Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
27. júl 2009

a určite každá mamička chce mať nový kočík.
o znameniach - že keďže aj brat je kozorožec a rozumieme si, tak je to ok. 😀 😀 😀

tanyja
autor
27. júl 2009

a už ked vidím cigošky, s akými tie chodia s kočíkmi, tak sa mi krv vrie !!! a náš malý si nový kočík zaslúži, potom ho postúpim ďalej !!!

zuzana0612
27. júl 2009

presne tak... keď môže mať malý cigán nový kočík, tak váš bude mať tiež 😀 😀 😀
ale veď keby človek už takto šetril a nič si nedoprial, tak o čom by bol život. veď pre detičky všetko.... 😵

tanyja
autor
27. júl 2009

veru tak 😵 , nech sa majú aspoň lepšie ako my , hoc zle sa nemáme ani my, načo sa sťažovať , vždy som si kúpila to čo som chcela a pritom dokázala aj ušetriť

zuzana0612
27. júl 2009

presne tak. mne tiež nič nechýba. nemôžem sa sťažovať. aj keď niečo také ako bývanie vlastné a tak... 😉 ale to sú také iné veci... veď sa chápeme.

tanyja
autor
28. júl 2009

dobré ránko, ja som už absolvovala krvičku, čítam novinky 🙂 a čaká ma žehlenie 😝
nemôžeme mať všetko, boli by sme veľmi namyslené.

poznám pár blízkych ľudí, ktorí musia mať presne to, čo majú ich veľmi blízki, hoci peniaze na to nemajú.... (o čom to je !!! ??? )

zuzana0612
28. júl 2009

to je o závisti. tiež mám vo svojej blízkosti takých ludí, čo chcú mať všetko, čo majú ostatní. takí ludia potom ani nežijú svoj život, iba stále niekoho kopírujú. ale keď ím to vyhovuje... nech si robia ako chcú 😉

tanyja
autor
28. júl 2009

presne tak, a potom nech majú hlavu v smútku, odkiaľ nato zobrať peniaze, aj mužov švagor chce ísť na dovolenku, hoc nemá peniaze, lebo jeho sestra bola !!! a on nie, hrúúúúúúúúza 😀

zuzana0612
28. júl 2009

ale vieš ako sa takým ľuďom ťažko žije 😀 😀 😀 stále musia myslieť nato, čo druhý majú a oni nie. 😀

lulu107
28. júl 2009

čaute - je super keď máš vlastne bývanie, som za to veľmi šťastná a vážim si to, ale na druhej strane, keď splácame hypotéku a chcem niečo ušetriť na car, tak musím byť veľmi veľmi skromná. Dovolenka je akurát tak na východ k rodičom a to som rada, že aspoň raz do roka tam ideme. Veď čo by som aj chcela pretože je to cesta cez celé Slovensko 😀

zuzana0612
28. júl 2009

lulu, mám kamarátku, čo býva tu na západnom slovensku a je z Košíc, tiež vždy hovorí, aká je tá cesta dlhá, keď ide domov.
určite že je to veľmi náročné splácať hypo a ešte šetriť. som si toho vedomá aj keď by som to bývanie fakt chcela. teraz šetríme, lebo drahý sa tiež veľmi bojí zadlženia.

tanyja
autor
28. júl 2009

kto sa dnes nebojí zadlženia, možno iba tí, čo majú zaslepený zrak 😎 😎 , môj drahý sníva o dome, ale nech len sníva, to je zadarmo 😀 , mňa z bytu nedostane ani párom volov, som rada že mám kde bývať a dom je nekonečná investícia
my splácame jedine felíciu po tisícke mesačne ( v SK samozrejme ) 😅 a to mi stačí
zuzi - neboj nič, jedného dňa budete mať spoločný bytík a možno sa usadíte v jeho rodičovskom dome, nedalo by sa ? alebo radšej osamote bez svokry ? akákoľvek môže byť svokra dobrá, vlastné bývanie je vlastné
bola som u kamošky : má pekný ochranný límec do postieľky a vyšiel by ma tak isto, ako keby som na nete objednávala, teda aj s poštovným, takže to kúpim u nej a aj som to videla, je hráškovo zelený a sú tam mackovia na písmenkách - kde tu

zuzana0612
28. júl 2009

on má doma ešte dve sestry, a tá jedna má 17. takže to si neviem predstaviť, že keby sme tam ostali, kedy by sme tam mali niečo svoje. to je ďaleká budúcnosť. a na druhú stranu, aj keď jeho mama je v pohode a sestry tiež, tak ja by som predsa len bola radšej sama, lebo každý má svoje zvyky a tie ich sú "trošku" iné ako moje 😉 asi chápeš.
no veď ti decké veci sú tuším všetky pekné.samé pekné farby a obrázky 😵

tanyja
autor
28. júl 2009

😵 😵 😵 ........ a ked kamoška začala vyťahovať vecičky, že toto a hentoto je pekné a toto ti bude treba, len som to zbalila a povedala, že nech to nevyťauje, ved len periniek mám asi 3ks a obliečok na ne až 6 !!! jedine čo mi bude treba je dekap
čo sa týka "zvykov" - ja by som si tiež nevedela predstaviť bývať u svokrovcov : 1. majú blbo riešený dom, teda iba dve izby
2. jej názory sú úúúúúúúúúplne odlišné od mojich
čo viac dodať

zuzana0612
28. júl 2009

no veď tak nejako. my sa na niečom aj zhodneme. ale myslím, že je viac vecí na ktoré mám úúúúúúúúúúúplne iný názor. a o tom, ako majú riešený dom hovoriť nebudem. neviem.... riešený je dobre pre jednu rodinu... ale neviem, ako by sa riešieli dve bytové jednotky... aj keď, keď sa chce, všetko sa dá... 😉
no proste.... neviem si predstaviť, že by sme tam ostali, lebo by to bol ťažký boj....

lulu107
28. júl 2009

tiež som sa strašne bála zadĺženia a dobre sa mi triasla ruka, keď som to v banke podpísovala. No teraz to neľutujem, pretože nie sme až tak strašne zadlžený budeme splácať jednu pôžičku ešte 6 rokov a druhú 9 rokov je to flexihypotéka, takže keď budú nejaké tie peniažky na vyšše tak ich vložíme najviac síce 100 tisíc ročne, bez úroku a potom nám znížia splátku. Samozrejme, že je tam vždy riziko, ale kým by sme našetrili, tak by sme boli asi na dôchodku 😀
zuzka - kde bývate u svokrovcov alebo bývaš doma?

tanyja
autor
28. júl 2009

ja som sa k bytu dostala ešte ako len priateľka dnešnej mojej polovičky, zacvakala to mužova mama, svorkovci sľúbili, že ked si nájdeme byt, zaplatia nám ho, byt sme našli, svokor cúvol, ale svokra potajme peniaze vybrala a dala nám, to boli vtedy nervy, brr, ale už je dobre, ináč by sme tiež nemali na spoločné bývanie

lulu107
28. júl 2009

škoda, že som na takú svokru nenatrafila ja 😉 Ale čo sa môžem sťažovať, náš byt stál iba 1 150 000sk, na dnešnú dobu je to super cena, aj keď teraz byty išli cenovo veľmi dole

tanyja
autor
28. júl 2009

tak u nás sú byty lacnejšie, aj ked poniektorí predávajú byt za 600tis sk a nevedia ho predať, lebo tam nie je nič prerobené
ten náš stál pred 7 rokmi 160tis sk

tanyja
autor
28. júl 2009

i ked vtedy to bolo dosť na nervy, prv nám povedali nájdite si byt , my ho zaplatíme a ked sme byt našli, tak zrazu cúvli, no nakoniec svokra povolila ... koniec dobrý , všetko dobré

lulu107
28. júl 2009

V TT to bolo jedno či bol prerobený alebo nie, dokonca boli sme v jednom byte ten nebol vôbec prerobený a stál o 30 tisíc viac a bol o 26 m2 menší, takže je to rôzne. Náš nebol úplne prerobený, síce boli tu 2 stavané skrine a plávajúce podlahy, nová linka, ale najhoršie nás ešte len čakalo, keď sme našetrili, tak sme zhodili umakartové jadro a vymurovali sme WC a kúpeľnu, takže sa hneď musela robiť kuchyňa a chodba a vymenili sme okna. Keď sa podarí a zostanem tehu, tak sa pustíme do prerábky obývačky. Chceme spraviť z obývačku + spálňu oddelíme ich stenou. A zo spálne spravíme decku. Už aby to bolo 😎

tanyja
autor
28. júl 2009

tento náš vôbec nebol prerobený, ale bol aspoň v zachovalom stave (okrem tej špiny, fuj ), pokuse sme ho prerábali, posledne to bola kúpelňa v januári
možnože máme podobné byty, lebo aj u nás v budúcnosti plánujeme prehodiť izby, zo spálne s balkónom bude obývačka a druhá izba bude predelená na spálňu a detskú, ale to je hudba budúcnosti .... 😕

zuzana0612
28. júl 2009

no my sme zo začiatku ako sme sa zoznámili, chodili "hore dole", jeden deň u našich, potom jeden deň u priateľových rodičov. ale potom zomrel jeho otec a tak sme zostali tu, u nich. a cez víkend chodíme k našim.
no tak tu išli tiež byty nadole teraz. a tiež podobne, že predávajú byt rozlohou väčší ešte lacnejšie ako väčší. je to rôzne, ale keď to človek sleduje, tak je to tak, že stále sú v ponuke tie isté byty, proste sa nepredáva.ludia sú opatrní teraz. a my by sme radi nejaký domček. tak neviem, či sa nám to splní. ale dúfam, že ano.šetríme, šetríme. aj keď teraz je to horšie, lebo drahý je nezamestnaný, tak musíme niečo vymyslieť.

tanyja
autor
28. júl 2009

žeby sme začali loviť bohatých zajačikov len za jedným účelom ? 😎 😀 😝

zuzana0612
28. júl 2009

no tak to je nápad tanyja 😀 😀 😀

lulu107
28. júl 2009

no nebol by to zlý nápad, my sme ten byt kúpili pred 5 rokmi a to už boli takéto ceny, príchod Peugotu spravil svoje, ale potom ceny ešte narástli, takže sme na tom celkom dobre.
Tanyja - takže vy máte tiež 2 izbový byt?

zuzana0612
28. júl 2009

v TT sú ceny ešte vyššie ako u nás. ale začína sa tu dosť stavať, tak snáď tie ceny stúpať nebudú, keď bude väčšia ponuka a táto kríza kto vie koľko potrvá...

lulu107
28. júl 2009

Myslím si že najhoršie budú prvé 2 roky a potom už by sa to pomalinky mohlo zlepšovať 😉

zuzana0612
28. júl 2009

no veď uvidíme, čo čas a život prinesie. ceny nehnuteľností nahore ísť nemusia, stačí, keď si prácu nájde drahý 😀 😀 😀
to je pekné želanie, nie? 😀 😝

tanyja
autor
28. júl 2009

pekné, ved aj ja si budem musieť hľadať prácu, posledne som robila iba zastupovačku počas materskej
a byt máme 2-izbový , ale akurát veľký

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre