Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
10. sep 2010

@zuzana0612 no lebo kým neurobia na komplet jamu, tak lávka nebude, nechali len úzky prechod a tadiaľ kočíkom neprejdem 😖

ypsinkova
10. sep 2010

@zuzana0612 ty žiješ s mamou ? katalog od Avonu , susedka mi ho nosieva,tak občas objednávam odtiaľ,ale dosť drahá kozmetika mi to príde,akurát sú tam super voňavé sprchovacie gély,tak tie vždy objednávam 🙂

ja už doma upratané,sa nám to tu leskne ako zo škatuľky 😵 😵 aj som nakúpila aj potraviny a aj som si super tričko kúpila,takže spokojnosť spokojná 😵 😵
katalog vrátený no všetky úlohy splnené a večer môžme zasadnúť k telke a relaxovať 😉 🙂

čo plánujete cez víkend ? 🙂

ypsinkova
10. sep 2010

@tanyja a koľko budú trvať ešte tie úpravy ? to je nič moc,keď ste takto obmedzení 😖 asi moc nemysleli na mamičky s malými deťmi 😲

tanyja
autor
10. sep 2010

@ypsinkova ja mám ráno o 8hod kurz, a tiež by sa mi zišlo povysávať a pozmývať, prach utieram takmer každý deň 😝

no povedali, že do konca septembra, ale pochybujem - jedno auto kope, jedno nakladá a jedno vozí a to robia pol mesta ☹ ☹

zajtra možno pôjdem ku starkej, ale ešte nie som si istá, lebo to moje dieťa nikde nechce spať, iba doma 😠 ... načo som teda kúpila cestovnú postieľku neviem, spal v nej 2x a dosť, asi je odložím, nech na ňu rok padá prach a potom ju predám - ak pôjdeme na dovolenku, tak mi ju bude treba

tanyja
autor
10. sep 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9331126 tieto bodynká som našla pre malého, čo povieš ?

ypsinkova
10. sep 2010

@tanyja a koľko bude trvať ten kurz ? každý deň ? no ja tak raz do týždňa,ale aj tak sa nám tu dosť práši a niekedy to nestačí 😝
ale tak hádam do Vianoc to bude,nie ? 😀
a kdeže máte starkú ? my zajtra pôjdeme pomôcť svokrovcom malovať,tak máme o zábavu postarané,teším sa 🙂
ale veď cestovná posteiľka sa zíde,aj keď bude trošku väčší 🙂
páčia sa mi tie body,môže byť 😉 ale mne sa strašne páčia aj tie s tými disney obrázkami a rôznymi inými postavičkami , také zlatučké,chutnučké 😵 😵 ale tak decké veci sú teraz celkovo všetky krásne,stále ich obzerám na nete a neviem sa vynadívať,už sa teším,keď budeme my také kupovať 😵 😵

tanyja
autor
10. sep 2010

@ypsinkova ten môj kurz bude ešte týždeň a 20. bude po, zajtra máme 1.pomoc, býva to 3x v týždni + sobota

jasné, postieľku nechám, nikdy neviem, kedy sa zíde.. je do 20kg

ty sa máš, akčný víkend - maľovanie 🙂 , bude toho veľa? môj drahý je vyučený maliar, nemá dobehnúť ? 😀 😀 zajtra ešte robí, tak až tak v nedeľu, svokrovci bývajú niekde blízko? vy bývate priamo v blave, alebo nie? a ty odkiaľ pochádzaš?
moja starká býva v Kokave, je to 14km od nás, chodievame k nej každý víkend, len malý tam v takýto čas veľmi nemá čo robiť, najradšej sa hrá s jeho boxom - kým vysype všetko hračky chvíľku trvá a von sa ísť nedá, keď prší, tak je "nuda"

tanyja
autor
10. sep 2010

@ypsinkova jóóóój, je x krásnych vecičiek na detičky, len mať kopu peňazí.. pozerala som aj ja tie disney bodynká, sú krásne, ale zbytočne drahé, za 7,50 mám 3 kusy a nie len 1

tanyja
autor
10. sep 2010

idem spať, tak dobrú nôcku, papa, zajtra snáď nakuknem, ak nie, tak už len v pondelok 😉

ypsinkova
10. sep 2010

@tanyja aha a koľko trvá hodina prvej pomoci ? 🙂 🙂
😀 mohol by pomôcť,lebo ja maľovať neviem,ja budem skôr potom upratovať a to bude ešte horšie ako samotné maľovanie,lebo keď chlapi maľujú tak hotová sodoma - komora 😀
tak to máte fajn,keď máte tak blízko,ale aj my máme našich rodičov tak " po ruke",nemáme to ďaleko našťastie 😉
jaj to poznám,veľa kamošiek sa sťažuje,že sa nudia s deťmi doma,keď sa nedá ísť von,to počasie je nanič,uznávam 😖 ešte mohlo byť chvíľu teplo 🙂
no hej,sú drahé,ale tak potom zasa môže znosiť druhé dieťa alebo predáš 😝
ja som rodená bratislavčanka a tým sa môže pochváliť málokto,lebo väčšinou sú tu všetko prisťahovalci 😀 😀
a pri tomto kostolíku som sa narodila 😵 😵 :

ypsinkova
10. sep 2010

aj ja idem spať,keď tu nikto nie je ... dúfam,že sa sem prídeš ukázať skôr ako v pondelok,ak nie,tak pekný víkend želám 😵
dobrú noc 😉

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova ahoj, nakukla som, už som doma, malý v postieľke, bolo by mi povysávať, ale keď si pomyslím, že drahý narobí bordel s tými jeho vecami - samá tráva, tak sa do toho neženiem
neviem, čo dnes variť... 😒

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja ahoj,ako bolo na kurze ?
doma som ešte aj ja,drahý je na maľovke už od rána,ja som si chcela doma najskôr navariť a trošku požehliť,lebo sme mali tákú veľkú kopu vecí 😝 aj tak som nepožehlila všetko a ku svokrovcom pôjdem cca o druhej 🙂
ja som dnes spravila rizoto tak nrýchlo a bublaninu
pozerala som si kabátiky na jednej stránke a veľmi dobré výberu tu majú :
http://www.otto.sk/d-5975403-pleteny-kabat.html
http://www.otto.sk/d-5983536-kabat-boysenaposs....
http://www.otto.sk/d-5972339-kabat.html

ypsinkova
11. sep 2010

a ešte tento svetrík sa mi strašne páči,ten si asi objednám,pokiaľ nenájdem v našich obchodoch lepší 🙂
http://www.otto.sk/d-5983319-pulover.html

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova http://www.otto.sk/d-5972339-kabat.html
ten svetrík a tento kabát, a aj ten predtým sa mi páčia najviac,ale aj ten prvý je pekný, no ja by som si nevedela vybrať
😀

tanyja
autor
11. sep 2010

a mne už doslovne drbe z toho, že som stále sama doma s malým, je to fakt dosť na psychiku , aj keď sa to nezdá, už mi vadí ten sterotyp ☹ ☹
keby to tu nebolo také malé, človek nemá kam vypadnúť , ani žiadne obchody, proste nič 😖 😖 , keby aspoň nejaké jazero, kde by sme chodili na prechádzky, ale ani to ☹

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova ináč , na kurze bolo fajn, mali sme prvú pomoc a včera dokonca starostlivosť o dieťa, cítila som sa ako ryba vo vode 😀 😀 , hovorili nám, ako sa teraz vyšetruje dieťatko v brušku, tak som pridala aj svoje skúsenosti a doktorka sa smiala ( je to moja gynekologička), že mi vieme o čom hovoríme , povedala, že som raritný prípad na slovensku .. 😉

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja ahoj,my sme prišli až teraz domov,som unavená ako kôň.Pomáhať boli aj švagriná a jej manžel,čo som bola rpekvapená,že prisišl aj on,lebo on zásadne takéto "akcie " odignoruje .... ale konečne to mám za sebou,svokra má aj trošku upratané,ale stavím sa,že ak by som sa tam zastavila zajtra,tak už to tam nebude také pekné ako dnes,ale je to jej dom,nech si s ním robi ,čo sa jej zachce 🙂
tie kabátiky sú pekné všetky,tiež si neviem vybrať,ťažká dilema 🙂

verím,že to musí byť ťažké pre teba a nestretávaš sa s inými maičkami z bytovky alebo tak že by ste spoločne trávili aj s detičkami váš voľný čas ?
😀 😀 fíha,tak si tam všetkým vytrela rybník,však ? 😀 šikovnica 😉

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova ahoj moja, tak ty si makala ako šróbik, všetka česť !!! my keď sme prerábali byt, tak svokra prišla, ale len pozerať ako makáme - moja mama šúrovala jadro (to sme ešte nemali na murované) a ona so založenými rukami na nás čumela ako s.... , by som ju bola do r... nakopala , ale pravda je taká, že aj keby pomohla, tak si po nej ešte raz všetko upracem (ona je lajdák na riadenie a vieš tiež, že doma má tiež totálny bordel)

no utrela som im tak rybník, určite mnohé netušili o čom to ja rozprávam 😀 😀

kabátik si vyber vylučovacou metódou, ja to tak robím 😵 😵

a ostatné mamičky chodia von v iných časoch, predtým, keď nám deti spávali von, tak sme sa stretávali, bolo nás naraz aj 5, ale už je to iné, detičky spia doma a keď sa naspia, tak sme väčšinou pred panelákom, aby si drobec trocha pocupital, dnes sme boli pred vchodom, lebo ešte máme chodník u nás a nerobili a bolo relatívne sucho (terza je už znova po daždi), tak sme si užili aj behanie aj vychádzku po meste s kočíkom a s našim psíkom- tak zvykneme s maminou sa ísť prejsť
dnes nám suseda doniesla kopec krásnych pulovríkov, aj prechodnú bundičku, tá bude malému na jeseň, lebo je väčšia, chodí pomáhať do sekáču a bol tovar, neverila by si, aké krásny vecičky doniesla, dovolím si povedať, že sú to takmer nenosené veci, štítky vôbec nezničené, ani rukáviky nezničené, no paráda a tie bodynká, čo som ti ukazovala, som už zaplatila, takže malý bude model - každý deň v inom a !! každý kus za 1,49€ no nekúp to !! 😀 😀 😀 😀

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja áno,aj my keď sme prerábali,po nás ani pes neštekol,nikto nič,hlavné je,že muž ma ďalších 3 súrodencov,z toho prišiel pomôcť jeden a to svokra nemala ešte ani tú drzosť a poslala ku nám najesť svokra a druhého syna,vtedy som tak penila,že až ... a ona tiež len stála a pozerala ani sa nespýtala,či ptorebujem pomôcť,proste nič..ale keď najstaršia dcéra prerábala dom,tak tam pozháňala všetkých možných ľudí,aby tam prišli robiť lebo veď to je pre jej Majku ...ale tak ja som si povedala,že je pomôžem,ak nemám iný plán,nebudem sa znižovať na jej uroveň a robiť napriek

no tak tomu verím a mali aj otvorené ústa ? 😀

ona dnes tak jemne pršalo,tak sa moc ani von nedalo ísť..lebo viem,že takto mamičky sa z panelákov stretávajú,aspoň u nás a vždy si idú niekam sadnúť a deti sa pohrajú a tak,také príjemné posedenie si spravia a spoja príjemné s užitočným 🙂

tak to je skvelé,my keď sme boli v Londýne,tak tiež sme tam boli v sekáči a tam predávali značkové veci za pár šupiek,vtedy sme si tam strašne veľa vecí od rifiel,cez tričká a bundy pokúpili v podstate za pár drobných 🙂 ešte aj domov sme každému niečo priniesli 🙂
tak malý bude vyfešákovaný,potom už len baby budete odhánať 😵 😵

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova vy to máte iné, máte si kam ísť sadnúť, tu nič poriadne nie je a už vôbec nikde sa tu nemajú tie naše deti pohrať, my sme mali ihriská na sídlisku pred každým druhým vchodom - pieskovisko velikánske, preliezačky, hojdačky a teraz ?? teraz nič, nič tu nie je, kam budem chodiť s malým na piesok netuším a aby som robila nejakému psísčárovi pieskovisko na ich hovná, tak to nehrozí !!!

"spolužiačkam" som hovorila za odber plodovej vody a ako sa zisťujú vady na dieťatku, ani jedna nepovedala pol slova, ja milujem tému o detičkám a milujem detičky 😀 😀
včera sa malý kúpal, vo vaničke mal položené pumpičkové jeho detské mydlo a miesto toho, aby si ho zobral do ruky, tak ho zobral zubami a začal sa k tomu ešte smiať, tak mal všade bublinky okolo pusy, 😀 😀 , smiala som sa dostatočne dobre 😀 😀
a snaží sa opakovať slovíčka , ja poviem starká a malý kaká, mama mu povedala búvať a malý buva, a stále hovorí kde je , dnes povedal bába, je zlatý, mám pocit, že hovorí viac ako jeho 2,5ročný bratranec 😵 😵

no a tie baby už odháňame 😵 😵

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova a ozaj, čím vás pohostila, keď ste tak makali?? dúfam, že nie salámou?
to keď treba niečo robiť , ako napr kopať zemiaky, kosiť alebo sušiť - všetko strojom, tak môj drahý príde domov a je strašne hladný, lebo svokra nevarí a majú väčšinou iba salám na obed, to je podľa nej strava pre chlapa 😵 😵

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova svokra má tiež obľúbené a menej obľúbené deti? to poznáme - aj moja svokra - v telefóne má uložené vlastné deti v znení : Zuzka a Ďuriš Marcel
no comment

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja tak to je smutné,keď nie je kam ísť s deťmi , no ... dosť obmedzujúce pre vás 😖 no neviem,čo by sme potom robili,lebo doma sa toho moc nedá a dieťa predsa potrebuje čerstvý vzduch,prechádzky a spoločnosť iných detí

a ty to odkiaľ všetko vieš ? si si naštudovala ? 😲 aj ja mám rada malé,krásne,prítulné a voňavučké bábätká 😵 😵 nevinní anjelikovia 😵

😀 😀 aký vymýselník,mohla si spraviť fotku 🙂
tak to je už čo povedať,keď rozpráva viac ako 2 a pol ročné dieťa,asi bude ukecaný po maminke 😀 😀

tomu verím,že odháňate,ale teraz budete ešte viac 😀

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja hej hej,má ...pritom môj manžel jej najviac pomáhal vo všetkým a so všetkým a aj tak nikdy nebol tak dobrý ako tí ostatní , nuž čo už ... ale pritom pred inými sa tvári ako tá najlepšia mamička na svete a že na všetkých má rovnaký meter,pritom to tak vôbec nie je...je mi to ľúto,ale nič s tým nenarobím

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja no náhodou nás pohostila dobre,to jej ide,to nemôžem na ňu povedať nič zlé..mali sme šošovicovú polievku,ale tú môj manžel neľúbi,teraz neviem,či to bolo tak napriek alebo len zabudla a druhé boli zemiaky a rezeň a ešte k tomu uhorkový šalát ...

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova ja až tak ukecaná nie som, iba v spoločnosti, kde sa dobre cítim , niekedy sa blbo cítim, ked dotyčné osoby neobľubujem
dnes bola suseda pýtať 1€ , lebo že druhej susede zomrel otec, ktorý v našom vchode ani nebýval a ja ho ani nepoznám, tak som sa jej spýtala, že čo je to za výmysel pýtať peniaze za každého zomrelého v meste, nedala som, bola som hnusná, ale nedala som a ktovie, či by aj kúpili kyticu, kto chce, nech mu kúpi , ja nie, a keby 50centov ale 1€, veď to je dosť
tie veci za detičky viem, sama som tým 3x , resp. 5x prešla
vtedy by som bola potrebovala pomoc psychologičky, bola som ako bez duše, ale to je na dlhé písanie , ach jaj 😔 😔 😔

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova tak vás dobre pohostila, my sme kamaráti aj so šošovicou, ja idem zajtra urobiť vyprážaný syr s hranolkami, ale neviem , čo malému, urobila by som mu kašu a čo k tomu? asi si vyberiem kuracie prsia a bude aj na pondelok a tiež spravím rezeň, dávno som nemala

tanyja
autor
11. sep 2010

@ypsinkova už mi volal ten môj stratený chlap, že už ide domov, konečne a hurá 😉 😉

ypsinkova
11. sep 2010

@tanyja tiež nie som ukecaná v spoločnosti,v ktorej sa dobre necítim,príde mi to tam všetko také umele a nasilu a takú atmosféru nemám rada 😒
veď jasné,čo to aké zbierky,kto chce prinesie už nejaký kvet či kyticu a kto nie,tak nie ... veď to mi príde ako školksý systém 😀
tak to je veľmi smutné,ale človek si asi tým musí prejsť,aby pochopil,že sa má tesiť aj z maličkostí,snáď si sa už z toho dostala,ak chceš,môžeš mi poslať do ip čím si si musela prejsť

hm,ja zasa moc syr nemusím,ja keď už,tak radšj si dám rezeň 😀 kuracie prsia sú výborné 😉
tak to je super a o koľkej bude doma ? 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre