Moon, ABC design...? Ktorý kočík? Prosím poraďte .

zunaa89
20. nov 2019

Ahojte, v marci sa nám má narodiť dcérka a pomaly ale isto si musím zaobstarať výbavičku. Momentálne mi najviac práce zaberá výber kočíka.
Môj výber sa zatiaľ zúžil na značky Moon a ABC design. Budeme potrebovať kočík, ktorý zvládne aj mierny terén (horši asfalt/betón na dedine, poľná a lesná cesta, ale zase nie žiaden extrém na vysokohorskú turistiku :D ), čiže vhodné kolesá a odpruženie. Keďže budeme marcové, nepotrebujeme nejak zvlášť veľkú vaničku. Pri týchto dvoch značkách sa mi páči možnosť predĺženia strechy (po rozsipsovaní) v prípade horšieho počasia. Ale keď si vypisujem pre aj proti tých kočíkov, tak všade nájdem niečo, čo sa mi páči a čo nepáči.
Prosím, máte nejaké osobné skúsenosti, napr s modelmi Moon Resea S, Nuova a Scala, resp. ABC design Viper 4, Condor 4, Salsa 4?
Prípadne mi poraďte aj inú značku, ku ktorej je kompatibilná sedačka Maxi cosi (tú už mám). Tak do 600 €.
Ďakujem 🙂

tamvtme
20. nov 2019

Ja mam ABC Design Salsa 4 Air, verzia s nafukovacími kolesami a som spokojná 👍🏻 tiež sme na dedine, ideme aj na poľnú čestu, štrkovu a v pohodicke...

nickpick
20. nov 2019

@zunaa89 ja mam Easywalker Harvey2, k nemu taktiez sedacku Maxi Cosi, ma velke terenne kolieska, je lahucky a lahko ovladatelny 1 rukou, takisto vanicka je lahka, super sa naklada do auta ked je to potrebne....

ericaromy
20. nov 2019

@zunaa89 skús si pozrieť aj novinku Joie Versatrax, je skvelý do terénu, športová časť je otočná v smere aj proti smeru jazdy... cenovo výhodný a fakt kvalitný.

macko1007
20. nov 2019

@zunaa89 ja som sa tiez dlho nevedela rozhodnut..nakoniec vyhral moon style 2020 farba navy 🙂

xjakubikovak
20. nov 2019

my mame moon nuova 🙂 je to skvelý kočík, má všetko čo som chcela ale jeden a dosť závažný nedostatok (na ktorý som pri kúpe nemyslela🙄) a to že tam citit každý hrboľček a kamienok na zemi, možno to je tým že má gelove kolieska🤔 čiže za mna tento kočik len na dokonale rovne cesty

zunaa89
autor
20. nov 2019

@xjakubikovak vazne? lebo ja som praveze citala, ze teren celkom dobre zvlada... a ze gelove kolieska su taky dobry kompromis, aj na cesty, aj na teren.

zunaa89
autor
20. nov 2019

@macko1007 a uz ho mate kupeny? odskusany? ci len zatial vybrany...

macko1007
20. nov 2019

@zunaa89 doma este nieje,ideme ho kupit buduci mesiac...no iny si uz ani vybrat nechcem,tento style sa vraj da zlozit naraz aj s hlbokou vanickou,cize nemusis odopinat zvlast vanicku a zvlast konstrukciu

xjakubikovak
20. nov 2019

@zunaa89 no mne pride velmi tvrdý, ma veľké kolieska, cize v tomto smere zvladne terén ale myslim ze dieťa tam dobre vytrasie 😀 ja som chcela gelove kolieska pretoze vseobecne som čítala ze nafukovacie treba casto dofukovat atď. ale v tomto pripade myslím ze by boli lepšou voľbou 🙂 ale mozno je to len moj subjektívny pohlad

anetttka123
4. jún 2020

@zunaa89 agoooj,prosim pre ktory kociarik si sa rozhodla?tiez byvam na dedine,chcem Moon style,ale vraj je dost tvrdy . . Akw su tvohe skusenosti?

zunaa89
autor
4. jún 2020

@anetttka123 ahoj, nakoniec som kúpila Moon nuova. Zatiaľ som spokojná, zvláda aj horší teren, ale nie je úplne že bez otrasov, cítiť, že to odpruzenie nie je úplne dokonalé. Ale to asi nemá žiaden kočík, ktorý nemá vyslovene pružiny (štýl staré kočíky). Ale keďže dcera sa rozhodla, že kočík neľúbi, viac sa nosíme v šatke a nosiči. Kočík mali využívame

veronko
4. jún 2020

@anetttka123 ajjasa pripajam, pre aky sa rozhodla autorka. My sme vybrali moon nuova.

kate_cs
4. jún 2020

@zunaa89 ja mám Moon Nuova 2017 a som veľmi spokojná. Som druhý majiteľ, kúpila som použitý za 250€ a nemala som najmenší problém. Práveže to, čo spomína @xjakubikovak ja mám opačne. Žijeme na dedine a kočík zvláda dedinské rozbité chodníky, našu veľkú záhradu, poľnú cestu úplne s prehľadom, aj štrk a terén do kopca v lese. Bežne spiaceho malého kočikujem v prírode. Vanička je dosť veľká a športová časť tiež, môj 1,5 ročný v nej ešte stále spáva. V pohode kocikujem len jednou rukou a v druhej mám na voditku psa. Vojde sa aj do kufra mojej Fábie a vždy si ho aj s krpcom nakladam sama. Pripájam aj foto (stuzku na vaničku som si prisila sama 🙂)

kate_cs
4. jún 2020

@zunaa89 ja som si až teraz všimla, že diskusia je rok stará 😂😀 prepáčte za spamy 😀

anetttka123
4. jún 2020

@zunaa89 no prave som si vsimla moj 'pravopis'....sorry😋pisala som v rychlosti...Dost sa bojim toho...Nuovu som na zivo nevidela,len ten Style,a Scala...Scala je uz robustnejsia,tazsia...ja som nizka,a nechcem nejaku velku rarohu😉 Style mi prisiel fajn...a krasny...no bojim sa tej tvrdosti...Nuova je tazsia ako Style,tak relativne by mohla lahsie zvladat hrbolce a nerovnosti...no u toho Stylu sa bojim.... a v zime si ho skusala tiez?ked su nanosy snehu,a ladu,ze to dava v poho?dakujem Ti za reakciu a radu🤗

anetttka123
4. jún 2020

@kate_cs je krasny...ozaj su to nadherne a kvalitne kociky... tak ja uz teraz neviem...ten Style je lahsi ako Nuova,a tym,ze je asi lahsi moze byt tá tvrdost...pomooooc...som uplny laik....😣 neviem sa rozhodnut... Segra ma Joolz day2 a je maxi spokojna...tak prirovnavam tak aspon trosku k nemu tie moje vybery...no ja Joolz nechcem . Pride mi zbytocnost vysolit 1000eur za kocik

anetttka123
4. jún 2020

@veronko uz ho mate aj odskusany?

veronko
4. jún 2020

@anetttka123 este nie, cakam do októbra. Akurat, ked prisiel sme ho rozlozili. Pokocikali po byte a siel naspat do krabice. Alle mala som moznost na predajni vyskúšať, popozerat nouva, scala, style. A ten style super lahky, vsetko ok ale sa mi nezdalo, ze by malo nejake odpruzenie. A ja chcem aj do horsieho terenu trosku.

zunaa89
autor
5. jún 2020

@anetttka123 vobec nespamujes, od toho sú diskusie aby sa diskutovalo. Áno Scala je robustná, Štýle som ja zas nevidela. Ale je aj taký že Resea S, ten je menší a ľahší, tuším s nafukovacimi kolesami. Dcéra má len 3 mesiace, takže sneh som ešte nemala šťastie odskúšať. Ale tu u nás na západe neviem kedy sa dočkám v takého snehu 😁 kočík je trocha ťažší, ale do Rapidky ju v pohode naložíme/ vyložíme. Jedine čo môžem kočíku vytknúť je ta váha. Inak všetko fajn. Aj keď ho denne nevyužívam, lebo mala sa nechce veľmi voziť.

zunaa89
autor
5. jún 2020

@kate_cs ale ty máš asi s nafukovacimi kolesami však? Ja mám s penovymi. Pneumatiky lepšie tlmia.
Krásne si si ho dozdobila 👍. Ja mám olivovo zelenú farbu, kolekciu 2018 ( ta už ma predlzitelnu striešku aj na vanicke, nie len na športovom).

rubinka
29. jún 2020

@zunaa89 - Moon nuova je vhodný aj pre nižšie mamičky? Ďakujem

zunaa89
autor
29. jún 2020

@rubinka ja meriam 165cm a parada. Madlo sa da nastavit do 3 stupnov, ja mam na strednom. Aj uloženie dieťaťa je pohodlne.

macko1007
30. jún 2020

@zunaa89 ja som nakoniec kupila scalu 2020 a som taka vdacna za nu🙏