Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
20. apr 2011

@tanyja ja by som sa nevedela takto spoliehať na našich. nemyslím, že by nespravili. ale nebudem ich predsa zaťažovať stále. veď oni majú aj svoj život, záležitosti. tak nebudem snáď ich zaťažovať,aby som si ja lenošila.

ypsinkova
20. apr 2011

@tanyja ahoj,práve dnes poobede som sa chcela ozvať,no potom mi to vyfučalo z mojej hlavy deravej 🙂 ja som si zobrala na zajtra dovolenku,takže si predlžim víkend 😵 doma sa určite nebudem nudiť,budem upratovať a príde mi aj sestra na pomoc a mama bude piecť,tak tam pôjdem zasa ja pomôcť 🙂 maličký je strašne dobrý v brušku, kope sem tam,najmä večer,ked sa chystám spať 😀 myslím,že je opačne naladený ako ja 🙂 ... ešte stále sme sa na mene nedohodli a myslím,že sa ani nedohodneme tak skoro 😀 pomaly začíname izbičku zariadovať,tak to je taká milá povinnosť,ktorá mi robí radosť 😉
kam chodíte na mlieko ? k známym či ku rodine ? 🙂

tanyja
autor
20. apr 2011

@zuzana0612 ja tiež nezvyknem mamu zaťažovať, ale momentálne si sama nepomôžem a ak tým mieriš na môjho brata, tak myslím, že to už využívajú doslovne a do písmena 😠 - tam choď to urob a podobne a ešte niekedy jej môj brat hnusne odvrkne alebo povie, že mi je z toho zle 😝
no ale za dobrotu na žobrotu 😠

tanyja
autor
20. apr 2011

@ypsinkova krásna práca, aj ja by som zariaďovala izbičku, keby mal malý svoju vlastnú, má síce, 😉 ale stena medzi nami nie je, iba naše skrine a už teraz rozmýšľam nad posteľou pre malého, pretože večne v postieľke byt nemôže a predstava už je v hlave
teraz som oznámila drahému, že keď mi bude končiť platnosť občianskeho, tak zbehnem na matriku a dám si k priezvisku dopísať aj svoje priezvisko za slobodna, to ma akosi nenapadlo pri sobáši a to by som mala aj svoje aj mužove, hoci mi razantne povedal : nie 😀 , ale čo si ja zaumienim, to dosiahnem 😀 😀 😀 a doteraz prežil všetky moje nápady 😵 😵 a už ich nekomentuje
mlieko máme od svokra - má 3 kravy, takže mliečka je dosť a malému chutí 😉

zuzana0612
21. apr 2011

@tanyja ahoj, ano myslela som tým tvojho brata. a to, že teraz pomôže tebe, je iné. to je jasné, že keď je takáto situácia, tak ti zavaruje alebo inak pomôže.
ako inak? pripravená na sviatky....? 😀 . ja ich nemusím. jediné, čo je na nich dobré, že budem 4 dni doma. a aj to budeme robiť na dome. tak asi iba ten pondelok bude voľný.

tanyja
autor
21. apr 2011

@zuzana0612 ahoj, podobne ako ty ..nemusím tieto sviatky, beriem ich ako voľné dni, hoci ja vstanem a som v práci či sobota či nedeľa 🙂
len nech vám vyjde počasie, síce ak budete dnu robiť, tak sa dá, lebo hlásia dážď po týchto krááááásnych letných dovolenkových dňoch .. myslím si, že som pri mori 😎 😎
mamča už zobrala na chvíľku malého von, dnes už o 6hod behal po byte - zbojník a baterky nie a nie vybiť 😀 😀 😀

zuzana0612
21. apr 2011

@tanyja hlásia pekné počasie, tak uvidíme. hlavne vonku teraz robíme. aj keď komín sa bude rozhrábať aj nad strechou... koľko myslíš, že budeš s tou nohou takto?

ypsinkova
21. apr 2011

@tanyja už je veľký na posteľ ? nebojíš sa,že spadne ? hm,neviem od koľkých rokov mávajú deti postele,tak preto sa tak hlúpo pýtam,sorry 🙂
prečo tam chceš mať aj priezvisko zaslobodna ? to budeš mať potom dlhý podpis,ako Jarmila Hargašová Lajčáková 😀 😀
hm,ja mlieko neľúbim ,ale 3 kravy,to je dosť...aj ho predávate ? alebo roíte z toho nejaké produkty ? 😕

ypsinkova
21. apr 2011

ja mám dnes dovolenku a vôbec to tak nevyzerá...ráno som bola už o 6tej hore,čo som spať nemohla,tak som si poupratovala doma,navarila obed a potom som šla do mesta s kamáratkou na kávičku a pokecať a odtiaľ som išla ku rodičom a až teraz som prišla domov...dnes som strašne uchodená,normálne nevládzem...ešte sme mali aj také super teplé počasie,z čoho sa moc teším,dúfam,že sa to tak skoro nepokazí,už by nám takto slnečno mohlo ostať až do oktobra 😀

tanyja
autor
21. apr 2011

@zuzana0612 dúfam, že už nie dlho, dnes už bolí o polovicu menej ako včera, tak som už chodila po vonku a dosť dlho, takže teraz v kľude znova trocha bolí, ale myslím, že do pondelka budem úplne fit 😉

@ypsinkova ja zatiaľ nejdem kupovať posteľ, len rozmýšľam, aká by bola dobrá, pozerám letáky a koncom roka najskôr, bratova dcéra 2 ročná spala v posteli a v pohode, samozrejme, že existujú zábrany, aby dieťa nespadlo, takže asi tak nejak by sme to aj my riešili, ale na to času dosť, len ja v hlave stále niečo prestavujem ... 😀
a svokor predáva nielen mlieko, ale aj syr a parenice
a my sme dnes tiež vstávali skoro, malý pobehoval po byte už o 5,53 😖 , keď sme my chceli ešte spať 😠 a potom zaspal v kočíku, ale trhol rekord - pospal 1,5hod , čo je na malého kočíkový rekord, normálne spí v postieľke 3hod a teraz už spí

ypsinkova
21. apr 2011

@tanyja aha,ty si veľmi aktívna , čo sa týka predstáv 😀 .... hm,dala by som si taký syr alebo parenicu .. dnes som si kúpila lososvú pomazánku,lebo som na ňu dostala strašnú chuť v obchode 🙂
ked ide takto skoro Radimko spať,tak sa ani nečudujem že ráno je už tak skoro hore ... ved má spánku habadej 😉

my sme sa teraz boli prejsť trošku na železnú studničku ked bol otaké super počko a teraz už len nohy vyložíme,zapneme tv,máme pripravenú plnú misku ovocia a budeme oddychovať 😵

tanyja
autor
21. apr 2011

@ypsinkova na obed skoro schrupol .. už o 10,30 spal a to normálne chodí o 12hod , takže už o 18hod vyzyvoval ale zaspal až pred ôsmou a malý je spachtoš, veľa spí.. 😉
a kto nemá predstavy, no nie? 😀

ypsinkova
21. apr 2011

@tanyja hm,závidím toľko hodín spánku,chcela by som 🙂 ... no veľa ľudí má predstavy,no ťažšie je už ich zrealizovať 😖 no nič,pre dnešok sa lúčim s tebou,dobrú noc a pekné sny,pa 😉

tanyja
autor
21. apr 2011

@ypsinkova podobne a pekné sviatky a veľa lenošenia 😉
aj @zuzana0612 aj @stanca krásne sviatky a pekné počasie 😉

ypsinkova
22. apr 2011

@tanyja dakujeme veľmi pekne,tebe veľa vody,nech ta chlapi poriadne vyšibú a vyoblievajú 😀 😀
my dnes ideme na chalupu ku babke,super počasie,tak škoda zostávať zatvorený len tak doma,tak želám pekný dník

zuzana0612
24. apr 2011

@tanyja dobre ráno. pekné sviatky aj vám želám. my teda ale moc nelenošíme. aspoň doteraz to tak nebolo. v piatok a včera sme od rána pracovali na dome. dnes ešte jeden strechár príde. a potom ideme k našim a zajtra nejaké návštevy vybavíme ešte.

tanyja
autor
24. apr 2011

@zuzana0612 ahoj, vy využijete tieto dni voľna sviatkom práce 😀 😀 prácou 😀 😀 😀
strechár ide kuknúť a povedať rozhodujúce slovo, že ako to bude?
aj ja pôjdem zajtra s malým a drahým ku kamoške, je tu pri rodičoch na návšteve, tak aby malý polial jej malú 😵 - 18mesačný 8-mesačnú 😀 😀
a ináč asi len doma budeme 🙂 , počasie zatiaľ praje

stanca22
26. apr 2011

Ahojte bábenky, prosím Vás, nepoznáte niektorá z Vás nejakého farára v okolí Ružomberka, čo pokrstí dieťatko aj takým krstným rodičom, čo nemajú birmovku? Potrebujem to nutne a rýchlo, ďakujem 😉

tanyja
autor
28. apr 2011

@stanca22 už si sa dostala k bábu? nejako rýchlo 😀 😀
a v tomto ti ja fakt nepomôžem... , ja som v kostole bola max. na výlete 😵 😵

stanca22
28. apr 2011

@tanyja Ako to myslíš, že k bábu? 😀

tanyja
autor
28. apr 2011

@stanca22 no keď potrebuješ farára na krstiny.. 😉

stanca22
29. apr 2011

@tanyja No pred 4 mesiacmi sa narodila Sófinka, sesternica môjho manžela, tak jej by sme mali ísť za krstných rodičov 😀 Tak sa teším, len toho farára zohnať 😀 A Ty máš čo nového?

zuzana0612
29. apr 2011

@tanyja ahoj, dala som do albumu kvety, čo som dostala k 30. trošku neskoro sa mi to podarilo... 😀 , ale keď som ti povedala, že ti ukážem fotku, tak plním slovo.... 😀 😉 . ako inak? u nás je dnes pekne slnečno. ale to bolo aj včera a keď som išla domov, tak spustil lejak ako šlak. dúfam, že v sobotu bude lepšie. ideme na dom, tak aby sme tam nemokli.

tanyja
autor
29. apr 2011

@zuzana0612 ahoj, tu je pekne a aj včera bolo, takže sme si užili, až na to, že malý na obed spal neuveriteľných 5 hodín !!! od 12hod do 17hod, ale večer zaspal o 21hod, takže v pohode
tento týždeň som mala celkom dosť roboty s prekladmi, ale stále lepšie niečo robiť ako nič 😉
a malý poslúcha, už sa pýta sám kakať a niekedy aj cikať, takže robíme pekné pokroky

zuzana0612
30. apr 2011

@tanyja ahoj, ako? my sme dnes tradične, zase pracovali a zajtra ideme tiež. 🙂

tanyja
autor
30. apr 2011

@zuzana0612 no aj my tradične, doma... ocík v práci a my doma... a zajtra zase, musí ísť popratať zvyšky z auta, no na nervy toto všetko 😠
zišla by sa nám spoločná dovolenka, aby sme sa konečne videli a porozprávali ...... 😉

tanyja
autor
1. máj 2011

@zuzana0612 @ypsinkova tak v hokeji sme prehrali, ale bolo to napínavé..... chlapci sa snažili v poslednej tretine, no riadne na nervy to bolo 😠

ypsinkova
2. máj 2011

@stanca22 pokiaľ nemás birmovku,tak ťažko nájdeš takého farára ,ktorý s tým bude súhlasiť,bud si ju spravíš alebo bude musieť mať malá iných krstných rodičov...myslím,že tam sú dosť striktne dané tie pravidlá
@tanyja ja ho kej nepozerám,lezie mi to na nervy ako všetci o tom rozrpávajú 😀 až som na to alergická,nikto nič iné nerieši len hokej...ako keby aspoň tí naši hokejisti vedeli hrať,nepoviem ... ale ľudia očakávajú zázraky 🙂

tanyja
autor
2. máj 2011

@ypsinkova také tvrdé slová na našich chlapcov 😀 😀 😀 , snažili sa ale nevyhrali , čo už s nimi..
ešte že sa nerozčuľuješ, bábu by to neprospievalo ...a už ste sa dohodli na mene?

ypsinkova
3. máj 2011

@tanyja hej hej,snaha sa cení ... i ked neviem .... ale to je jedno 😀
nie,nedohodli sme sa.... asi nebude mať meno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre