Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka1987
5. jan 2011

@solinkarka no vidiiis 😉 tak trochu optimizmu . hlavicku hore... urcite sa ti podari teraz aj na prvy krat... hej kazdy drobcek ma to pravo zit.. a je to nespravodlive, je jedno ze sme ich nedrzali v naruci a ze sme ich nevideli plakat.. tesili sme sa na nich a planovali kde bude v izbe postielka, ayk kocik bude mat, ake meno, ako asi bude vyzerat, a citle sme ich v bruckach, davali o sebe vediet.. a zrazu uuuuuplne prazdno. a su pres navzdy a aj ked pride dalsie tehu a dalsie mimi, ktore sa dufam narodia zdrave a krasne, tak nic nenahradi to co si kazda jedna zazila v tych cvhilach ked si musela vypocut od lekara diagnozu...ze o babo prisla. vzdy to su a aj budu nasi anjelikovia v nebicku, a neda sa na ne zabudnut.
mozes sa hnevat a pytat sa stale preco.... odpoved nenajde nikto... a neostava nam teda nic ine len si zaspominat na najkrajsie nase obdobia ked sme sa tesili z brusiek a snazit sa ist dalej... lebo najhorise co moze byt je, ked uviazneme kdesi v spomienkach, smutku a neustalych otazkach ze preco... 😔

p3tra11
5. jan 2011

@lucka1987 to si krasne napisala. 🙂
@solinarka uvidis,vsetko casom preboli a ja silno verim,ze do konca roka sa stretneme v tehulkovkej teme. ;)

marikac
5. jan 2011

@lucka1987 ty si tehula?povedz,ze ano)

lucka1987
5. jan 2011

@marikac 😕 😕 😕 noo kiezby.. dufam, mozno.... neviem 😅 ty si expertka na testy.. mam ducha na 29 DC 60 dni po MA a kyret a test ma citlivost 25.. to je asi malo citlivy nie? ci ked je 10 tak je viac?? alebo ako?

jarra
5. jan 2011

@lucka1987 luci 10 je viac citlivý ako 25, takže je lepší 🙂

mima263
5. jan 2011

@solinkarka boli sme spolu na prvej strane v augustovkách 😔 Smutné, že stretávame aj v tejto téme

marikac
5. jan 2011

@lucka1987 jarra ma pravdu, 10 je citlivejsia, aj ked rada by som ti dopriala ten pocit z //
axiom je falosne pozitivny niekedy...... skus rano,ak sa ti da....kupit nejaky test...

popripade.....ak chces vela testovat, napisem ti IP

janie80
5. jan 2011

prečo je nás tak strašne veľa? ☹ Tak veľmi by som si priala, aby už žiadna mamička nemusela žažiť to, čo my... ☹ Kiež by mala pravdu moja teta, ktorá vraví "Pán Boh jedno vzal a dve dá..." Všetkým nám to veľmi prajem...

petra53
5. jan 2011

@janie80 to je krásne," jedno vzal a dve dá", len či naozaj... 😒 ale tak musíme veriť... 😵

a vidím, že sa to tu začína plniť tehuľkami, tak dúfam, že to všetkým výjde... 😉

jarra
5. jan 2011

@janie80 Kiež by si mala pravdu ... ale mne dal jedno a potom mi dve vzal .. ☹

jarra
5. jan 2011

@petra53 Peti, ty máš kedy ten kontrolný ultrazvuk, v piatok?

petra53
5. jan 2011

@solinkarka ahoj, tak sme sa tu stretli v tejto smutnej témičke, viem, že sa trápiš, ale pomaličky sa s tým naučíš žiť. Aj keď nezabudeneš asi nikdy...

Juuuj, baby, najhoršie je, keď vidím nejakú tehuľku a to mám tehotné teraz všetky kamošky, z toho s jednou sme mali aj skoro rovnaký termín ☹ ale tak už to nezmením... 😔

petra53
5. jan 2011

@jarra jj, v PIA poobede, tak som zvedavá ako to dopadne, dúfam, že ma nepošlú na ďalšiu kyretáž...

Baby, je pravda, že ak sa opakuje kyretáž, sú potom problémy s ďalším tehotenstvom? To som sa dopočula dnes a zasa ma to nejkak vyviedlo z miery... ☹

jarra
5. jan 2011

@petra53 Z toho si nič nerob, ani ja nezvládam dobre pohľad na tehulky, vždy si uvedomím naplno, že mi také bruško chýba.

janie80
5. jan 2011

@jarra tak to musí dobre zrátať a podľa toho sa zariadiť,,, 😀 Ale nie, myslím, že každej jednej z nás bude stačiť, ak pre začiatok vynahradí to, ktoré sme stratili...

petra53
5. jan 2011

@jarra ak dobre počítam: 1-2+2+2 = 3? 😕 😅 alebo 5? 😀

jarra
5. jan 2011

@petra53 o tom som nepočula 😕 samozrejme, že je to znova záťaž pre maternicu a aj snaženie sa tým odialí, ale že by bol problém otehotnieť o tom fakt nič neviem. Ale treba veriť, že nikam už nebudeš musieť ísť 😉

jarra
5. jan 2011

@petra53 akože ešte 3? 🙂

petra53
5. jan 2011

@jarra ďakujem, máš pravdu, musím myslieť pozitívne... 😉 aj keď už 4 týždne mám problémy, pomaly sa ten pozitivizmus vytráca... 😝

Inak práve zajtra mám 4 týždne od kyretu... 😔 😔 😔

petra53
5. jan 2011

@jarra no neviem, ty povedz 😀 celkom 3 alebo 5? ak jedno vezme, dve dá - ty máš jedno, dve ti vzal, takže ešte 4 by ti mal dať, nie? čiže 5? 😅 😀

jarra
5. jan 2011

@petra53 No ja som vždy chcela tak 3-4 😝, ale môj názor je, že lepšie 5 ako žiadne 🙂

petra53
5. jan 2011

@jarra jj 😀 aj ja chcem tri, ale od manželíka mám limit dve 😝 😀 bodaj by to pri ďalšom tehu boli dvojičky... 😀 😀 😀

jarra
5. jan 2011

@petra53 no to by bolo super mať naraz dve, určite je to zo začiatku náročné, ale potom to stojí za to 🙂 A manžela možno ešte ukecáš - tak po 30-35 keď už tieto odrastú 😀

majaja86
6. jan 2011

@solinkarka rovnako som bola na tom ja ...... ani ma na chvíľu ma nenapadlo, že by som o maličke mohla prísť... veď keď už raz je tam, tak nemôže len tak jednoducho odísť, veď som na seba dávala pozor (aspoň dúfam).... takže ťa úplne chápem ako sa cítiš, ale všetko bude dobré uvidíš 😉

solinkarka
6. jan 2011

ahojte..neviem preco ma uz druhy den v kuse picha v podbrusku na pravej strane mozno vajecnik neviem 😒 mal to niekto? v pondelok som bola na cisteni

lucka1987
6. jan 2011

@solinkarka mna pichalo tiez... niekedy akoby ihlou velkou naraz az ma zskutilo do klbka.. rbilo mi to tak asi tyzden... a potom do prvej mrchy len obcas a bola som dobre vycistena... kedy mas ist na kontrolu?

solinkarka
6. jan 2011

@lucka1987 a myslis ze je to ok? ja mam ist na kontrolu po ms ktora by mala prist od 4-6tyzdnov..

lucka1987
6. jan 2011

@solinkarka no ak ta to bude moc boliet tak radsej mu zavolaj aby ta nahodu nevycistili zle.. ja som sla na kontrolu po tom ako som prestala krvacat a spinit po kyrete a potom este po mrche...

p3tra11
6. jan 2011

dievcata, ja som dnes tak strasne precitlivena :( rano som sa rozplakala pri pozerani krasokorculocania..vecer pri pohlade do zrkadla,zostali mi este stale take "vacsie" prsia. nedokazem sa na nic sustredit. ved ja viem, ze to casom prejde a stale si to vravim..
ach jaj, este jeden nadych a budem opat silnejsia.slubujem.

rena
6. jan 2011

ahojte dievcata v tejto teme som 1 krat ja som bola na kyretaz 16 decembra mali sme mnohopocetne vady tak sme si to museli dat vziat bola som 12 tyzdni ale to nie je vsetko prekonali sme to ale stale to je strasne ale ked som bola teraz u svojho lekara v utorok na kontrole tak lekar bol zhrozeni ze mam zle spravenu kyretas tak som si to musela zopakovat zase teraz v stredu.ja to nechapem ako sa to mohlo stat uz nikdi viac nepojdem do starej nemocnice je hrozna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre