Ako sa vysporiadať so zamĺknutým potratom?

tamta777
20. júl 2015

Ahojte maminy, som tu nová a piatok mi zistili zamĺknutý potrat, bola som v 11tt , strašne zle to znášam a veľmi to bolí. Aj keď bábätko nebolo plánované tešila som sa naň. Mám síce len 17 ale na interupciu sme s priateľom ani nepomysleli. Je to pre nás strašná rana, kyret ma ešte len čaká. Je tu niekto v podobnej situácii? Rada by som sa o tom porozprávala s niekym kto to prežil. A budem vďačná za každú radu alebo povzbudenie.

tamta777
autor
20. júl 2015

Mám veľa otázok tak ak by tu bola neaká ochotná ktorá by sa somnou porozprávala uvítam to.

mamjka
20. júl 2015

@tamta777 ahoj je mi ľúto čo sa ti stalo ☹ ja mam 3x MA za sebou 😒

tamta777
autor
20. júl 2015

To mi je ľúto...súcitim s tebou :/.... robili ti aj vyšetrenia? Že kôli čomu sa to mohlo stať? Je to strašné prežiť to raz nie ešte 3x.... Držím palce aby sa to nabudúce podarilo 🙂

magic08
20. júl 2015

@tamta777 tiez som prosla o babo v 13 tt, velmi sme ho chceli, no odislo. viem ako sa citis, boli to, no chce to cas.

kamienka
20. júl 2015

Ahoj moja, viem, ze to boli, ja som mala sice uz 24 rokov ale dietatko sme este tiez neplanovali napriek tomu sme sa velmi potesili. Tiez mi na zamlknuty potrat prisli v 11tt a rovno som sla na kyret. Pamatam si ako teraz aku hroznu krivdu som citila, ako som nenavidela tie reci najblizsich, ze neboj sa si este mlada budes mat este deti, cas to vyriesi ... ja som chcela presne to dietatko, o ktore som prisla ... je to klise ale ti ludia mali pravdu, mam teraz 2 zdrave deti a viem, ze to takto cele malo byt. To prve nenarodene babatko podrobilo skuske moj vztah s manzelom, pomohlo nam rozhybat sa, kupit byt ... zlepsil sa mi vztah so svokrou ... nikdy nezabudnem ale uz na to nemyslim tak casto ako kedysi, na vsechsvatych zapalujeme nasej Elenke (som presvedcena, ze to bolo dievcatko) spolu sviecku a s laskou si predstavujeme kolko by mala rokov a ako by vyzerala, ale uz to vobec neboli ... takze aj ked sa ti to teraz nechce verit, cas vsetko vylieci 🙂 drzkaj sa a plac kolko sa ti ziada, mas na to pravo

taniellita
20. júl 2015

@tamta777 ahoj mne sa to stalo pred tyzdnom v piatok , vola som na kontrole u lekara a robil mi sono a nevidel ziadnu reakciu srdiecka, hned na to som bola hospitalizovana , este v ten den mi spravili kyret (neboli to, necitis absolutne nic) a na druhy den som sla domov. V pondelok som bola na kontrole , kde som mala 2cm zrazeninu, pichli oxytocin, dali ant. a v piatok som mala dalsiu kontrolu a ta zrazenina sa zmensuje. Histologiu este nemal , vravel , ze tak 2 tyzdne to trva a mne bude robit este nejake testy ale az po prvej alebo druhej menstracii...Je mi luto, co sa ti stalo,ja sice mam syna, a to babo bolo tiez neplanovane ale lubene a chcene, zial stava sa to, reci typu, bud rada, ze ked sa to uz malo stat stalo sa to teraz mi uz liezli krkom, drz sa!

tamta777
autor
20. júl 2015

Viem hovorí sa že čas vylieči všetky rany, len som si neni istá či sa na niečo takéto dá zabudnúť. Možno to prebolí ale jazvička na srdci ostane :( U nás to vzhladom na môj vek plánované nebolo ale od prvého dňa ako som zistila že som tehotná som vedela že si ho vziať nedám. Bol to kus zo mňa a z môjho priateľa od prvého dňa som cítila to puto 🙂 Ja len dúfam že to už nebudem musieť prežiť znova :/

tamta777
autor
20. júl 2015

@kamienka Ano reci typu ešte budeš mať deti bolia proste je to tak aj my sme chceli presne toto, drobčeka ktorému som písala listy každý týždeň do tehotenského denníka.... Bolí to veľmi

tamta777
autor
20. júl 2015

@taniellita Aj mne sa to stalo pred týždňom v piatok ale zavolal ma na kontrolu aj dnes , pre istotu vravel že sa mohol mýliť ale bohužial sa nemýlil :( Celý výkend som sa modlila a prosila aby to bol omyl všetko by som bola za to dala .... Tak ma dnes poslal na interné, zajtra mám vyšetrenia a potom kyret...

bonaqa2013
20. júl 2015

@tamta777 pozri skupiny.

guga79
20. júl 2015

@tamta777 ahoj, je mi ľúto, že si niečo takéto musela prežiť....je nás tu bohužiaľ veľa takých smutných "bývalých" tehuliek...... ja mám tri detičky, a tešili sme sa na štvrté. Bohužiaľ v stredu na sone v 12tt doktor skonštatoval, že nevidí akciu srdiečka a ani dieťatko nenarástlo...zastavilo sa na 9tt+2. V piatok som absolvovala zákrok, ktorý Ta čaká........ v ten deň som bola so všetkým vyrovnaná a prijala som všetko, čo sa dialo.....ale smútok ma veru niekedy premôže a poplačem si....... ak máš nejaké otázky, kľudne sa pýtaj. Treba sa naladiť na budúcnosť, i keď je to veru ťažké. My to chceme ešte skúsiť....... veriť a mať nádej......

red_cat
20. júl 2015

@tamta777 ahoj moja...aj ja som zazila 1.7. :( to najhorsie prebolelo ale aj dnes som si poplakala ked som si zaspominala na tie stastne tyzdne. V ktorej nemocnici lezis?

tamta777
autor
20. júl 2015

@red_cat ahoj ešte niesom v nemocni zajtra len idem na interné ale budem v Novozámockej

tamta777
autor
20. júl 2015

@guga79 Aj ja som bola už dnes zmierená vedela som čo mi povie... tri dni som preplakala a stále to bolí ale musím to nejak zvládnuť

guga79
20. júl 2015

@tamta777 cítim s Tebou 😒

guga79
20. júl 2015

...najhorší je ten pocit, že si "tehotná" ale vlastne nie si, dieťatko v tebe už nežije...a ty ho tam máš stále ☹ ☹ ☹ ten čas po zistení, čo sa stalo a kým príde zákrok...... ☹

taniellita
20. júl 2015

@guga79 u mna to prebehlo do 4 hodin od zistenia...o 10 sme zistili o 2 som bola na zakroku...najhorsie bolo pre mna prestat plakat, nastastie som bola na izbe sama a preplakala som cely den aj noc a aj dalsi den, s nikym okrem mm som nechcela rozpravat, v tej chvili sme boli len my dvaja...

guga79
20. júl 2015

@taniellita tak to si mala veľmi rýchlo.....u mňa to boli dva dni, dlhé dva dni....ale za tieto dva dni som si riadne poplakala a rozlúčila som sa s anjelikom......

guga79
20. júl 2015

@taniellita a budete sa snažiť ešte o mimi?

tamta777
autor
20. júl 2015

@guga79 Ja to viem už od piatka.... a ešte len na interné idem ani neviem kedy na zákrok je to hrozné.... Teraz sa v prvom rade potrebujem s tým vysporiadať a ďalšie miminko nechám na osud nechcem to siliť... keď to má prísť tak to príde....len sa bojím aby sa to nezopakovalo. Ďakujem za podporu

taniellita
20. júl 2015

@guga79 urcite, hned ako sa bude dat, na jednej strane je fajn, ze som to mala tak rychlo za sebou, na druhej mam pocit, stale ma to zoziera,ze som sa s anjelikom nerozlucila, proste sa to cele zbehlo tak rychlo, aj ked neviem ako by som fungovala doma, keby ze to viem , mam maleho ,ktory je dost aktivny, takte klud by som doma nemala, aspon ze v nemocke som bola sama....

tamta777
autor
20. júl 2015

Neviem ani jesť, bojím sa aj narkózi, aj toho že by sa pri kyrete mohlo niečo stať a že by som už nemohla mať miminko, viem že by som na to nemala myslieť ale vtedy by naozaj môj život nemal zmysel. :(

taniellita
20. júl 2015

@tamta777 Narkoza bude len kratka, cele je to asi otazka 15minut, aspin u mna to tak bolo...Pozri slubit ti, ze sa nic nemoze stat pri kyrete ti nevie nikto, ale dnes je to tak bezny zakrok, ze to robia aj po slepiacky... Ak ti mozem poradit , tak Plac,polac teraz, palc potom , najdi si cas na seba a plac, mne to baozaj ako tak pomohlo, poplacem si aj terazkazdy vecer, preco je to take nespravodlive....ale ono to pomaha a neskor si sama uvedomis, ze FAKT JE PRAVDA TO, CO TI VSETCI OSTATNI VRAVIA, ZE VSETKO BUDE FAJN, ZE VSETKO SA PRE NIECO DEJE... Nezabudnes , rana na srdiecku ti Navzdy ostane, len si na to asi budes cim dalej tym menej spominat.....sama ale este nie som v tej faze,....

bajana
20. júl 2015

Je nás veľa, čo sme si tým prešli. Mne pomohli (asi) homeopatika Ignatia Amara (odporučenie od gynekologicky) a asi aj to, že som nešla na kyret ale potratila som doma. Cítila som, že je to tak správne...
Teraz to bude znieť možno tvrdo, ale nič sa nedeje len tak. Máš 17, to, čo sa ti stalo ti možno má ukázať novú cestu, nový smer. Možno neboli vhodné okolnosti, vhodný vek, partner... Časom zistíš, prečo sa to stalo. Teraz smúť, plač, máš na to právo, ešte je skoro.

tamta777
autor
20. júl 2015

@bajana Možno ano.... Ja by som spontánny potrat psychicky zvládala určite horšie....

tamta777
autor
21. júl 2015

Tak zajtra ma čaká kyret.... vedeli by ste mi poradiť čo si vziať so sebou?

guga79
21. júl 2015

@tamta777 ahoj, joj, budeme na teba myslieť...... a čo zobrať: niečo, v čom Ti ten zákrok budú robiť, či nočnú košeľu alebo dlhé tričko, papuče, uterák, hygienu nejakú - toaletný papier, neviem, ako dlho tam budeš, či Ta pustia domov ešte večer, alebo budeš tam jednu noc spať..... samozrejme doklady svoje. Vložky a podložku po zákroku mne dali, neviem, ako je to Vašej nemocnici.

tamta777
autor
21. júl 2015

Ďakujem za radu 🙂 tak mne môj gynokológ povedal že tam asi budem až do ďalšieho rána. To s tou podložkou neviem ani ja.

margarita
21. júl 2015

@tamta777
najskor ano, ja mam za sebou 3 kyrety a pre istotu nechavaju min. den hospitalizovanu.akurat pri tretom som si vymohla, ze uz to poznam 😝 po dvoch predoslych a chcem cim skor domov k detom, tak ma na reverz pustili vecer v den zakroku. ved narkozu som mala len nejakych 20 min.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre