Do kedy je potrebné podávať vitamín D?

pimpulienka
20. mar 2012

Niekto hovori do roka, či dvoch, niekto ovela dlhšie..len v zimnych mesiacoch.. atď.

ikke
20. mar 2012

u nas (v NL) sa hovori, ze do 4 rokov, predovsetkym v zimnych mesiacoch. ale my tu mame menej slnka nez na slovensku...
nasa laktacna poradkyna nam kedysi vravela, ze dieta (aj to najmensie) si dostatok vitaminu D "vyrobi" uz za 2h pobytu na slnku, ked je iba v plienke, staci dokonca 30 minut za TYZDEN 😉
ja som do roka davala viac-menej poctivo (v lete som to trochu flakala), od roku ked si spomeniem alebo ked mam pocit, ze maly poriadne neje, ak sme boli malo na slnku a pod.

lublana1
20. mar 2012

do dvoch rokov, my davame od pondelka do piatka do mlieka po dve kvapky, sobota, nedela pauza, tak nam kazala doktorka a cely rok, nielen v zimnych mesiacoch 😉

lucia563
20. mar 2012

Nam bolo povedane do roka, u oboch...

veronika70603
20. mar 2012

Nám kázala doktorka každý deň, aj so sobotou a nedeľou, bez prestávky po dve kvapky... až do jedného roka 🙂

katren
20. mar 2012

my sme mali tiez nakazane 2 kvapky do roka nonstop, ale davala som hlavne v zimnych mesiacoch a ako zacalo viac svietit slniecko, tak som davala len ked som si spomenula....a u Miska to flakam uplne, kedze je letny a stale sme sa piekli vonku, tak som davala poctivo len v zime.... 😉 uz teraz zas davam obden a ked bude este viac svietit, zas prestanem...

garonka
20. mar 2012

je to individualne
my zo zdravotnych dôvodov berieme 3kv denne a dva rôčky mal minuly mesiac 🙂

anjelicek26
20. mar 2012

Moje deti nikdy ziaden vitamin D nedostavali. Obaja su letny, zdravy ako ryby, ze je v zime menej slnka je prirodzene a von chodime aj v tychto mesiacoch, takze ma ani nenapadlo, ze by im mohlo nieco chybat. Mne ide proti srsti davat vsetkym detom prevetivne nejake umeliny..ci d-ko, ci probiotika, ci vitaminove kokteily.. da sa aj bez toho, aj ked sa nam vyrobcovia snazia tvrdit opak.

sotia
20. mar 2012

ja mám 12 ročnu dceru a už odvtedy sa dávali 2kv. denne po dobu 2 rokov, teraz mam takmer ročnu a platí to stále

zuzka1008
20. mar 2012

nam vravela lekarka do 2r a so,ne vynechať

desmodka
20. mar 2012

ja nedavam vobec a sme v poriadku 😀

jankako
20. mar 2012

moja mala rok aj niečo,ked to prestala brať.tuším to závisí aj odtoho,ako má zrastenú fontanelu na hlávke.ved lekárka vlastne musí vedieť najlepšie dokedy podávať.uškodiť,neuškodí!

liv1
20. mar 2012

Normalne do roka, ak sa neuzavrie fontanela tak aj dlhsie. Potom sa berie az kym sa neuzavrie pokial viem.

tincag
20. mar 2012

Ja som sa na to pýtala minulý týždeň na kontrole u doktora a ten povedal, že kým nezačne svietiť slnko, tak cca do konca marca, drobec má 15 mesiacov a potom v zime sa zasa odporúča dávať. Toľko slovo nášho lekára🙂

pancake
20. mar 2012

mne dr. povedal že do roka, ale kedze mala rok v januári tak mi ešte predpísal že dokedy nebude vonku pekne. tak ešte teraz dávam. ale uz čo chvíla prestanem. ked budeme chodiť von (teraz je malá chorá) a bude svietiť slniečko 😀

sofia2008
20. mar 2012

do 2r. 🙂

zuzin78
20. mar 2012

Pri starsej som davala do roka a teraz nam kazali mladsej do 2rokov

kiwi82
20. mar 2012

Vigantol 1 kvapka denne do dvoch rokov 😉

zlatusik28
20. mar 2012

a my dávame až do troch rokov 😉

andy1705
20. mar 2012

mne doporučila lekarka do roka denne, a neskor uz iba v zimnych mesiacoch

monika2606
20. mar 2012

no už by sa mohli tý doktori aj dohodnúť nie? 😀

deny3
20. mar 2012

nám odporučila do troch rokov, aj kvôli tomu, že Kubko rýchlo rastie, a to po tri kvapky cca do mája a potom zase od septembra.

topier
21. mar 2012

nám Dr. kázal do dvoch rokov každý jeden deň 2 kv, ale v lete to vraj upravíme na menej 🙂 Inak má malý 1,5 roka a ja som to v lete tiež flákala a je ok.

petkave
21. mar 2012

Mne mudra kázala dávať Vigantol prvý rok 1 kvapku a do 2. rokov 2 kvapky.

sjusiquatro
21. mar 2012

Do 2 rokov 2 kvapky... 🙂 🙂

sympa1
21. mar 2012

ako nam povedala doktorka. cize do roka

space1
21. mar 2012

ja som popýtala doktorku, nech mi to predpíše v ampulkách, ktoré sa podávajú každé 3mes. do 3-och rokov , nakoľko som podávať zabúdala a plietli sa mi dni, či už som dala, či nie no katastrofa , z toho dôvodu neberiem ani tabletkovú antikoncepciu, super pre také sklerotičky ako ja , že je vždy náhradná alternatíva 😀

kaja73
21. mar 2012

pre kosti tak do 2 rokov-stacia zimne mesiace-ak samozrejme nedavate na babatko vysoke ochrane faktory v opalovacich kremoch-vtedy sa D vitamin tvorit nebude ani v lete-,no a pre imunitu je ho dobre davat aj neskor- dokonca aj v dospelosti 😉
D vitamin stimuluje odolnost voci virusom,takze u nas fici v zime aj pri st.synovi co ma už 13 rokov a uživa ho aj mm , ja a dokonca aj moji rodicia.

nikolka2
2. sep 2012

neviem jak vy mamicky ,,,ale mne syn velmi rychlo rastie a hlavne nohy ,,,moj muz je vysoky zdedil to ponom ... viem , ze mi par krat povedal , ze ho bolia nozky ,,davala som D-cko do 2 rokoch a budem do 3 ,,moje kamosky co maju synov davali tiez do 3 koli rastu a bolesti noh ,,,,ze vraj to super pomaha , ja len tolko k tomu od kedy mu davam D-cko sa nestazoval 😉