Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
16. jan 2010

ahojte babulky, tak ja zas napisem par riadkov, aby si Shandy nemusela sama so sebou pisat 🙂 😀 😀 Nelie, tak prisla mrcha ☹ ,.... viem , ze vsetky uz mame za sebou kopec mesiacov , ked prisla mrcha a nemusela, ale jedneho dna ta mrcha nepride a my budeme uplne sokovane . To bude sranda 😵 😵 😵 😵 . Tie baby, ktore ostanu hned tehotne , si to urcite tak neuziju ( ten velky sok z // ) ako my , dlho mesacne snazilky 😀 😀 😀 😵 😵 😵 Tak to je novo vymyslena teoria , preco je lepsie cakat niekolko mesiacov 😀 😀 😀
My sme boli vcera lyzovat, iba 4 hodiny a ja mam taku svalovicu, juuuj, vidiet, ze som cvicenie vynechala uz od augusta 😀 😀 , ale bolo super. taka zmena a cerstvy vzduch
A my ideme dnes s muzikom oslavovat 5 rokov zoznamenia, tak sa tesim na vecer. aj ovulacia sa vykuka 😀 😀 😀 😀 , len smola , ze musime cakat az na dalsiu 😎 😎
Tak pekny vikend 😵 😵 😵

moncika15
autor
16. jan 2010

ahojte 🙂

tak uz idem do kocecne do roboty 😅 dr. ma este nexcela pustit ale mne uz z toho vysedavania doma kape na karbit.

hned som si aj dala vypisat sprievodku na krcne, ze si to vybavim este kym mam volno a cele doobedie som tam sedela az do pol 2, uz som bola narade az na zvrat ktory ma prinutil odist prec a odcakat si to nabuduce znova.

moj pribeh:

asi od 12 som citila ze mi nie je bohvie ako a ze sa mrxa blizi. o 1 som zacala citit boles a prixadzali na mna mdloby,zacla som sa prexadzat po nemocnici a xodit von na vzdux...to uz na mna vsetci pokukovali 😅 a naraz o pol druhej som odkvacla 😨 zvalila som sa takej mladej babe na plece a nejaky pan ma krielil 😅 . ked som sa prebrala vletela som nazaxod a 3x som vracala..dala som si 3 ibalginy a este polomrtva v strasnyx bolestiax som odisla prec sadnut si do auta. teraz ze co spravim predsa v mdlobax nemozem tolko kilometrov odsoferovat, muza som odvolat z roboty nexcela a tak som sa pustila autom sama... sice s pootvaranymi oknami a celu cestu asi na 40ciatke ale zvladla som to 😵 ani neviem ako ale do 5 minut od prixodu domov som uz tvrdo spala.
aby som to upresnila dostala som mrxu a s nou sa mi vratili aj ukrutne bolesti ake som mavala kedysii, toto nebolo 1x co sa tento scenar opakoval, ale zastihol ma nepripravenu po tolkyx rokox 😅 v puberte som od bolesti odpadavala kazdy druhy mesiac 😒

tot vsio 🙂

matusik111
18. jan 2010

Ahojte babulky,
tak vidim, ze Moncika mala perny piatok. To je dost blbe ,ale nastastie vsetko dobre dopadlo. Ja som mavala podobne stavy , ale tiez sa to ukludnilo na stare kolena 😀 😀 😀 . Neviem presne co je PCO , ale viem , ze tam patria velke bolesti ked prichadza mrcha, nemas take nieco?

Tak uz sme vsetky plne pracujuce , uz sa ani MOncika nevala doma 😎 😎 , tak hura do noveho tyzdna.
Ja idem aj merat tento mesiac , aby som vedela , kedy bude ovulka , aby som vedela ocakavat mrchu . http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

matusik111
18. jan 2010

mozem sa este opytat , daju sa zistit zrasty z HP ?
Inak , na Markize telerano rozpravaju o neplodnosti - dake cvicenie, Vsetci nam radia a furt nas tu je kopec 😀 😀 😀

matusik111
18. jan 2010

a kde sa vsetky babulky vytratili?? asi si tu budem sama pisat 😀 😀 😀 , alebo by ste tak moc pracovali ??

moncika15
autor
18. jan 2010

ax boze tak mam prvy pracovny den za sebou 🙄 vlieklo sa to nekonecne som myslela ze sa konca nedockam 😨

muzik ma cakal pred robotou a isli sme k svagrovcom. a rozhodli sme sa ze pojdeme na prexadzku tak svagrina s kocikom a moj muz so sankami a na nix ja 😀 vsetci srandovali na moj ucet ze ake pekne babo a kde si take bekne babo zobral a moj muz ze to som vyzenil 😀 😀 😀 potom sme dali kocik muzovi a so svagrinou sme sa tahali na sankax a samozrejme captava monicka sa tak vydrbala ze si vyvrtla clenok a ledva nan stupa 😝 neviem ci si rano ponozku obujem 😨 stara koza co vam budem hovorit 😎
po ceste domov sme videli dve buracky na poladovici a v obxode som neodolala super jemnemu uteraciku a zupaniku pre babo 😵

shandy
19. jan 2010

ahojte bambulky 😵 😵
no ako pozeram, nelka uz asi aj odmrchovala, no co uz 😔 🙄 , vsetky to pozname...
matusik ty si taka zlata, ze ma tu nenechas samu 😀
veru aj ja si to hovorim, ze ked tam tie dve // uvidim, ze tomu neuverim 😀
matusik a kde si bola lyzovat? my sa chystame cez vikend na javorniky, len neviem ci sa oplati, je dost snehu?
keby si nemala co robit, tak mozes ist so mnou, drahy nelyzuje, kedze ma zlomenu ruku 🙄
matusik a ako ste oslavili?
moncurik vobec ti nezavidim tie bolesti, ja som to mala tiez na zakladke, ze som zvycajne prezila prvy den mrchy doma v krcoch, alebo som letela doktorke na injekciu proti bolesti 😔
co ja o tom viem, tak pricinou moze byt endometrioza ale z vlastnej skusenosti viem, ze u mna to bola stitna. od kedy sa liecim hormonmi, tak mam mrchy znesitelne a fungujem dokonca bez tabletky proti bolesti, co som pred tym nebola schopna.... 🙂
matusik zrasty z HP nezistis, zrasty sa asi zistuju bud laparkou alebo HSG.
zeby to bolo cvicenie podla mojzisovej? ja to chcem zacat cvicit na jar aj s kolegynou, tak som zvedava 😀

nellie_
19. jan 2010

ahojte... 🙂

tak veru uz som aj odmrchovala.. a som zvedava kedy bude vajko praskat tento cyklus.. 😀 😀
ale pevne verim, ze do 17DC uz budem davno po.. 😎 😀 😀

matusik111
19. jan 2010

jeej, ja som cely den cakala, ze niekto napise, aby som tu nepisala sama cele dni 😀 😀 😀 a dockala som sa 😵 😵
Shandy, neboj, tu nasnezilo a je kopec snehu vsade, prave si myslim, ze vsetko bude cez vikend uplne plne na svahoch. My sme boli lyzovat na Makove a chystame sa aj teraz v piatok doobeda, ked vsetci poctivi budu pracovat 😵 😵 . My preferujeme prazne svahy, lebo ked sa skotulame, aby sme ich moc nepovalcovali 😀 😀 😀 😀
Ale neviem ako to je s Javornikom, ale minuly rok nebol otvoreny , neviem ci bolo malo snehu, alebo nezhody s majitelmi. Nieco take som pocula.
Tak tento rok ste si to vymenili s drahym, ty sportujes a on sa chodi divat 😎 . Ja by som si radsej s Tebou cez vikend dala niekde randicko , aky si mala cas , lebo lyzovacku cez vikend by som urcite nestihla.

matusik111
19. jan 2010

Ja som tiez mavala take bolesti v prvy den mrchy, pravidelne som bola na tabletkach, 3 ibu 400 do hodiny bola klasika, niekedy som aj vracala , ale pribudajucimi rokmi sa to zlepsuje samo a staci 1 tabletka. A ked som mala asi 15 rokov a isla mama somnou k doktorke, ze nech mi pichnu injekciu, tak doktorka povedala, ze ked porodim, bude to lepsie .... smola, ze preslo 15 rokov a furt som nerodila 😀 😀 😀 😀

Shandy , som zvedava co povies na to cvicenie, mne to pripada smiesne a nudne , asi by ma to nebvallo.

Nelie, ja som rada, ze Ta tu vidim, ja som si myslela, ze si sa na nas nahnevala , alebo Ta tu niekto vytocil 😀 😀 😀 , ja sa tak rada divam na Tvoju fotecku , mne to pripada ako modelka predvadza modru suknu na Milanskom namesti. 😵 😵 Nelie, ides merat tento mesiac ?

Ja idem poctivo meriat, lebo mam pocit, ze minuly mesiac to bolo dake cudne , ale neviem ci som nezacala neskoro http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

matusik111
20. jan 2010

jeeej, a ja som tu zas sama 😀 😀 😀

nellie_
20. jan 2010

ahojte ja len na skok.. idem na sluzobku takze sa ozvem najskôr az v piatok vecer... 😉
tak posluchajte, ahojte.. 😀 😀

nellie_
20. jan 2010

matusik a preco by som sa mala na vas hnevat, co si pipi?? 😀 😀 😀
a hej, budem meriat aj tento cyklus.. zacnem az tak 10DC s meranim.. ja by som to nemohla len tak mirnix dirnix nechat a nevediet co sa deje.. 😀 😀 😉

shandy
20. jan 2010

ahojte bambulky 🙂 🙂
matusik, tak skusim obzriet ten makov 🙂 a je tam taky svah pre zaciatocnikov? 😀 😀
matusik, ked sa bude dat, rada si dam s tebou randicko 😵 😵 , isto sa ti ozvem, len ta poprosim napis mi do IP tvoje cislo na mobil, lebo drahy mi menil telefon a vsetky cisla z telefonu mam v haji 😔
matusik s tym cvicenim, mozno to bude take ako pises, ale ked ma pomoct s otehotnenim, co by som neskusila? 😀 😀 , ze? 😉
aj mne sa inak paci nellkina fotecka, by som ju nominovala do TOP fotiek na MK 😉
nellie tak si uzi sluzobku, davaj na seba pozor a v piatok sa ozvi 🙂
inak ja sa dnes chystam gyndovi na kontrolu tej ureaplazmy a zaroven skusim dohodnut dalsi postup - zbavit sa opakovanej kandidozy, vylucit PCO a endometriozu 😀 😀 , no hadam nebudem len tak necinne cakat, nie? 😀

matusik111
20. jan 2010

jeeej, tak som rada, ze ste ma tu neopustili, 😀 😀 , co by som ja bez vas robila.
Nelie, tak peknu sluzobku, davaj si pozor a vies, ze na Teba myslime 😵 😵
Shandy, mne sa praveze ten Makov paci preto, lebo je to sice dlhy a siroky kopec , ale niesu tam bubny a je pekne upraveny ( rano ) , tiez nemusim prudke kopce, lebo ja si mozem dovolit spadnut na kopci iba 1 krat 😀 😀 😀 ,potom uz koncim lyzovanie na celu sezonu, lebo ma narusenu vazbu kolena 😀 😀
Videla si uz Pojavornik ??? To je trosku dost viac prudky kopec.

Tak ty ides zajtra na gyndu posunut liecenie, to je dobre. Ja mam pocit, ze ty si najaktivnejsia z nas, asi mas najlepsieho doktora. A mas pravdu, ze treba vsetlo liecit naraz, nech sa nestraca cas kazdeho pol roka liecit nieco ine.

Ja mam taky divny pocit, ze by som mala posledne dva cykly bez ovulky, alebo s dakou cudnou ovulkou, tak som zvedava, co im ukaze graf.

shandy
20. jan 2010

matusik, no ja som na tom s tym mojim kolenom rovnako a pre zaciatocnika je idealna siroka zjazdovka. tak asi draheho ukecam na ten makov. a co paseky, tam nechodievate? alebo martinky?
no prave, ze som videla ten podjavornik a zda sa mi byt dost husty 😔 , bojim, bojim

No matusik posnazim sa to posunut, ale neviem veru 😔 . no praveze to moj gyndo nijako aktivny neni, to ja ho vzdy na nieco nahovorim, on ma totiz vela pacientiek tehuli, takze s neplodnostou nejake velke skusenosti nema... 🙄 , tak mozno sa s nim pobavim o tom, ci by nebolo lepsie ist rovno do CAR-u...
fakt? no uvidime matusik ale hadam ovula bola 🙂
ja hlasim ze som vcera prvykrat pouzila preseed 😀 😀

matusik111
20. jan 2010

Shandy, tu sa mozes pozret na Makov http://www.skimakov.sk/Default.aspx?jazyk=sk&st...
My chodime na svah sa len tak vyvetrat, a lyzovanie na 4 hodiny je az dost 🙂 , takze sa nam neoplati teperit az na Martinky koli 4 hodinam.
Ale mozno jedneho dna, ked sa naplno zdokonalime, tak budeme chodit aj dalej 😀 😀 😀
A to budes sama lyzovat a drahy bude ako pozorovatel?? Kedy sa chystate lyzovat?

ale aj tak mas dobreho doktora, ked aspon robi s Tebou vsetko co mu navrhnes 😎 😎 , lebo moja mi to hned prepocita, kolko budem za to platit 😀 😀 😀
a keby ste isli rovno do Caru, tak idete do BA ? A do kedy mas draheho doma ?? uz mu je lepsie?

😵 😵 😵 ake su skusenosti s preseed? co na to hovoris?? 😵 😵 😵

shandy
20. jan 2010

matusik dakujem, uz som to okukala a celkom sa mi to paci 🙂
no mne staci tiez pol dna, ja dlhsie nevydrzim 😀
drahy bude krcmovatel 😀 😀
no hej, v tomto je moj doktor dobry 😀 . CAR v BA, ale este fakt netusim ktory 😖
drahy ide v pondelok uz do robotky 🙄 , jasne je mu lepsie, uz mu okrem ruky davno nist neni 😀
preseed je dobry, taky chladivy. akurat mam pocit, ze som si ho strcila prilis hlboko, takze ho tam musim dat tak nejako rovnomerne 😀 , odporucam 😉

matusik111
20. jan 2010

a to idete lyzovat iba ty a drahy ?? tak to ste si mohli najst lepsiu spolocnu zabavku 😵 😵 napr, ako sa valat v posteli 😵 😵 a na Makove je aj dore stravovacie moznosti, lacne a dobre jedenie aj pitie, ciste WC 😀 😀 , super podmienky aj pre sediacich 😀 😀 Vam sa zije, vy mate na vyber kopec toho v BA , my sa musime uskromnit s Heliosom .
Takze sa pridavas ku mne ako spokojna uzivatelka preseedu 😵 😵 😵 a myslim, ze ked nam odstrania vsetku pliagu z tela, tak nam pomoze aj otehotniet 😵 😵 😵 pri spokojnom sexikovani 😵 😵

jarulai
20. jan 2010

ahojte babulky moje 🙂
nejako to tu flakate 😀 no ale aspon nemusim vela citat 😉

matusik a shandy, tak vy chystate zase tajne rande? a my co? ked my byvame taaaaaaaaaaaaaaak daleko ☹ ved pockajte na jar - to bude celotemickove stretko, jo?

nellie, peknu sluzobnu cetsu a stastny navrat domov.

matusik a shandy, tak si uzite to tajne rande a neohovarajte nas velmi - mozte len trosku 😉 😀

matusik111
20. jan 2010

jeeej, Jarulka nas prisla pozret, hned je tu zivo 😵 😵 😵 , my sa tak tesime.
uvidime ako sa nam podari si Shandy spojit cez vikend, Len aby nechcela sediet svokre pri sukni 😵 😵 😵 ako najlepsia nastavajuca nevesticka 😵 😵 😵 Shandy, to je sranda, tak sa prosim neuraz 😀 😀 😀

Jarulka, my myslime na Teba, aby si nemala vela citania, tak radsje ani nepiseme ,... lebo cakame , ze pojdes pracovat k PC jedneho dna a zas sa to rozbehne 😵

jarulai
20. jan 2010

matusik, to sa asi nacakate 😀 radsej necakajte, lebo zapustite korene 😀

matusik111
20. jan 2010

ale joooj, ja som citala v novinach, ze Jarulka dostane osobny PC, aby mohla konikovat s kamaratkami 😵 😵 😵 ,

matusik111
20. jan 2010

ono sa to zda, ze by sa tu aj pokecalo, ale ked ja uz musim ist z prace ☹ , to ako schvalne .

shandy
21. jan 2010

hellloouu babule 🙂
hej matusik, len my dvaja pojdeme lyzovat 🙂 , mame to kusok od svokrovcov a ked budem lyzovat len ja. ale asi to vyzera skor, ze pojdeme do marikovej ako na makov 😉
neboj jarulka, ved ja by som aj vas ostatne rada stretla, ale co narobime, v tomto pocasi som rada, ze som rada 😀
ale prosiiiiim ta, co by som tam vysedavala 😀 😀 😀 😀 😀
len drahy je teraz furt so mnou a ked len na polhodku mam odist, tak fnuka 😔 😀 , ako male dieta...xiixix
a kdeze si matusik dnes? 😉

matusik111
21. jan 2010

ahoj Shandy, mala som dake vybavovacky , tak az teraz som tu 🙂
tak to mas takeho zlateho draheho, ked sedi stale pri sebe , to je taka pekna romantika. Asi vam bude moc smutno, ked pojde do prace. ☹
Marikova je trosku prudsia ako Makov, ale samozrejme blizsie.
Tak idem trosku popracovat , lebo budem rychlo bezat domov, aby stihla kopec veci , kym pride muzik 😀 😀

shandy
21. jan 2010

no huraaaaaaaaaaa 😵 😵
no veru bude mi smutnucko 😖 , ale co narobime 😔
no hadam tu marikovu predycham 😀
inak vcera som bola u gyndosa - zasa vsetko vzorove, dominantny folikul zas na pravom a kazdu chvilu bude ovulka, na krcku krasny natahovaci egg hlienik, sliznica vzorova. len preco kua este teda nie som tehotna??? ch jo...inak nastastie tam mal tak menej ludi, takze som mala cas s nim trosku pokecat. dozvedela som sa, ze PCO u mna asi nehrozi, lebo hladinu muzskych hormonov mam ok, foliky praskaju a nemam polycysticke vajecniky. pri endometrioze vraj su najvacsie krce druhy den menzes, takze ani to by nehovorilo za tuto diagnozu. sa smial inak, ze si hladam diagnozu, ale bol trpezlivy a vsetko mi krasne vysvetlil. povedal mi, ze dalsia moznost je lieky - clostilbegyt a ak ani to nezaberie, tak potom uz jedine laparoskopia, kde by zistili priechodnost a urobili zaroven aj prefuky, je to tak na 4 dni nemocky, ale do toho sa mi teda vooobec nechce. tak este asi pockame do marca - aprila. ak sa nepodari nic, skusim ten clostil, ak ani tak nic, tak asi skusime IUI a az ked bude IUI neuspesne, asi az potom by som sla na laparku...hmmm 😔

matusik111
22. jan 2010

ahoj Shandus 😵 😵 😵 , takze ty mas vsetko ukazkove a furt to nejde, to je take cudne. Ale to sme vsetky na tom tak 😀 😀 😀 , Ale aspon mozes vylucit dalsie choroby v tele a tym padom by to mohlo byt vsetko v poriadku. Mne tiez spominala doktorka prefuky, ale ja sa na to necitim a neviem ci by som sa dala na to ukecat. A mne povedala, ze laparoskopiu nebudem potrebovat , lebo "potrebne veci " mam v poriadku.
A kedy ides nasadit clostyl ?? ,
A ked bude ovulka, tak sup-sup na draheho cely vikend. Kaslite na lyzovanie , radsej 3 x to poistite 😵 😵 😵 , nech sa to podari.
A nemohlo sa stat , ze by sa drahemu zhorsil SPG ?
Tak ja asi ovulkujem , len si to nechame az na dalsi mesiac 😀 😀 😀
Tak , my sa pomaly chystame na lyzovacku, tak dufam, ze vsetko dobre dopadne 😵 😵

shandy
22. jan 2010

ahoj matusik moj 😵 😵 a aj ostatne babulky 😵
no veru je to cudne, niekde musi byt pes zakopany 😀 . No matusik, co sa tej laparoskopie tyka, tak napr. endometrioza sa inym sposobom ako laparoskopiou potvrdit neda, cize ono to zasa nie je uplne zbytocne. a ak sa u nas na inu pricinu nepojde a nahodou by sme sli na IUI a ani to by nevyslo, tak na tu laparku a prefuk proste pojdem... 😉
na clostil si este pockam aspon mesiac 🙂
no ovulka bola asi vcera, lebo som mala pozitivny test a aj podla teplot, ale vecer sme mali s drahym vymenu nazorov, tak nic nebolo 😔 🙄
neviem ci sa mu zhorsil alebo nie, ale je pravda, ze ten co mal naposledy nebol bohvieco a to uz bral viac pol roka profertil...takze kto vie, aky bol predtym....
matusik, tak si pekne zalyzuj 😵 😵

nellie_
22. jan 2010

ahojte pipinkyyy.... 😀 😀 😀

musim si ist docitat co mate nove... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre