2018

ahoj, ja som potratila v roku 2011, o 5,5 mesiaca som bola opat tehotna s uspesnym koncom...bola som od zaciatku na rizikovom, lebo som spinila cca do 11teho tyzdna..dostavala som progesteronove injekcie a brala som femibion (na genet.vysetreni mi zistili trombofilne stavy v krvi, co mohlo byt pricinou potratu)...syn sa mi narodil takmer presne na vypocitany termin a je zdravy...odvtedy som zmenila gynekologa z dovodu stahovania a teraz mi povedala moja gynekologicka, ze ak budem chciet druhe, tak ma urcite posle na hematologiu (kvoli tej krvi) a asi budem brat aj nejake lieky alebo injekcie...moc to nechcem, kedze prve som donosila aj bez toho, iba na femibione...

nefertiti7
27. jan 2018

Ahoj. Mám 2 zdravé deti a medzi nimi 3 potraty v priebehu 1.5r. nádej je vždy držím palce.

vyvka
27. jan 2018

Ako dlho ste cakali baby kym ste sa zase zacali snazit ..??
Som mesiac po potrate prva Ms este nedorazila ..
Cistenie som nepodstupila ...myslite si ze je aj tak este skoro?? 🙂
Pytam sa to uz uplne kazdeho na tej stranke a vsade kde vidim take temy .. 😬😬

gastanovykvet
autor
27. jan 2018

to ti kazdy asi odpovie inak... ja by som sa tak rychlo neponahlala....

vyvka
27. jan 2018

@gastanovykvet Pokusim sa pockat do Prvej MS
Dufam ze to vydrzim ....

stanka_s
27. jan 2018

@gastanovykvet ja som mala syna, potom 3x MA, (vzdy prvy trimester) a teraz mam mesacnu princeznu 🙂.

gastanovykvet
autor
29. jan 2018

@stanka_s gratulujem prajem nech sa vam dari. MA je potrat?

stanka_s
29. jan 2018

@gastanovykvet dakujem 🙂 a ano. Urcite odporucam poriesit hematologiu.

bubu4125
29. jan 2018

Baby, je odber u gynekológa na trombofilne stavy a ešte ďalšie dve veci, som si nezapamatala aké, taký spoľahlivý ako keby min to robia na hemato?
Dr mi vysvetlil, že oni posielajú vzorky do BA a že výsledky za cca 3 týždne.

alobalka
29. jan 2018

@gastanovykvet Ahoj, ono závisí aj či bol potrat v 6.tt alebo v 17.tt napríklad. Lebo to maternicu inak ovplyvní. A potom aj či bolo čistenie, alebo si telo poradilo samo. Aj tam môžu byť rôzne úskalia. Logicky by som počkala dlhšie, ak by bol potrat vo vyššom štádiu tehotenstva. A treba myslieť pri (skorých potratoch zvlášť) aj na poškodené vajíčko/ spermiu a trocha sa dať zdravotne dokopy (vitamíny, listova, vypnúť stres, doliecit imunitu) .
Inak nám sa nechtiac zadarilo po ma v 6.tt a kyrete po ďalšej normálnej ms. ..syn je ok: )

veronika1306
15. júl 2018

@gastanovykvet ahoj pozeram ze uz dlhsie nikto neprispel do tejto diskusie...som 5 dni po MA a viem ze je to skoro ale akosi sa neviem cez to preniest...mam dve krasne deticky a skveleho manzela ktorych nadovsetko milujem a su mi velkou oporou...asi hladam len trosku podporu a potrebu vyrozpravat sa niekomu kto si tiez presiel potratom a zaroven si velmi vycitam ze som mohla spravit nieco inak a o babatko by sme neprisli aj ked viem ze to tak nie je...proste som zufala velmi chceme tretie babatko len u nas je trosku problem kedze mam za sebou dva cisarske rezy a tie boli pravdepodobne pricinou potratu bojim sa ze sa nam nepodari otehotniet....ak by tu bol niekto kto by si rad pokecal budem rada😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre