Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
27. jan 2012

@lucianak no uplne vazne.este narocky vravim priatelovi no co tam vidis,nech som neni fakt za debila.nooo vyplnila som objednavkovy formular nech na dve.tebe tiez xi.a frajer ze no len aby to naahodou kneboli dvojicky ;))))

monika2712
27. jan 2012

@tweetinka.co dakujem velmi pekne. 😉

kacena85
27. jan 2012

@tweetinka.co no veru uzivam.po novom roku sme povedali a dost.uz mi sibalo.pride to ked to ma prist.priatel uzasny neviem si to predstavit bez neho.
A teraz chodim segre pomahat s malou tak sa snad nalepi to tehu na mna a aj sa naucim nieco.pekny vikend prajem a drz sa

kaculiatko88
27. jan 2012

@monika2712 jej moja gratulujem ku tehotenstvu. Pevne verím, že bude všetko v najlepšom poriadku a budeš mať bezproblémové tehotenstvo. Veľmi sa s tebou teším. 🙂 🙂

monika2712
27. jan 2012

@kaculiatko88 dakujem, snad bude, kontrola az v stredu neviem sa dockat aj ked zaroven mam obavy ci bude fazulka tam a z novej dokiny som nesvoja ale musim to nejak zmaknut

chrustik1
27. jan 2012

@tweetinka.co máte dáky problém ak ste uvažovali nad adopciou? Ako je to krásne ale vlastné dieťatko je vlastné. Jasné ak sa inak nedá tak je super aj tá adopcia. Ja som bola u dr. v 7tt a už vtedy to odchádzalo, takže presne neviem kedy a či som vôbec mala bábo. Dr vravela, že to vyzerá na anembryomolu - tehotenstvo bez plodu, no kľudne sa mohlo stať, že plod bol no zanikol skôr ako ho bolo možné vidieť na UTZ. Predsa len ja som ten mesiac aj dosť ťažko fyzicky pracovala, robili sme plot tak som tam chlapom pomáhala, my sme to nechávali na prírodu už asi 5 mesiacov predtým a nič a ešte aj dr. mi vravel, že keď kojím tak moje telo sa správa, že žiadne tehu neprijme tak som s tým už ani nerátala.. Inak v TT som na gyndov moc dobré nepočula, teda je tam vraj jeden či dvaja dobrí, no k nim sa vraj ťažko dostaneš..
@kacena85 teda keď počujem o ženách, ktoré si dobrovoľne nechali vziať dieťatko až mi je zle ti poviem..

chrustik1
27. jan 2012

@kacena85 tak čo sa tej stravy po pôrode týka tak neviem kde to píšu, že pestrá. Teda ja som moc články nečítala no hneď mi malého pediatrička po pôrode nariadila to sa nesmie, to sa nesmie, no mala som pocit, že skoro nič nemôžem lebo to je alergén, to zas nafukuje,... Ale pravdupovediac radšej by som teraz riešila tieto "problémy" ako písať si tu ako sa ešte telo nestihlo dať dohromady po kyrete a podobne..

lucianak
28. jan 2012

@kacena85 Ďakujem za objednávku, uvidíme, kedy bude vybavená 🙂

kacena85
28. jan 2012

@lucianak no dufam, ze to bude cim skor hehe.inak dnes teplota ze 37,1.sice som merala neskor o hodku zaspala som xi.ty ako? 😉

kacena85
28. jan 2012

@chrustik1 presne, ja uz rok cakam kym sa dam do poriadku po cistenia vidis stale nic...dufam, ze po tej hysteroskopii budem mudrejsia a bude to uz ok konecne. ☹

tweetinka.co
28. jan 2012

@chrustik1 oficialne žiadny problém... len sa dlho nedarilo.. a ked sa konecne zadarilo... tak to takto dopadlo ☹ ale.. ked toto preboli, tak este to chceme skusit.. Teda chceme to nechat na prirodu... Len velmi dufam, ze v utorok mi Dr povie, ze cistenie nebude treba..
Co sa tyka gynekologov v TT - tiez podla for dost slabota - ja som si tu vlastne tak narychlo zhanala.. (chodila som este do BA k sukromnemu).. ale asi stastnou nahodou som sa dostala k MUDr. Navratilovi (mam to aj kusok z domu, co je super a je to naozaj velmi prijemny lekar..)

chrustik1
28. jan 2012

@kacena85 a kedy presne máš tú hysteroskopiu? Viem, že vo februári ale hneď dakedy na začiatku? Inak neviem čo znamená tá teplota ale čo tu baby písali tak tuším vysoká je dobrá, nie?

@tweetinka.co neboj sa, ak aj bude treba kyret tak toho sa báť fakt nemusíš, jedine do prvej ms treba dávať pozor, vlastne prvé dva týždne to je také kritické vtedy žiaden sexík, dávať pozor aby si neochorela,.. Po prvej ms už môžete nechať na prírodu ďalšie tehu. Ak maternica nebude pripravená tak ho proste neprijme, ak bude tak otehotnieš a ak teda nemáte problém tak hádam aj donosíš 😉 My sme tiež od prvej ms nechávali všetko na náhodu a asi proste maternica ešte nebola pripravená a už som 4 mesiace od kyretu..

tweetinka.co
28. jan 2012

@chrustik1 a nevieš ako je to v prípade, že sa nebude musieť ísť na kyret? ja.. nejak sa spolieham, že nebudem musieť ísť.. a že sa môžeme zasa snažiť..
Vy sa teraz snažíte o ďalšie mimčo? Tvoj malý chrústik má koľko? na fotke je rozkošný (aj s maminou)

usacek79
28. jan 2012

@tweetinka.co nuz ja verim, ze mas naozaj dobru lekarku, lebo moja skusenost je, za slovenski lekari ked mozu rypat, tak rypu, aj ked to nie je nutne... 😒 ze "pre istotu" 😠
tak ak objektivne v tebe nenajde nejake velke kusy, tak "pre istotu" su bludy... to je len kvoli ciarke v poistovni, nie pre dobro pacienta 🙄
ved si precitaj moju skusenost spred mesiaca, chod na tej stranke kusok nizsie, je to dlllhy pribeh 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/

usacek79
28. jan 2012

@tweetinka.co ked sa nejde na kyret, maternica nie je vyskrabana - je v stave ako po silnej menstruacii..
takze nie su ani take obmedzenia, ako po kyrete, kedy je mesiac zakazane kupanie, sex atd...
akurat treba pockat, kym dospinis a uz si v podstate fit 😉
no aj tak by som telu ja osobne dopriala este jednu klasicku ms, nech "zabudne" na potrat a je pripravena fungovat 🙂
no ak na to chces hupsnut hned, tak nech sa paci 😉

tweetinka.co
28. jan 2012

@usacek79 ufffffffff... Kedze to uz mas za sebou - podla coho sa zistuje, ci je nutne cistit? Podla hodnoty HCG alebo podla ultrazvuku? ci nieco ine? Da sa to nejak ovplyvnit? Aj sa budete (asi teda do tretice) snazilkovat?

monika2712
28. jan 2012

@tweetinka.co podla ultrazvuku vacsinou vidno, ci su tam nejake zbytky ktore treba docistit..

usacek79
28. jan 2012

@tweetinka.co no mna hnali na kyret bez toho, aby cokolvek zistovali 😠
som sa velmi vytocila, ze ci laskavo aspon pozru, ci vo mne nieco je.. tak pozreli a nic nenasli, kreteni.
aj tak ale chceli kutrat, ze "pre istotu"
ci je nutne kyretovat ukaze utz - pozeraju, ci je maternica cista, ci niekde nie su steny prilis hrube (co ale nie je objektivna pricina na kyret!) - naozaj iba ak by tam boli kusy polodoveho vajca, ci ine veci, ktore bezne v maternici nie su (nie jej vlastna sliznica!), tak vtedy je vhodne kyretovat.
A ano, aj hcg sa meria - mne brali krv tusim cca 10dni po potrate a bolo uz uplne nizke, lekar povedal, ze to uz su len zostatkove hodnoty, kedze kym po potrate klesne hcg na nulu to moze trvat aj cely cyklus, do najblizsej ms.
ovplyvnit to velmi nemas ako, to si riadi telo.. akurat, ze ked ta kuknu a budes OK, tak zacni pit alchemilkovy caj, ten pomaha nielen sliznici v maternici sa obnovit, ale aj upravuje cyklus, kedze po potrate ma tendencie trochu blbnut - ja som po prvom potrate napr. dva mesiace nedostala ovulaciu, naopak, urobili sa mi na vajecniku cysty.
a teraz po potrate to iste - opat som nemala ovulaciu, hoci ma lavy vajecnik bolel, takze zrejme opat nejaka cysta 😠
som zvedava, ako to bude tento mesiac 😉 uz mam po menstruacii, dostala som ju 27 dni po potrate, takze krasa 🙂 ako hodinky 😉
ale momentalne sa plodit nechystam, nejako ma docasne presla chut na materstvo, ono dva potraty za 4 mesiace cloveku vela chute nedodaju 😠
takze teraz si dam pol roka pre seba, pekne si budem cvicit, chodit po vyletikoch, po masazach atd a potom niekedy v juni zacneme opat 😉
my sme obdivakrat otehotneli na prvy pokus, takze hadam to tak lahko pojde aj do tretice 😵
a tentokrat az do porodu 🙂

tweetinka.co
28. jan 2012

@usacek79 Keď to čítam, mám normálne husiu kožu 🙄 Ďakujem za odpoveď - veľmi mi to pomohlo a v utorok som zvedavá na kontrole - že ako sa zachová môj lekár... Ten čajík si určite kúpim. Píšem si do zápisnika 🙂
Ako si sa s tým vyrovnala?

usacek79
28. jan 2012

@tweetinka.co nemas za co moja, hlavne treba verit prirode 🙂
nuz prvy potrat som niesla tazsie, lebo predsa len - otehotneli sme tri dni po svadbe, potom sme videli aj srdiecko bit, boli sme totalne stastni, ze nam to vychadza uplne dokonalo! 🙂 takze potom to bola o to vacsia facka, aj preto, ze som potratila na prelome na konci 12tt, co uz sme si akurat mysleli, ze hura, trimester za nami 😒
takze to som si aj trosku poplakala, najma hned v ambulancii, ked mi to oznamili ☹ ale potom postupne smutok odisiel, teda vlastne aj dost rychlo, lebo som si uvedomila, ze priroda urcite vie, co robi a urcite vybrala najlepsie mozne riesenie - aj vdaka tymto mudrym rozhodnutiam prirody sa rodi tak malo postihnutych deti, ona to ukonci radsej hned v zaciatkoch, akoby nechala narodit sa dietatko odsudene bud na skoru smrt, alebo zivot s vaznou chorobou ci postihnutim..
a tak, ked som si uvedomila mudrost prirody a prijala jej riesenie, este som jej aj podakovala - bola to sice bolestna, ale silna skusenost...

tento druhy potrat som niesla ovela lahsie... 😒 po tom prvom zazitku som sa tak nejako obrnila a uz som vedela, ze tesit sa predcasne sa nemusi oplatit.. tak som to brala tak, ze uvidime. Nuz a uvideli sme 😒 samozrejme, ze to bolo opat obrovske sklamanie, lebo som si tak nejako vnutorne hovorila, ze to uz urcite vyjde, no opat som zapla rozum a opat som to prijala.. ved co ine cloveku ostava - utapat sa v smutku nad neriesitelnou vecou nema zmysel 😕 len si tym clovek uskodi a predlzi cas zotavovania sa.

ja sa proste vzdy pozeram na svet pozitivne, ono to klise, ze vsetko zle je na nieco dobre je pravdive 🙂
nesmierne sa tesim na den, ked budem drzat v naruci moje zdrave krasne babatko, a som si ista, ze to bude coskoro, hlavne nestracat nadej 😉

amulienka
28. jan 2012

kyretaz nic nie je, na pripravu odporucim akurat nejest vyse 12 hodin nic ani nepit a citila som sa vyborne po prebudeni. nastupila som na prijem rano pred osmou a brali ma az o pol tretej, takze uz mi bolo vsetko jedno. len dve hodinky take silnejsie krce a krvacanie inac nic. je to mini zakrok. len skoda su aj take, ktorym ten zakrok dobabru a maju problemy, ja som to nastastie niesla v pohode. uspatie trvalo 10 sekund 🙂

tweetinka.co
28. jan 2012

@usacek79 veľmi pekne píšeš... Si silná žena.. Páči sa mi Tvoj postoj..

kacena85
28. jan 2012

@usacek79 uplne s tebou suhlasim, cloveku veru nic ine neostava, len sklonit hlavu, poplakat si a verit v lepsi zajtrajsok.ja som tiez ku koncu roka bola na tom zle, len som chcela chcela a snazili a snazili a nic.stale problemy ohladom mojej nedochadzajucej ms, mocove cesty zapaly.to vsetko ma donutilo nad tym vsetkym porozmyslat a uvedomit si, ze moje chcenie nestaci.konecne idem na hysteroskopiu nech uz dr vedia co mi vlastne je.dam sa ja najprv do poriadku a potom verim, ze pojde aj tehu rychlejsie.to iste som si aj povedala.
bude jar, teplucko slniecko, vylety, potom leto krasa vitamin D kupanie grilovacky dovolenky no krasa a verim, ze to vyjde 😉

usacek79
28. jan 2012

@tweetinka.co dakujem, snazim sa byt stastna za kazdych okolnosti, ved sme tu nakratko, tak treba dakovat za kazdu skusenost a poucit sa z nej 😉
inak kyretaz je naozaj lahky zakrok, ktory trva asi 15 minut...
ALE
po prve - skrabu naslepo, ziadny ultrazvuk, proste len tak skrabu, kym cosi ide a tak sa niekedy (malokedy nastastie) stane, ze pretrhnu stenu maternice a na druhej strane sa stava (to uz castejsie), ze nevyskrabu poriadne a treba ist potom o par dni na opatovny zakrok...
po druhe - zakrok sa robi v celkovej narkoze - ta je obrovskou zatazou pre pecen
po tretie - nasilim ti otvaraju krcok maternice (pri spontannom sa otvori sam ako treba..) a ten tak uz nikdy nebude taky "panensky" a je mozne riziko, ze pri tehotenstve bude oslabeny a bude nutna serklaz ("zositie")
po stvrte - podla oficialneho dokumentu Svetovej zdravotnickej organizacie je kyretaz krajna moznost v pripade potratu. Jendoznacne je na prvom mieste spontanny potrat a ma sa na neho cakat dokonca az 6 tyzdnov po diagnostikovani zamlknuteho potratu. Na zapade je to uplne bezna prax, ze sa caka, to len na SLovensku maju lekari potrebu okamzite kutrat, hlavne ze budu peniaze od poistovne. Oni ta urcite budu strasit horormi co vsetko riskujes, ak nepojdes na kyret, ale zaujimave je, ze ked chce ist zena/dievca na interrupciu dobrovolne, a to je presne ten isty zakrok - kyretaz, tak jej lekari hovoria horory, co to s nou spravi a ako riskuje, ze dalsie tehu bude neuspesne.. No ked zena potrati sponatnne, tak je kyret zrazu super???!
proste je to blbost, ono este aj prva menstruacia po potrate je na to, aby docistila, co potratom neodislo...

treba len verit prirode a prestat brat tehotne, ci potratene zeny ako chorych ludi 😠

uff, ale som sa rozhorcila 😀

kacena85
28. jan 2012

@chrustik1 no na hysterku idem 9.2 inak aka ironia, akurat ma priatel meniny a segra presne mesiac predtym 9.1 porodila malinku neter o poschodie nizsie, ach jaj to moje stastie.no ja neviem tie moje teploty su nejake divne, ani sa necudujem sak ktovie co mam s tymi hormonmi, ms nikde tak to je take vselijake 😒

usacek79
28. jan 2012

@kacena85 tak veru, hlavu hore - je taka mila veta -
Problemy neexistuju - lebo ako nieco ma riesenie, tak to nie je problem a ak riesenie nema, tak sa tym neoplati ani zaoberat 😉
takze sa nezaoberajme neriesitelnym, ale tesme sa z nadeje 🙂 a najma si treba uzivat DNESOK, nie zabijat ho sebalutostou a nezmyselnymi otazkami "preco ja?"
naozaj je tu viacero bab, ktore sa utapali v slzach a potom sa im nedarilo otehu a zrazu, ked "vyslo" slnko v ich mysli bac - dve ciarky ako vysite 🙂
telo vnima, ako sa citi dusa, s tym suvisi aj produkcia roznych pozitivnych hormonov a vobec - ktore babo by chcelo prist do urevaneho, zlomeneho tela zeny utapajucej sa v sebalutosti plakanim za odidenym "anjelikom" a vobec nevnimajucej toho anjelika, ktory chce prist 😵

tweetinka.co
28. jan 2012

@usacek79 inak, tiez som nad tym rozmyslala.. ze preco ked zena ide dobrovolne na potrat, tak vela riskuje ale po spontannych potratoch - je to uplne okej.. iba zakrok... Ale zasa.. v minulosti (nie az tak davnej) sa tehotenstvo dalo urcit az v 12-tom tyzdni a bolo vela zien, co prezili spontanny potrat a ani o tom nevedeli... a fungovalo sa dalej...
V utorok sa ozvem, ze ako som dopadla u mojho Dr.. Verim mu (aj sebe) ze nebude treba ist..

kacena85
28. jan 2012

@usacek79 no tak to si fakt krasne napisala, veru veru,to som presne ja bola koncom roka, vsade same tehu, jedna segra rocnu dcerku, druha segra tehu a ja stale riesim uz rok moju ms, snazime sa a nic z toho, bola som uz jak sibnuta isli sme sa milovat a ja som v duchu dumala, ci to vyjde a kraviny.no ozaj otras.podla mna ma vsetko svoj vyznam.toto bolo ponaucenim pre mna, vobec som nemyslela na seba, ze nieco sa deje, ked ms neni rok boze. stale som verila, ze ostanem tehu a vyriesene.teraz som uplne stopla mysel na tehu, ako jasne myslim na to tak vseobecne ale nie tak ze juuuj kedy testnem ci a vobec.
povedala som si, ze testnem tesne pred hysterkou, taka posledna nadej.ked nie tak pojdem a budem vediet na com som.
drzim nam vsetkym palceky a o chvilu krasna jar, leto no a krasne tehu pred nami...bude, musi, veriiim 😉

lucianak
28. jan 2012

@kacena85 No teda, tak u teba to ide ako na húsenkovej dráhe, raz hore, potom dole.

Nejak ma bolí brucho a začalo také mierne špinenie. Asi to tento mesiac nevyšlooooo ☹

kacena85
28. jan 2012

@lucianak no sak to sa cudujem vcera som zabudla odmerat lebo som rano malinku pestovala bolelo ju brusko jaj to boli decibeli a dnes ze 37,1.no to bude asi tymi mojimi posahanymi hormonmi
pocuuuvaj ziadna ms nedojde, je ti to jasneeee?rano cakam vysledok testu nech je uz akykolkvej ok? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre