Vlastná hračka v škôlke

saluda
2. sep 2021

Ahojte, syn má dnes prvý deň v škôlke, má 3,5 roka a nemôže si so sebou priniesť svojho plyšového havka, s ktorým spí aj doma. To teda bolo ráno.....lebo proticovid opatrenie. Podľa mňa na hlavu postavené, lebo to by mali tie deti hneď ráno asi vyzliecť, celých vydezinfikovať a obliecť do nejakého erárneho oblečenia. Ako to funguje vo vašich škôlkach, tiež tam od vás také nezmysly? Poobede sa chystám ísť za riaditeľkou, potrebovala by som ale informáciu, či im to nariaďuje hygiena, alebo je to na každej škôlke, ako sa rozhodne. Ďakujem za každú radu

zuzka38
2. sep 2021

@saluda u nas hracku na spanie moze mat

fiafia
2. sep 2021

@saluda je mi to ľúto, no tiež sme si tým presli keď prišla korona. Moja si nosila hračku a na spánok dudel. Čo zrušili. Skúšali sme aj zdriadovatela, neúspešne. Tie začiatky keď jej to vzali boli hrozné,v škôlke nespala, doma bola nervózna, mrncava doslova sa s ňou nedalo existovať. No všetko zle je na niečo dobré a zbavili sme sa dudla,inej cesty nebolo.

ajko2011
2. sep 2021

Môj je síce už štvrták, ale keď chodil do škôlky tiež nemohli nosiť vlastné hračky do triedy. Museli ich nechať v skrinke a teda žiaden covid vtedy nebol.

deedol
2. sep 2021

u nas bolo v papieroch napisane, ze prvaci mozu mat hracku a ostatni nie kvoli covid opatreniam. zrejme kazda skolka to ma inak. mrzi ma, ze ste mali tazke rano :(

vierka0508
2. sep 2021

Syn nastupil do skolky minuly rok v septembri a to im este dovolili nosit si mojkacika na spanie. Teraz uz ako druhacik v podstate si ho uz nosit nemoze. Ale je to ine, dalo sa mu to v pohode vysvetlit aj zvyknuty tam uz je. Je to podla mna blbost, presne ako pises s tym oblecenim. Aspon tym prvacikom by mohli dovolit 😞

jarmila1977
2. sep 2021

Za riaditelkou???? Hned v prvy den??? To vazne??? Prosim ta,nebud smiesna.....skus sa dohodnut s ucitelkou v triede....urcite mu plysaka na slanie nechaju....a inak...ja mam uz velke deti,ale tiez si nemohli nosit hracky deti do skolky.....i ked niektori rodicia to aj tak nerespektovali....lenze 3 rocne deti sa este len ucia delit o svoje hracky,vacsina ani nechce poziciat...nehovoriac,ked sa aj poskodi....a potom preafektovani rodicia vinia za to skolku,ze ucitelky nedohliadli....lenze ucitelka ma v triede viac deti,nema cas ani naladu vecne riesit spory medzi Jankou a Katkou,lebo sa biju o jednu babiku....i ked ich je tam aj pat babik.....neboj sa.....v skolke bude mat kopec inych hraciek....nech si svojho plysaka necha v skrinke a vezme si hp na spanie,ak teda ucitelka dovoli....ak nie...bude ho aspon doprevadzat do a zo skolky

loginexistuje
2. sep 2021

ja mam uz velke deti a ani vtedy si nemohli brat vlastne hracky do skolky z pochopitelnych dovodov (skolka neruci za stratu poskodenie a vsetky deti by potom chceli atd... )
ak nepracujes a si doma na pandemickom tak ho chodievaj na obed vyberat a doma ho davaj spat aj s plysakom

taga
2. sep 2021

Nie, ani u nas si nikto nic nenosi.a v zivote by mi nenapadlo ist zo seba robit hysterku k riaditelke kvoli plysakovi 🤦‍♀️

stanulienkat
2. sep 2021

U nas nikdy nesmeli nosit vlastne hracky. A uprimne, daj si diazepam,lebo taketo pitchoviny riesit s riaditelkou a hned na zaciatku. Psychiatria. Chudata ucitelky,co za blaznive matere musia riesit. Energiu minaj na to, aby si vysvetlovala dietatu situaciu. A ano, z hygienickych dovodov a z dovodu,ze ucitelky nemaju nervy hladat stratenych plysakov kade tade...

slecnalemonova
2. sep 2021

Treba si uvedomiť, ze tych deti je tam vela. Učiteľka nema nic ine na praci len ofukovat domáce plysaky aby sa nedajboh nieco nestratilo, nezničilo? Ked je zakaz tak je zakaz. Treba adekvátne dietatu vysvetlit, ze ked sa nieco nema tak sa to nema. A mojkacik bude cakat doma v postielke. Lebo potom jasne ze tu mame deti, ktore nic nerešpektujú, potajomky mu supneme do skolky cumlík aby nedostal hystericky záchvat a doživotne nasledky bez neho a podobne.
Ja mam teda deti 3 a v živote by mi nenapadlo ist za riaditeľkou kvoli hráčkam z domu. U nas je to zakazane a tym to pre mna konci. A deti to zvladli tiez.

saxana000
2. sep 2021

Vysvetli mu nejak e skolka je pre deti nie pre zvieratka havko ho moze odprevadit do skolky cez den bude strazit maminku a ked pojde zo skolky domov pride mama aj s havinom..

pribinak
2. sep 2021

Kvôli plysakovi robiť takýto cirkus? Budeš za totálnu hystericku kravu. Keď ti riaditeľka povie že NIE, tak co potom? Pôjdeš za zriaďovateľom? Alebo na ministerstvo?

Myslím, že z toho urobíš zbytočný konflikt. A urobíš si zle meno hneď na začiatku.
Dieťaťu sa ti dá pekne vysvetli, pripadne kúpiť pyžamo so zvieratkom či rozprávkou postavičkou a povedať, že je miesto plyšového havka

kittykat22
2. sep 2021

@saluda u nas to nebolo dovolene preto, pretoze ked dieta nosilo vlastnu hracku tak ju nechcelo pozicat alebo pozicalo a deti nechceli vratit. Takze z toho boli krik a rev. Inak ked je problem v skolke, tak ti doporucujem pockat 48 hodin, pokial samozrejme nejde o uraz alebo nieco vazne, a uvidis ci sa situacia nevyriesi. Ja som vzdy takto jancila pre vsetko a odstupom viem, ze to nebolo nutne. Casto sa do 48 hodin veci sa vyriesili same, dieta sa prisposobilo, oni jemu. A musim si to pripominat doteraz 🙂 lebo vzdy by som najradsej bezala a vsetko riesila ... som hrozna matka.

oktoberka
2. sep 2021

Vlastne hračky si deti nemohli nosiť ani pred koronou.
Viem,že pri mini detickach,prvé mesiace im to učiteľky,po dohode s mamičkami dovolili. Ale ozaj to boli detičky,kto.tazko zvládali adaptáciu. Inak s tým žiaden rodič nemal nikdy problém.

galganka
2. sep 2021

Ja radím, nenoste si nič. Naši smeli. Prišli sme o 4 ovečky, všetky štyri oplakal. Čo mňa stálo nervov zohnať ich, lebo to nebola hračka z hračkárstva. Som si takmer istá, kde všetky skončili, ale bez dôkazov ťažko... prvé dni to isto bude ľúto, ale budete mať istotu, že hračka čaká doma.

luccija
2. sep 2021

@saluda robila som v škôlke prosím Ťa nepreháňaj a nestrapnuj sa hneď v prvý den.Hracky boli zakázané kvôli Covidu a tým čo píšu ostatné.Nic sme nerobili iba hľadali hračky dieťa má k tomu vzťah a nechce požičiat druhým...ostatné deti nevedia, že to má z domu a chcú sa s tým hrať.Raz si ho dala do inštitúcie, tak musíš rešpektovať ich pravidlá.U nás bolo dovolené zobrať si plyšáka a bol odložený v skrinke.Na spanie sme mali v spálnicke iných plysakov a tie som im dala, keď chceli...ja viem, že každý je háklivý na svoje dieťa, ale už nebudeš mať všetko pod palcom.A gumičky, sponky čelenky vo vlasoch to bola tiež iná story.Jedno dievčatko malo pravidelne asi 7 sponiek...a 2 gumičky pred spánkom dať dole po spánku naspäť nedaj Boh jej to spadlo pri postieľke nevedela to nájsť všetci oblečení ona hľadala sponky.U nás to bolo potom tak isto zakázané iba nutné sponky...žiadne čelenky, ktoré si pre hre pichali do očí, alebo pri obede s tým hrali.

renka30
2. sep 2021

Moje baby tiež nemohli nosiť vlastné hračky, a to ani nebola doba koronová.

marcelik88
2. sep 2021

Kazda skolka to ma inak, no mnohe to maju takto zavedene este ked o korone nikto ani len netusil. Proste nechcu robit medzi detmi rozdiely a preto je pre nich najjednoduchsie domace hracky zakazat

marryen
2. sep 2021

S takouto blbosťou za riaditeľkou? 😀 Bože, chúďatá učiteľky, nie kôli deťom, ale koli preafektovaným matkám. 😲 Vlastné hračky sa nemajú nosiť, bolo to tak aj pred koronou. Sú na to pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať.

evalin88
2. sep 2021

U nas môže mať, ak vyslovene s niečim spáva, ešte sa ho učitelky opýtali, či si niečo také priniesol. ( hračku, vankúšik... Malý ale na hračky takto fixovany nie je. Tiež ma 3 a pol.

medea2003
2. sep 2021

u nas bol zakaz este pred koronou. Dôvod? Deti mohli hračku stratit, pripadne ine dieta ju mohlo pokazit, pri pocte dvadsat v triede ucitelky nechceli niest zodpovednost este aj za taketo druhy "konfliktov". bolo to bezne aj pred koronou....

leuska15leuska15
2. sep 2021

@saluda takéto veci treba riešiť s dieťaťom a nie s učiteľkami. Moja tiež hrozne chce hračku ale chápe, že hračka na ňu čaká v skrinke a hneď ako po nu prídem, si ju vezme. Dieťa treba pripravovať na to, že život neni celý o tom co ono chce

cickamon
2. sep 2021

u nas pred koronou mohli mat najmensie deti mojkacika ci dudel na spanie zo zaciatku kym si zvykali na rezim...museli mat ale cely den odlozeneho v skrinke a vyberalo sa ked sli do postielky, ked sa zobudili hned zasa odlozili do skrinky...ucitelky ale aj upozornovali ze za pripadne znicenie ci stratu nesie zodpovednost rodic a oni to hladat ani kompenzovat nebudu... ked prisla korona zrusili aj to, u nas momentalne ani v skrinkach dieta nemoze mat hocico a uz vobec nie hracky...

marca12
2. sep 2021

@saluda niektore skolky to maju tak zavedene,ze nesmu nosit hracku. Bolo to tak aj pred covidom. Detim sa hracky postracali,deti vysilovali,rodicia sa stazovali a uciteljy nic ine nerobili cele poobedie len hladali hracky. Vies,ake su deti. Nepamataju si,co kde polozia. V zivote bude este mnoho situacii,kedy tvoje dieta bude musiet ist podla zabehnutych pravidiel,to zanho budes lobovat vsade aj v praci? Nie je to tragedia,detom sa to da vysvetlit,len ked mu to predostries tak,z budes nadavat na skolku,tak bude kazde rano cirkus. Rozumne mu vysvetli a zvykne si na to. Nechodila by som za riaditelkou.

pininka1
2. sep 2021

Treba si uvedomit kolko deti chodi do skolky a kolki potencionalne pochytaju toho plysaka, niekde zalozia, rozthaju a z toho by mal ovela vacsi stres. Zazila som rozne situacie, aj to ze rodic volal o desiatej vecer aby mu niekto prisiel otvorit skolku lebo zabudli plysaka a dieta bez toho nevie spat. Na co je to dobre????

ckatka
2. sep 2021

Ved normálne zoberte plysaka so sebou do škôlky, povedz dieťaťu, ze ďalej nesmie, aby ho ostatne deti nepokazili a ze bude čakať v skrinke. A zbytok nechaj na učiteľky - oni budu riešiť prípadný rev pred spaním, nie ty.
Povedz im, že plysak je v skrinke a nech už sa zariadia.
Môj syn má tiež havka na spanie, a odkladá ho v skrinke, keď ma niekedy potrebu zobrať ho ráno so sebou.

ajka0207
2. sep 2021

@saluda u nás hračky nemohli byť ani mimo covid.

oblecenie99
2. sep 2021

Dnes sme boli iba na prvú hodinu v jaslickach, deti majú zakázané nosiť hračky (podľa mňa tak boli aj pred covid) , samozrejme pred nami išiel do vnútra chlapček v ruke s modrým autíčkom. Veľmi dobre som si zapamatala tu hračku, lebo po hodine, ako sme boli po syna, sme riešili plač a krik nášho, ako sme sa snažili mu zobrať práve to autíčko a vrátiť majiteľovi 😅 ináč sa pýtaš na to erarne oblečenie náhodou môj bude v jaslickach, kde majú takéto oblečenie 🙈od budúceho týždňa sa prezliekaju a mne to teda veľmi vyhovuje.

basska_b
2. sep 2021

V našich škôlkach odkedy začala korona, tak vycapili na bránu "do škôlky bez hračky" - som rada, že ich "služby" zatiaľ nepotrebujem

irusa
2. sep 2021

Žiadne hračky
Nesúvisí to s CoVID-19