Som v 7. týždni a mám obavy z potratu

7. apr 2022

Ahojte milé mamičky. Mam 32rokov a čakám svoje prvé dieťa, som aktuálne v siedmom týždni. Moj problem je, že sa veľmi obávam potratu. Asi vám to príde od veci, ved na to nemám reálne dôvody. No aj vo svojom okolí poznám veľa žien, čo o prvé dieťa prišli do 3tieho mesiaca. Čítanie podobných diskusii ti na MK mi na pohode tiež nepridáva :/ sú medzi vami také, u ktorých bolo hneď prvé tehotenstvo úspešne a bez problémov bábätko vynosili? Asi potrebujem upokojenie a uistenia trochu... Ďakujem ❤️

vlasica19
7. apr 2022

Neboj sa, hlavne ked nemas na to dovod. Privodit sa moze cokolvek, to zase nebudem hovorit, ze sa nemoze nic stat. Ale pokial si v pohode, nemas ziadne komplikacie, tak naozaj mozes byt kludna vdacna, ze to tak mas. Na taketo diskusie a clanky sa vykasli, nie je to k nicomu dobre. Sustred sa na ine, prijemnejsie, pozeraj si vybavicku, kociar, vyberaj meno a funguj ako bezne 🙂

tamvtme
7. apr 2022

ja ti len napisem, ze strach o babo je normalny a musis sa naucit s tym zit a moc sa mu nepoddavat, lebo bat sa budes cele tehu a porodom to neskonci, potom to prave este len zacne, strach o dieta.....takze klud a ver, ze vsetko bude ok 🙂

veronika3110
7. apr 2022

Ja mám síce len 24, otehotnela som ako 23, ale mala som neskutočný strach.. moja mama mala problémy a otehotnela až po 14 rokoch ... každý deň som ten strach prežívala, najmä keď poradne boli raz za mesiac... bála som sa, že sa niečo stalo, že to malinké už možno je aj mŕtve a ja o tom ani netuším... tak som to mala asi 3 mesiace...ale potom mi došlo, že vlastne ak nemáš žiadne problémy a najmä krvácanie, tak je všetko v poriadku... a momentálne mám už len týždeň do pôrodu 🙂
lekár ti môže dať duphaston na udržanie tehotenstva, teda aby si nepotratila... aj hneď na začiatku sa vyskytnú bolesti, aj kŕče, ale ak to nie je príliš a nekrvácač, je všetko ok 🙂 osobne odporúčam aj femibion..

30ericka
7. apr 2022

ahoj, ja som mala 1 tehotenstvo aj uspesne do konca🙂) prosim ta, nerob problemy tam kde nie sú. Psychika je mocná. Ešte si uškodíš. Teš sa na bejby a užívaj si, že je všetko v poriadku, nečítaj tu potratové diskusie prosím ťa, prečo sa týraš?

ivetta1234
7. apr 2022

no ja mam 33 co chvilu 34, prve tehotenstvo a uz som v 25tt, ziadne strachy som nemala a normalne som fungovala
moja kamaratka tiez otehotnela, ta sa vsak strachovala non-stop a potratila
neprivolavaj si strachy a obavy, aj to ta ovplyvnuje

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilly7913
7. apr 2022

Ahoj, mám 27 rokov a som v siedmom mesiaci, od začiatku som vôbec nepomyslela na to že by som mohla potratiť, snažím sa ničím nestresovať a myslieť pozitívne, tehotenstvo mám bezproblémové a je všetko v poriadku, vôbec sa zbytočne nestresuj 😉 držím palce 🙂

1angelika
7. apr 2022

..je to predpríprava na rodičovstvo, o dieťa sa budeš báť už navždy. Ak nemáš skutočné dôvody , nejaké komplikácie tak si nedomýšľaj. Môžeš potratiť ale nemysli na to. Napríklad moje prvé tehu skončilo potratom, druhé dopadlo dobre, pôrodom zdravého krásneho bábätka. Počas tehotenstva mi bolo tak neskutočne zle, že som len čakala kedy budem konečne rodiť nech sa mi uľaví , jediný cieľ každý deň bolo vydržať v práci a potom si doma ľahnúť a zaspať..na myšlienky či nepotratím som nemala priestor. Držím Ti palce, neboj nič, všetko bude dobré ❤

julie19
7. apr 2022

Ja ti to poviem inak … keď žena potratí ma potrebu to nejako spracovať, smútiť, podeliť sa o svoju bolesť, poradiť sa atd … potrebuje to proste niekde vypustiť a pocit že v tom nie je sama … žena ktorá ma zdravé tehotenstvo bez problémov a užíva si ho ta väčšinou zdieľa svoju radosť a spokojnosť s mužom, s rodinou alebo kamarátkami a nemá potrebu vypisovať aká je happy a bezproblémová a spokojná a aké ma ona šťastie že jej nič nie je … hlavne nie na fórum kde pravidelne ženy zdieľajú svoje tehotenské problémy a zbytočne ich len dráždiť …🤷‍♀️ To že take šťastne nádherne príbehy bezproblémových tehotenstiev na prvý sup nie sú všade po internete neznamená že sa nedejú ;) mne osobne prvé tehotenstvo nevyšlo ale mám vo svojom okoli kamarátky aj známe ktoré na prvý sup mali krásne zdravé deti aj moja mama napríklad ;)

54tinka54
7. apr 2022

Treba sa nastaviť pozitívne, lebo si ten potrat môžeš aj privolať.. sila myšlienok.. ja som otehotnela v 27 a nevravím že som sem tam nepomyslela aj na to že čo ak potratím, ale hneď som take myšlienky zavrhla.. a bolo všetko v poriadku 🙂

evkamotka
7. apr 2022

O svoje babatko sa uz budes bat cely zivot. Starsi syn na 4.5r a stale sa o neho bojím

nana8989
7. apr 2022

Ja som mala prvé tehotenstvo úplne bezproblémové, porodila som v 39tt. U mňa skončilo potratom 2. tehotenstvo, ale zasa ja som sa k tomu postavila tak, že to tak proste malo byt. Radšej nech sa to stane hneď na začiatku ako vo vyššom štádiu alebo keby sa malo bábätko narodiť choré. Ale možno som to brala tak normálne preto, že som už jedno dieťa doma mala, sama neviem. Teraz som tehotná 3-krat v 34tt, takže dúfam, že dopadne všetko OK a o chvíľku sa budem tešiť z ďalšej princeznej ❤️

sirka9
7. apr 2022

treba mysliet pozitivne. ono, teraz sa budes bat kvoli prvemu trimestru, potom do kazdej kontroly, potom do porodu, potom po porode a potom uz cely zivot.

7eliska7
7. apr 2022

Ahoj, bola som na tom tak isto stále som sa bála, pred každou poradňou v strese či bude bit srdiečko, stále sa aj bojím ale už som v 17 tt a všetko je v úplnom poriadku. Čo sa ma stať stane sa. Neboj bude to ok. 🙂 Tiež čakám prvé a nám sa podarilo zázrakom takže úplne ta chápem.

stannkal
7. apr 2022

citanie na MK je velmi skreslena realita. Podla mna trochu strachu je normalne, nakoniec statisticky dost vela tehotenstiev konci potratom. Ja som bola 1.krat tehotna v 35, bolo to moje prve tehotenstvo a mam z neho dieta - lucky me 🙂 ... pri dalsom to uz neni take bezproblemove.

basska_b
7. apr 2022

Pri prvych dvoch som bola 100% presvedcena o tom, ze je vsetko ok a aj to tak bolo. Pri tretom som mala z tohto velke obavy, aj som tu narazala na rozne divne diskusie, aj sa mi snivalo, ze mi doktor vravi, ze nebije srdiecko... to bolo v 10tt... zacala som stracat priznaky a a zial v 11tt sa moje obavy naplnili. Jedna vec je intuicia... ked sa toho nevies zbavit... a druha vec len take hlupe myslienky, co ti strelia do hlavy a hned ich zazenies... netrap sa, posielaj babatku silu. Ono, je to vec, ktoru neovplyvnis

autor
7. apr 2022

Ďakujem vám všetkým za komenty, pomáhajú mi. Skúsim sa naladiť na pozitívnu vlnu a nemyslieť toľko na to 🍀

veronika3110
7. apr 2022

a ešte som zabudla povedat že som bola v 6 tt keď som sa dozvedela že som tehotná a deň predtým som ešte na stavbe nosila 25kg cementy, lebo vonku pršalo a chcela som manželovi pomôcť 😂 a všetko je ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre