Ktorý mesiac bol najľahší a najťažší v 1 roku bábätka?

tinaki1275
22. mar 2011

Niekde som citala ze vraj podla nejakej studie mamicky uviedli ze najlahsi a najstastnejsi mesiac v prvom roku zivota ich dietata bol pre nich stvrty.. (po kolikach a pred zubkami) o najtazsom sa nezmienovali ..tak ma to celkom tak zaujalo ci sa to da nejako zovseobecnit aspon trochu teda.. 🙂

makarda
22. mar 2011

najtazsi bol prvy, kedze v porodnici mi nedali k "tomu" navod na pouzitie 🙂
najlahsi neviem... postupne sa to zlepsovalo...

lussy666
22. mar 2011

najtazsi asi prvy....mala presspala vacsinu noci, ja ani nahodou, co keby sa zobudila a ja by som to nepocula... 😀 a to bol len jeden priklad...
teraz je kazdy dalsi mesiac krajsi a krajsi, kazdy den nieco nove....🙂

traktor
23. mar 2011

pri matkovi ziadny nebol najťažší, pretoze doteraz je to spave, kludne dieta...sen kazdej matky 😀 😉 ...ale napisem prvu dceru...to som este nevedela co a ako, bolo to prve dietatko, takze tym padom bolo pre mna vsetko nove, kojit, prebalit, okupat, ...takze ten prvy mesiac bol taky s toho najtazsi, kym som do toho prisla...ale aj najkrajsi, lebo som sa na to male stvorenie nevedela vynadívať, vecne som na nu pozerala, ci dycha, ako dycha, vonala som ju...a tak...vsak ako kazda mama 😀 😉

jabera
23. mar 2011

tiez povazujem za najtazsi prvy.... a za najlahsi posledny... proste stale to ide k lepsiemu...

renab
23. mar 2011

Ja som pri dcére (najstaršia) ani nevedela, že ju mám. Super ukážkové dieťa. Takže celý rok bol úplne v pohode.
Vynahradili mi to dvaja mladší synovia a pri nich bolo prvých deväť mesiacov katastrofa. Potom už to bolo OK, ak si odmyslím problémy s nočným spaním u najmladšieho.

exupery
23. mar 2011

Najtazsie bolo obdobie sestnedelia-jednoznacne,a potom este obdobie tal prvych troch mesiacov-mala reflux,teraz uz je to super,len som zase neustale v pohybe 😉

ani_sama_neviem
23. mar 2011

_No nieco na tej studii bude lebo mala teraz taha na strvy mesiac a je to uz lepsie aj ked obcas cez den robi zle lebo je taka spolocenska az moc ze ani chvilku neobsedi sama ale tak da sa to pohode hlavne ze v noci spinka celu noc 🙂

titkovamiriam
23. mar 2011

Pri Milanovi najtahší prví prtože mal zle protilatky v krvi a mal dve trasfuzie krvi a nik nevedel co a ako bude a este som aj maturovala,najkrajsi bol 10 ked nam potvdili že je vsetko OK.

Pri Michalovi to bola pohodicka a najtahsie chvile s nim boli až teraz ked mu pred rokom a pol zomrel kamarat a on bol pri tom ☹ ☹

Pri Marekovi zasa prví mesiac lebo sa narodil s pravím uzlom na pupočníku a vlastne sa narodil ,,mrtvy,,no nastastie ho rozdychali no mesiac stravil v nemocnici-najkrajší od 5-8m-milujem detičky v tomto veku

ja som mala spave kludne deti ani pri jednom som koliku nepoznala 😉

ikke
23. mar 2011

najtazsi prvy, kym sme si zvykli na vsetko okolo, najlahsi asi piaty, kym nebolo treba pripravovat prikrmy, stacilo nacucnut na prso kedykolvek a kdekolvek a bolo 😀
ale mimo jedla je to vlastne kazdym mesiacom jednoduchejsie, problemy so zubkami moc nemal, az ked mu v 10 mesiacoch nesli 4 naraz, to si par dni pomrncal 😉

jaruska8
23. mar 2011

U nás presne ako hovoríš, asi zatiaľ ten štvrtý, po kolikách a pred zúbkami, malá mi spinkala ako anjelik, aj 7-8 hodím vkuse v noci bez mrnčania, čo sa postupne zmenilo. 😉

cmulinko
23. mar 2011

prvy syn...najtazsie bolo hned po narodeni,lebo sa narodil predcasne.druhy syn...cely rok absolutne dokonale dieta....pri nom zacali problemiky presne v 18 mesiacoch,ale trvalo to iba cca 2 mesiace..teraz sa ako tak dostavame do normalu.

zajo79
23. mar 2011

druhy polrok.

natalia777
23. mar 2011

najtazsie boli prve tri mesiace dcerka bola strasne uplakana nechcela spat, a chcela sa len nosit na rukach, ani kocik sme nepoznali ale potom akoby utlo a mam krasnu dcerku doma, teraz nas uz trapia ine veci, dcerka si zacina uvedomovat co chce a ako to ziskat 😀 😀 😀

atrami
23. mar 2011

prvé 3 mesiace, mali sme asi všetko- koliky, obrátený režim a samozrejme zosúlaďovali sme sa pri kojení.
Potom to bolo už len lepšie.

denduska
23. mar 2011

prva dcera - cely prvy rok (a aj dlho za tym)...najprv strasne plakavala, potom nespavala, nechcela sa kocikovat, nechcela prikrmy... ked pozeram fotky ani si nic nepamatam z toho obdobia.
druha dcera asi druhy treti mesiac...potom celkom dobre a teraz sa to zacina kazit, nespi jeduje sa nechce byt v kociku

oacka
24. mar 2011

keď to porovnávam s dneškom,tak prvé 4 mesiace boli otras! 🙂 žiaden režim, žiadna logika 😀, rev na počkanie a po piatom mesiaci supeeeeer! uvidíme dokedy 😀

vefi89
24. mar 2011

najťažšia bude puberta 😀 😀 😀 ťažké je to vtedy, keď nevieš čo máš robiť. my sme riešili dva mesiace koliky, ale žeby boli ťažké neviem či sa to tak dá nazvať. každý jeden mesiac, každý jeden deň je čarovný a niečím výnimočný a každý jeden deň má niečo pozitívne a aj negatívne 😉

hori
24. mar 2011

najtazsi bol druhy mesiac - dosli zasoby sil... a koliky, prdiky, grcky a revy stale pokracovali 🙂 najlahsi bol 6. mesiac - paradoxne mne prikrmy strasne ulahcili zivot...

nice202
24. mar 2011

asi prve dva mesiace nastejno tazke... a potom lepsie a lepsie

kristinka123
24. mar 2011

tak pre nas bol jednoznacne najtazsi prvy mesiac, kedze malicka mala strasne vela liecikov a bola hrozne spava, neustale sme sa natahovali hore dole a bola som na vsetko sama, potom sme aj v nemocnici znova lezali lebo mala z tych liekov oslabenu imunitu a dostala zapal mocovych ciest, uff hroza na to pomysliet, dalsie mesiace boli uz v pohode mala mi prespala vzdy celu noc,
no a najlahsi jednoznacne okolo toho siedmeho - osmeho mesiaca, ked uz vedela sediet a prehrat sa aj sama, ale este nebehala - to bolo velmi pokojne obdobie, ked bola hladna nemuseli sme so sebou vsade tahat flasku a mliecko ale dala som jej do ruky roztek a bol pokoj, nepotrebovala uz tolko spinkat, takze sme aj vyletiky mohli podnikat 😉

beruska.zuzanka
24. mar 2011

Počas šestonedelia som mala nejaké zdravotné problémy, boje s dojčením/dokrmovaním a všetkým okolo, nastúpili koliky, ťažký reflux, grcanie prúdom niekoľko krát denne, pranie niekoľko práčok denne, žehlenie po nociach... v troch mesiacoch nám utlo od kolík a reflux sme liečili, takže sa polepšilo, prespali sme celú noc až do cca 9tich, kedy išli 4zúbky naraz, presťahovali sme sa, malá mala angínu s vysokými horúčkami... od toho desiateho mesiaca máva výkyvy, že sa budieva v noci, alebo ani nechce zaspať, ale väčšinou už vieme ako na ňu 😵
Ale sú excesy, že celú noc nespíme 😝 ale toto je už super obdobie po roku, je komunikatívna, začala chodiť, vie dať najavo, čo chce/nechce... takže podľa mňa všetky obdobia sú ok, všetky nás niečomu naučia 😵

katrinka8
24. mar 2011

Mozno to vyznie ako klise, ale pre mna je kazdy mesiac krasny, kazdy sa snazim si vychutnat. Mne sa zdalo krasne aj obdobie prichodu z porodnice, aj tie teraz. Najtazsie sa mi zdalo obodbie, ked bola dcerka chora a boli sme v nemocnici. Ale to nesuvisi asi s obdobim vyvoja - to by bolo najtazsie v akomkolvek obdobi 😉

katecameron
25. mar 2011

podla toho o ktore dieta ide ale ak by som pozerala na druhorodene tak najlahsie mesiac bol prvy proste do 4mesiacov to bolo uplne super ja som ani nevedela ze mam doma babatko ale potom sa zacali problemy aj zubky aj choroby takze okolopol roku sa to pohnojilo neviem ktory bol najtazsí ale u prveho babatka asi druhy bol najhorsí

ivett1
25. mar 2011

U nás bol najťažší prvý mesiac - pri prvom bábätku🙂 a tretí - pri druhom...najľahší ...to dodnes netuším, lebo vždy sa niečo vyskytlo/vyskytne, čo nám tie mesiace trošku "okorení alebo osladí"... 😀

danula.ch
25. mar 2011

pre mna najtahsie mesiace boli 2. a 3. - koliky. Nemala som sa kedy umyt, najest, ist na zachod........1. mesiac, ked som len nespavala, lebo maly sa v noci casto budil, bol oproti tomu nic

usiko
25. mar 2011

jednoznacne prvy...ako pise niektora...nemali sme navod, nerozumeli sme malej,ze preco place,kedy ma spinkat a keddy co.....postupne sa to zlepsovalo a zlepsuje sa doteraz.....

moniciak
25. mar 2011

myslim ze ziaden mesiac s babatkom nie je tazky pokial je zdrave 🙂

zuzanockamt
25. mar 2011

najtazsi urcite prvy - druhy, zotavovanie po porode, velke problemy s kojenim, so spankom ... teraz to je uz pohodicka

montinka
25. mar 2011

pre mna boli najtazsie prve tri mesiace pri malom stale len plakal a velmi malo spal a trebalo sa postarat aj o sestricku no bola som znicena,ale od stvrteho mesiaca je to uz super a pri malej najtazsi mesiac ani nebol.🙂

benu
25. mar 2011

premna bol najtasi 1 mesiac...a po 2 uz super .... az do dnes mam velmi kludne dieta 🙂