Ako ste sa zmierili s potratom?

kikuska717
7. jún 2021

Pred mesiacom som prešla spontánnym potratom. Bolo to moje prvé tehotenstvo a veľmi som sa tešila. Žiaľ dopadlo to tak, ako to dopadlo. Mala som pocit, že som sa s tým už celkom vyrovnala. Avšak, keď sa v mojom okolí rozpráva o tom kto čaká dieťa, ako sa známym narodilo dieťa a nebodaj prišlo na to, kedy ho pôjdeme pozrieť. Cítila som sa pri tom nekomfortne a mala som slzy na krajíčku.
Kto ma podobnú skúsenosť ako ste sa s tým vyrovnali?

mius12345
16. jún 2021

@hederamonstera ďakujem ❤️

zu_zik
25. jún 2021

Ahojte od posledného potratu som rok a neviem sa s tým zmieriť (mám za sebou celkom 3 potraty)... Myslela som si že som okej ale v poslednej dobe sa mi zdá že už každý má dieťa a ten kto nemá tak čaká... Je to veľmi psychicky náročné... Vnoci mám divne sny o deťoch a keď ich vidím tak mi je do plaču... Bojím sa či som sa z celého toho smútku (trápenia, hormónov) nezblazila. Psychológ/psychiater neprichádza do úvahy.

krisbar
7. júl 2021

@ivangeline toto je velmi necitliva odpoved, najma mesiac po tom, co prezila takuto traumu a najma ked nikdy nevieme co ma pre nas vesmir pripravene.
Podla mna ani cas to nehoji. Dolezite je vediet veci prijat tak ako su. Nepytat sa "preco ja". Neriesit preco sa to stalo a za co "ma boh tresta". Zit pre dnesok, tesit sa z dnesku. Je nadherny den, milujes ludi okolo seba, su ti urcite podporou, mas krasny zivot. The power of now!

krisbar
7. júl 2021

@zu_zik preco neprichadza do uvahy? Ak budes mat hrcku v prsniku tiez povies ze gynekolog/onkolog neprichadza do uvahy? Preco nase psychicke zdravie nie je pre nas tak isto dolezite ako fyzicke?

zu_zik
15. júl 2021

@krisbar nemôžem si to dovoliť kvôli práci... Ak pôjdem ku psychiatrovi bude o tom záznam a to nemôžem mať inak prídem o prácu.

krisbar
15. júl 2021

@zu_zik zaujimave. To som este nepocula. Aj od napr onkologa keby si mala zaznam tak o nu prides? Pte mna potom ostava otazka...preco je nejaka praca dolezitejsia ako nase psychicke zdravie? V akom svete to zijeme, ake mame hodnoty zivotne? Ale to su len take recnicke otazky...neodpovedaj.

sunshine_18
21. júl 2021

Ja som tiež už niekoľko mesiacov po potrate aj keď som opäť tehotná stále mi je presne pri takýchto situáciách alebo len tak mi príde smutno aj si poplačem a trápi ma to ale nezmením to takže vždy si poplačem vyrozprávam sa mužovi co ma trápi a je mi lepšie

lyduska13
3. sep 2021

@kikuska717 ahoj,ja som potratila 2x.....teraz mám zdravého synčeka, úprimne? Nezmierila som sa s tým nikdy...po tých dvoch neúspešných tehotenstvach som bola tak zlomená,že na tehotné ženy som sa nemohla ani len pozrieť....myslím na teba a držím ti veľmi palce....je to ťažká cesta...po čase som sa naučila na debilné otázky odpovedať priamo....ľudia ktorí si rypali že kedy budeme mať my bábo zostali ako po dávke keď som im narovinu povedala že som 2x potratila,vtedy sa strašne hanbili...ak budeš chcieť kľudne mi napíš správu...rada ti odpíšem❤️posielam ti objatie a silu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre