Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
8. feb 2009

baby,tak toto je so mnou dneska normalne hrozne,cely den trcim doma sama a stale som v chladnicke...prave som dojedla toast a este kukam po tych stahnach zo zemiakmi,lebo mi to je luto vyhodit
a mam prisernu chut na krupicu a nemam ju..porazi ma 😠 😠 😠
jani,ty si daj krupicu aj za mna

a chlapec by ma potesil,jedno dievcatko staci pre splnenie mojej tuzby...len tolko veci by som musela kupit a dievka by mala toho az az...

kedy planujes kupovat tie postielky?

tvojka
8. feb 2009

My už sme dorazili od svokry,kedže sme pospali poobede,tak sme neodišli vtedy,kedy sme chceli a teraz by sme sa mali pustiť do toho kočíka...no snád ešte manžela ukecám 😅
Ako spomínate to jedlo,tuším začínam byť hladná...
Ja si zvyknem poobede pospať,aspon na pol hodku.Dobre mi to padne a ved treba pre dievky,nech rastú 😀
Jani,ako píšeš,ked tie naše kočíky skombinujeme,urobíme dokonalý kočík.Ale cena nech ostane tá tvoja 😀

petkaerdal
8. feb 2009

tvojka,ty ho este nemas? to ja by som nevydrzala ho nezlozit,uz si mala po byte kocikovat 😀
ako bolo u svokry?

tvojka
8. feb 2009

ja som nan tiež zvedavá,ale vo štvrtok sme sa neskoro večer vrátili z obchodu,v piatok sme utekali k svokre a teraz pred chvíľou sme prišli domov...
U svokry bolo fajn,v podstate sme robili tú guláš párty a mužík ešte sťahoval jednu skrinu,aby sme pomaly zariadili izbu aj s postielkami a boli sme si objednať postel na spanie,lebo spávame na takom rozťahovacom gauči a už sa moc nezmestíme...Tak sme čo-to postíhali cez vík.
A ty si Peti sama doma?Kde máš Erdala?Moj muž nekupuje nič,on je len sponzor 😀 .Ved on by ani nevedel akú veľkosť...

petkaerdal
8. feb 2009

ja som sama tvojka,draheho mam vpraci od 14...ale o nejakej 23 hadam pride,mal mesiac dovcu,tak teraz musi makat..
to zase moj vie vybrat,ten ma teda dobry vkus,vela krat musi aj mne radit ohladne oblecka..

a co ste oslavovali? ci len tak ste robili gulas party?

petkaerdal
8. feb 2009

tvojka,uz skladas?

baby,netvrdne vam niekedy brusko???
mne posledne 3-4 dni ale moc,na taku minutku totalne stvrdne a potom povoli,co to moze byt??? myslim,ze to v poriadku nieje 😕

babulka123
8. feb 2009

baby... ja som vam zabudla povedat .. jhupiiiiiiiiiii od dnesneho dna uz nedavam UTROS... kamarat moj najvacsi .... len dufam ze telicku nebude chybat ale aj tak sa tesimm ..

petka to ze ti tvrdne je ok. pokial viem je to normalne, len by som sa spytala dr. ci je to ok ked tak skoro ale nebala by som sa toho .. cmuuk drzim vam veeela palce..

petkaerdal
8. feb 2009

babul,jej..a neni ti smutno za kamosom utrosovym? 😀

ja neviem,co mi to zacalo takto skoro a tak casto,ani nic neorbim a zrazu sa uplne napne a potom povoli...preco to je,nevies??? mam strach 😔

babulka123
8. feb 2009

toho sa neboooj , vraj je to v pohode, viem ze aj sestre sa to robi, viem ze je to nieco o pripravovani maternice alebo tak .. ale strach nemusis mat to urcite nie...

smutno.. no oooo mozno aj plakat budem .. heheheheh od stastia.. heheheheh ale nie.

babulka123
8. feb 2009

petka ale prosim ta ak by ti to tvrdlo nejako moc casto alebo az bolestivo treba to povedat dr. aby nahodou nieco ale urcite by som sa toho nebala..

petkaerdal
8. feb 2009

tak si polackaj,ze ho uz dlho neuvidis 😀

ja si praveze myslim babul,ze to nebude v poriadku,to tvrdnutie..neviem,mam blby pocit...

kamoska mi dneska povedala,ze sa maternica pripravuje na porod,ale je to skoro moc u mna 😔 😔 asi by som mala este viacej oddychovat

babulka123
8. feb 2009

petka, nohy hore, to je zaklad, skus prosim ta aspon par dni vydrzat doma a nebehat po obchodoch.. a skus si dat magnezium to by ti malo pomoc...

petka ja viem ze tvrdnutie bruska je ok, a je to normalne ale neviem od ktoreho mesiaca.. v teme tehotenstvo je cast, cakame dvojicky... obcas si to tam citam su tam velmi zlate babulky.. skus napisat tam urcite ti budu vediet poradit oni to uz vacsinou maju za sebou ...

ale toho oddychu by si si mala viac dopriat... ale ja viem ze to zvladnes.... si silna.. a okrem toho si moj vzor.. takze sa snaz.. cmuuuk

petkaerdal
8. feb 2009

babul,magnezium beriem od kedy som tehu,aj kamoska mi to radila..ale od pondelku som si nevybrala recept a neberiem ho a odvtedy mi to aj tak nejak zacalo..magnezium na to pomaha??? 😕

ja inak babul oddychujem dost,ved som skoro stale doma,ale asi by som nemala moje dobre citenie sa podcenit ,asi s dvojickami treba este opatrnejsie,budem si davat pozor,nechcem do nemocky...ale inak ked sa priznam od tej svedby som taka nijaka,ta ma veru uz moc vycerpala a celu noc som sa aj zle citila a odvtedy som taka..
a dik za upokojenie 😉 ..idem si dat magnezium teda co mam doma v tabletach sumivych,inak veriem ine od lekara

petkaerdal
8. feb 2009

ozaj,kuknam,ze si uz v druhom trimestri,boze,ako nam to leti vsetkym 😉

babulka123
8. feb 2009

magnezium je na ukludnenie a na uvolnenie svalstva alebo tak .. viem ze ja som brala dlho magnezium po havarke.. ked ma ako 15 rocnu zosrotovalo skoro uplne, takze len ciastocne auto..

inak to ze sa citis divne, na to moze byt vela dovodov, ale pozri sa von, dva dni bolo 15 stupnov, teraz je uz pomaly minus 5.. ja verim ze to robi aj pocasie.. ja som uz tiez 3 dni ndepouzitelna..
ja som myslela ze je to z toho ze som rozlezana alebo tak , ale dnes som vstala super naladena, dala som si uzasnu sprchu , ocistu tela a duch { hehehe davala som dole veci ktore by tam nemali byt.. dufam ze vies co myslim } a tak , zacala som varit a zrazu utlm, a len lezat a lezat.. spat ani nie, len si lahnut... a potom zacalo konecne prsat.. dakujem.. teraz som tiez dost unavena...

takze myslim si ze z casti to bude pocasie, z casti urcite deturence, a hlavne aj tie tvoja posledna svadba.. proste osobne si myslim ze si mala toho dost v poslednej dobe a preto sa tak citis...

cmuuuk viem ze to bude ok, drzim palce , zajtra sa ozvem ale az vecer, idem k sestre...

petkaerdal
8. feb 2009

babul ale ani sa necitim cudne kvoli pocku,ten pocit poznam,nieje to tak...to z toho tvdnutia...ale hadam to prejde,dufam teda,ze nic vazne...ale v tu sobotu mi bolo zle celu noc na svadbe,velmi som sa bala o deti,ani som vam to nepisala...som mala strasneho tucha,ze nieco je zle,ze sa nieco stane a celu noc som bola,ako obarena... 😢 no ale uz je to za mnou...

dala si dole veci,ktore by tam nemali byt? 😀 ja odpadnem z teba

tiez myslim,ze ma ta posledna svadba odrovnala,ja som fakt mlele z posledneho a myslela som,ze od unavy uz v noci odpadnem,od 7 hore do 01 v noci,bolol pre mna dost...az sa mi hlava tocila ...bolo mi hnusne noo,keby je to o tyzden neskor,tak to by som uz fakt nezvladla,mala som potom vycitky,ze som asi moc zariskovala v tu noc...

idem,akurat uz dosiel moj domoj s teplou vianockou,mnam s maslom

bru nocku babul a dik za upokojenie,uvidima,ko mi bude zajtra,pa

babulka123
8. feb 2009

ozvi sa nech mam potom co citat.. a zlatko ak by bolo nejako zle, chod na pohotovost.. nic neriskuj..

cmuuuk a pekne snicky..

p.s. a teplu vianocku by som si teraz taaak dala.. mnaam ze ake chutky si mi spravila.

denka28
8. feb 2009

ahojte, cau petka,

no moja ja ta neukludnim, v momente chod k lekarovi, ja som isla s tvrdnutim bola som asi v 23tt a hned si ma tam aj nechali. tvoja kamoska mala pravdu, takto sa maternica pripravuje na porod... par krat za den nie je hruuza, ale ked to citis aj viackrat tak chod k lekarovi, a to ti neradim, ale prikazujem!! magnezko papaj, je velmi dolezity, a hlavne vela odpocivaj!!!

tvojka
8. feb 2009

Baby,konečne sme doskladali a rozskladali kočík,no mám dosť 😝 .čo to som aj pofotila,zajtra vám to hodím,ale ani sme nerozbalovali obe vaničky...som hotová.Trochu som sa s ním pošpacírovala po byte,zistila,že na balkon nevojdeme cez dvere,ale cez vchodové sa zmestíme 😎

Peťka ,určite je to tvrdnutie normálne a magnézium je presne na to.Nemaj obavy.Ja som to už pocítila,ale neopakuje sa mi to nejak často.Dávam si magnézko jedno šumivé a jedno Magne B6 tabletku denne.

S tou teplou vianočkou to bola dobrá provokácia 😠

Dobrú noc všetkým!!!

petkaerdal
9. feb 2009

dobre ranko,denka,ty si ako tajny spijon,nepises nic a ked nieco,tak sa ozves,tusim mas vsetko pod kontrolou

ako sa mate s malym???

uvidim,ako to bude dneska,odsledujem si to,ako to mam casto a kedy najviac a potom pojdem k lekarovi,ale urcite to poviem,dakujem za upozornenie 😉

magnezko som si dala hned vecer tvojka,ale len sumivu,to co mam od lekara,idem dneska do lekarne vybrat,to sa mi zda silnejsie,lebo mi to robi,odkedy ho nepijem...

som zvedva na foto kocika,aj ked som ho uz videla u palculienky 😀

vianocka bola vyborna,hihi,este ze mam doma pekara 😉

tvojka
9. feb 2009

Ahojte,dobré ránečko!
Peti,ty nedáš pokoj s tou vianočkou??? 😠 Mužík je fakt pekár?Môj kedysi robil v pekárnach,ale nie pekára.No aj tak sme mávali čerstvý chlebík a koláčov od výmyslu sveta...mnam!

Idem stiahnuť tie fotky,neviem,či tam niečo bude vidieť,lebo sme ho poskladali len tak napolovicu 😅

mici11
9. feb 2009

Ahojte zlaticka,

No mi sme bolo vcera cely den u nasich, tak som sa neozvala. Net sice maju, ale venovala som sa im a tak. Kacka bola perfektna aj lokse a le kapustou som sa riadne nacgala a vracala som celu noc 😝 a brucho mi tak nafuhlo, ze som myslela, ze mi praskne. Teraz som len vstavala. Ale uz mi je lepsia. Ja kapustu nebudem moct jest este asi zopar rockov 😅 😀 ☹
Petulka to mgnezko by ti malo pomoct na to tvrdnutie bruska, ale radsej to povedz aj dokymu.
Tvojka pekny kocik, takze uz s nim mozte trenovat 😉
Janulka ten tvoj kocik by bol presne moj favorit, keby cakam dvojicky. Vela som ho okukovala na nete, je peckovy a aj ta vybava je fajn a cena tiez.
Babulka ahoj moja.
Zajtra mam poradnu uz sa velmi tesim 🙂 uvidime ci budeme mat dievcatko na 100% 😉 a hlavne ci je OK. Ma obdobia ze ju ani necitim kopat ☹ a potom kope ako diva. Odvcera je moc kludna, ale to je asi normalne

petkaerdal
9. feb 2009

ahojte,
ano tvojka,moj je pekar ,robi v pekarni uz dlhe roky ,tak vies si predstavit,ze co mam doma kazdy den z pekarne...
inak vianocku som nikdy nejako nemusela,ale teraz ju uz zeriem asi tak tyzden non-stop
aspon ,ze mi s tym chuti mliecko,co som sa polepsila...

uz som bola v lekarni a vypila hned magnezko,lebo brusko som mala zase tvrde a to som bola len v obchode cez cestu 😅 toto magnezko je asi nejake silnejsie,lebo je len na recept

mici a hadaj ,co som si dneska kupilav obchode??? no kacku 😀 😀 😀 kedze si mi vsetko zjedla a nic neposlala,musim si ju sama upiect..ale asi az zajtra,dneska idem robit ten kolacik 😀

ty mas zajtra poradnu? ja idem az 18 tusim presne,ako Janka...urcite bude tvoja dievka v poriadku 😉

mici11
9. feb 2009

No Peti zjedli sme vsetko to je pravda, ved som aj trpela celu noc 😝 Ano zajtra idem na poradnu a zas mam nejake vybavovacky v meste, takze sa ozvem az poobede. No dufam, ze je Ok asi je len lenivucka 😉 Aj v mudrych knihach som citala, ze babatkam sa strieda kludne obdobie s aktivnym.

petkaerdal
9. feb 2009

ako si trpela? bolo ti zle? hadam si uz s tym vracanim prestala mica?

no kolacik v rure,dufam,ze bude dobry,lebo uz od vcera mam na neho taku chut ze az 😝

janula13
9. feb 2009

ahojte, tak ja az teraz, trosku som si prispala ,ale mala som konecne lepsiu noc, nohy neboleli a este som mala nadranom aj erotiku v sne, tak Mmzahlasil, ze uz ma povinnost zase na mesiac splnenu 😀 zabit ho malo 😀 Inak aj ja som dnes "dala dole co tam nemalo byt", este to zvladam, dobry pocit 😀
Mici dakujem za kompliment za kocik, naozaj sme dobre kupili, myslim aj cenovo na dvojickovsky, proste, lepsie pre mna som nemohla najst 😀 A Mici, nuz aj ja som vygrckala este v novembri na hodoch kacicku aj s kapustou, tak odvtedy som ju jedla len ra aj to poskromne, a ja ju mam tak rada, ale dam si pokoj, kapusta aj dost naduva, tak skus vydrzat, tak trpme spolu 😀 ale ja som uz dlho negrckala, ani nepamätam, dokonca sa mi to podarilo udrzat aj ked som skoro vstavala na utz, sice ma 3x naplo ale udrzala som to 😀
tvojka, ok, navrjneme nejakemu vyrobcovi, skrizime a dame tu moju cenu 😀
Inak Peti, ked tu citam o tej vianocke, tak ju hned pisem do nakupneho zoznamu co poslem Mm, to si vsetkym take chute spravila, ja som ju jedavala na zaciatku, potom ma to preslo a zase je to tu 😀
peti a co sa tyka tvrdnutia, ja som si to citala asi pred 2tt tu na MK, je tu nejaka taka tema, lebo som mala asi 3 dni bolesti, snad vsade a nevedela som rozoznat ci mi tvrdne aj brucho a doteraz neviem, ake to je?ja ho mam pomerne pevne stale a myslim ze sa nemeni..a tvrdnutie sem tam je normalne, tiez neviem od kedy, niekomu zacne velmi skoro, ale nesmie to byt casto a veru, kazdej na to davaju magnezko, tak aj ja od tych bolesti denne davam aspon to sumive aj ked mame doma to Magne B6, ale neberiem to, spytam sa toho 18.2 na poradni..vela bab to berie, dokonca 4-6tabl denne, aj ked v letaku je ze sa smu v tehu 2 denne..ale kedze mam pocit ze mne netvrdne, tak si nedam zatial, ale najprv sa spytam, mna boli zadok, a noha, ale viac kamosiek mi povedalo ze je to tym ze mi mali tlacia na nervy...takze niet pomoci 😅 len vydrzat 😅 Petka tak papaj magnezko, ale lekarovi isto povedz ako casto sa ti to stava a on usudi, ci je to primerane na tvoj tt, neboj, neporodis este 😉

janula13
9. feb 2009

a Mici, drzim palce na zajtra, nuz, fakt je to tak, raz su babatka aktivne raz lenive a niektore su stale aktivne a niektore stale lenive..tak prijemny zazitok na poradni, moji zatial relativny klud, ale oni to podvecer dozenu 😀

petkaerdal
9. feb 2009

Jani 😀 a vianocku zapijaj s mlieckom,mnamky 😀
Jani,prave ze ten pocit takeho pevneho bruska je to tvrdnutie myslim,ja som to hned zbadala,drazu je take pevne a o chvilku uplne mäkke,skus si to sledovat,ked nevies..
a byt tebou to magnezko pijem tak ci tak s tym nic nepokazis....ja som blba,ze som ho tyzden nepila,ale uz ho mam doma konecne
dneska som ho mala tvrdsie len rano,odvtedy vpohode....ale budem asi este viacej oddychovat doma 🙂

Jani,len nech su tvoji chalosi aj po narodeni neni aktivni v noci a na vecer 😀

janula13
9. feb 2009

peti, nuz ja neviem, ja ho mam pomerne pevne stale, neviem co je mäkke brusko, ale nemam ho ako skala, take stale rovnake, tak predpokladam, ze ked je stale rovnake, ze keby je tvrdsie, tak to zbadam, tak asi netvrdne,nemeni sa vobec..ale magnezko pijem denne, viem ze je dobre,a nezaskodi, ved tie sumive nie su silne...
Nuz peti uvidim co sa z nich vykluje, ono vela kamosiek mi povedalo ze aj ich kopali hlavne vecer , tak to hadam neznamena ze taki budu aj ked vylezu 😀
Ozaj pytala si sa ze kedy kupime postielky, neviem, nesuri to, zalezi aj od peniazkov, teraz nam do toho behli neprijemne vysoke polozky, s ktorymi sme neratali, tak usetrene prasule musia ist tam a z potom zase setrim na babatka, tak ma to stve...ale co uz...ved rodit sa este nechystam 😀 a dufam ze ani krpci..este je casu...a Peti oddychuj, fakt aj ja sa snazim, uz citim, ze ma to brusko zatazuje trochu a snazim sa lezat ked sa da, aj ked sa mi nechce, hlavne nech mi vahou netlacia na krcok , aby mi este vydrzal...

mici11
9. feb 2009

Peti no bolo mi zle a aj som vracala 😝 ako som pisala vyssie. Ale ako pise Janka hlavne s kapustou si dam urcite pokoj 😒
Janulka diky 😉 inak aj nasa mala je aktivna skor v noci 🙂
Babenky ja to magne B6 beriem stale odvtedy co som mala krcovite bolesti v podbrusku a je to ovela lepsie. A beriem 2X1 denne, ku koncu to berie skoro kazda tehulka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre