Aký šampón, masť proti svrbeniu pokožky hlavy?

miushka13
30. sep 2014

Zienky poradte mi nieco proti svrbeniu hlavy, strasne ma svrbi pokozka na hlave uz skoro mesiac a to hned aj po umyti neviem si s tym uz rady skusala som uz oplachovat a umyvat hlavu aj so studenou vodou aj s vodou s citronom ako som sa docitala na nete ale nic nepomaha, niekedy som si umyvala vlasy dvakrat do tyzdna teraz skoro kazdy den, hned po umyti to sice svrbi ale nie tak ako na o dva tri dni ... dost ma to vytaca a mam pocit ze mi aj viac vypadavaju vlasy. mate nejaky osvedceny recept, sampon z lekarne? ale v dobrej cene? dakujem

katarinamarkova
30. sep 2014

ak by si to mavala pravidelne, ci dlhodobejsie, tak by si asi mala osvedceny recept ci sampon, z toho mi len vychadza ze to je nie dlho trvajuci problem....
- neber to prosim v zlom 🙂 jesenne pocasie, hlavne v detskom kolektive nadherne praje vsiam, zvazila by som aj tuto alternativu.
- aj chlor vo vode a caste umyvanie velmi vysusuju vlasovu pokozku, nemate doma moc chlorovanu vodu?

brunteless
30. sep 2014

Asi ide o to, prečo hlava svrbí. Ja mám mastnú pokožku a kedysi som bojovala so seboreou. Teraz už ostalo "len" to svrbenie- na jar a na jeseň, ale stačí mi umyť si vlasy šampónom (používam pánsky šampón Nivea na svrbiacu pokožku) a potom si opláchnuť vlažnou vodou zmiešanou s trochou octu (1-2 lyžice). Pach octu vyprchá, takže pohoda. Vlasy si umývam každé 2 dni. Želám skoré vyriešenie Vášho problému 😉

janinah
30. sep 2014

skús Nizoral šampon

lucia_b23
30. sep 2014

Nizoral sampoj z lekarne

sissy27
30. sep 2014

môže to byť aj zlým šampónom... skús úplne obyčajný žihľavový alebo brezový a uvidíš...

sssimi
30. sep 2014

Ja mám lupiny od nepamäti a do toho mi často mastnieva hlava a s tým spojené svrbenie. Minulý rok som si preliečila pokožku hlavy Vichy šampónom. Používala som ho asi rok. Teraz používam drogériové šampony a zatiaľ je dobre. Hlava nesvrbieva, síce umývam často, ale to som musela aj pred tým. Na mňa tie lekárňové iné nezabrali a to som skúsila všetky, ktoré vtedy existovali 😀

katarinka2010
30. sep 2014

skus aj neparfumovane detske ...ja mam rovnakz problem ...alebo raz som mala z lekarne neparfumivany stal 8e ....prelievanie roztokom octu tiez praktikujem ....

zuna89
30. sep 2014

ja som mávala rovnaký problém, zo všetkých značkových šampónov ma svrbela hlava. kožná povedala, že je to alergia na nejakú zložku v šampóne. Teraz používam klasický brezový alebo žihľavový šampón Dixi a hlava ma nesvrbela ani nepamätám 🙂

nutrimas
1. okt 2014

Pri vybere samponov je dobre pozerat si ich zlozenie. Bezne predavane sampony v drogeriach obsahuju velky podiel chemickych latok, ropnych derivatov a inych skodlivin, na ktore nasa pokozka reaguje podrazdene, vysusovanim, je to jej prirodzeny obranny mechanizmus.
Odporucame pouzivam sampony na prirodnej baze, s min. obsahom umelych latok, ktr. pokozku nedrazdia.
Velmi ucinne su pri tychto problemoch napr. nimbovy a konopny sampon, ktr. je vhodne doplnit aj kondicionerom.
Pravidelne je tiez vhodne robievat si na vlasy zabal z kokosoveho alebo arganoveho oleja, natriet na suche vlasy, zabalit do igelitu, uteraku a nechat posobit aj celu noc. Vlasom doplnite ziviny zvonka, budu hebke, hydratovane, ako aj pokozka hlavy.
Dobrou volbou je tiez pridanie par kvapiek nimboveho oleja do samponu, posobi tiez proti lupinam.
Proti vypadavaniu vlasov je vhodne doplnit prisun selenu, zinku, zeleza - najepsie v prir. forme. Ich vysoky podiel obsahuje napr. makovy alebo mandlovy olej, odporuca sa jeho pravidene uzivanie , 1KL rano a vecer.
Pestry vyber prirodnych samponov a kozmetiky, ako aj prirodnych za studena lisovanych olejov najdete na nasej stranke.
Pri vybere Vam radi poradime.
@miushka13

pilinka1
1. okt 2014

tiež ma zo všetkých šampónov svrbela hlava, pomohol až Vichy proti lupinám. Nizoral a ostatné protilupinové boli na kožu síce fajn, ale vlasy som mala po nich katastrofálne.Takže momentálne striedam ten proti lupinám s iným od vichhy. škoda, že prestali vyrábať taký žltý s ceramidami v 400ml flaši. ten bol tiež super aj tá cena nebola taká bolestivá

lienocka23
1. okt 2014

@miushka13 to ako keby som citala o sebe. Mam ten isty problem ale uz dlhodobo - asi od februara a od maja kedy som prestala dojcit malu som mala pocit ze sa to este zhorsilo. Skusala som uz asi vsetko - bepouzivam bezne sampony, vyskusala som snad vsetky sampony z lekarne (najviac sa osvedcila bioderma - ale po case akoby prestala posobit), nepouzivam balzamy a riesila som to uz aj z lekarkou a rada znela: skusat najst vhodny sampon. Momentalne fungujem na kozmetike s co najviac prirodnymi zlozkami - natura siberica alebo korres a je to o trochu lepsie aj ked nie uplne vyriesene. Tak drzim palce a ked sa Ti to podari "znicit" budem rada ked sa o "recept" podelis ☺

yanni
1. okt 2014

@miushka13 napodobne. Nezmenila si nahodou sampon? Mna nikdy pokozka hlavy nesvrbela, nikdy som nemala lupiny, sice mi od korienkov rychlejsie mastneju vlasy, ale az take hrozne to nie je, vydrzia v pohode dva dni. Mam k tomu dlhsie dost huste vlasy, tak to je mozno aj tou vahou. Normalne umyvam kazde dva dni. Niekedy, hlavne pred pretekmi, trenujem aj kazdy den, takze to samozrejme musim umyvat kazdy den. Vzdy som pouzivala len normalne sampony z drogosky. Striedala Schauma, Fructies, Pantene, nikdy nebol problem. nedavno, ze ked tak casto umyvam, kupila som si Sebamed Every Day. Tak a vsetko na dve slova. Po ca. dvoch tyzdnoch pouzivania, ma tiez zacala totalne svbriet hlava. Pokym som zistila z coho to je ubehli dalsie dva tyzdne. Sampon som vyhodila a kupila zase obyckovu Schaumu. Davam sa dokopy uz ca. mesiac. Ale uz sa to lepsi. Ti poviem, to svrbenie bolo strasne. PO umyti a vyschnuti sa to zacalo. Normalne som sa nevedela doskrabat. Ja uz nejdem vobec vymyslat. Ostanem ja pekne pri obycajnych samponoch. Nie vsetko prirodne, ci medicinske kazdemu pasuje. Ja ostanem, ci ma niekto bude za to odsudzovat alebo nie, pri mojej "chemii".

javy100
1. okt 2014

Ahoj, ja mám problém s vlasovou pokožkou od nepamäti. Raz je lepšie, raz horšie. Naposledy (asi pred rokom) som si už nevedela dať rady, tak som šla ku kožnej. Pomohol mi šampón DUCRAY kelual DS, kúpiš v lekárni. Umývala som si každé 2-3 dni, najprv som si vlasy umyla s obyčajným zeleným šampónom napr. DIXI žihľavový a potom ešte raz našampónovala s týmto DUCRAY, nechala pôsobiľ 3 min. a dobre opláchla. Už si nepamätám, ale asi 2 týždne som to takto robila. Potom už s tým DUCRAY iba raz týždenne. Potom iba 3x do mesiaca, raz za 2 týždne, až som ho prestala používať celkom a umývam si už len s tým DiXi. Zatiaľ mám pokoj. Ale moja starostlivosť o vlasy je asi taká, že každé tri dni si ich umývam s DiXi. Nefénujem, nepoužívam žiadnu inú vlasovú kozmetiku, žiadne tužidlo, lak atď. Ale farbiť si vlasy musím. Takže raz za 2 mesiace farbím. Prajem skoré vyriešenie tohto problému, lebo viem aké je to nepríjemné.

darina1952
1. okt 2014

@miushka13 ahoj, hlava ťa môže svrbieť aj z toho, že máš ochorenie pokožky, sú to také mikózne ochorenia - vtedy ti nepomôže nijaký šampón. Lieči sa to dermálnym antimykotikom vhodným na ošetrenie vlasatých častí pokožky a volá sa Micetal gél http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
netreba ho veľa pretože krásne pení a fakt je veľmi účinný a do 2týždňov užívania je zväčša po probléme. Umýva sa s tým každý druhý/tretí deň, napení sa vo vlasoch pri hlave, nechá sa 3-5min. pôsobiť a potom sa spláchne.
Naozaj odporúčam, mám to odskúšané 😉

ichbinich
1. okt 2014

Skus z lekarne La Roche-Possay Kerium Extrem Mild. Manzel ma tiez problemy s pokozkou hlavy, aj supiny, ale tento sampon mu robi dobre a ukludnuje mu pokozku. Je to 400ml flasa, takze cena sa relativuje.
Odporucala by som zistit, ze co sa este vsetko pred tym zhruba mesiacom stalo, zmenilo. Mozno nova situacia, ktora sposobuje stres, aj ked nie ocividny, nova kozmetika, novy prasok na pranie, novy vankus,... Moze to byt hocico, co je reakcia tela, alebo to moze byt aj nejake ochorenie, v tom pripade pomoze iba kozne oddelenie....
Mozes skusit aj prirodnu kozmetiku, napriklad Weleda, ale zasie nie kazdy znasa prirodnu kozmetiku dobre. Mne napriklad vadia tie etericke oleje v nej.
Ale nech urobis akukolvek zmenu, musis nechat pokozke sancu reagovat. Teda pouzit niekolkokrat. Ibaze by si reagovala vyraznym zhorsenim, to treba hned vysadit. Ale ak nie je vyrazne zmena, predsa len pokracovat a sledovat dalej.
Vypadavanie vlasov moze suvisiet s tym svrbenim. Skus si ich zbierat a pocitat, normal je okolo 100 vlasov za den, ak si dobre pamatam to cislo. Ale ak mas pochybnosti, radsej na kozne.

simca06022011
1. okt 2014

veľmi málo info na poradenie dobrej veci... svrbieť môže hlava z kadečoho, ale skôr ako aký šampón na to treba dať otázku z čoho svrbí, či len svrbí a robia sa lupiny, či svrbí a robia sa nebodaj aj vyrážky, či to máš nakoniec chrastičkové, ak sa ti podari poškriabať atď. Padať vlasy budú zo svrbenia a následného škrabania určite. Mne sa toto opakovalo hádam aj 1,5roka, nepomohla kožná a ani milion šampónov. Proste som musela prísť na to, z čoho to mám. Vylučovacou metódou. Najskôr som brala do úvahy nejakú alergiu dokonca aj vši ma napadli, čiže som riešila to (šampónmi na citlivú pokožku), neskôr špeciálne lekárnicke šampóny na svrbiacu/lupinovú a neviem akú kožu (ale nemohlo to pomôcť, lebo lupiny boli v mojom prípade dôsledok svrbenia a nie dôvod). Nakoniec teraz mam klorane šampón žihľavový. Umývať vlasy musím každé dva dni, bez toho sa ani nepohnem.

ivett1
1. okt 2014

musíš zmeniť šampón...ale možno si si len podráždila pokožku hlavy častým umývaním vlasov ...takže skús nejaký šampón pre alergikov, stačí pre začiatok maličké balenie, aby sa ti pokožka upokojila ... a potom skús tie šampóny, čo ti poradili kočky vyššie ... ale daj si dlhšiu prestávku medzi umývaním vlasov 2-3 dni... a hlavne pozri si zloženie a skús vybrať taký, ktorý má najmenej chemických zložiek, nie je to šampón typu 2v 1 atď ...(môže obsahovať selén) ... ale zase netreba to prehnať ani s čisto rastlinným zložením, lebo niektoré rastliny-liečivé byliny spôsobia takú alergiu, resp. svrbenie, že si "vytrháš" všetky vlasy, keď sa budeš škriabať...

ivuska6
1. okt 2014

ja som mala toto iste uz som nevedela co si kupit aky sampon a tak som si skusila kupit bupi detsky sampon a mam svaty pokoj mna uz az tvar svrbela tam sa mi to tiahlo , vyskusaj a aj bupi penu na umyvanie tela pouzivam super vec

simsalabim
1. okt 2014

Mne pomohol sampon Neutrogena T gel z lekarne, odporucila kozna. Ale ak mas deti, co chodia do kolektivu, prekontroluj, ci nemas nahodou vsi. Kamoska takto mala a ani netusila....az na koznom jej lekar pozrel do hlavy a hovori, uz nasiel pricinu 😝 Zrejme to priniesli jej deti zo skolky..

kajkape
1. okt 2014

ahoj, skús aj tieto ampulky...bežne ich dostať v DMke väčšinou sú zastrčené v najspodnejšej polici pri šampónoch, nedám na ne dopustiť ... ospravedlňujem sa, že hádžem link takej stránky, ale narychlo som ich inde nenašla 🙂 http://www.mademoiselleiva.com/2012/03/review-d...

ankavanekova
1. okt 2014

Moja mamka keď s tým mala problém, tak jej kožný lekár odporúčil žihlavový šampón a piť jedine Fatru. Neviem, ale možno pomôže, jej to pomohlo 🙂

ikke
1. okt 2014

taktak...najprv sa uisti, ci nemas vsi. to nie je ziadna hanba, vsi maju najradsej prave tie najcistejsie hlavy 😉 /viem o com hovorim, prvu vos v mojom zivote som videla minuly mesiac najprv u syna a potom aj seba 😝/
a ak nie, tak potom zmenit sampon. mna zial zacala svrbiet hlava z prirodneho samponu lavera, nasledne aj z jedneho ineho samponu bez parabenov a silikonov... ☹

berus222
1. okt 2014

zihlavovy a lopuchovy sampon, pit zihlavovy caj. mne to pomohlo. svrbeli ma aj miesta na tele kde mi sampon tiekol. a nebolo to z noveho druhu, pouzivala som ho dlho predtym.

cerez
1. okt 2014

Mne veľmi padali vlasy po chorobe a hlava ma svrbela až som revala. Kožiar mi odporúčal La Roche - Posay Kérium. Je to šampón. Sú rôzne druhy. Ja som si kúpila proti vypadávaniu vlasov. Ale je aj šampón na suché lupiny. Zostala som prekvapená, že ma pokožka vôbec po umytí nesvrbela. Aj padanie vlasov sa minimalizovalo. Dostať ho na voľný predaj v lekárni.

larnaca
1. okt 2014

sebiprox - na seb. dermatitídu vo vlasoch

mentolka94
1. okt 2014

nemam lupiny,nesvrbi ma hlava..ale citam kadeco...udajne..jeden,jediny krat staci hlavu umyt vlastnym mocom,alebo zabal,presny postup neviem,da sa to najst na googli a problem je prec,udajne okamzite....dobra stranka..www.badatel.sk(urinoterapia)...

uglybetty1234
1. okt 2014

ahoj, Presne tento problem riesim uz dobré 3 mesiace, ak nie viac. Najprv som si myslela, ze som si spalila pokozku hlavy, az nakoniec som zistila, ze mam po hlave take cervene flaky a vyrazky a neskutocne ma svrbela hlava. ked uz to bol totalny extrem, tak som sla ku koznej, Prva mi dala kortikoidy v takom tuzidle, ze si to mam vtierat do pokozky hlavy. Nepomohlo. Druha mi dala taky kremik (nespominam si na nazov, tiez s kortikoidmi), trohcu zlepšil, ale nič extrémne. Kožná mi hovorila, nech si skúsim umývať vlasy detským šampónom a brať nejaké doplnky stravy na vlasy. Detský šampón trochu zlepšil, ale svrbenie stále neustávalo, a doplnky som si kúpila v DM na vlasy a nechty. Asi pred troma týždňami som bola OPÁŤ v kúpelni vytočená a ako nepríčetná som si už v čistej na*ranosti umyla vlasy gelom na intímnu hygienu! a čo sa nestalo, svrbenie ústáva a pokožka sa upokojuje. Takže si asi tri týždne umývam hlavu sprcháčom na intímne partie 🙂 a som veľmi spokojná 😎
Teraz som si kúpila ešte v nemecku nejaký bio šampón, ktorý chcem odskúšať, tak držme palce 🙂
Inak som kupovala šampóny v lekárkach, drahé odporúčané výrobky, ale nič mi nepomáhalo. Kožná ma poslala ešte aj na krvné testy, sono štítnej zľažy,.. Všetko v poriadku. A spomínala, že niekedy práve tieto šampony, ktoré by mali upokojvať, tak už veľmi precitlivenú pokožku ešte viac rozdráždia.

gabrish
3. feb 2015

Moj syn mal zo skolky zopar zvieratiek vo vlasoch a ja som to chytila od neho.dala som si cca 4 krat na pokozku hlavy a vlasy ten sprej a sampon predator a nejake z lekarne hluposti s kovovymi hrebenmi..teraz idem umret lebo tie agresivne šampony mi znicili pokozku hlavy.hrozne ma pali brutalne štipe a svrbi...mam milion lupin alebo cobto je.ked si vyčesavam vlasy tak na hrebeni su velke biele akoby šupiny....na jednej strane ked dostane niekto tie vši ci to to je cca 3 male mušky viac nie,tak si to musi predsa dostat z vlasov von prec ale na druhej strane z toho boli pokozka hlavy pali,štipe a su same šupiny z toho..neviete co si dat?mam citlivu kozu.rysave kučerave a suche vlasy....

adawada
3. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Ja pouzivam modry elseve, ktory sa uz na SVK neda kupit tak kupujeme v Rakusku ELVITAL SELENIUM S ACTIV a ten je este lepsi. Odporucam

dankolia
21. nov 2016

Zienka prosim pomozte uz dva tyzdne ma svrbi hlavu idem sa zblaznit pomoze mi sampon eucerin mate skusenosti snim??