Čo všetko treba platiť v štátnej škôlke?

pillipilli
18. sep 2016

Ahojte chcem sa u vas zeny informovat a porovnat co vsetko platite na zaciatku roka v skole a na co su tie peniaze pouzite. Teda ci vam to aj nejako rozpisali naco sa pouziju peniaze napr. zo ZRPŠ . Potom otazka pre mamicky co maju dieta v skolke na pol dna ci nemaju nejake ulavy , kedze je tam ich dieta len doobeda. Dakujem za odpovede

liz_lemon
18. sep 2016

20 E/mesačne za škôlku
1,27 E/deň za stravu
40 E/polrok na pomôcky
na rodičovskom nás informujú, koľko je peňazí, a ako sa použijú, resp. použili

ava11
18. sep 2016

Skolne - 35€mesacne, strava-1,34€ denne, rodicovske-100€ rocne, priniest sme museli toaletak, vreckovky, mydlo, cistiaci prostriedok

ivetkab.
18. sep 2016

Takže v Košiciach na našej škôlke
15E - mesačné školné
8E - zrpš na dieťa. Ak máš v škôlke druhé dieťa, tak za druhé už len 5Eur - z toho sa platia výjazdy zo škôlky, ujo ľubo, pomôcky pre deti,
1,19 - strava na deň
Na rodičku si to celé dohodnete. Každá škôlka si fond zrpš odsúhlasuje samostatne
A ešte nosíme hygienické vreckovky, mydlo, servítky k stolovaniu, toaletný papier, vlhké utierky.

liz_lemon
18. sep 2016

aj u nás sa nosí toaleťák, vreckovky, vlhčené utierky, vlhčený toaleťák, tekuté mydlo

katarinka289
18. sep 2016

Skolne 12€ mesacne,strava celodenna cca 23€ mesacne a 35€ na rok do ZRR.Z toho sa kupuju hygienycke potreby,farbicky,vykresy,platia sa z toho divadielka,autobus na vylet atd.

adulla2
18. sep 2016

keď u nás kamarátka mala dieťa len na pol dňa, tak platila všetko rovnako ako ostatní, len olovrant neplatila (čo bolo rozdiel len pár centov na deň)

dobromila1111
18. sep 2016

My máme 14e (do 3r 50e) školné na mesiac, 1.19 strava na deň, 3x ročne po 19e a niekedy ešte pomimo nejaké e. Na začiatok sme niesli mydlo, toaletaky, servitky na stôl, hygienické vreckovky, vykresy, lepidla, farebný papier.

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik2509
18. sep 2016

my 30€ ZRPŠ, 3€ pitný režim, to sú sumy na pol rok, potom strava 58€ na dva mesiace a keďže máme predškoláčku, tak 15€ školné neplatíme, potom raz za pol roka balík toaletného, balík vreckoviek, vlhké vreckovky a ja som aj vlhčený toaletný doniesla... Ale tieto sumy si myslím určuje mestský úrad ku ktorému príslušná škôlka patrí.
tých 30 eur je na výlety, divadielka, všelijaké akcie, čo škôlka organizuje (maškarný, deň detí, deň matiek atď.,)
My napríklad chodíme len na pol dňa, čiže aj keď máme stravu zaplatenú za celý deň, v ďalšom období nám to odrátajú a platiť budeme menej, alebo vôbec. Inak sa platí všetko rovnako.

agentka017
18. sep 2016

U nas v skolke na Orave platia 9€ za skolku mesacne mladsie deti ako predskolaci a za pomocky a zrps cca 5€spolu potom uz strava ako kto je ci na cely alebo polden

xevulax
18. sep 2016

Ja platim 14€ na starsiu skolne na dvojicky 50€ na kazdu (nemali 3r). obedy 28€ na kazdu,kazdej 20€ triedny fond a kazdej 25€ ZRPS. Skolka z penazi kupuje co je potrebne ci hracky nove stolicky sdo jedalne napriklad,platia sa divadielka,mikulas a podobne zalezitosti. Do skolky sme pomimo toho doniesli len vlhcene utierky a papierove vreckovky.

hettinka
18. sep 2016

@pillipilli platí sa poplatok za škôlku stanovený obcou (mestom) a ten by mal byť vo všetkých škôlkach v danom meste rovnaký + strava
okrem toho ZRPŠ - u nás bol len 10 eur - tento poplatok spravuje Rada rodičov, takže zástupca za triedy by vás mal informovať, na čo sa použili peniaze - spravidla na aktivity detí, rôzne odmeny v súťažiach, niekedy na materiálno-technické vybavenie školky, pracovný materiál pre deti a tak.
Okrem toho majú niekde aj triedny fond, alebo požadujú zakúpenie toaletných potrieb, pasteliek, sirup, cukor, čaj ...

Na poldenný pobyt sme úľavy nemali.

lili007
18. sep 2016

U nas v BA - Dubravke:
- 25,- Eur skolne /stanovene mestom/
- 1,3 Eur stravne/den + 6 Eur mesacne rezia
- 40,- Eur rocne cistiaren
- 60,- Eur rocne triedny fond
Na co boli pouzite prostriedky z triedneho fondu mame narok sa pytat triednej ucitelky, ktora k vydavkom vedie uctovny dennik. Z tohto fondu su platene niektore vylety ci divadielka.

p_etrisha
18. sep 2016

Martin
Jednorazovo:
-15€ ZRPS
-15€ pranie periniek a obliecok
-10€ triedny fond
Mesačne
-14€ školné
-25€ strava (odvíja sa od odhlasok za minulý mesiac a dni v mesiaci)
Kupovali sme vlhceny toalet.papier, obyčajný toalet.papier, vreckovky

liaka
18. sep 2016

@pillipilli toto presne zaujima aj mna. Platime ZRPS 47€ a dieta mam na 4 hodiny. Tie co maju cely den platia tak isto...

pillipilli
autor
18. sep 2016

@liaka no to je podl mna nespravodlive,tak isto musim platit obedy na ktore nechodi ale mi to o rok vratia ... akoze odveci. Tak isto pranie obliecok a ine veci ktore moje dieta nevyuziva kedze tam nespi... tak ale zajtra je rodicovke tak som zvedava

liaka
18. sep 2016

@pillipilli u nas to je takto dlhe roky a nikdy ma to nenapadlo riesit, ale predvcerom mi muz vravi, ze ci he to spravodlive platit rovnako. A vtedy ma to napadlo, ze asi nie. My este rodicak stanoveny nemame. Dajte mi vediet ako zajtra dopadnete Vy. Dakujem

loginexistuje
18. sep 2016

dievcata dieta ktore chodi len na pol dna zabera miesto dietatu co by mohlo chodit na cely den. Takze tam je to proste solidarne pri niektorych poplatkoch ktore nevyuzivate ...

liaka
18. sep 2016

@loginexistuje akoze zabera miesto? Ved my sme chceli na cely den ale z plneho stavu nam ho nevzali, ze nemaju tolko posteli. Akoze je od veci, ked oni peru navlecky detom z nasich penazi. Keby len o 5€ mame menej platit alebo oni viac tak by to bolo spravodlive...

loginexistuje
18. sep 2016

@liaka no vo vacsine skolok nevezmu na takyto poldenny pobyt ak nemaju miesto a musis skusit na dalsi rok ... a v tom prani nie je pranie aj napr. uterakov? lebo u nas tak bolo v skolke ... pozri toto si musite doriesit tam priamo v skolke ...

klara333
18. sep 2016

Poplatok 50 eur kym budu mat 3 roky, potom 14 mesacne, 15 eur na pomocky, mame vstupit do OZ, tam neviem kolko sa plati, strava za september bola nejakych 26 eur a niesli sme toaletak 8ks, vreckocky 10balikov, vlhcene obrusky.

liaka
18. sep 2016

@loginexistuje uteraky ma nenapadli 🙂 u nas sa plati mesacne 5€, obedy samozrejme a zrps 47€ kde je v cene vsetko. My uz dodatocne nenosime nic. Ale z logickeho hladiska tie deti co su cely den minu viac toaletaku, viac vreckoviek, viac sa na nich perie, viac piju sirupu a podobne... Takze nejaka odlisnost ceny mi pripada na mieste.

zuz02
18. sep 2016

Myslim, ze platenie za pranie obliecok ide obci, teda zriadelovatelovi, pod ktory skolka patri. V nasom meste je to 18 eur plus stravne mesacne a Zrps s triednym fondom- to je 60eur rocne. A peniaze vieme kam idu. Rada rodicov o tom informuje na nastenkach, su tam presne rozpisane polozky: vacsinou pomocky, vianocne balicky, peniaze za rozne vystupenia, ktore pridu do skolky vystupovat, vylety apod. Minuly rok z tych penazi, co deti platili, ostalo len 80centov na dieta. Takze ledva z toho vysli. Viac uz pocas roka neplatime. Vsetko ide z tychto penazi. Aj hracky do tried dokupuju detom na Vianoce z tychto penazi.

pillipilli
autor
18. sep 2016

@loginexistuje moje dieta chodi na pol dna lebo ma narok chodit na pol dna. Ma tri roky a v triede je takych deti pat, ostatne dobrali dvojrocne . Takze nikomu miesto nedrzi.

tortelinka
18. sep 2016

u nás 1,50 mesačne na pomôcky..to je všetko

liaka
23. sep 2016

@pillipilli ako ste dopadli na rodicovskom?

pillipilli
autor
23. sep 2016

@liaka 12€ skolka, 5€ hygiena , zrps 15€ a obedy 22€ ale tie budem platit len 0?26€ na den olovrant, lebo tam neobeduje

liaka
23. sep 2016

A preberali ste aj vysku prispevku ZRPS pre deti co su pol dna a pre deti co su cely den?

pillipilli
autor
23. sep 2016

Ano ze to musi platit kazde dieta bez ohladu kolko hadin tam je

marcelatje
23. sep 2016

@pillipilli ked idu na vylet tiez je tvoje dieta len na pol dna? Alebo ked vyhra cenu v sutazi daju mu polovicu cokolady? U nas ak ma dieta sviatok dostane darcek, dokonca deti spolu pripravia ovocnu tortu to tiez nieco stoji. Tie peniaze idu vacsinou na taketo aktivity a tie sa u nas konaju doobeda. Karneval, turistika, divadielko, sokoliari, vsetko na co si spomeniem mali doobeda. Po obede kym sa vyspia a naolovrantuju su tri hodiny a to uz ziadne taketo aktivity nerobia.