Trojročný syn stále kaká do plienky

jituska666
1. feb 2018

ahojte, mam syna 3r. ktory stale kaka do plienky a nie a nie ist na nocnik ci wc. cikanie uplne bez problemov. uz plienky cez den nenosi,ked chce cikat uz ide aj sam na wc( mna uz ani nevola 🙂 , ale ked chce kakat tak mi prinesie plienku. ked som raz schovala plienky, tak to radsej tlacil v sebe.
ma tu nejaka mamicka takuto skusenost a nejake ucinne triky na toto? dik

dadulkaf
1. feb 2018

@deni73 ona v profile deti nemá, takže ak ich ozaj nemá vie o tom veľké guľaté.😊 A ak deti má, tak tie jej už chodíi na WC asi na druhý deň po narodení. 🙈

marusik
1. feb 2018

My sme používali látkové plienky, keď už vedel povedať, kedy chce piškať, brali sme ho na nočník/záchod. Pri kakaní sa priznal až vtedy, keď už tlačil, resp. dotlačil... očividne v tom mal jasno, čo robí, tak sme začali praktizovať to, že keď sa pokaká do plienky, sprchujeme zadok studenou vodou; keď povedal včas, umývali sme zadok teplou vodou🙂 Trvalo to tak asi 2-3 týždne, potom už bolo chladnejšie, nechcela som riskovať prechladnutie. Keď sa pokakal do plienky, tak som malého zobrala so sebou do kúpeľne a ukazovala som mu, čo musím robiť s tou plienkou, aby som ju oprala... Povedala som mu, že keĎ sa ešte vykaká do plienky, túto "procedúru" s plienkou bude robiť sám - a tak aj bolo. Robil to len raz, potom sa už stále vypýtal na nočník/záchod🙂 Od 2. narodenín sme už nehodu nemali, teraz má 2 roky a mesiac a už sme bez plienok🙂

susanne6
1. feb 2018

aj moj kakal, ale do gatí :D...nepomáhalo ani prehovaranie, uplacanie, či na zadok, proste sa schoval a pokakal. A nemal žiaden strach zo záchodu,ani negatívnu skusenosť, on totiž to na zachod sadol, aj tlacil, a aj ked bol celý červený v tvári, žiaden úspech. Ako keby netlačil do konečníka či čo...už som to konzultovala s dr. a aj s psychologičkou, vravela aby sme boli trpezliví a ono to fakt prišlo same od seba...proste na to dozrel. Tak neviem, či máte tie okolnosti rovnake, ale prajem veľa štastia!

domca444
1. feb 2018

ahoj, necitala som ine odpovede, len napisem, ako to bolo u nas. Moja Hanulka tiez ked mala 3 este kakala do plienky, presne ako u vas-inac bez plienky, aj cikanie, len si ju vypytala. bolo tro trochu smiesne, ked postojacky tlacila a mala na ritke taky batoztek 🙂 Muz to stale riesil, ja nie, nechcela som ju stresovat a vytvorit blok, aj muza som presvedcila, nech to necha tak, ze do skoly uz s plienkou nepojde 🙂 raz ked bola trocha chora, tak sa vypytala cikat-a islo aj kako, trochu ju prehnalo, opakovalo sa to este raz ten den, pekne krasne do nocnika no a odvtedy uz vzdy.. este raz skusila, ze plienku, no ale hovorim: ved ti to tak pekne islo, pojde to zase a neprotestovala.. raz to pride, hlavne chvilu neriesit..

lili235111
1. feb 2018

@lindusss2016 veru tak a museli sme len čakať kedy to chuda pochopí sama

tncka
1. feb 2018

@deni73 uplne normalne to mozem napisat. 3rocne dieta ti s plienkami nevezmu ani do skolky. Uz je dost velke aby chapalo co sa od neho pozaduje. Sorry ale aby som santila s plienkami do 4rokov? Ved to neni normalne. Hlavne ak sa vie pytat cikat,vedel by aj kakat. Len to treba skusat a nie nad tym mavnut rukou ze ved ma cas😂 a aj tak mu napchat plienku. Tot moj nazor.

tncka
1. feb 2018

@wegab vobec v tom nebola zlost a neprijemny postoj. Iba nazor. A ked vam tu niekto nepritakava ako taka sliepka tak je zly a supermatka. Ale ved robte si co chcete.

zuzka38
1. feb 2018

@tncka vezmu jej ho do skolky, pretoze on kaka doma v bezpeci do plienky, predstav si ze tak ziju desiatky deti po svete, plienka je ich istota a tak sa vyprazdnuju, bud len rada ze si ziaden problem s vyprazdnovanim u dietata nezazila.. plienka pri kakani je ten najmensi "problem"

siska53
1. feb 2018

@jituska666 ano, ja som tak mala so synom. Uplne panika,ked mal ist na wc ci nocnik. Pokusov bolo dost. Presne v 3,5r. Dostal uz x-tykrat na vyber,lebo ze plienky nie su. A zrazu si sam vybral,ze pojde na wc. Odvtedy kaka tam. Pritom tiez cikal normalne a ani na noc plienku nemal.

deni73
1. feb 2018

@tncka Ver mi, každá mamička to skúša, ale nie je to iba na mamičkách, keď dieťa nechce, nebudem ho trestať. A do škôlky u nás berú aj s plienkami, keď ho potrebuje iba na kakanie.

carey
1. feb 2018

@tncka hanba ako svet, je Váš komentár...asi tak...

jituska666
autor
2. feb 2018

@dadulkaf 😂😂

jituska666
autor
2. feb 2018

@marusik 👍👍

dager
13. feb 2022

@jituska666 ako to u vás dopadlo, prosím ťa? My teraz riešime to isté. Syn bude mať 3 v apríli. Cikať chodí pekne na záchod, cez deň spi bez plienky a na noc chce byť tiež bez nej, no niekedy keď pred spaním veľa vypije, tak mu ju potom ešte dám. To nepovažujem za problém . Ale že kaká len do plienky. A navyše plače za kakom, keď ho potom umývam. Minule spal bez plienky, takže bol bez nej prakticky 2 dni a noc vkuse a vôbec nekakal za ten čas. Prdel ako o závod , tak som mu pomasirovala bruško, dala plienku a do 3 minút to bolo tam. Chápem že nesilit atď všetko čo tu baby píšu, ale som zvedavá, ako to u vás teda dopadlo.
@tncka no čo ty hanba ako svet? Už si sa naučila neposudzovať iných? Život ťa už naučil, čo je hanba ako svet? Alebo ťa to stále len čaká..

tncka
13. feb 2022

@dager tak ty cakaj tiez,podavaj plienky do 18ky😅

dager
13. feb 2022

@tncka určite keď buď musieť, tak aj do 100. Ale nebudem nikoho posudzovať za to, čo robí alebo nerobí. Určite nie človeka, ktorý prosí o radu nebudem castovatvslovami ako hanba.