Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
7. feb 2009

Jeeeeeeeeeeeej Jani tesim sa, ze uz mas kocik aj na fotecky sa tesim 🙂 🙂 🙂 Ja budem kocik kupovat asi posledna 😀 , ale je pravda, ze pri dvojickach to mate tazsie. Myslim, ze 3 pyzamka urcite stacia, ved zachvilku to vyrastu a bude treba kupovat nove, ja tiez planujem 3 😉
Babenky idem sa vyvaôlit pred telku, dobru nocku 😉

janula13
7. feb 2009

Mici, ved mne sa este zdalo skoro ho kupovat, ale zase potom by nemuseli mat tu farbu, dost ide na odbyt a uz som to chcela mat z krku, tak uz mam, uz len autosedacky a je komplet..akurat ze taska a sietky este nie su, ale nejak na jar dostanu, tak dokupime..fakt som nadsena a mam pokoj z jednou z tych zlozitejsich veci...zajtra teda pridam foto, ak stihnem, zase ideme na navztevu, tak uvidim...idem zalahnut, pozeram dobry film..dobru mici

petkaerdal
8. feb 2009

dobre ranko 😉
Jani teskam sa s tebou,konecne mas po starotsti teda...len daj foto,lebo som zvedava,uz som ho hladala v albume
a to ze ti vojde do vytahu je fakt bomba,my mame uzke vytahy,tak nic 😖

pyzamka mam tiez Janulka 2x3ks...myslim,ze to bude stacit a ked vravite ze pyzamko a dupacky su takmer jedno,budem ich nosit aj v lete von ...

vankusik som tiez vcera skoro kupila,ale drahy este odhovoril,ze kde ho uskladnime,nasla som presne taky,ako sme opisovqli za 20 eur,takze kupim ten...

baby,dneska mam strasnu chut na nejaky jablckovy kolac,nemate nejaky recept??? presnejsie hladam taky ten,kde je len stredom jablbkova plnka..mnam,...pomoooccc taku chut mam 😅

petkaerdal
8. feb 2009

mici tak dneska cakam tu kacku,ok? a posli aj nejaky kolac...

babulka123
8. feb 2009

janulka... ten kocik je kraasny...

babulka123
8. feb 2009

janulka.. aj ja som bola vcera len kvoli tomu vankusu v BA..heheh ale kupila som aj sestre a tak som vytesena.. ja ho tiez potom nafotim a pridam.
mimohcoodm pribrala som dalsie kilo uz mam o 3 viac ako na zacitaku, brusko mi velmi vybehlo von, ael ja sa z toho tesim..

vcera som nestihala ani pisat, zakazdym ked som chcela tak nieco do toho prislo, zajtra tiez nebudem cely den,lebo idem k sestre, prinutila som ju zobrat si dovolenku a tak ideme estepo obchododoch, co potrebuje este ona dokupit, a ide si objednat kocik... takze tak.. ale ja sa ozvem a mimochodom stale na vas myslim...

janula13
8. feb 2009

babulky tak som prave pridal do albumu...strasne sa mi paci...babulka dakujem, fakt som spokojna a ten vytah ma dorazil, my mame len maly, ale ma sirku 80, tak sa vojdeme a aj na dlzku akurat, tak sa tesim, stale som spekulovala ako sa dostanem von, aj ked mame kocikaren, ale to je otrava prenasat deti a skladat to tam, aj ked sa lahko sklada aj rozklada, jednym tahom je zlozeny..
peti ja s jablkami nepeciem, teda nepeciem skoro vobec, ale viem taky strasne rychly, bez cesta, ale ide tam sladka smotana, keby chces...

janula13
8. feb 2009

babulka, ja som rada tomu vankusu, ale smrdi mi, tak samozrejme operiem ten obal, ale mam obavy ci to nie je tou vyplnou, ja s nim chcem uz spavat, bolia ma nohy v noci...tebe sa nezda ze smrdi?

petkaerdal
8. feb 2009

Janka,kocik je krasny,velmi podobny mojmu 😉
uz som si dala makove slyze,uz tyzden som mala na ne chut,tak dneska uz nepeciem 😀 ale dik 😉

aku ma sirku ten kocik? kolko stal Jani?

tvojka
8. feb 2009

Ahojte,
ja som sa vám včera moc nevenovala,tiež sme ešte trošku prerábali izbu u svokry a poobede sme robili kotlíkový guláš u nás na vinici s partiou...Potiahli sme skoro do 1h 😝

Jani,ten kočík je krásny!!!Určite si dobre kúpila.Koľko ste zan dali?Už si nepamätám tie sumy...

Vankúš fakt smrdí,ale nevadí,ja som ho hodila už do postele,možno trochu vypáchne a samozrejme operiem ten obal.

Peťka,makové slíže???Mnám,to som nejedla dobre dlho!

Ja som merala náš výťah a je to len 70cm,kočík má 76 😠 ,tak ja to budem musieť riešiť s tou kočíkarnou.

janula13
8. feb 2009

mnaaam Peti, makove slize, dala by som si...hm, tak si dam cez tyzden,ja som prvy krat v zivote robila svieckovu a nebudem prehnane skromna ak napisem, ze je vyborna, tak mame plne brusiska, aj chlapcom chutila 🙂
Tvojka stal tych 18900, su v tom okrem tych hlbokych tasiek, sportak samozrejme a este 2 fusaky a dva nanozniky na sportak, a 2 priplsate a pumpicka a drziak na pohar a adapter, druhy nam dal zadara..takze uz si kupime len autosedacky, aj tie mam vyhliadnute a nestoja vela, 1100, alebo 1500sk, tak to nevyjde draho, jedine zeby som si este dokupila potah na autosedacky, vo farbe kocika, ale to mi netreba, ktovie ci ich vobec nan budem davat a este mi treba tasku a sietky, tie im pridu na jar...kocik ma tusim 76..ale je velky, na prvy pohlad som myslela, ze sa cez dvere nevojde 😀 aj chlapcom sa paci, tak ma tam kopali ked sme ho kupovali.. 😀
Tvojka tak aj gulasik by som si dala, ja som zase uz mäsiarka, uz sa mi vracia chut aj na mäsko 😀 Nas vytah je 80, sice maly, ale je to novostavba, tak asi preto je sirsi ako vas...

janula13
8. feb 2009

tvojka vsak smrdi, to ta napln, obal urcite oper aj kvoli slecnam co sa na nom budu vyvalovat..ja dufam ze to zaberie a ked nie, skusim ho vyvetrat na balkone, ked bude krajsie pocasie..
a priznam sa, vcera som si kupila, kedze mali v akcii aj nivea obrusky na prdelky a aj gel na cele telo a mliecko a jednorazove podlozky na prebalovanie a cestovanie, no co, ked mali taku dobru cenu, ved sa to nepokazi 😀

petkaerdal
8. feb 2009

makove slyze,ja som mala na ne chut uz tyzden,nieco take sladke mi chutilo,ako som sa ich najedla 😀 😀

Jani,ja by som si dala aj svieckovu veru,naposledy bola na svadbe,mnamkyyyyyy,posli mi 😀

dobra cena za kocik a dobra vybava 😉

janula13
8. feb 2009

Peti ty maskrtnica, nechcela si ty nahodou kacicu od Micky, ci si ta mylim? 😀 svieckovej je dost, len ako ti ju poslat..inak ja uz tiezmavam take sladke chute, vecra to boli jahodove gule s grankom a masielkom...a teraz uz vymyslam, co si dam sladke..a vecer ideme na navstevu, aj ked sa mi moc nechce, ale co uz, prezijem, mame rusny vikend... 😝

babulka123
8. feb 2009

smrdi aj mne ale operem obal a vankus dam na dlhsii cas na balkon nech sa prevetra ... to mu pomoze...

ja som dnes robila iba polievocku a masko co ostalo hovadzie z polievocky tak k tomu paradajkovu omajdu a zemiaky... nejako mi chyba energia.. co sa cudujem ked je take pocko vonku ze? ale uplne som vyflusnuta..

janula13
8. feb 2009

hm a ja mam napodiv energie dost, az sa sama cudujem ze este nespim pri telke 😀 ale idem sa vystriet a citat casak, Mama a ja, mam nove cislo a vzdy sa nieco dozviem...a idem vynurat co si dam sladke, ked nic ine , aspon pomaranc potesi 😀 a aj chlapci sa uz skludnili, zatial, tak hadam bude klud..

babulka123
8. feb 2009

ja neviem ja to mam posledny tt, asi , nevladzem niiiic, stale by som len spala.. 😖 😖 😖 😖

jaaaj a bavila som sa s Dr. o citrusovych plodoch povedal ze super, ale vraj to nemame prehanat lebo si mozeme v tehotenstve vypestovat alergiu na to takze baby treba striedat to ovocie,... bacha na to .. ja idem kukat FED CUP a asi si troska pohajkam pri tom.. heheheh

petkaerdal
8. feb 2009

Jani,ja chcem vsetko 😝 ja neviem,co mi je,ja mam take zvlastne chute posledne dni...na ranajky chleba s dzemom ,na obed nedelne slyze...kurata som sa ani nedotkla..celkovo som nejaka pazrava 😅 a nemylis,ja som chcela kacicu...asi zajtra spravim 😀
ty nie???

a prsi u vas? tu leje od rana,teda od noci

babul,inak prave som citala mama a ja a bolo tam o amnio... 😅 😅 😅 este stale si rozhodnuta,ze ides???

babulka123
8. feb 2009

tu neprsi, ale kiiez by .. je tu uplne hnusne..

petka ano este stale som , preco ???? je tam nieco zle pisane... snad nie???

petkaerdal
8. feb 2009

tak cakajte dazd aj tam 😀 posielam vam ho

nie ze zle,ale boli tak 4 pribehy a kazda povedala,ze by na to nesla,ze hnusna bolest po tom a 3 zo styroch mali nehorazne krce asi tyzden,ze mysleli,ze porodia...kvoli tebe ma to teda zaujalo...
radsej nevediet podla mna,ja by som nesla teda..

ozaj a ked s anieco pri tomto zisti,to babo sa da potom zobrat ci ako??? ved to uz je vysoke tehu pak,ako to je

babulka123
8. feb 2009

hej prave preto ze do 23 tt mozes ist...

ja som sa rozhodla ze pojdem, pisala som si aj s JVO a povedala ze to nieje take strasne, bude mi to robit kamarat a tak mu verim ze nic nepokazi... mozno mareka poprosim nech si zoberie potom dovcu nech je somnou doma...

vies pri 2 je asi dost zbytocne amnio lebo tam sa toho moc nedozvies, ale pri jednom... myslim ze to ma zmysel, pinter do mna tiez dost hustil ze mam ist, mame to napisane aj ako doporucneie po otehotneni z genetiky.. ja vverim ze to dobre dopadne, viem ze nase babatko je uplne zdrave ale asi pre istotu...
mozno som bblba ale beriem to uz ako normalne vysetrenie ktore v ramci IVF musim jednoducho podstupit a nerozmyslam nad tym co ak.. rozmyslala som a potom mi bolo zle a strasne som plakala..

takze suma sumarum, idem na to , riiziko potratu si nepripustam, pozri jazdim autom, nikdy nevies aky debil moze do mna narazit, staci aby ma pritlacil pas a mozem mat problem, mozem sa buchnut do bruska kedykolvek.. takze tak ako som napisala uz nad tym nerozmyslam...

ale dakujem za info..

petkaerdal
8. feb 2009

pokial to beries takto babul,ako pises,potom chod,neni o com..😉 😉 😉

ja som to mala v papieroch napisane,ale ani o tom neuvazujem ,ja to nechavam,ako to je a tiez verim,ze nase baby budu zdrave ,ako ich mama 😀

a kazda ,co sme tu budeme mat zdrave deturence 😉

viem,ze jvo na tom bola

tvojka
8. feb 2009

Tak ja som si už stihla trochu zdriemnuť 😉

Jani,je to super cena a čo ti na nom závidím,že sa dajú zdvihnúť tie časti pod nožičkami.Na našom sa to nedá...

Peti,vidím,že aj vás už chytá pažravosť,mna to tiež pred pár týždnami chytilo a žial nepustilo.Každý den musím mať niečo sladké 😅 .Kamoška mi v piatok narobila strašnú chuť so žemľovkou,tak sa na nu chystám cez týžden 😵

Babul,neodpovedala si,či by si si dala pri zlých výsledkoch z amnio babatko zobrať...Nechcem ťa nútiť do odpovede a tiež verím,že naše babätká sú všetky zdravé,ale zaujímalo by ma to.

petkaerdal
8. feb 2009

baby,co vy vsetky spavate,len ja niesom uz nejaka unavena,uz nespavam poobede 😕

tvojka,veru chytila,asi tak pred tyzdnom som to spozorovala,ani to nieje tak chut na sladke,ako vobec casto jest a uz mam asi tak roztiahnuty zaludok,ze ma jedna zemla nezasyti,ako kedysi 😅 😅 😅 a mam chut na take veci,co som moc nemusela a co som dlho nejedla,ako tie slyze dneska... 😀

tvojka,aj tvoj manzel kupuje modre veci? citala si,ze moje dievky budu v modrom? uz mam doma 2 ks 😅

co robkate inak???

janula13
8. feb 2009

petka, len nechaj manzela, tvoje babule budu v modrom a moji chalosi v body s ruzovymi bodkami 😀 ale ved pockaj, on si tak toho chlapca takto este pricaruje, ja si myslim, ze nakoniec tam ten jeden chlapisko bude a to nechcem robit nadeje Erdalovi 😀
Tvojka, nuz je to dobra vec s tymi polohovacimi nozickami, hlavne ked tam zaspia, ale pozri, ty si zase mozes otacat deticky k sebe, ved to, ze kazdy ma nieco...keby sme tie dva skrizili, tak hadam aj dokonaly bude 😀
ja som cucala na film a Mm mi spieval a hladkal ma, v marnej nadeji ze ma uzpi a prepne tu americku somarinu co som pozerala, ale nepodarilo sa mu 😀 😀 😀 takze Peti ani ja nespim, a vlastne ani nespavam nejak poobede, skor sa len vyvalim, malokedy spim..
Inak aj ja mam take vselijake chute, stale spekulujem co vlastne chcem a totalne haluze, minule som si musela spravit cestoviny s cukrom, ja to tak mam rada, babka nam to tak davala, kym ich nezarobila s niecim inym a vselico mam na jazyku...
Tak teraz myslim na makove slize a zemlovku, diky baby 😀

janula13
8. feb 2009

ale rozmyslam ze nemam mlyncek na mak 😝

janula13
8. feb 2009

ozaj babule videli ste Palcilienkin album, ma krasnu izbicku 😀

petkaerdal
8. feb 2009

Jani,to ani nevrav,ze tam bude chalan,ved ja mam uz vsetko pripravene pre dve dievky 😝 to by som musela vsetko dokupovat...
na cestoviny s cukrom som aj ja myslela Jani...a este mam chut na krupicnu kasu,ale nemam krupicu 😠 mne beha rozum len po jedle teda 😀

jani,ty poznas palculienku??? 😕 moja dobra kamoska je to..ju som myslela,ked som tu raz pisala tvojke,ze ma objednany taky isty kocik...a izbicku ma naozaj suprovu 🙂

petkaerdal
8. feb 2009

hihi,som kukla,ze mas ruzove body,vymenim za modre dupky 😀

janula13
8. feb 2009

jasne Peti spravime barter 😀 ale vravim ti, nezbavuj sa tych modrych veci, ved hadam by aj teba chlapcek potesil, nie?
palculienku nepoznam, len som si ju niekde citala a mala dnes album na prvej strane, tak som mrkla a ma to ozaj krasne, u nas nehrozi 😀 ale myslim, ze drobcom sa bude pacit, uz len objednat postielky a vybavicku do nich a bude to pekne...Peti, ani ta krupicna neni zly napad, ja mam aj krupicu, ja tiez stale myslim na jedlo, idem sa tusim odvazit 😀 aby ma to preslo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre