Mám si dať urobiť dieťa od cudzieho muža alebo od kamaráta?

alica1980
20. máj 2015

Ahojte,manželovi pred časom zistili aazospermiu a stále túžime po spoločnom dieťati...ale na CAR nemáme momentálne financie- prerábame dom a ja som teraz bez práce. Manžel minule povedal len tak medzi rečou,že nech to spravím tak,aby on o tom nevedel....Mal na mysli,že ma niekto "len " oplodní. Keď to povedal,mal dosť skleslú náladu,lebo sa stále s tým nevie zmieriť,že je neplodný a mne to pravdaže prišiel ako šialený nápad a ušlo už pár týždňov odvtedy a ja som sa v hlave začala pohrávať s myšlienkou,že možno niekedy...keď sa na to budem cítiť psychicky pripravená,že by som sa na to dala. Brzdí ma viacero dôvodov: 1.-je to nevera a ja svojho muža milujem nadovšetko. Po 2. Bojím sa,čo by to spravilo s našim vzťahom a či by to dieťa bral ako svoje Po 3. Bojím sa,že to celé praskne pred rodinou,lebo oni už možno niečo tušia-rsp. vedia,že sme plánovali dieťa a že tehotná nie som ani takmer 2 roky po svadbe 4. Neviem,či to nie je trestné-alebo čo môže urobiť ten darca,keďže ma bude poznať a stretneme sa minimálne raz . Rozmýšľala som že oslovím dobrého kamaráta zo strednej. On je gay,ale kedysi mal normálne frajerky. Ale bojím sa,že by tomu darcovi napr. raz mohlo napadnúť domáhať sa svojich otcovských práv...... Rada si prečítam vaše názory,či skúsenosti s niečím takým.

sue
20. máj 2015

@alica1980 určite nie. Pokiaľ máš manžela, tak určite nie.

lilimoni
20. máj 2015

@alica1980 ja si myslim, ze prave kvoli tym docodom, co si napisala, to nie je dobry napad. Tvojho muza by to odrovnalo 😒 je aspon nejaka moznost oplodnit tvoje vajicko jeho spermiou "v skumavke"?

anatalia77
20. máj 2015

Nieco podobne som citala 2 dni dozadu na ceskom emimino...tiez v tom bol gay ktory mal dodat material. Tam to dokonca vysperkovali do dokonalosti. Chceli aby ten gay bol sucastou ich rodiny.
Inak skusenost nemam. Preco prave ten gay?

alica1980
autor
20. máj 2015

@lilimoni nemá spermie...

skaredekacatko
20. máj 2015

Alica1980 skus radsej setrit eurace na car a ak sa da tak ist tam jeden cyklus v car v brne soft by ta vysiel okolo 1000 eur. A zase keby muz suhlasil tak ti spravia iui a to stoji okolo 200 eu ale z darcom cize nevera to nebude len musis mat priechodne vajcovody. Ak chces viac kludne ip. Ja chodim do car setrim kde sa da.

lucka1987
20. máj 2015

@alica1980 žišimaria ... som myslela, že toto sa deje len v scenaroch vecernych serialov...

fakt prepac, a bez urazky, nie som v tvojej kozi, nesudim, nemam pravo. no to je podla mna najhorsia volovina, ktoru by si urobila... kde je ucta k manzelstvu ? kde je pochopenie, laska , kde sa stratila sudnost ? 😅
ako sa budes citit ked " to prakne " ? ked sa dieta dozvie ako bolo splodene, ked tvojho manzela prepadnu mylsienky neschopnosti.. ked bio otca prepadnu mylsienky toho, ze je otcom ?
vzdy su tu ine moznosti....

moja otazka vsak znie, ci je pre teba dolezitejsie dokoncenie domu, alebo dieta ? ci je vasa diagnoza uplne neliecitelna, ale sa da este nieco robit a obetovat pre to aj majetok alebo cast z neho a odrthnut si od ust .. nebudte mamonari, ak chcete dieta spolocne a je aspon mala sanca, tak sa nevzdavaj tej mylsienky...

pribinak
20. máj 2015

Toto je sialeny napad!!!!!!!!!!!

alica1980
autor
20. máj 2015

@anatalia77 je to môj najbližší,či skôr jediný kamarát a to že je gay som sa dozvedela len prednedávnom....Mimochodom nie som z bardejova a mám tu už od roku 2011 úplne iný nick,kde mám aj svoje foto a svoj bazárik. toto konto som si založila tesne po tom,ako môjmu manželovi zistili túto diagnozu a logicky som to nechcela verejne aj s fotkami "prepierať" na verejnosti a vlastne som to aj mala zakázané,ke´dže ešte sme to verejne nikomu v rodine neoznámili. Ale čas beží a nikto nie je blbý.

skaredekacatko
20. máj 2015

@alica1980 este sa robi messa tesse zakrok kde spermie chyrurgicky vyberu z miesku. Tak nieak to pre tych co nemaju ziadne ze tam by mohli byt. Ale v klude ss povypravat o iui z darcovskymi spermiami to ti ich tam injekcne v case ovulky zavedu a je to. Poznam dost bab co to takto spravili a boli tehotne.

lucka1987
20. máj 2015

@pribinak no evidentne niektore zeny v stave zufalstva stracaju sudnost a sialene im pride ako clekom rozumne... skoda, ze nevidia aj nasledky takychto cinov

sue
20. máj 2015

@alica1980 ak teraz nemáte peniaze na CAR, ako chcete zabezpečiť tvoj výpadok príjmu počas prípadného rizikového tehotenstva, následne počas materskej a rodičovskej dovolenky?
Dieťa bohužiaľ stojí výrazne viac ako umelé oplodnenie hradené zdravotnou poisťovňou v CAR...

lilimoni
20. máj 2015

@alica1980 juj. No ale co pise skaredekacatko by mozno nebolo zle. Skus sa porozpravat s manzelom, ci by suhlasil s oplodnenin so s nim schvalenym darcom. 🙂 urcite ma ale strasny komplex sam zo seba. Musi sa citit ako polochlap a neschopak. Treba ho nejako podrzat a zdvyhnut mu sebavedomie 🙂

tajka1986
20. máj 2015

@alica1980 zly napad,cele zle. Tvoj muz to mozno navrhol,ale keby si naozaj prisla domov stym ze si bola s nejakym chlapom a "podarilo sa to" nechcem vediet co by nasledovalo. Urcite by dietatko nebral ako vlastne. Skuste najst ine riesenie. Neviem co to v CAR stoji ale radsej nedorobte fasadu na dome a peniazky investujte do svojho spolocneho stastia 🙂

1martincanka1
20. máj 2015

@alica1980 ja by som vo vasom pripade videla cestu v adoptovani dietata..

skaredekacatko
20. máj 2015

Inac v navale zufalstva toto povedal aj moj muz. Ja nanho kukam ze to nemyslis vazne to radsej budem bez deti ja by som nedokazala spat s niekim inym len aby boli moje potreby po dietati ukojene

marinablue
20. máj 2015

@alica1980 tiez som za moznost adopcie tak ako ti radila aj
@1martincanka1

tortelinka
20. máj 2015

@alica1980 fíha, to je ako z filmu, to si fakt myslíš, že by ste niečo také ustáli vy dvaja? nepochopím takéto nápady, že dieťa za každú cenu, nech sa deje čo sa deje !ja musím mať dieťa ☹ , smutné

prego81
20. máj 2015

@alica1980
pozri sa na to s nadhladom a z opacnej strany: ak by bola chyba v tebe a mala si take nalady a raz mozno ironicky povedala muzovi ze nech oplodni niekoho ineho a on by sa o par tyzdnov zacal tymto seriozne zaoberat, ako by si sa citila? Ja viem ze to nie je uplne idealne to takto porovnavat ale myslim ze skoro kazdy by mal vela reci o tom ako by mal manzel stat za manzelkou a podporit ju. Myslim ze toto je pripad kedy by si ty mala psychicky podporit manzela. Aj muzi maju city a potrebuju nehu, obzvlast v takejto citlivej situacii. Brali ste sa lebo sa mate radi a vazite si jeden druheho. Ja verim ze aj zivot bez dietata moze byt krasny zivot. A vy ste este zdaleka nevycerpali vsetky "normalne" moznosti. Drzim palce a radsej cas, ktory travis tu, venuj manzelovi alebo hladaniu prace 😉

katy2
20. máj 2015

sebecke, chore, egoisticke..... cele zle!!!!! a to viem, o com pisem......

alica1980
autor
20. máj 2015

@prego81 ďakujem a máš pravdu. Idem tráviť čas zmysluplnejšie . Vďaka všetkým za názory 😉

oli18
20. máj 2015

@lucka1987 myslím, že jej krivdíš. Nenapísala, že to ide urobiť. Chce počuť naše názory, je v zúfalej situácií a svojim vyjadrením jej to neuľahčuješ ☹

amadora
20. máj 2015

@alica1980 stálo by ti to za to stratiť manžela? že by si ostala sama s dieťaťom a bez roboty a príjmu? lebo to by podľa mňa logicky nasledovalo... to že ti to v chvíľke slabosti povedal neznamená že to tak naozaj myslel a cítil. skús sa nad tým zamyslieť opačne... ako by ti bolo keby si tá neplodná ty a on povie ok, urobím si dieťa s inou? hm?

amelie123
20. máj 2015

@alica1980 to co si napisala je uplne sialene, do toho by som nesla ani nahodou presne z dovodov ktore si uviedla. ale napadlo mi nieco ine. ak mateb obidvaja pracu nemozete si na to CAR zobrat pozicku? nie je to taka palka splatit sa to da. a mozno to vyjde🙂

vivi
20. máj 2015

To čo vravela skaredekacatko, to podstúpili aj naši známi, tiež bol manžel neplodný a chirurgicky z mieška mu vybrali zopár schopných spermií a už majú dieťatko 🙂 TAkže by som išla najprv touto cestou, ak je len najmenšia šanca treba ju využiť. A robili im to v Brne. A k tvojej otázke...odpoveď si dáš aj sama....stačí si predstaviť seba na manželovom mieste, keby jemu vynosila "jeho dieťa" cudzia žena...uhmm ?!

lucka1987
20. máj 2015

@oli18 prosim ta, ktorou castou prispevku som jej ukrivdila, ved pisem, ze nemam pravo sudit, ani nic podobne, tiez som nemal alahke otehotniet, tiez sme sa v cisto teoretickej rovine bavili s manzelom co keby ... viem, ze zufale situacie si vyzaduju zufale riesenia, preto je vhodne aby mala prispievatelka aj realny pohlad na vec, nestranny a z nadhladu. pretoze ona sa rozhoduje teraz predovsetkym emociami a ma pred sebou len jednu vec, ktora jej brani vidiet suvislosti a sirsie okolnosti pripadne dosledky jej cinov.....
a chapem aj muza, ze jej to navrhol. ono v zlosti, v hneve na seba sameho muz povie cokolvek, ale je otazne ci si je isty, ze to naozaj chce..
mozno je nespravne, aby rodina o ich probleme nevedela, pretoze rodina ma byt ta, ktora podrzi a svojich blizkych moze nasmerovat ..

bandikovajana
20. máj 2015

Fiha no neviem ci to je legálne ale rozhodne lacnejšie ako umelé i ked umelé nie je zase žiadna zdrvujúca cena. Ak by ste do toho išli tak myslím ze by ste sa mali o tom velmi velmi rozprávať a muž s tým musí súhlasiť. Rodine ani známim o tom nehovoriť načo to je vaša vec a veľa párov ma diagnózu ze nemôžu mat deti nikdy nebudú mat a podobne a maju svoje tak ak sa vam to podarí a rodina bude mat pochybnosti tak kašlite na to bude vaše muž bude pri tom ked ti to budu vkladať neverná nebudeš a tehenstvo si užijete obaja bude pri tebe ked budeš mat nevoľnosti ked bude kopať ked pôjdeš na utz ked budeš rodiť a ver mi ze ani mu na um nezíde ze ta spermia je od darcu a nie jeho a darcovia nevedia komu dávaju sperma tak nebudú si ani nárokovať to je anonymne . Ja by som to asi riešila vložením sperma ked budeš mat ovu zda sa mi ze jedna baba tu písala ze to je okolo 100€ .Ak na to nemáte tak potom radšej dieťa neriešte lebo to obnáša oveľa väčšie výdavky. A s vlastnej skúsenosti adopciu NIKDY viac mam 2 adoptované a ideme ma poraziť su uz väčšie a strašne nevďačné drzé a nikdy k ním nebudeš mat vzťah ako ku svojmu vynosenemu porodenemu dcéra je moja a ked nieco spraví hnevam sa ale rychlo odpustim ak robia zle chalani co niesu moji tažko sa odpúšťa a ak chytíš takých ako mam ja koniec je to na slučku denno denne su problémy a krik lebo neposlúchajú nepočúvajú ani na 10te slovo . A prídeš o tých krásnych 9 mesiacov a maly uzlíček lebo babatka sa tažko adoptujú co som počula az nemožne dlhé roky sa čaká no o dĺžku

tortelinka
20. máj 2015

@bandikovajana ufff, veľmi zle sa číta tvoj príspevok ☹

1martincanka1
20. máj 2015

Suhlasim s @tortelinka.. a nechapem.. hladim na ten odstavec s otvorenymi ustami.. to si myslela vazne, co si napisala, @bandikovajana?

andrejka2424
20. máj 2015

A tak baby,ak ste videli film s Bolkom Polívkom: Musíme si pomáhat....tak tam im to židovské dieťa až tak manželstvo nepokašlalo,skôr naopak a moc by som za to nehádala,že sa také nedeje aj v reále,len sa o tom asi málokto pochváli 😀 Ako nie je to prirodzené,ale účel svätí prostriedky 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre