Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

vika34
23. apr 2010

ahojte
sofokleska dá sa pohlavie zistiť iba ked by si si dala urobiť PIGD-predimplantačná genetika embrií
ja som si to dala robiť,lebo som pred tým 4 razy potratila A ONI VYBERú NA VKLAD TIE EMBRIá,KTORé Sú GENETICKY vhodné ,ale vyšetrujú iba 6 chromozomov,takže vylučujú iba Downou s.a ešte nejaké iné mutácie a vtedy zisťujú aj pohlavie keby som mal trombofíliu,čo znamená,že nemôžem donosiť chlapcov,tak vtedy vkladajú ženské pohlavie,ináč si samozrejme nemôžeš vyberať pohlavie

lulu107
23. apr 2010

sofokleska - no keď už máš vyšetrenie, šup na to daj si žiadosť a choď čo najskôr do toho, strach daj bokom, na prvom mieste je to že to chceš!

V stredu som mala poradňu malinký sa vyvíja klop klop na drevo o 1tt skôr, má už 1800 g, no horšie je na tom môj krček maternice, zmenšil sa, tak mám nariadené šetrenie, málo chôdze, mala som si kúpiť magnezium B6, 5.5 idem na kontrolu ak sa to neumúdri, tak šup do nemocky. Tak zajtra začínam prať vecičky, pretože neviem či ešte budem doma. Tak držte mi palce, nech je to len zlý poplach.

Aj ja by som v druhom kole prijala dievčatko, no neviem čo máme zamrazené, sú tam 4 prekvapka. A zoberte si to že je problém spraviť chlapca, pretože tá spermia ktorá má mužské pohlavie prežije najkratšie a preto chlapci sa robia v období ovulácie a pred ovuláciou dievčatka, som dobrá, že? 😀

tanyja
autor
23. apr 2010

no lulu, ty si samá múdrosť !! tak podľa tejto teórie by som ja nemala šancu na babu žiadnu, lebo zakaždým to bol chalan, aj po PGD,a to drahému zistili pomalé spermijky 😀 😀 a týmto som vyvrátila teóriu, že pri pomalých je problém splodiť dieťa - nie je 😀 😀

lulu107
24. apr 2010

tanyja- dostanú sa tam hoc neskôr 😀 , ale neboj určite neboli všetky pomalé, určite tam boli aj rýchle. Inak pri inseminácii a pri umelom sa robí tak že na zákrok vyberú iba rýchle, tie pomalé dajú preč. Aj to mám z centra. Jak dr. povie vkladajú alebo na oplodnenie používajú iba kvalitné spermie

tanyja
autor
24. apr 2010

díky lulu, no ale potom sa posnažili, ked tá najrýchlejšia z tých pomalých vbehla do cieľa načas 😀 😀 😀
ako sa máte v takú krásnu sobotu ???

lulu107
24. apr 2010

počasie sa umúdrilo až poobede, vyšlo krásne slniečko, no ja striedam prácu s odpočinkom, aby sa veci dali do normálu, tak dúfam, že to stačí a netreba mať stále nohy hore a ležať.

tanyja
autor
26. apr 2010

ahojte, ja som sa dnes vybrala k doktorke, ale neúspešne, nakoľko tam bolo veľa žien a mne sa nedá tam sedieť celé doobede kvôli chrústikovi, tak po necelej hodinke som odišla ☹ , no ale budem ju musieť aj tak absolvovať, len keby sa mi chcelo 😒 😒
a u vás čo nové??

lulu107
27. apr 2010

tanyja - to si bola u dr. gyndoš? aj u nás býva strašne veľa ľudí, čaká sa od rána až do obeda, no všimla som si, že keď príde žena po pôrode, tak ju zoberú aj skôr, no neviem, či to nie je po známosti 😒 no u nás je každý deň tak veľa ľudí, aj keď chodím na poradňu a pritom som objednaná, tak tam čakám, nemám si ani kde sadnúť, teraz keď bol so mnou aj drahý, tak mu došlo zle, no čo mám hovoriť ja, je to zúfalstvo, čakám tam bežne 2hodky aj keď som objednaná v malom priestore a pomaly bez vzduchu, no minule som si vybojovala aby dvere zostali otvorené

zuzana0612
27. apr 2010

ahojte, ja sa objednávam vždy u gynekologa. lebo by som tam inak prišla o všetky vlasy... 😀 . a ešte sa to u nás dá tak, že ráno si idem zobrať lístok, potom idem do práce a zavolám si, aké je číslo a podľa toho idem naspäť. a za objednanie sa u nás platí tuším 3,30€ alebo nejako tak. ale radšej zaplatím, ako čakať. a keď tam prídem a vidím tam tie tehotné baby, ako sa tam krútia na tej drevenej lavici a čakajú od rána, tak mám dosť. je to fakt strašné, tuším všade sa takto čaká

tanyja
autor
27. apr 2010

ahojte, u nás je systém zapisovania sa, zoznam je pre 30 žien, ja som tam včera prišla cez 9.hod a bola som 27.-ma v poradí tak mi až mdlo prišlo 😀 , posadila som sa a čakala, no ale potom ma to prešlo, spýtala sa, či ma nezoberie, kedže od malého sa mi nedá byť dlho preč, tak mi povedala, že mám prísť na obed, ale to som už zase ja nemala kedy tam ísť
ináč operantky sa berú uprednostnene, teda vždy ma zobrala sestrička, keď ma videla v čakárni a aj ostatné, dokonca berie skôr aj kojace mamičky, len včera sa mi to akosi nepodarilo ☹ ☹
a zato mala tak veľa, lebo predtým nerobila, tak sa jej to nakopilo, asi pôjdem už len v piatok
pekný deň, a malý má už zúbok skoro von !!

sofokleska
27. apr 2010

ahojte,u nas ked pridem ešte pred siedmou tak som prva max druha a viem že sa hned vybavim,ale ked pridem o 7.30 ked začina ordinovať tak tam sedim minimalne do 10.00 bo ked pridu ešte tehulky,tak tie maju prednosť....,tak radšej si pristať,nech som rychlo vybavena..... 🙂

tanyja
autor
27. apr 2010

ved aj u nás začína skoro ordinovať, vždy som bola už 6.30 u doktorky, ale teraz , ked mám malého sa mi to tak už nedá, už len pozdejšie ked spí 😒 😒 😒
uvidíme, možno sa tam dostanem niekedy 😀 😀

zuzana0612
27. apr 2010

u nás, keď chcem byť "prvá" tak musím prísť na šiestu. a čakať do siedmej na sestričku, kým príde a dá časenky. doktor príde tak o pol deviatej, a to tam už je človek dve a pol hodinky. potom začne ordinovať, príde nejaká pacientka, ktorá je objednaná a hneď je človek nie prvý ale druhý a naradu sa dostane o deviatej.... 😀 . to je systém...čooooo??? 😀 tak to riešim iba objednávaním. to tam prídem na určitú hodinu a prípadne čakám tých 15 minút a zoberú ma.

lulu107
28. apr 2010

aj u nás sa dá objednať no najhoršie je na tom, že keď som tam išla a mala som nejaký problém, tak som nemohla čakať 3 mesiaca, keď objednajú tak za 3 mesiace, takto som dopadla aj na endokrinologii, tehotná netehotná čakaj, u nás treba prísť o 5:30h ak sa chcem vybaviť do 10h

tanyja
autor
28. apr 2010

prečo neuprednostňujú tehotné ?? veď ako pohodlne sa musí nastávajúca mamička cítiť, keď musí 3 hodiny sedieť na nepohodlnej stoličke, veď mne je to nepohodlné 😠 😠 , to človeka fakt naštve 😠 😠 😠
lulu, som zvedavá, čo povieš na tú deku 😅 😅 , šup šup na poštu !!!
zuzi Tebe čo mám poslať ? ty by si si zaslúžila aspoň obrosvkúúúúúúúúúúú čokoládu za toľko ochoty pri radení mi ohľadom pracovných vecí , daj adresu , pošlem Ti 😝

zuzana0612
28. apr 2010

ahojte. u nás sa našťastie na dátum objednania nečaká tak dlho. keď som bola na začiatku roka na preventívke, tak som jeden týždeň zavolala a druhý týždeň som išla. a aj to bolo tak, že mohla som aj v tom týždni, ale mala som v robote povinnosti. a tehotné u nás berie v jedeň deň, utorok má vyhradený pre tehotné.
jéééj lulu, ty máš už aký vysoký týždeň.... 🙂
tanyja, čo by si mi posielala. všetko človek nerobí preto, aby z toho niečo mal. niekedy stačí mať aj dobrý pocit, že pomohol 😵 , pomôžem aspoň s tým, čo viem....

tanyja
autor
29. apr 2010

zlatá zuzana, čo by som bez nej robila 🙂 🙂 🙂 som rada, že si tu !!!
a lulu sa to pomaly kráti, už bude za chvíľočku mamina , tkaý krásny pocit, len to moje malé čudo dnes akosi veľmi vrešťalo, kým zaspalo, asi sa mu nechcelo, no ale byť hore od pol šiestej a doteraz, tak to je na neho veľa 😀 😀 😀
a už sa sám prevracia na bruško , z bruška mu to ide veľmi dobre už dávno, šikulka a najradšej by aj sám jedol, schytili mi lyžičku a vrazil si ju do pusy !!! 😵

lulu107
30. apr 2010

čaute áno tt pribúdajú, no uvidíme čo mi na budúci týždeň povie gyndoš, poctivo sa šetrím veľa ležím, tak dúfam, že žiadna nemocnica sa nebude konať. Dnes som bola ukončiť PN s nástupom 6.5 beriem si ešte 3 dni dovolenku a od 11.5 nastupujem na materskú, dnes keď príde drahý vybehneme odniesť papiere do práce. No neviem či ten papier na materskú mi vypíše zamestnávateľ a pošle socialke alebo mám ísť na socialku, musím sa na to opýtať.

Sestrička u môjho obvod. mi hovorila, že bruško mám o.k že je hore, tak dúfam, že je to dobre znamenie a drobček tam vydrží ešte aspoň 5tt, veď mnohé baby sa otvárali skôr a vydržali do až do konca. Ešte stále neviem či je to isté otvárať sa a to že sa mi skrátil krček, som z toho blbá, no viem, že to znamená, že by mohol prísť drobček na svet skôr. Tak mi držte palčeky.

zuzana0612
30. apr 2010

lulu, zamestnávateľ ti to vypíše a ty ti tlačivo na materskú odnesieš na sociálku sama 🙂

lulu107
30. apr 2010

zuzana - dik, je dobre že si ho odnesiem sama, pretože sa chcem opýtať na to keď mi skončí materská kedy si mám požiadať o rodič. príspevok, myslím, že takto sa to volá, radšej sa opýtam aby som nezostala bez vyplatenej dávky.

tanyja- ozaj tie kočíky ktoré sa predávajú na nete tak sú nielen bez autosedačky, ale aj bez tašky a pláštenky a takto sa predávajú aj v obchode, to ma vôbec také niečo nenapadlo, myslela som si že také niečo je samoška - súčasť kočíka.
Jaj aká som rada, že máme za takú cenu a je tam všetko a že som si ho mohla obchytať a vyskúšať a hlavne, že je už doma.

lulu107
30. apr 2010

nie je tam ani držiak na autosedačku

zuzana0612
30. apr 2010

lulu, nech ti tam povedia, kedy ti končí, ktorý deň mateská a potom tam zájdeš nakonci materskej, oni ti dajú zase tlačivo na rodičovský príspevok, ten zase vypíšeš, potvrdí ti ho zamestnávateľ a zase s ním pôjdeš na sociálku.

vika34
30. apr 2010

ahojte,vôbec nestíham sorry
lulu drž sa a vydržať

tanyja
autor
30. apr 2010

ahojte, mne materská končila koncom marca a rodičovskú som si vybavovala už skôr - začiatkom marca a ja som nemusela ísť potvrdiť k zamestnávateľovi, len si lulu potom pýtaj tlačivo na zvýšenú rodičovskú ! je to rozdiel vo vyplácanej sume!
ja čo mám kočík, bol aj s taškou a pláštenkou, a kedže na tento nebolo vajíčko, tak nič také na ňom nebolo a mne sa to ani nepáči, aby sa dieťa vozilo vo vajíčku, poloha ležmo je predsa len lepšia
ja som dnes urobila dva obchody, zarobila som 150 € som dobrá 😀 😀
a jasné, že mi peniažky nedošli za deku, lebo poštárka mala dovolenku a nik ju nezastupoval , to je sila 😒

lulu107
1. máj 2010

tanyja - to je pohroma s tou poštou zásielky chodia ako zo zahraničia, tak dúfam, že v pondelok ti to príde, ja som si ešte pre istotu nechala papiera od balíka, ak by niečo domrvili.

A čo sa týka toho vajíčka môže sa dať samozrejme aj do kočíka, no ja ho budem používať iba ako autosedačku do auta, veď ty si ho musela mať tiež je do 10 kg. Výrobca ho dáva ak k tvojmu kočíku, no naši predajcovia to dávajú zvlášť aby zarobili, pretože keď sme boli v Poľsku tak mali tam aj taký kočík ako máš ty a ten bol aj s autosedačkou-vajíčkom.
Kamarát bol u nás a hovoril, že si museli všetko dokúpiť pláštenku aj tašku, tašku síce dokúpili no nebola už v takej farbe a to sa mu nepáčilo a bolo to vidno, že je to zvlášť.
Ja toho na predaj budem mať asi veľa no neviem či si to nenechám pre druhé 😉 Do škôlky ho nezoberú skôr ako deti brali v minulosti a jasle stoja 170 eur, hoc je to dosť, no neviem či by ho zobrali tam, chcela som ho tam dať od 2 rokov. No nič, keď sa drobec narodí budeme si to musieť pozisťovať a zapísať sa do poradovníka.

zuzana0612
1. máj 2010

kolegyňa je teraz na rodičovskom a ona bola s papierom aj v práci, aby jej ho potvrdili. a vybavovala ho až neskôr. ale to nevadí. určite je lepšie si to vybaviť dopredu, aby človek nezostal jeden mesiac bez peňazí.

lulu107
2. máj 2010

zuzana - ďakujem za info a rady

tanyja
autor
2. máj 2010

ahojte, tu u nás jasle nie sú, ja mám jasle u mojej maminy 😀 😀 , veď je pani učiteľka v škôlke už na dôchodku, ináč sú drahé, to viem, ja vecičky posúvam ďalej, na druhé sa asi nedám - bojím
a kočík sme zháňali bez vajíčka, lebo vajíčko sme mali a to už aj tak nepoužívame, malý už sedí v polhovateľnej autosedačke, tá je lepšia a malému sa v nej páči
zuzi , ja som asi zato nemusela do práce, lebo už som mala ukončený pracovný pomer ? jednoducho som nemusela iba na úrade vypísať tlačivo a to bolo všetko
prajem krásny deň , moje poupátko už spinká !!! 🙂

zuzana0612
2. máj 2010

lulu, nemáš začo, veď keby som sa ja niečo pýtala, tiež mi určite poradíš. ja toto viem iba preto, lebo kolegyňa, čo bola so mnou v kancelárii ma mimčo a vybavovala takéto veci s druhou kolegyňou mzdárkou.
tanyja, ano, preto si tam nebola, lebo si už nebola v pracovnom pomere.
inak čo sa týk jaslí, ani neviem, že by niečo také ešte fungovalo. tu u nás sú skôr také súkromné škôlky, kde je trebárs 10 detí a záleží na tej pani, čo vedie tú škôlku, ako tam má deti, a niektoré majú aj také detičky maličke s plienkami.

lulu107
2. máj 2010

tanyja - áno presne tak ty keď si nebola v tej dobe zamestnaná tak nepotrebuješ potvrdenie od zamestnávateľa, ja ak napriek tomu že som PN a teraz idem na materskú stále som zamestnaná a zamestnávateľ mi musí napísať na to potvrdenie VZ, tak v utorok si to idem vybaviť, tak dúfam, že naše úradníčky budú v práci, pretože v stredu idem ku gyndošovi a neviem ako dopadnem či budem musieť ísť do nemocky alebo nie, radšej si to chcem ešte teraz vybaviť.

Ozaj už som prestala priberať už len tak bežne, už ani nie som tak hladná 😉 telo si spravilo asi zásobu a teraz žije z toho 😀, vyzeralo to že asi strašne priberiem, no už sa to ustalilo.

Tanyja - dúfam, že zajtra ti už prídu peniaze za tú deku.

A tú stredu mi držte palce! 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre