Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

felicia1
21. máj 2009

hmm,mne sa tiez pacila ta tema co si vytvorila ako toto 🤐

noe
21. máj 2009

Falmenga - zajacik je ako velmi narocne zvieratko? Nekaka to vsade? Myslim v porovnani s mackou alebo psikom ako maltezacik 🙂

Aj ja som uz obzerala zajacikov, ale o tom manzel nechce ani pocut. Bud nasho kocura zo Slovenska, alebo este maltezaka alebo bradca 🙂

krpatucka
21. máj 2009

Hej Noe zle som to napisala 😅 Co sa tyka toho zvieratka-psa, nemozete ho na tu dobu niekomu nechat? Alebo co psie hotely?

Flamenga vzdy sa da nieco vymysliet co a kam so zvieratkom 😉

Ja mam u rodicov troch havinov a su to moje zlaticka. Ked mi je naozaj zle, staci ze pridem tam a oni mi hned spravia naladu. Zacnu sa jasit, hrat, robit hluposti ako keby vycitili, ze mi nie je dobre na dusi a vzdy odtial odchadzam s usmevom. Chcela by som zvieratko aj priamo domov, lebo je to naozajstny priatel a aj filter emocii, ale bohuzial neda sa to.

noe
21. máj 2009

Felicia - maly je uzasny, v tych slnecny brilkach a vlasky vycesane, na spapanie 😵 este mu neodhanas potencialne nevesty??? 😀

noe
21. máj 2009

krpatucka - su hotely, ale ked mi zavru macku so psom alebo naopak, tak po vikende to zviera je uplne ine. Manzel ma s tym skusenosti a nedporucuje to ako riesenie.

krpatucka
21. máj 2009

hm tak potom mi dosli napady 😅

flamenga
21. máj 2009

zajačik bol vždy môj sen 🙂 a netreba s ním chodiť von ako so psíkom 😀

noe
21. máj 2009

Flamenga - ja som mala jednu znamu a pamatam si, ze ona ho normalne chodila vencit von na travu. Len musela davat pozor aby jej neusiel. 😅 Tak ale to som aj ja chodila s morcatami, este ako dieta 😀 a asi sa to nema, neviem.

flamenga
21. máj 2009

😀 no neviem, či by na mňa ľudia nezazerali, že mám na vodítku zajačika 😀

noe
21. máj 2009

Ak budes ty spokojna, tak ti mozu byt iny ukradnuty 😀 To je uz skoro to iste ako ked mas na voditku civavu 🙂

flamenga
21. máj 2009

😀 😀 pre mňa je čivava veverička na vodítku 🤐 😀

felicia1
21. máj 2009

noe,dakujem pekne 🙂 no ani nie,mame len kamaratov,najdu sa aj zo dve,tri baby,ale tak normal,za par mesiacov ide do skolky,potom budem ''odhanat''vyberat si a pod. 😉

noe
21. máj 2009

Felicia 😀 aby neprisiel on skor, ze si uz vybral 😀 a rovno pani ucitelku 😀 moj brat mal taku velku lasku 😵

Flamenga - tak potom mame rovnaky nazor na toho psa, teda vlastne ani pes to nieje.

http://st.blog.cz/e/evcak.blog.cz/obrazky/63344...

toto sa mi paci 😉

tanyja
autor
21. máj 2009

ahojte, ako kukám tak kukám, nejako sme sa rozšírili 😀 , ale to je fajn, aspoň si viete viaceré vymeniť názory a dozviete sa názor aj od niekoho ďalšieho, s kým ste si doteraz nepísali
ja som toho názoru - že za všetkým je len psychika, jasné, sú aj isté zdrvotné problémy, ale je od pacientky, ako sa s tým vyrovná , to je veľmi dôležité a hlavne nech má niekoho, kto jej nepodkopne psychiku
my sme vo fáze čakania a podľa mňa nám v tom veľmi pomohol psík !!!!!!!!! vrelo odporúčam - dobrá škola 😀

vika34
21. máj 2009

ahojte,aj ked ste po tom netúžili a boli ste dosť sklamané ste v našej téme,ale myslím ,že sa sem zmestíme 😀

lulu ja som mala dlhý protokol,mala som 21 vajok,ktoré išli na PIGD/13 SA VYšETROVALO/vhodných bolo nakoniec 5 a dve mi vložili /otehotnela som s 1/a 3 zamrazili.Na KET som bola iba raz,rozmrazili sa mi dve,ale dopadlo to negatívne.Kedže som za to IVFO s PIGD+KET zaplatila strašné prachy,tak som sa rozhodla ísť do FC,lebo som vedela ,že tasm ma to výjde,tak do 5000 sk.V sobotu idem na OPU,dnes som čumela na ten UTZ a videla som na jednej strane asi 4 a na druhej asi 7,tak sa nechám prekvapiť.Drábek je teda čudný,lebo ked ťa ani nečistili ,tak neviem na čo máš čakať,mne sa zase zdalo príliš skoro ísť hned po prvej MS,tak neviem

tanyja
😀

vika34
21. máj 2009

lulu lekár mi najprv predpísal na 9 dní stimulácie a pošle ťa do ich lekárne,kde ti dajú aj taký počet injekcií,koľko ti predpíše a nemusíš kúpiť celé balenie a potom ešte na dva dni,takže dnes mi pichli zostatok a neostalo mi nič,takže to je super,platila som za lieky+vaginálny gel/niečo ako utroš/+ jeden utroš=131 eur

vika34
21. máj 2009

lulu a prednison nie je na riedenie krvi ,ale na utlmenie protilátok,alebo ako by som to napísala,aby ti telo nevypudilo plod,ak vytváraš protilátky proti embriu,alebo spermíam atd.Na riedenie krvi je fraxiparín,alebo clexane v injekciách

tanyja
autor
21. máj 2009

flamenga - moji susedovci majú tiež čivavu mini, a tiež som povedala , že je ho havkajúca veverička 😀 😀 , my máme yorksihra a teraz je ostrihaný ako malý lev, iba na hlávke má háro a telo + nožičky sú holé 😀 😀 , no vyzerá úúcvhatne
a aký problém so zvieratkom, predsa ak to ide , tak nech cestuje s majiteľov, prepravné búdky existujú, aj náš havo s nami jazdí

tanyja
autor
21. máj 2009

viki - ty si pojazdná encyklopédia medicíny , no ale nečudo , však už si toho pobehala statočne 😝 😝
ja som chcela odfotiť foto nášho malého pokladíku, ale akosi nie pekne to odfotilo, tak 😝 neukážem vám ho 😎
nehneváš sa viki však ? 😉

vika34
21. máj 2009

najprv sa to nauč a potom si prosím iba kvAlitné foto,nie nejaké machule 😅

tanyja
autor
21. máj 2009

no viki, ty si čo o mne myslíš 😀 že som amatér ???? 😀 😀 , nie ja som to odfotila a poslala nikike a čuduj sa svete, ona rozoznala čo tam je !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lulu107
22. máj 2009

viki - to máš dosť veľa folikúlov, myslela som si, že keď sa vo FC používajú slabšie hormóny, tak bude menej vajok, ale nevyzerát. Budeš ich mať dosť🙂 Nebudem predbiehať udalosť, uvidím ako dopadne krvička na zrážanlivosť. Ja som presvedčená, že som potratila z črevnej chrípky, ak by to tak nebolo, tak si myslí, že by sa mi akurát nestalo v tom období, keď som bola tak strašne chorá.
Keď pôjdem nahodou na 2 IVF, nepodaria sa drobčekovia, tak určite pôjdem do FC hlavne kôli peniazom.

Tanyjna - šup s tou fotkou, motivuj nás🙂
inak aj ja mám psíka a dosť mi to na psychiku pomáha, hlavne keď som doma sama, musím ísť von aj keď sa mi nechce🙂

lulu107
22. máj 2009

vika - PIGD to je genetické vyšetrenie embria? to ti robili po IVF pred ET? Ty máš z prvého IVF dieťa?

lulu107
22. máj 2009

vika - takže si si mala 21 vajok a 13 si mala oplodnených? ja som bola na tom podobne mala som 20 a oplodnených som mala 12

vika34
22. máj 2009

ahoj,lulu,ja som mala 13 vajok na PIGD A z toho bolo vhodných 5,otehotnela som a zase potratila,lebo mne robili tú genetiku embrií,kvôli mojim potratom.Dcéru mám prirodzene,ale podarila sa až na tretí pokus,už by ma nenapadlo,že budem zase potrácať,ked sa mi raz zadarilo,no a druhé dieťa riešim od 2003 roku.
Ked sa preberem z narkozy a budem schopná ,tak sa ozvem

lulu107
22. máj 2009

Vika34: Kedy máš punkciu? Tebe robili genetiku embrii pred KET? po IVF si potratila a vlastne pred ked ti spravili genetiku embii?

Vika34: Zatiaľ mi to Drábek neponúkal, ale keď mi to ponúkne tak to odmietnem. Je tá genetika dobrovoľná?

vika34
22. máj 2009

lulu mne pred transferom, po OPU robili tú genetiku a pred Ket už boli vyšetrené,lebo som mala tri zamrazené ,ešte z tej prvej stimulácie
Potratila som veľa razy a posledný raz po IVF

Drábek ti to ani nemá prečo ponúknuť:stojí to strašne veľa a ked nemáš genetický problém,nie si min.35 ročná,alebo nemáš opakované nevysvetliteľné potraty,tak je to zbytočne vyhodených 44000
Samozrejme ,že PIGD je dobrovoľné
veľa šťastia
tanyja drž sa

lulu107
22. máj 2009

vika 34: bola som na inej téme kde si bola a dočítala som sa že zajtra ideš na OPU🙂 budem na teba myslieť a budem ti držať palčeky, daj vedieť ako si dopadla🙂
chcem ísť do FC na 2 IVF ak sa mi KET nepodarí, tak si dosť o tom čítam a zaujíma ma všetko🙂
Inak som čítala na stránke FC, že majú novú metódu, už neviem presne ako sa volá, mám to doma napísané je to na lepšie zahniezdenie embria, to som počula o tom prvý raz a nie je to ani drahé stojí to okolo 100 eur🙂

vika34
22. máj 2009

áno ponúka to iba FC a ide o to ,že v deň transferu ,tí okrem embria vstreknú aj očistený ejakulát od spermíí a ,že vraj to pomáha na zahniezdovanie
😀 samozrejme napíšem

lulu107
23. máj 2009

Vo FC je to presne načasované, na akú hodinu máš prísť na OPU? A keď ideš na ET tak si berieš tiež tabletku a čipku, už neviem presne jedno som si dávala hodinu pred ET a druhú 2 hodiny pred ET. Bolo to super pretože som bola omrážená, chcelo sa mi strašne spať, moje telo sa ukľudnilo🙂 Ako je to v FC?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre