Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkatka
15. jan 2011

@flowerfairy tak ti držim palce nech sa podari a nech bude všetko v poriadku, 🙂 aj ja som rozmyslala budem sa snaziť ale ono podla mna ked bude nato nase telo pripravene tak sa to podari.ako sa hovori priroda je mocna čarodejka 🙂 a prajem vam všetkym ktore ste si prežli tu bolest stratu anjelika prajem vam uprimne aby sa vam podarilo ostat tehu a nech bude všetko v poriadku, 🙂

petra80sd
15. jan 2011

flowerfairy malý mal v decembri 2 roky, veľmi sa z neho tešíme 😀

eva14
16. jan 2011

chcela by som sa spytat som dvanast dni po kyretazi do vcera som vobec nekrvacala iba taky zlty vytok a az dnes som zacala krvacat take cervene a neviem ci to je normalne alebo mozem dostat menzes lebo som po porode a do dvoch mesiacou mi robili dva krat kyretaz.

rena
16. jan 2011

@eva14 ahoj aj mne robili kyret 2 krat za 1 mesaic pri 1 som krvacala strasne ale to asi koli tomu ze som bola zle vycistena a pri druhom len 1 den a potom take spinenie.a bola si uz na kontrole

p3tra11
16. jan 2011

teoreticky by to mohla byt aj menstr. ja som po kyrete 1 den nekrvacala a potom som spinila dva tyzdne, doky mi potom normalne predpisal antiku, akoby sa mi skoncila perioda... vela otaznikov...

eva14
16. jan 2011

@rena ahoj ja sa ta chcem opytat ci je mozne aby som dostala manzes po 12 dnoch po tom co ma cistili lebo do teraz som vobec nekrvacala.uz v ten den ako mi to robili som prestala krvaca,iba zlte so mna islo a pred4 dnami ma vsetko bolelo ako ked som mavala dostat menzes som aj 9 tyznou po porode takze teraz neiem prosim poradte my.

rena
16. jan 2011

@eva14 tak to ja ozaj neviem ale tak skoro by si dostala menzes podla mna nie.ale skus potom volat lekar a informovat sa o ton.aj mna by to zaujimalo.daj vediet potom

vivienkatka
16. jan 2011

Ahojte kočky.Tak v čera som vám pisala že čakam kym pride mrcha, tak dnes som myslela ze umriem ☹ od rana som mala strasne krče aj križe boleli poriadne,sla som nato o hodinu na wc a myslela som ze ma porazi mam strasne silnu prchu a take kusky ako zrazenina krvy ale poriadne a neviem ci to je v poriadku mojmu gyn. sa neda dovolat tak neviem kočky co robit ci je to v poriadku,dala som si tabletku panadol femina tak na chvilu krče su preč , tak som velmi zvedava ako bude dalej .

flowerfairy
16. jan 2011

@vivienkatka Hlavne ze maaaas 🙂 Urcite to bude dobre. Moze to byt kvoli tomu, ze maternica este nie je celkom fit po kyrete, ale asi sa radsej opytaj gyndosa. Ja mam napriklad silnu mrchu s kuskami od prveho porodu stale. Drzim palceky 🙂

flowerfairy
16. jan 2011

@petra80sd Dodatocne gratulujem k narodeninkam maleho zlaticka 🙂 To je skoro taky ako nas maly, my mame 2 a pol. Je to nase slniecko a nase vsetko 🙂

vivienkatka
16. jan 2011

@flowerfairy dakujem . rano zavolam gyn. aby som bola kludna ako taku silnu som este nemala ,

flowerfairy
16. jan 2011

@vivienkatka Urcite je to ine po takom zakroku a chvilu to potrva, kym sa to dostane do normalu.
Inak ja tiez mam dneska take pocity ako pred mrchou, ale to som mala aj tak pred 2 tyzdnami a nic. alebo zeby ovu? Ani srnka netusi.

flowerfairy
16. jan 2011

@tina_22 Mrzi ma, co sa ti stalo. Dakujem, ze si nam dala vediet, lebo vacsinou som tu citala len pozitivne pribehy, kedy dievcata otehotneli hned po a vsetko bolo dobre. Tak to mozno este prehodnotim. Hadam to priroda zariadi tentoraz dobre....

petra80sd
16. jan 2011

flowerfairy ó, dakujeme 😀 a presne tak ako píšeš je to naše všetko a držím palčeky aby sa vám to podarilo a dopadlo dobre

vivienkatka
16. jan 2011

@flowerfairy ja som prave ze nemala ziadne take pocity ze by som to mala dostat zrazu krce rano a potom kopu krvi inokedy ma zvykne pobolievat brucho asi tyzden do predu

flowerfairy
16. jan 2011

@petra80sd dakujem 🙂

flowerfairy
16. jan 2011

@vivienkatka bude dobre 😉 daj vediet, ako si dopadla zajtra. My sa ideme pomaly ukladat do postielky.

Pekny vecer 🙂

tina_22
16. jan 2011

@flowerfairy Ale to už bolo dávno 😉 A neboj, určite bude dobre, budem na teba myslieť

petra80sd
16. jan 2011

@flowerfairy nemáš zač 🙂

vivienkatka
16. jan 2011

@flowerfairy tak vam prajem dobru nocku 🙂 ja budem mat asi dnes nocnu mojej zabke sa nechce spinkat ☹ ale ja by som spala ako zabita ale ona spinkala v aute tak je teraz plna energie 🙂

flowerfairy
17. jan 2011

@vivienkatka Dik 🙂 To pozname, my sme nakoniec zaspali o 22.30, v poslednom case sa nam nechce spinkat. Ale ked ho nedam spat poobede, tak je strasne mrzuty...

usjak
17. jan 2011

@vivienkatka ja som mala prvu mrchu po tiez dost silnu, druha bola slabsia, ale v porovnani s tym co som mavala aj tak silnejsia. mas nejake spravy od gyn. ci je to v poriadku?

rena
17. jan 2011

ahojte dnes som bola na kontrole u svojhho lekara a vravel ze tam ette nieco mam niekolko milimetrove.tak som musela ist este raz ku inemu lekarovi jeho kemosovi tiez vravel ze tam nieco take male je ze pockame kim sa to neviplavi ked dostanem mens.je to normalne ved ma cistili uz 2 krat ja uz mam dost ja som mysllela ze ked povedal ze tam nieco je tak som skoro odpadla .ved je to strasne ked som si pomislela ze by som mala ist 3 krat ,ale tak dufam ze sa to vyplavi mala to nejaka z vas ze sa jej to potom vyplavilo dakujem za odpoved

eva14
17. jan 2011

ahojte to som ja eva vcera som pisala ze neviem ci mozem dostat menzes po11 dnoch po kyrete moj lekar mi dnes povedal ze to moze byt tak neviem ja uz moc neverim lekarom a bojim sa ze zacnem silnejsie krvacat a budem mosiet it spet na 3 precisteni.

janie80
17. jan 2011

@rena To je strasne ist tam treti krat... Drzim palce, nech to uz nemusis podstupit... A nevies, preco sa to stalo? Nejaka nedbanlivost lekarov, alebo sa to jednoducho stava? ☹

rena
17. jan 2011

@janie80 ked som sla 2 krat tak vraveli ze je to normalne ze som mala velke babo a ze je to lepsie spravit na 2 krat nez aby mi mali roztrhat maternicu a potom by som uz nemala ziadne deticky.ale podla mna sato nemalo stat.a teraz ked som bola na kontrole tak som myslela ze odpadnem ale dufam ze sa to vyplavi menst.

eva14
17. jan 2011

mne tamnechali prvy krat placentu .doktorka co ma rodila bola zato aby ma hned vycistili lebo sa mi pri porode rostrhala vnutry ale primar povedal ze nemusime cistit na 4 den po porode ma prepustili a vecer mi to prasklo zacalo to so mna valit prudom v tenden mi to spravili a povedali ze ostatok sa mi vyplavi no nebolo to tak zacala som znovu krvacat a uz som taam bola zas este k tomu sa mi tam vitvoril hematol.potom som po druhom kyrete nekrvacala vobe iba som mala zlty vytok az pred 3 dnami som zacala najprv spinit a teraz krvacam .tak len dufam ze to je naozaj menzes

vivienkatka
17. jan 2011

@usjak ahoj ano bola som u neho povedal ze je to ok. uz je to lepsie uz som kludna

eva14
17. jan 2011

@vivienkatka ahoj moja sestra to ma tiez ty kusky a doktor jej povedal ze to nieje v poriatku.doktor jej robil sono a zistil jej ze ma moc zvecenu slicnici a ze to sposobuje pri krvacani ti kusky.

eva14
17. jan 2011

@vivienkatka mne dnes povedal ze dutina maternice je prazna a ze slicnicu mam normalnej velikosty ale popichava ma v podbrusku.tak neviem preco.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre