Ako sa vyrovnať so zmenami pri starnutí žien?
Ahojte, sú medzi Vami ženy 45+, ktoré vnimali na sebe, že sa zo ženy menili na "tetku" ? Ja mám jednoducho zo seba taký pocit. Pribrala som cca 7kg, strašne mi vlasy 2-3 roky vypadávali, potom sa strašne zmenila ich kvalita k horšiemu, vyzeraju jak rozpirena slama, niečo otrasne, v živote som take hrozne vlasy nemala, do toho som sa normalne o 1-2 cm výškovo znižila. Samozrejme aj tvár je už strhanješia, zostarnutá. Strašne si pripadám už staro, že už ani nie som pekná mladá žena ale presne taká tá tetka v rokoch. Proste ten typ postavy. Aj sa mi zdá že už nemám také pružné myslenie, niekedy aj dlhsšie nad výrazom nejakým rozmýšlam...skratka starnem a nejako sa mi nechce to prijat...
@anonym_5f3648 kolagen a keratin 120€ - to je 10€ na mesiac, to sa mi až veriť nechce ...
@anonym_autor Jaj vieš čo všetko musim robiť aby som vyzerala o 10 rokov menej...mam 43 a fakt na tolko nevyzeram..keď to ide u mna musi to ist u každej....robim masaž tvare, cvičim, chodim na masaže, obmedzujem cukor, bielu muku, spracovane potraviny , jem vela vajec, mrkvy, jablk,ovesne vločky ,ryby , pijem žihlavovy čaj proste kazdy deň pre seba niečo urobím... žiaden alkohol už 10 rokov a fajčenie
@anonym_autor Jaj vieš čo všetko musim robiť aby som vyzerala o 10 rokov menej...mam 43 a fakt na tolko nevyzeram..keď to ide u mna musi to ist u každej....robim masaž tvare, cvičim, chodim na masaže, obmedzujem cukor, bielu muku, spracovane potraviny , jem vela vajec, mrkvy, jablk,ovesne vločky ,ryby , pijem žihlavovy čaj proste kazdy deň pre seba niečo urobím... žiaden alkohol už 10 rokov a fajčenie
@anonym_4d12c4 Este taka fotecka, aby sme ti aj uverili ze mas 43 a vyzeras na 33. Lebo vacsinou tie zeny klamu seba same, co si uberaju vek. Alebo okolie ktore nevie vek sa zo slusnosti snazi tipovat menej, aby neurazili. Ale fotku neda ziadna, iba pise, ze vyzera o 10 aj 15 rokov menej.
@anonym_4d12c4 Este taka fotecka, aby sme ti aj uverili ze mas 43 a vyzeras na 33. Lebo vacsinou tie zeny klamu seba same, co si uberaju vek. Alebo okolie ktore nevie vek sa zo slusnosti snazi tipovat menej, aby neurazili. Ale fotku neda ziadna, iba pise, ze vyzera o 10 aj 15 rokov menej.
@anonym_612df4 toto je TOP.... 😀👍👍👍
Ja mam 47, v tvari vyzeram mladsie, nemam este vrasky. Ale posledne roky som pribrala 25 kil skrz antidepresiva. Vlasy som mala vzdy zle, na tom sa nic nezmenilo, riedke a mastne. Po 40 som zacala horsie vidiet, ja, co som mala vzdy vyborny zrak potrebujem okuliare na citanie. Ale inak si starnutie moc nepripustam, citim sa stale mlada.
@catherin4 +25 kg? Radšej budem vyzerať staršie, ale kg NIÉÉÉ.
na to aby si nepôsobila ako tetka treba mať držanie tela. keď sa žena šuchce, poriadne nedvíha nohy, stojí zhrbená, môže mať aj 53 kíl, nebude jednoducho pôsobiť mladistvo...
samozrejme rutina čo sa týka skincare, možno tvárová joga, možno gua sha, zmena účesu, nejaké wellnessy pravidelne, možno operácia viečok ... a brať to tak, že 35-roční ťa baliť nebudú, ale pre rovesníkov môžeš byť stále kočka ...
@anonym_4d12c4 Este taka fotecka, aby sme ti aj uverili ze mas 43 a vyzeras na 33. Lebo vacsinou tie zeny klamu seba same, co si uberaju vek. Alebo okolie ktore nevie vek sa zo slusnosti snazi tipovat menej, aby neurazili. Ale fotku neda ziadna, iba pise, ze vyzera o 10 aj 15 rokov menej.
@anonym_612df4 tak bacha, aby ti neposlala fotku spred 15 rokov 🙂
@anonym_5f3648 kolagen a keratin 120€ - to je 10€ na mesiac, to sa mi až veriť nechce ...
@biba_18 zeen kolagén 40 eur, ZEEN keratín 20 eur. Obe dávky sú na mesiac.
@anonym_5f3648 teda na mesiac 60€, nie 10€ ... či? ... teda ročne 720€, nie 120€ ...
začni cvičit , behat, starat sa o seba
upravi si jedalniček
budeš mat viac energie aj sa budeš lepšie cítit
vlasy - porieš to tupe , mimochodom aj mladučké baby ich nosia , budeš mat hustejšie a krajšie vlasy
existuju aj upravy ako laser, procedury na vypnutie pleti, doplnenie kolagenu atd ... ak máš padnute kutiky daj si pichnut kys hyl. nemusíš mat pery ako kačka dá sa aj totálne jemne o par milimetrov skorigovat , a kutiky urobia dost ked ich napravia ...
vôbec nemusíš ist napr do botoxu , su procedury ktore su lepšie ako botox
všekto je v hlave a tvojom nastavení
@sara07 na spadnuté kútiky úst sa pichá botox a nie kyselina
@anonym_autor a bude to ešte výraznejšie horšie okolo 50 tky, resp, keď skončí menzes tak do roku uvidíš😆ak by som mohla vrátiť čas pravidelne a viac cvičím
@anonym_autor len sa tak zamyslam do koľko rokov by chceli ženy vyzerať mlado a dobre?45+50+ je vek kedy sa ženy stávajú babkou to, že dnes ženy majú v takom veku malé deti je druhá vec.Prve vrásky začínajú po 25, každý rok klesne % svalstva a po 40 tke radikálne.Niekto spomínal Mullerovu tá má guľatý typ tváre a také ženy majú plus, že tá tvár až tak neobišla.Jej dcéra tiež nevyzerá na svoj vek, ale ako dievčatko.Mullerovej mama je stará pani a tiež vyzerá dobre niekto to má v genoch.Neporovnavajte sa so ženami na IG, ktoré majú desiatky úprav.Estrogen je hormón ženskosti a len ubúda.To len spoločnosť nám podsúva ako každý môže dobre vyzerať, športovať do aleluja.Ja vidím rozdiel medzi kamarátkami, ktoré chodia na botox, kyselinu a ktoré nie.Vyrazny rozdiel.Ja som si pozerala včera fotky teraz mám 46 r a od 40 tky som veľmi zostarla aj, keď sa starám o seba oveľa viac.Moja sestra prišla do menopauzy v 45 teraz má 53 pribrala, ovisli jej ruky, z vlasov polovica osteoporóza jednoducho starneme veď nemôže žena v 55 r vyzerať mlado a sviežo.Hlavne, že sme zdravé užívajte si dni, lebo ide to rýchlo.
Presne tak, je to o nastavení mysle, spôsobe života, o tom mať rada samu seba. Ver mi, že keď zmeníš tieto veci, proste celkový pohľad na svet, zmení sa ti všetko. Samozrejme k lepšiemu. ♥
@sara07 na spadnuté kútiky úst sa pichá botox a nie kyselina
@anonym_autor a bude to ešte výraznejšie horšie okolo 50 tky, resp, keď skončí menzes tak do roku uvidíš😆ak by som mohla vrátiť čas pravidelne a viac cvičím
@anonym_051324 nemusí sa pichat botox , zaleží kto čo doporuči a zrejme asi aj v akom stave ich máš , možno aj podla druhu kys.hyl.
Akože videla som čiernobielu skupinovú fotku z rokov 80-tych, odfotená nejaká rodina z dediny a všetky ženy komplet mali nadváhu, typujem že mali okolo 30-35 rokov, ale zaguľatené poriadne ako sa na žienku domácu patrí...takže tvrdiť, že voľakedy bolo menej obéznych, nie je úplne pravda, aj keď medzi deťmi a mladými to bola rarita, ale staršia generácia priberala tak isto ako teraz
@anonym_4d12c4 Este taka fotecka, aby sme ti aj uverili ze mas 43 a vyzeras na 33. Lebo vacsinou tie zeny klamu seba same, co si uberaju vek. Alebo okolie ktore nevie vek sa zo slusnosti snazi tipovat menej, aby neurazili. Ale fotku neda ziadna, iba pise, ze vyzera o 10 aj 15 rokov menej.
@anonym_612df4 tak logicky keď tu niekto vystupuje ako NN, nebude dávať fotku, to by postrádalo logicku... Ja by som ju sem tiež nedala, a to anonym nepoužívam👍 A naozaj aj ja poznám veľa žien, ktoré sú reálne oveľa staršie než na koľko vyzerajú. A čo som si všimla ja, sú to väčšinou ženy s takým tým pozitívnym prístupom k životu, svetu a sebe samým, ak mi rozumieš.
@anonym_4d12c4 Este taka fotecka, aby sme ti aj uverili ze mas 43 a vyzeras na 33. Lebo vacsinou tie zeny klamu seba same, co si uberaju vek. Alebo okolie ktore nevie vek sa zo slusnosti snazi tipovat menej, aby neurazili. Ale fotku neda ziadna, iba pise, ze vyzera o 10 aj 15 rokov menej.
@anonym_612df4 Čakala som takú reakciu😄...nemusím nikomu nič dokazovať a načo veď sa ani nepoznáme...chcela som len motovovať že sa to dá....nie aby som sa chvalila.
Mám 46, cítim sa na 30, starám sa o seba: skincare (za mňa je najdôležitejšie spf50+hydratácia, hydrafacial, ja som maniak na pleť), zafarbené upravené vlasy, manikúra a pedikúra s decentnou farbou, pijem kolagén a kyselinu, nemám robené pery, mihalnice, tetovane obočie, ....som sama sebou
Oblečenie a topánky robí veľa a chôdza, všímam si ženy, častokrát krásne v tvári, a kráčajú ako kočiš krivo, smatlaju....vystrieť telo, plecia dozadu, zdravé sebavedomie a úsmev, malé vrásky vobec nevadia..
@sara07 na spadnuté kútiky úst sa pichá botox a nie kyselina
@anonym_autor a bude to ešte výraznejšie horšie okolo 50 tky, resp, keď skončí menzes tak do roku uvidíš😆ak by som mohla vrátiť čas pravidelne a viac cvičím
@anonym_051324 na spadnuté kutiky ust mi doktorka pichala kyselinu
podla mna to vidno na zene ked ma uz po 40,50 aj ked sa napriklad o seba stara je napichana alebo ma upravy.Proste to vidno.Vek nezastavis a viac ich takych poznam co sa o seba staraju,sportuju ale no vidno to s tym nikto nic nenarobi.Este stastie mozno maju take, ktore maju dievcensky typ tvare ako to nazvyjau baby face vecny ako bolo aj tu niekde spomenute na takych to az tak nevidno.Ja nehodnotim lebo nemam ten vek zatial.Sice sa aj ja planujem o seba starat ale pocitam s tym ze nebudem vyzerat po 40,50 ako v 20,30 rokoch
Mám 50 +
48 kg
Cvičím každý deň, stravujem sa zdravo, robím na záhradke, mám aj hobby, čítam knihy, počúvam podcasty pri práci, vzdelávam sa - študujem. Dopĺňam si podľa potreby vitamíny. V mojom veku je to už potrebné, pijem rôzne bylinkové čaje, striedam to s kávičkou z čakanky. Nejem žiadne sladkosti z obchodu, moja sladkosť je banán, jablko, orechy, semená. Nanajvýš si doprajem domáce džemy a med.
Myslím, že vyzerám sympaticky, nie som žiadna kráska, ale postavu mám peknú a aj tvár. Nechodím na žiadne procedúry, skôr sa venujem pleti komplexne a doma. Masáže, peeling, masky a krémy. Dá sa to a nemusíš minúť majland a môžeš vyzerať krásne aj vo vyššom veku.
Mňa čaká tento rok 40tka. A vyzerám celkom mlado aj sa tak cítim. Som pozitívny človek mám energiu na rozdávanie a veľmi veľa pohybu každý deň. Keď niekomu poviem že mám pubertálne deti, nechcú mi veriť že kde by som ich nabrala veď vyzerám tak mladučko😀
Ale na druhej strane moje mínus je že vlasy mám šedivé čo sa mi vôbec nepáči a musím si ich farbiť. Šedivá som od 25tky.
Mám 50 +
48 kg
Cvičím každý deň, stravujem sa zdravo, robím na záhradke, mám aj hobby, čítam knihy, počúvam podcasty pri práci, vzdelávam sa - študujem. Dopĺňam si podľa potreby vitamíny. V mojom veku je to už potrebné, pijem rôzne bylinkové čaje, striedam to s kávičkou z čakanky. Nejem žiadne sladkosti z obchodu, moja sladkosť je banán, jablko, orechy, semená. Nanajvýš si doprajem domáce džemy a med.
Myslím, že vyzerám sympaticky, nie som žiadna kráska, ale postavu mám peknú a aj tvár. Nechodím na žiadne procedúry, skôr sa venujem pleti komplexne a doma. Masáže, peeling, masky a krémy. Dá sa to a nemusíš minúť majland a môžeš vyzerať krásne aj vo vyššom veku.
@anonym_0b3cf4 A mas deti ? Ake velke ? Ci uz su prec z domu ci ich mas este doma ? Ja mam 48r. a 3xZŠ doma. Do toho teda praca, nemam vela casu a ani penazi na seba samu.
@anonym_0b3cf4 A mas deti ? Ake velke ? Ci uz su prec z domu ci ich mas este doma ? Ja mam 48r. a 3xZŠ doma. Do toho teda praca, nemam vela casu a ani penazi na seba samu.
@anonym_autor Mám dve deti. Jedno je už z domu, jedno ešte doma a potrebuje ma. Takže musím fungovať. Pracujem aj ja na striedačku, niekedy z domu, niekedy musím byť v práci. Ale paradoxne postíham viac, keď som normálne v práci, mimo domu. Manžel pracuje 12 až 15 hodín takže nemá čas, všetko ostatné je na mne. Veď to, ani ja nemám peniaze nazvyš, aby som dávala na procedúry. Takže dá sa aj doma si pomôcť. Len si to musíš správe zmenežovať ten čas na seba a na všetko ostatné, aby to fungovalo. Niekedy je treba zapojiť aj decká. Ja to robím, všetko čo si vie dieťa urobiť samé, nechávam priestor a čas. Aspoň nemá čas čumieť do mobilu a zároveň ho učím k sebestačnosti.
Mňa čaká tento rok 40tka. A vyzerám celkom mlado aj sa tak cítim. Som pozitívny človek mám energiu na rozdávanie a veľmi veľa pohybu každý deň. Keď niekomu poviem že mám pubertálne deti, nechcú mi veriť že kde by som ich nabrala veď vyzerám tak mladučko😀
Ale na druhej strane moje mínus je že vlasy mám šedivé čo sa mi vôbec nepáči a musím si ich farbiť. Šedivá som od 25tky.
@anonym_83b1ad Myslim, ze to "tetkovatenie" prichadza neskor, nie v 40tke. Ja som sa do cca 45 citila celkom fajn, tak normalne. Az potom ako mi zacali strasne vlasy vypadavat som uz citila ze je to nejake divne, do toho som musela prestat nosit sosovky, tak som zacala s okuliarmi a na tie si absolutne neviem zvyknut, cely zivot som nosila sosovky, tak si stale tak pripadam blbo v okuliaroch a je to take obmedzujuce. A teraz ked som zacala aj tak rapidne priberat...neviem no, proste kopec takych tych perimenopauzalnych zmien. Do toho v kuse vlozka, lebo neviem ci pride menzes alebo nie...Nic moc.
Cvicit mozes aj doma a stravu si navarit tiez.
Vela robi genetika, typ postavy.
Ale ver ze 50tnicka ktora vazi 50kg a tvrdi ze nema vrasky ti klame.
Ja som do 45 bola ako hviezda, az na extra silny menzes. Potom som za rok pribrala 10 kg, hoci som nic nemenila a udrelo na mna take PMS, ze dovi dopo. Mam 48 a zvazujem, ze si nasadim HSL, lebo tie stavy su hroza. Kozu mam suchu jak pergamen, vlasy komplet sedive, napijem sa vody a na bruchu mi vyskocia +2kg, tyzden pred menzesom spim 12 hodin denne a zaspim aj postojacky, vypadava mi pamat, placem ako male decko, prsia mam asi 5ky, ani okolo mna nikto nemoze prejst, proste des. Tazko to zvratit, mam inspiraciu v mojej mame, ktora ma 80 a je stale tak krasna, ze nechapem. S hormonami sa tazko bojuje. Zacala som kazdy den cvicit jogu, lepsie sa stravujem, farbim si vlasy, kazdy den maska na tvar, vela vody, sypem sa vitaminmi, no ide to tazko. Potrebovali by sme byt uz v tomto veku na kratsi uvazok, mat viac penazi na seba, casu a kopec ineho.
@anonym_autor to ako keby som čítala o sebe 😄. Presne to iste u mňa. Neviem koľko máš rokov, ale Toto všetko začalo u mňa po 55.Odvtedy som normálne začala vidieť sama na sebe ako starnem. Trosku ma to štve, no ale co už, nič s tým neurobím. Už mám 60 takže mladšia už nebudem 😄.

Ja mam 47, v tvari vyzeram mladsie, nemam este vrasky. Ale posledne roky som pribrala 25 kil skrz antidepresiva. Vlasy som mala vzdy zle, na tom sa nic nezmenilo, riedke a mastne. Po 40 som zacala horsie vidiet, ja, co som mala vzdy vyborny zrak potrebujem okuliare na citanie. Ale inak si starnutie moc nepripustam, citim sa stale mlada.