Bez detí neodídem - dokument

zuzana581
16. sep 2012

Ahojte. Dnes pri pozeraní tohto dokumentu sa mi zastavoval nielen mozog, ale hlavne srdce.. Nevedela som prestať plakať.. Nedokážem si takúto hrôzu, akú zažíva táto rodina ani predstaviť.. Videla som vo fotoblogoch vela komentárov na túto tému a tak ma napadlo, že by bolo fajn založiť o tom diskusiu zrovna v kategorii "o tom sa ťažko rozráva", aby sa o tom začalo vela rozprávať a aby o tom vedel úplne každý, kto snáď aj vie pomôcť.. Posielajme spoločne strašne moc pozitívnej energie tejto rodine, aby mohli byť zasa spolu..

anjelicek26
16. sep 2012

@aliza - ach jaj :( Ja som vedela, ze to bude v nejakych takychto dimenziach, ale az tak 😖

anjelicek26
16. sep 2012

@calistka - tak my sme sa odsunuli do nemecka, zatial vidim len vyhody, hlavne zdravotnictvo, skolstvo, socialny system... ja si pamätam, ako sa do mna kocky pustili, ked som s malym po pade zo schodov (fakt bol ok) pre istotu neletela na pohotovost... no vysvetluj im, ze aby mi nevzali deti 😝 Kto nezazil - nepochopi.

calistka
16. sep 2012

kto vie po anglicky, odporucam googlit FORCED ADOPTION.

zuzana581
autor
16. sep 2012

Bože baby, ja som takéto niečo nikdy nesledovala, ale teraz keď pozerám toto a čítam aj vaše príspevky, tak ja žiť v UK, po tomto by som letela prvým lietadlom domov.. Ja viem, že to nie je vždy jednoduché, ale takýto strach o deti si neviem ani predstaviť..

calistka
16. sep 2012

@anjelicek26 ked si spomeniem, ze sme boli pred par mesiacmi na pohotovosti s infekciou na pipiku 😲
nastastie na pohotovost chodime zriedka, ale mam z toho vzdy nabeh na zaludocne vredy.

peta268
16. sep 2012

...az teraz som na 100% presvedcena, ze to, ze som sa rozhodla neporodit a nevychovavat moje dieta v UK bolo najlepsie rozhodnutie

anjelicek26
16. sep 2012

@calistka - drzim palce, nech sa vam socialni pracovnici vyhybaju, co ine sa da zazelat. V tom system je fakt vela penazi a cim viac deti odoberu, tym lepsie pre nich :(

@zuzana581 - len keby sa to vzdy dalo 😖 Len si vezmi, ako je zahranicie sklonovane, ako sa tam maju (musia mat - predpoklad) zeny dobre, ale kazda jedna krajina ma aj svoje minusy, nie je vsetko v zivote o lepsom plate ci nextom pod domom, ze ano 😖

aliza
16. sep 2012

@anjelicek26 aj ja si pamatam, ked tu jedna kocka pisala, ze jej mala spadla zo schodov a bala sa ist na pohotovost lebo vraj tam bola pred tyzdnom a uz jej socialka vyvolavala a tiez sa do nej vsetky pustili, ze je nezodpovedna a nevedeli to pochopit

calistka
16. sep 2012

ja len tisko dufam, ze v tej oblasti, kde zijeme, su social services normalne.

anjelicek26
16. sep 2012

@aliza - jj viem, tusim 4 schody sa jej skotulala mala a mala strach ist na pohotovost zasa. No mozno to teraz pre maminy, co jej vynadali nadobudne trosku iny rozmer.

svetllana
16. sep 2012

Ja chcem vediet, co spravi teraz Anglicko, lebo uz urcite vedia, co prave prebieha v slovenskej televizii!! Co spravia??

kinkinga
16. sep 2012

No akoze to je uz co????!!!!ten clovek nevie co hovori!

aliza
16. sep 2012

@calistka ja mam vyhodu, muz je lekar na pohotovosti 😉, ale tiez mi hovoril o pripadoch, kedy musel nahlasit, ale boli to anglicania. Ale on len dieta posiela na pediatriu a tam sa rozhoduje, co dalej.

rough
16. sep 2012

Nevidela som dokument, tak mi vari ani neprislucha sa vyjadrit, no predsa sa opytam. Ona tie deti porodila v anglicku ci tu na svk? Lebo ak v uk, potom chapem, ze sa britske urady staraju o tie deti ako o britskych obcanov. Sucitim s tou maminiu, byt nasilim odtrhnuti od dietata je nepredstavitelne:/ no chapem aj stat, ze si chrani svoje zaujmy...

peta268
16. sep 2012

@rough porodila ich v UK

aliza
16. sep 2012

@rough precitaj si moj skorsi prispevok na 1.strane, kde som kopirovala prispevok od @bombrlo, tam to ona vysvetluje

anjelicek26
16. sep 2012

@rough - nas maly sa narodil v anglicku, ale britsky obcan nie je! Ma nemecky a slovensky pas. Prislusna by bola nemecka ambasada - na slovensku chodit by ma asi nenapadlo 😔

maznacik007
16. sep 2012

@rough tie deti su slovenski obcania.... iba slovenski... narodili sa rodicom Slovakom.... takze nemaju narok na britske obcianstvo, aj ked sa narodili v UK

luk25
16. sep 2012

vy ste poculi co ta teraz povedala??že sa posnažia aby to slovensko nestalo vela penazi.....mam dost!!!!!!!!

aliza
16. sep 2012

@maznacik007 neviem, kolko su v UK, ale ak rodicia pracuju v UK 5 rokov, moze ich dieta mat britske obcianstvo, aj ked su obaja Slovaci

aliza
16. sep 2012

Baby, da sa tu uz niekde pozriet ☹ 😠

anjelicek26
16. sep 2012

@maznacik007 - narok by mali po 5 rokov prace a museli by podat ziadost o anglicke obcianstvo... a tie deti ani tolko rokov este nemaju.

zuzana581
autor
16. sep 2012

@aliza ešte to nie je v archíve

maznacik007
16. sep 2012

@aliza nie myslim ze to hovorili ze oni maju len slovenske obcianstvo... proste je to jedno je to sialeny system ktory sposobuje tazku psychicku traumu ja viem co je to dieta s poruchami priputania a tazkou traumou z toho ze je dieta prekladane ako maca... nech je to akokolvek tu sa ublizuje detom..

rough
16. sep 2012

@aliza citala som, je to hnus...normalne biznis....cloveku sa az rozum zastavuje. Ja som len naraxala na to, ze poznam i z mojho okolia maminy, co "chodia rodit deti" do zahranicia, lebo z toho maju lepsie vyhody....tym nechcem povedat, ze je to pripad tejto medializovanej rodiny. Len to, ze si rodicia mnohokrat neuvedomuju, ze domoct sa svojho prava je v medzinarodnom styku 1000x tazsie:(
Budem si to musiet pozriet, hoc sa takymto smutnym temam zamerne vyhybam.

aliza
16. sep 2012
aliza
16. sep 2012

@maznacik007 ja som len reagovala na to, ze ak su rodicia obaja slovaci, nema dieta narodene v Uk narok na brit. obc., neviem, ako je to v tomto pripade, nemozem si to este pozriet, zial

zeleny_cajik
17. sep 2012

ok baby. tak sme si ponadavali, ale co dalej? Je nieco, cim mozme prispiet? Otvoreny list na MZV s vyzvou na odvolanie toho Pacolaka a tych krav na konzulate, ktorych sa zastava? Vyzva prezidentovi, aby sa angazoval? ...dalsie tipy?

strawberry17
17. sep 2012

ked pojdete demonstrovat k tej anglickej ambasade pojdem aj ja, ale musim zobrat aj maleho v kociku, dufam, myslite ze je to vhodne? ja som v soku z tej reportaze, isla som si oci vyplakat...kedze mam 3r synceka tak som to prezivala o to viac, ze keby sa to stalo mne, tak umrem...alebo ich unesiem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre