Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
2. feb 2011

@ypsinkova ale tak pokiaľ si normálna bola doteraz a budeš až do pôrodu, tak snáď budeš stále normálna, ja som ostala normálna, možno až príliš normálna, ja som nikdy nečítala žiadne múdre knižky a ani sa nechystám, jedine ak budem čítať rozprávky malému...
ktorý tt si teraz? kamoška stále neporodila, ja už mám pôrodné bolesti za ňu 😀 , od včera je na vyvolávačke infúzii a tabletkách a malá nič , nechce sa jej von 😵 😵 😵

ypsinkova
3. feb 2011

@tanyja tak ja si zasa prečítam pár článkov či nejakú knihu , ale zasa odtiaľ potiaľ 🙂 .. a ešte mu nečítaš ?
zmenila som DR. konečne a tento mi určil termín pôrodu na 22.8. čo je 12 tt,už som si to dala aj do pasu ... inak má veľmi peknú ambulanciu,všetko nové,super komunikácia,fakt dobrý odborník...zatiaľ som spoko 🙂
a kedy mala termín kamoška ? a čo čaká ?

tanyja
autor
3. feb 2011

@ypsinkova niekedy čítam, včera som začala čítať riekanky a malý si ukázal na zvieratkovú, tak som čítala o zvieratkách, sú v tej knižke aj tlačidlá a pod každým je iný zvuk
kamoška dnes porodila a zhodou okolností aj druhej kamoške malý má dnes narodeniny, tak sa to aspoň ľahko pamätá
má dievčatko Katarínu, pôvodne mala byť Sára Rebeka - toto sa mi vôôôôôôbec nepáči, ale tá Katka je pekné, aj kamoška sa volá Katarína, 50cm 3340g a narodila sa dnes o 10.10 cisárskym, termín mala 27.1 , a do nemocnice nastúpila v utorok, večer jej pichli infúzku a injekcie vyvolávačky, ale nič, ešte včera mi písala, že malej sa nechce von, pospala si do polnoci a potom ju po troške chytili bolesti, nadránom odišla voda a ked už to na ňu prišlo, tak nevládala vytlačiť malú, dostala epidurálku a urobili cisárksy, už sme spolu aj pokecali 🙂 , niekedy na jar ich pôjdeme pozrieť

tanyja
autor
3. feb 2011

@ypsinkova pekné mená ste vybrali pre malé, teda ak to dovtedy nezmeníte 😉

ypsinkova
3. feb 2011

@tanyja áno,to poznám takú knihu,korá vydáva aj zvuky 😀 moja teta robí vo vydavateľstve,takž my máme byt preplnený knihami,takže keď bude malé , tak nás bude zásobovať knihami 🙂
Katarína je fajn meno,ale nedala by som ho svojmu dieťatu... ja keď som sa narodila,som mala 2800g a 47 cm 😀 a to som bola týždeň prenášaná ... tak chválabohu že to už má za sebou... niektoré baby si teda vytrpia 😒 a ona kde býva ?
ešte nevieme či bude lepšie Tobias alebo Tobiáš,ale asi zostaneme pri tej slovenskej verzii 🙂 a inak sa mi celkom páči aj meno Hugo ... ale to neviem,ako by babky zniesli také meno 😀

tanyja
autor
3. feb 2011

@ypsinkova ona pochádza z Vranova nad Topľou, robí v Trenčíne a už býva v Považskej Bystrici, prerobili si byt po mužovej babke, tiež dali klasické slovenské meno
Tobiáš je krajšie ako Tobias, jedna tu v meste má Thobiasa a druhá zase Matthiasa, ja som v zozname mala aj Gregor, ale to mi celá rodina zatrhla, ešte sa mi páči Michal

tanyja
autor
3. feb 2011

@ypsinkova ináč, môj starký bol slovenčinár a nemčinár na gympli, knižiek máme plnú knižnicu, žeby som začala malému čítať, nech sa už teraz študuje ???? 😀 😀

ypsinkova
3. feb 2011

@tanyja Michalov už máme v rodine,to niee...chceme niečo ,čo ešte nie je u nás 🙂 no jasné,to budeš ako tá tvoja kamoška 😀 😀 alebo jej ponúkni tú litertúru,iste sa poteší 😀

tanyja
autor
4. feb 2011

@ypsinkova srandičky sradičky, tú literatúru mám pri starkej a potrebovala by som prívesný vozík aby som to dotiahla domov 😀 , a ona sa snažila byť kamoška, ale nik ju nemohol počúvať a ani ja, takže kamošky veľmi nie sme..
u nás v rodine nie je Michal, to by som ja dala druhému synovi, keby bol, vy si vyberte mená aké sa len vám páčia, fantázie sa medze nekladú... 😉

@zuzana0612 zuzi, kde si stratená? dávno si sa tu neukázala, alebo príliš veľa práce?

ypsinkova
4. feb 2011

@tanyja to aj moji rodičia majú nespočetné množstvo kníh a my doma tak isto...môj manžel dosť študuje po večeroch a robí si aj druhú VŠ na STU,takže mám doma študenta 😀 ale to už len externe popri práci sa zabáva 🙂 🙂
však áno ... mne sa celkom páči Hugo,ale neviem ako by to prijali rodičia a tak..myslím,že Tobiáš je znesiteľnejší 😀

tanyja
autor
4. feb 2011

@ypsinkova Tobiáš je krásne meno, také netradične normálne a pritom veľmi pekné - znie tak jemne, zato Hugo znie tvrdo
no u nás je kníh pomenej, ten môj chlap nevie, čo je kniha a ja tu mám jedine nemecké romány po nemecky samozrejme 😀 a všetky som ich prečítala , prvé čo som čítala v nemčine bol Malý princ 😵

ypsinkova
4. feb 2011

@tanyja hej,nechcem také meno,ktoré má každé druhé dieťa,lebo keď zakríčime na sídlisku Tomáš,tak ku nám pribehne 10 chlapcov 😀
čože ? Tak ty cudzojazyčnú lietartúru čítaš ? no to ja by som na tej mojej nemčine musela veľmi popracovať,aby som mohla čítať knihu v nemčine ... ☹

tanyja
autor
5. feb 2011

@ypsinkova teraz som už dávno nič nečítala ako mám dieťa, a pravdu povediac viac čítam na nete blbosti ako knihu, ale áno, čiste nemecky písané romány som čítala, dokonca aj Päpstin, čo má cca 400strán, ale je to veľmi pekná kniha, asi by som mohla znova začať čítať...
Tomáša aj my máme v rodine, ale meno môjho malého asi nemá nikto v meste, lebo väčšina ľudí sa čudovala, že také meno sme dali, ale že je krásne 😉

ypsinkova
5. feb 2011

@tanyja to ani nepoznám ... neviem ,čo to je...knihy som čítala väčšinou len preto,lebo to v škole od nás vyžadovali,ale že by som bola nejaký knihomol...to nie ...
no hej,to je pekné meno 😉 dobre ste vybrali ... to nemá len tak hocikto 🙂

tanyja
autor
5. feb 2011

@ypsinkova no pôvodne sme vybrali iné meno - Richard, ale kedže ten môj skl 😠 erotický chlap si ho akosi nevedel zapamätať a nakoniec povedal, že bude Rišo - a to sa mi už absolútne nepáčilo 😠 , tak som proste v pôrodnici nahlásila terajšie meno 😉 , síce sa chlapovi nevidelo, ale už si zvykol... iné mu neostávalo 😀
ja som zase bola knihomoľ, dokonca aj bratovi som robila slohové práce do školy, mne knihy problém nerobili a ešte aj na gympli som robila referáty zo všetkého, čo sme preberali 😀

ypsinkova
5. feb 2011

@tanyja sklerotický či len erotický ? 😀 😀 Richard sa mi nepáči,lebo poznám jedného známeho a nemá moc dobrú povesť...vieš ,lebo ja si mená spájam aj s ľuďmi.. 🙂 ale chlapčenských mien je veľa fajn... dá sa vybrať ... a odievčenských ani nevravím 🙂
to aj ja ségre som robila slohy,referáty,rátali matiku fyziku ,doučovala jazyk,všetko čo potrebovala...to je asi údel starších súrodencov 😀

tanyja
autor
5. feb 2011

@ypsinkova ja som ale mladšia ako brat.... on nemal sklony k slovenčine, jemu bolo i či y fuk a preto musel písať diktáty a ja s ním, ale odpisoval, tak nás mama rozsadila 😀
ja si tiež mená spájam s ľuďmi a myslím, že opisy mien mnohokrát sedia
môj chlap??? on je ťažký oriešok 😀 😀 romantiku si schválne zamieňa za erotiku a že je sklerotik, tak to bez pochýb 😀 😀

adriana7
5. feb 2011

@tanyja , ahoj,
už som ťa tu dlho nevidela, akí ste už veeelikí 😉
inak dobrá téma...ja síce nie som snažilka, dala som na lipšica, že trikrát a dosť 😀
...ale psychicky som už s tej našej blšky "na prášky", bojujeme s malou váhou, tak už prikrmujeme, ale mlieko mám, asi ho nevie vytiahnuť, no čo už?
majte sa pekne a buďte zdravučkí a šikovní, pa

tanyja
autor
5. feb 2011

@adriana7 ahoj, to skôr ja by som ti mohla napísať - dávno som ťa nevidela, tak takto ťa trápi tvoja blška? a fusakotaška ešte slúži ? blška chce byť modelkou, tak dbá na to, aby veľmi nepribrala 😵
nachovaj ju zemiakovou kašou, hned priberie 😀 alebo strč klbásu do ruky, nech cucká !!!

adriana7
5. feb 2011

@tanyja , srandičky, srandičky 😀
ale ona to psychicky znáša dobre, jej mamička už horšie 😒
u nás doma (lebo sme vegetariáni) dostáva klobásu, aj to len za odmenu, náš novofunlanďák 😵

tanyja
autor
5. feb 2011

@adriana7 tak to môj chlap by u vás fungoval jedine ako váš pes... 😀
takže malá je potom v pohode, asi jej to stačí , ja by som teda len s vegetariánskou stravou doma neuspela..
a doktorka ti čo poradila? koľko malá váži?

ypsinkova
5. feb 2011

@tanyja ako rozsadila ?? čo vás učila ? 😀 no čo ja viem...nie že by som voládala pravopis 100% ale snažím sa ovládať moje yi a udržať ich na uzde 😀
ako vieš,že schválne,možno je to fakt len tá skleroza 😕

adriana7
5. feb 2011

@tanyja , naša palculienka váži 4640 gr., celé dni sa vyškiera, nakojí sa len toľko koľko chce ,a aj keď cítim, že mlieko tam ešte mám, do nej ho už nedostanem 😖
...ale skúšame už fľašku a nutrilon, počítam, že do mesiaca nekojíme, a ja som z toho strašne nešťastná, rada by som kojila ďalej, no ale keď to nejde, vešať sa kôli tomu nebudem ☹
...a s lekárkou pátrame, vážim pred aj po kojení, vážime holučkú každý deň, začala som s príkrmami, máme odobraté viaceré veci na kompletné vyšetrenia, tak už len pevné nervy a nejak to už dobačujeme 😵

tanyja
autor
5. feb 2011

@ypsinkova písali sme za kuchynským stolom a brat odkukával, tak musel ísť písať k na šijací stôl 😀 , ja som gramatiku vedela a ešte stále viem, starký bol slovenčinár, tak ma už ako 2. drvil gramatikou 😵 😵 a ostalo mi to dodnes

@adriana7 takéto trampoty si pri prvých dvoch deťoch nemala ? no to má dosť modelkovskú váhu, kamoškina malá má o mesiac menej ako tvoja a váži 7150g , tak ale budete múdrejší po vyšetrení, porovnávať je hlúposť... a v noci ako spinká?
a možno sa to zlepší, keď bude na riadnej strave, ktovie, no idem ja spať, pa zatiaľ

ypsinkova
5. feb 2011

@tanyja tak vidíš,to máš v pohode 😉 ale teraz v podstate nemusíš ovládať pravopis,stačí ti len word 😉
no nič, idem aj spinkať...dnes výnimočne skoro,ale ešte si chcem pozrieť na DVD Princeznu z mlyna 😀 tak dobrú noc želám 🙂 😔

tanyja
autor
6. feb 2011

@ypsinkova dobré ránko, pozrela si si princeznú ze mlejna? mne sa tiež páčia tieto rozprávky a hlavne české filmy a komédie, tak tie môžem, možno je to aj tým, že som z polovice češka 😉

ypsinkova
6. feb 2011

@tanyja pozerala som ju ... zaspala som asi o pol štvrtej...vôbec som nemohla zaspať 😒 a to som ešte počla opitého suseda ,keď sa vracaal nadránom domov 😢
no hej,Česi majú dobré filmy ... najviac sa mi asi páči Sneženki a machři 🙂 to je fakt pecka 😀

tanyja
autor
6. feb 2011

@ypsinkova ja som chcela vidieť druhú časť, ale bola dosť pozde, takže nekonala sa..
my sme dnes boli v BB v baumaxe kúpiť tapetu na skriňu , zbehli sme do tesca a konečne som si kúpila peňaženku a aj drahému a nakoniec sa aj autíčko umylo, dnes bol krásny deň , malý si užil a ešte sme stihli ísť aj u nás doma von 😵

ypsinkova
6. feb 2011

@tanyja aká druhá časť ? dnes ide dobrý film na jojke...Diabol nosí Pradu,idem pozerať 😵
ja som na vianoce dostala novú peňaženku 🙂
no nič,idem pred TV,páá a dobrú noc

tanyja
autor
6. feb 2011

@ypsinkova Sněženky a machři po 25 letech - minule to bolo na čt1, ale začínalo to niekedy o 22hod a mne je to pozde, Diabol nosí pradu som už videla asi 2x a ten môj chlap si tu pustil niečo o rope..., 😖 , tak čumím do pc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre