Bez detí neodídem - dokument

zuzana581
16. sep 2012

Ahojte. Dnes pri pozeraní tohto dokumentu sa mi zastavoval nielen mozog, ale hlavne srdce.. Nevedela som prestať plakať.. Nedokážem si takúto hrôzu, akú zažíva táto rodina ani predstaviť.. Videla som vo fotoblogoch vela komentárov na túto tému a tak ma napadlo, že by bolo fajn založiť o tom diskusiu zrovna v kategorii "o tom sa ťažko rozráva", aby sa o tom začalo vela rozprávať a aby o tom vedel úplne každý, kto snáď aj vie pomôcť.. Posielajme spoločne strašne moc pozitívnej energie tejto rodine, aby mohli byť zasa spolu..

anjelicek26
16. sep 2012

Ked to bude v archive, hodis sem link? Myslim, ze vela mamin uz spalo a mali by to vidiet asi vsetky 😖

svetllana
16. sep 2012

@zuzana581 Ubehla si ma..akurat som isla zalozit temu aj ja..Dotyka sa ma to ako matky, ako citlivej zeny a ako Slovenky zijucej v UK. Neskutocne ma tento dokument chytil za srdce...tak, ako mnohe z nas ! Dnes uz iba budem rozdychavat informacie..asi tak

zuzana581
autor
16. sep 2012

http://www.joj.sk/televizne-novinky/bez-deti-ne... zatial takto a keď bude v archíve aj dokument, tak ho určite pridám, alebo niekto iný.

aliza
16. sep 2012

o co ide? kde to davali?

zuzana581
autor
16. sep 2012

@aliza prečítaj si zatial ten link, čo som pridala a keď bude aj dokument v archíve, tak ho pridáme niektorá..

lubiky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
calistka
16. sep 2012

ahojte...uz sa to zacalo spominat aj v tejto diskusii:
https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/tehotne-slovenky-zijuce-v-uk-2/

ale som rada, ze ste pohotovo zalozili aj novu temu!

aliza
16. sep 2012

@zuzana581 hej hej, uz som citala, dakujem. O tomto pripade som uz pocula, na stranke jojky je cela seria: pochybne adopcie deti, davam link: http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...

maznacik007
16. sep 2012

to co zazili tie deti je psychicke tyranie a ak pozerate tu diskusiu tak presne bolo vidiet ako sa chovaju uradnici u nas... vedia len vseobecne hovorit o tom ako je co zlozite a ako oni urobili a robia to najlepsie...
okamzite mali byt zverejneny ludia z UPSVAR co tam robili v juli 2010 a ktori pripustili ze sa nekonalo tak ako sa malo...

stanushqa85
16. sep 2012

Kontakt na velvyslanectvo v londyne http://www.mzv.sk/londyn , vie tu niekto sformulovat co by sme tam mohli napisat?

zuzana581
autor
16. sep 2012

2 roky.. 2 roky a nikto nič... nechápem, nechcela som to pozerať, lebo som vedela, ako na tom budem, ale aj keď o šiestej vstávam, tak to nedokážem prestať pozerať.. každý sa len vyhovára.. to snáď nie je ani pravda, že za 2 roky sa nedalo niečo urobiť...

aliza
16. sep 2012

@stanushqa85 to s ambasadou nema nic, musia konat organy na SK, nemozu predsa davat na adopciu slovenskych obcanov!!!

aliza
16. sep 2012

inak, ak si pamatate, uz tu raz davno pisala jedna kocka, ze im v UK odobrali deti a nielen im a kocky tu, na MK, jej dobre dali, ze co si vymysla a co tu strasi ostatnych ☹

luk25
16. sep 2012

Ohľadom odobratia slovenských deti anglickými úradmi neprávom.
Vyjadrujem hlbokú nespokojnosť s Vašou prácou za naše deti a národ ,ktorý reprezentujete v Anglicku .
Môžete sa hanbiť za to že nečinne riešite problémy Slovákov .
Preto si dovoľujem, Vás upozorniť a pripomenúť Vám, hlavnú činnosť ambasád .
V prvom rade je to pomoc a starostlivosť o slovenských občanov v tiesni.
Ak takto fungujete tak nie ste hodný vášho postu.
Nedokážete ochrániť naše deti , čo je základ nášho národa.
Načo vlastne ste?Na nič.

calistka
16. sep 2012

@aliza presne!

anjelicek26
16. sep 2012

@aliza - ja som to tu tiez citala minimalne 2x a videla to aj vo vlastnom okoli, aj to, ake deti prichadzali do pestunstva (mame troch pestunskych rodicov v kruhu priatelov) - o ziadne zanedbane ci tyrane deti sa nejednalo 🙄

aliza
16. sep 2012

@anjelicek26 ach jaj, normalne zacinam mat strach, vy uz ste aspon odtialto prec

zuzana581
autor
16. sep 2012

Prečo vládne v Anglicku taký strach o niečom hovoriť?? Ak by sa tam tieto veci zverejňovali, tak by sa to muselo zmeniť..

luk25
16. sep 2012

ale mu davaju, tak mu treba 😀

maznacik007
16. sep 2012

@zuzana581 v UK nesmies o tychto pripadoch hovorit inak ti hrozi vezenie

anjelicek26
16. sep 2012

@zuzana581 - v anglicku ako priklad na zanedbanie starostlivosti v nemocniciach- dokazatelne - zomieraju ludia a to denne a system sa nemeni :( Mediami to preleti kazdu chvilu. Ja neviem, ci sa to da riesit, tam ludia nemaju radi zmeny, vsetko po starom sto rokov a este to sto rokov bude :(

@aliza - ver mi, ze som rada. Ono to vyznie blbo, anglicko ma aj pekne stranky, ale zdravotnictvo a socialny system (a pocasie hehe) to urcite nie je :(

zuzana581
autor
16. sep 2012

http://www.facebook.com/#!/groups/267840946652203/ baby niekto už založil skupinu aj na Facebooku. Pridávajte sa tam a zdielajte ju, nech to vidí úplne každý..

stanushqa85
16. sep 2012

A ozaj, hovorilo sa tam aj o Polsku a inych krajinach, oni to neriešia, im je to jedno? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

aliza
16. sep 2012

ak sa vam to chce citat, tu je jeden z tych davnejsich prispevkov: prispievatelka je @bombrlo

bombrlo @lucinek1 Lucinek, zimomriavky mi idu po chrbte, precitala som ,ze pas a rodny list ti zabavili ako falosny a ambasada ho nemoze vratit ak ma v tom prsty nasa ambasada, daj si pozor, aby ti nevzali deti v UK do socialnej opatery!!!!, pozri si dokladne zakon Children act 1989 a socialny system v UK!!!!, ak sa raz dostanes do systemu ze ziadas benefity tak sa moze stat ze ti jedneho krasneho slnecneho dna vezmu deti do nahradnej starostlivosti a nikdy uz ich nemusis vidiet, prave je v takomto procese 70 000 deti v UK, a nie su to iba anglicania- alkoholici alebo narkomani, alebo rodiny so zmiesanymi manzelstvami. V sucasnosti je v procese aj 9 slovenskych rodin , z toho jednej rodine uz deti adoptovali a slovenske urady vratane ambasady " uspesne prispievaju k ich adopcii", Ani jedna rodina nesmieme o pripadoch hovorit verejne ani v novinach a preto citajte noviny v UK, sledujte Panoramu alebo aj dnesne BBC Politics... alebo citajte telegraph.co.uk Bookera a LUDIA - NERISKUJTE ZIVOT A ZDRAVIE SVOJICH DETI LEN PRETO , ZE NIE STE INFORMOVANI ALEBO, ZE VAM SA TO STAT NEMOZE....NIKOMU NEPRAJE TU NOCNU MORU ZAZIT......Plan socialnych sluzieb je rocne odobrat 101 deti a bez ohladu na rodinne pomery a zabezpecenie v kazdom okrese. Nas sud sa V uk taha viac ako rok a nie sme jedini.

Rada na zaver, snazte sa byt na Slovensku so svojimi detmi viac ako 3-4 mesiace do roka , inak krajina obvykleho pobytu bude UK a to bez ohladu na statne obcianstvo alebo miesto narodenia. Neriskujte, vasim detom nik nevrati detstvo, ani zdravie, ak sa raz do interim carer order dostanu, a beru deti aj 3 mesacne a mozu stravit v tejto starostlivost az do 19 roka veku!!!! Mozete ich chodit navstevovat, ale nikdy Vam ich nemusia vratit.

Verim , ze tato "nightmare" uz nikomu a to nielen slovenskej rodine nestane, socialny system ma v sucasnosti obrovske skandaly s "ukradnutymi" detmi do "forced adoption". Su na to premrhane 3/4miliardy libier za uplynuly rok a dovody odobratia deti z rodin nie su relevantne zdovodnene. Ak bude treba sme ochotni pomahat aj inym "postihnutym rodinam v UK, Matky - vzdy musite byt silne a nepodlahnut emociam a strachu!!!! Inak je to vopred davate sancu prehrat boj o svoje deti. Bomrblo

calistka
16. sep 2012

@zuzana581 co som sa docitala na anglickych strankach, tak sa o tom nesmie rozpravat "z dovodu ochrany deti"...ale to, ze ich potom davaju na webstranky na adopciu, to je uz podla nich ok!

niki080
16. sep 2012

treba to rozhlásiť po svete ,aj iným krajinám

calistka
16. sep 2012

@anjelicek26 aj ja tisko zavidim, ze si uz mimo toho vsetkeho...ja velmi zvazujem odchod kvoli tomuto, len sa este neviem vzdat tych pozitivnych stranok uk 😠

aliza
16. sep 2012

bolo to v aprili 2011 a stale sa nic nedeje, nase urady a organy nekonaju, strasne 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre