Nemôžem otehotnieť. Ako postupovať?

babenko21
10. nov 2008

Ahojte mám 29 rokov a nemôžem otehotnieť.Neviete aké su postupy vyšetrenia?Robili mi výter z maternice a to je v poriadku.A aj manžel je v poriadku.Lekár ma posiela na laparoskopické vyšetrenie.No ja si myslím že to by mohla byť tá posledná varianta ísť pod narkozu.Máte stým nejaké skúsenosti?ďakujem za každú odpoveď 🙂

pici
30. aug 2011

@lea1333 ano da sa to, vyslekdy su trosku skreslene nakolko doma rano v nesterilnom prostredi, plus do hodiny musis odovzdat atd... mame za sebou aj odber doma :D aj do centra sme brali z domu raz... v podprsenke aby mali kamossi teplotu tela...
neviem, popytaj sa na to, pripadne si to priplat vyter na tieto pliagy... HP by ti mal spravit... neboj coskoro budu // myslim ze vy nemate problem otehotniet... hlavu hore

aduskatt
30. aug 2011

@pici jj, verim.ale zrovna teba som v tom prispevku nemala na mysli🙂

pici
30. aug 2011

@aduskatt ja viem :D toto uz neni nahoda :D

anka52
30. aug 2011

@pici ja viem on mi len tolko povieze on sa neda vysetrit tym padom som nahrana je tvrdohlavy on a doktory to nie

pici
30. aug 2011

@anka52 no tak to mas velky problem draha... lebo na splodenie musite byt dvaja.. a ked tam nechce ist, tak je na mieste otazka, ci to dieta vlastne chce ked nie je ochotny raz masturbovat do kelimka

anka52
30. aug 2011

@pici ja viem on mi len tolko povieze on sa neda vysetrit tym padom som nahrana je tvrdohlavy on a doktory to nie

@benkovamartina gratulujem mi sa snazime 3 roky ale moj stary je je taky ved ako bude tak bude ja us som normale zdeptana stale mislym len na to kedy konecne neprie menzes mam 27 mozno to je aj psichyka

anka52
30. aug 2011

@pici to som mu vravela ze to neny nic strasne

pici
30. aug 2011

@anka52 to nie je psychika... nenahovaraj si ... ste neplodny... inak by si davno mala dieta. to je realita... nenahovaraj si nic ine moja... nechcem byt zla ale bez najdenia a vyriesenia priciny vasej neplodnosti deti mat nebudete...

anka52
30. aug 2011

jednoduch ho tam musim poslat

aduskatt
30. aug 2011

@pici no toto urcite nie je nahoda🙂)
@anka52 a chce on to dieta vobec?

lea1333
30. aug 2011

@anka52 a ste zobraty?nechapem tvojho chlapa:(ked ta miluje sak chce aj on dieta nie?inak ty chlapy podstupuju o moc menej ako my my zereme vitaminy a vseliake hormony a oni?len sa s prepacenim vytrasu a cakaju ci?a ked sa neujeme tak nabuduce

lea1333
30. aug 2011

@pici dufam ze mas pravdu ale sak ked sa podarilo raz tak sa podari aj druhy krat hlavne aby som donosila.aj tebe to prajem a ty podstupujes teraz co?

pici
30. aug 2011

@lea1333 urcite ano... prve tehotenstvo zvykne takto skoncit. urcite netreba hlavu vesat, znamena to ze viete otehotniet, len to bol prvy pokus... neboj.. coskoro sa dockate... ja mam teraz pauzu a v oktobri ideme na vklad :D

benkovamartina
30. aug 2011

@anka52 To velmi dobre poznám, stále mi hovorili, že nesmiem na to myslieť a podarí sa ale mne sa nedalo na to nemyslieť.
Vela mužov by lekárovi nešlo, aj ja som si myslela, že by nešiel ale nakoniec mi povedal, že ak by bolo treba išiel by. Ale nakoniec nebolo treba. Neplodnosť je velká skúška partnerského vzťahu...hmmm
Daleko je od Vás Vrbové? je to pri Piešťanoch, Je tam bylinkárka, stačí zavolať a ona Ti povie kedy možeš- možete prísť. Prídeš a dá Ti bylinky a povie čo máš robiť a čomu sa vyhýbať. Ak nebude mať bylinky povie Ti aké a zoženieš si. Ja som do pol roka otehotnela!

lea1333
30. aug 2011

@pici vkladanie spermi?alebo umele?akurat dnes som sa z jednou kockou bavila o tom ake je to nakladne financne:(

pici
31. aug 2011

@lea1333 na vkladani spermii sme boli dva krat aj na umelom 2vklady...tak v oktobri ideme do tretice....je to financne dost narocne....

lea1333
31. aug 2011

@pici hej chapem dufam ze do tretice Vam to vyde;)prajem Vam to zo srdca...

pici
31. aug 2011

@lea1333 urcite ano :D a ty nevesaj hlavu... coskoro si bruchata... ver mi...

lea1333
31. aug 2011

@pici ja nevesam hlavu len uz ma to dost vystresovalo aj som merala BT a kazdy mesiac ocakavanie a stale nic...vies som s toho taka skalamana aj gyndos mi povedal ze urcite do pol roka otehotniem a vidis nejde to aj to ze som po potrate a zeny rychlo otehotneju a nic...a ty to uz neprezivas tak strasne ako ja?

lussinkaaa
31. aug 2011

@lea1333 Ahojik, my dve sme na tom podobne ☹ Snazime sa 3 mesiace.... a??? jedno velke nic. Uz som z toho na cucky. Viem, ze oproti zenam, ktore sa snazia rok-dva, som na tom este dobre. Ale neviem co ma caka. Podari sa? Nepodari sa? Najviac ma trapi to, ze prve babulko, o ktore sme prisli, sa podarilo na prvy sup a teraz to nejde ☹

lea1333
31. aug 2011

@lussinkaaa ahoj presne tak my sme este slaby odvar to co tu prezivaju ine zeny no my sme na prve cakali 10mes a to bola vecnostaa prisli sme o neho a teraz 4mes a nic a to sa hovori ze zena rychlejsie otehu po potrate a prd.mna caka folikulometria a draheho spermiogram a vy?

lussinkaaa
31. aug 2011

@lea1333 ja mam za sebou hematologiu, reprodukcnu imunologiu a genetiku. Vsetko mam v poriadku, az na to, ze u mna zistili, ze mam nabeh na syndrom lepivych dosticiek (ich vplyvom sa tvoria malicke zrazeninky), no opakovany krvny test ukazal, ze momentalne nepotrebujem ziadnu liecbu. Ale akonahle otehotniem, mam sa hned hlasit na hematku, vezmu ma prednostne aby urobili dalsie testy, ci sa to vplyvom tehotenstva nahodou nebude zhorsovat. Ak ano, budu mi musiet nasadit nejaku liecbu. Predpokladam, ze to budu injekcie na riedenie krvi. To by mi vobec nevadilo, som ochotna podstupit cokolvek. Len nech uz to konecne pride, nech sa mozem tesit z bruska a zabudnut na vsetko zle. A velmi velmi to prajem aj tebe. A ty uz mas aj nejake vysetrenia za sebou? Myslim tie co som mala ja.

pici
31. aug 2011

@lea1333 ja nemam co prezivat lebo som tehotna ani nikdy nebola... 😒 ale tak kazdy mesiac som sa takisto tesila a deptala ze nic... treba to vziat z druheho konca, si mlada. otehotniet vies... mozno si priliz upata... na to, byt opat co najskor tehotna.. urcite sa vam to podari... v tomto pripade / aj ked tie mudre rady neznasam/ asi potrebujes odreagovat mysel...

pici
31. aug 2011

@lussinkaaa
@lea1333 babulky musite byt trpezlive, my cakame treti rok na // a stale nic... podari sa vam coskoro, telo po kyrete sa musi opat nastartovat a co pre mnohe plati/ ze hned otehu/ nemusi aj pre vas. poznam baby co po laparke hned otehu a ja som bola na dvoch a prd makovy 😝 nesmiete to vzdavat, coskoro ste bruchate.. uvidite

anka52
31. aug 2011

@lea1333 asi ano on to tak bere nie len tak spolu zijeme

lea1333
31. aug 2011

@lussinkaaa ja mam len stitnu zlazu za sebou nikto ma na ziadne vysetrenia neposlal a kde som chcela ist a pytala sa dr tak mi povedal ze take vysetrenia sa robia az po 2hom potrate:(tak ze ani ma necakaju tak ale co uz narobim;)

pici
31. aug 2011

@lea1333 to je inak velmi nechutne, ze vysetrenia na ktore mas narok a nevidu ta napriklad imunologia a hemato v prahe 300 eur/ pisala mi akurat kamoska co tam bola/ su az po druhom a viac potratoch... smutne ze je to takto

lea1333
31. aug 2011

@pici ani mi nehovor ja som povedala dr ze ja si ich zaplatim sama a on ze jedno vysetrenie stoji 400e a ja ze no tak dakujem.tak som si aspon endokrinologiu vybavila.ako by nebola lepsia prevencia proti potratom ako potom ked je zena na dne psychicky ze potratila 2krat a musi lietat po doktoroch a ked dojdu na problem tak zisti ze uz mohla mat dieta keby neboli take pripecene zakony

pici
31. aug 2011

@lea1333 no je to velmi smutne... ale vy s najvacsou pravdepodobnostou naozaj nemate ziaden problem.. aj moja mamina prve potratila a vidis som tu aj s bratom... a v tom case este MA nebol taky casty ako je zial dnes...

lea1333
1. sep 2011

@pici ja viem moja aj ked som bola na kyrete tak mi dr povedala ze tak to konci kazde 5te tehotenstvo:(a bolo v nemocnici vela bab moja mamina tiez mala MA ale cakala dvojicky a jedno prezilo a je to moj brat...tak verim ze to opet cockoro pride len to trva dlho:(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre