Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

chrustik1
9. feb 2012

@monika2712 vaau, to je už tretí mesiac!! No super, hlavne nech je krásne vidieť srdiečko!!

kaculiatko88
9. feb 2012

@monika2712 čítam pozadu len tak sem tam čo píšete. Mne najviac vadí ten silný vietor. Ja mám do práce 12 km a zadné sklo nemá šancu sa ani rozmraziť ani náznak.
@chrustik1 ja závidím kto je doma v teplučku.

monika2712
9. feb 2012

@chrustik1 9tt uz je treti mesiac? to som si ani neuvedomila.

monika2712
9. feb 2012

@kaculiatko88 mne vadi vsetko.. uplne vsetko.. ja uz proste fakt nevladzem.

kacena85
9. feb 2012

No baby tak ja mam fakt uz dost....prave svokra na mna a priatela navrieskala,ze ako sa spravam,ze som fury zduta,ze bude lutovat ked bude so mnou a ze ked ju chce videt nech dojde sam.akoze krasa normal som v soku a to ma dnes priatel meniny.ani som nedychala.ja uz fakt asi odidem na koniec sveta.furt furt nieco ;(

monika2712
9. feb 2012

@kacena85 ☹ no svokry vedia pekne potrapit.. poznam to..

kacena85
9. feb 2012

@monika2712 akoze fakt nechapem a nicoho nic,utorok tu boli,ale ja som pri nich moc nebola lebo priatel je chory a neni som s nim v izbe ani ked sme sami.sak nemozem byt teraz chora.ale ona dokola svoje.som jej napisala sms,ze nechapem co sa stalo a .....o chvilu volala priatelovi,ze nech na to zabudneme.ale ona sa mi cuduje ze po takychto vystupoch sa budem usmievat na nu?vrrrrrr ja sa neviem tak pretvarovat

lucianak
10. feb 2012

@kacena85 ďakujem, si zlatá... No wc som navštívila asi 8x, ale zasa to nebolo také hrozné ako som si myslela, že bude. Už len necelé 4 hodky a napapám sa.....
Moja, ja som bola hladná už včera o pol šiestej večer. A teraz ani nevravím ako sa mi klepú ruky od hladu. Ale už mám v kabelôčke nachystané kinder, delisu, banám a džúsik. Aj celú chladničku a šufflík so sladkosťami by som do nej vopchala, keby sa dalo. Taká som už hladná.

lucianak
10. feb 2012

@monika2712 Moja, to je vpohode, že si unavená. Ja som bola pri prvom tehu úplne nanič, nevedela som sa sústrediť na prácu, stále som si len oči šúchala,a by som nezadriemala. A ten plač, to sú hormóny...
Aj ja už túžim po slnku a teple, lebo toto mi už lezie krkom. Som síce mikulášová, ale čo je veľa, to je veľa 😉

lucianak
10. feb 2012

@kaculiatko88 A kedy máš mať výsledky kompletné?

kacena85
10. feb 2012

@lucianak drz sa,myslim na teba,potom sa ozvi.ja idem zaniest vysetrenia do nemocnice.juj dnes citim uz uzliny,zle je.ale do nedele to musiiiii prejst a hotovo

sabaka
10. feb 2012

ahojte dievcata. vidim ze temy su tu riadne a normalne mi to pomohlo ako si vas pomalicky citam. ja som tyzden po missed v 9 tt a pomaly sa z toho "spamätavam"... teda aspon uz nerevem v kuse a snazim sa vidiet v tom vsetkom nieco pozitivne.
@monika2712 bola som s tebou medzi septembrovkami 🙂 zial len kratko...
tesim sa, ze je vsetko u teba v poriadku a s tou zimou to mas pravdu, ale zasa cim viac ti bude tvoje zlato v brusku rast, tym bude vonku teplejsie!
to je pekna predstava, ci nie?
dievcata, je tu este niekto cerstvo po missed a.?

lucianak
10. feb 2012

@kacena85 So svokrou si nič nerob, ja som asi svetlá výnimka, ktorá svokrovcov môže, sú fakt peckoví. nabalia papaníčko, vieme pokecať o čomkoľvek, dobre sa u nich cítim a sú proste fajn.
Nerooob, šak teraz musíš byť fit, moja.... zasa ti potom posunú termín...

kacena85
10. feb 2012

@sabaka aoj.neni som sice cerstvo ale kto to zazije je uplne jedno kedu,trauma je to navzdy.neboj prejde to,nezabudnes ale bude lepsie.ja som to strasne zle prezivala,na to tyzden mal priatel vaznu nehodu.cele zle.je to mozno aj tym ze moje telo sa odvtedy nedalo dokopy.aj dr ma zle vycistil a odvtedy nemam menzes.
Davaj si teraz pozor na seba aby bolo vsetko ok.

kacena85
10. feb 2012

@lucianak no co narobim,svokru si nevyberes ale fakt ma to zaskocilo este po tom vsetkom co som sa o priatela pomsly rok starala nonstop,umyvala som ho,krmila,obliekala,pred robotou oo robote aj v nemocnici.a ona povie,ze zle dopadne ked ostane so mnou?akoze co som uz ozaj posledna ....
Milacik a co mam robit?sak klok cib.vyvar,grc fakt,cumlem take id boiron aj sirup.paralen vecer.caje pijem.ja uz fakt neviem fnuk

monika2712
10. feb 2012

@sabaka no tak tiez este nemam vsetko vyhrate, tak dufam, ze tentokrat to uz dobojujem do konca.. uvidime co prinesie pondelkova kontrola.

lucianak
10. feb 2012

@kacena85 Tak pre môjho šefa je všeliek coldrex. Ke´d poviem, že ma bolí hlava, alebo hrdlo, alebo že asi mám teplotu a je mi blbo, tak povie, že hneď idem kúpiť coldrex a o 5 minút nabehne s balením coldrexu. tak si zalejem horúcou vodou a pocuckávam.
Neviem, čo viac, ve´d toho už berieš dosť. Ale snáď to zaberie. Ešte máš celý dnešok aj zajtra na to, aby si sa dala do kopy.
a od svokry to nebolo pekné, veď by ti mala ďakovať, že si sa jej takto postarala o syna. Niektoré prípady svokier na zamyslenie sú...

sabaka
10. feb 2012

@kacena85 dakujem za mile slova. Verim, ze sa cyklus u teba coskoro upravi.
Poznas Femigard? http://www.hemann.cz/cz/11/femigard-i.html
Pomaha vybudovat spravnu "floru" tam dole a upravuje zensky cyklus. Mam ho odskusany, mne svojho casu pomohol.
My zeny sme silne stvorenia ale keby nebolo mojho muza tak veru neviem. On ma najviac podrzal. Nemozem sa momentalne tesit z nicoho a vsade naokolo mame same babätka! V praci su 4! kolegyne tehotne a ja sa budem pozerat ako im rastu bruska.... Zavist je hnusna vlastnost. 😠

bambi2
10. feb 2012

baby aj moja segra je tehotna... a ked mi zavola, ani ma nepocuva, mele stale len o jej tehu.. nechape, ze momentalne nemam chut sa s niekym tesit... proste to nejde a jej to nedochadza.. ☹ 😖

sabaka
10. feb 2012

@monika2712 ak som to dobre pochopila, tiez uz mas zlu skusenost za sebou. Chapem tvoje obavy ale som si ista, ze to tentokrat dobre dopadne. Nemoze byt predsa vzdy vsetko len zle! Drzim palce na pondelok a davaj si na seba pozor.

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 neboj, vsetko dopadne tak ako ma!! proste musi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 9 mesiacov a basta!!!!!!! uz teraz sa tak lahko nevzdavaj!!! vydrzite to!!!!

monika2712
10. feb 2012

@sabaka ano v july som bola na kyrete po anembryomole.. takze obavy su a budu cele tehu.. ale zleho som mala minuly rok az az, tak verim ze som si vsetko zle vycerpala. 🙂

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 neboj moja, nevzdavam sa, len v podvedomi su stale obavy... a uz len 7 mesiacov 😉 dva mam coskoro za sebou 😉

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 no vidis jak to leti!!! zachvilu tu budes pytat ine rady 😉
dopadne to vsetko dobre, na to zle nemysli vobec!!!!

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 snazim sa.. len som teraz taka precitlivela.. z tej zimy ma chytili nejake depky.. 😒

kacena85
10. feb 2012

@bambi2
@sabaka babule tak to poznam velmi dobre,ked som potratila dosli dve kolegyne ze su tehu a termin mali podobny mojmu,nebol den aby som ockom nekuk na ich bruska a vzdy si pomyslela,ze som take mohla aj ja mat,a presne potom sa s tehulami vrece rosypalo,vsade okolo.moja sestra poroda v januari min rok a ja potrat.dalsia v maji zistila,ze je tehu s ja som jej to priala ale nevedela som to s nou tak prezivat.v januari tiez porodila a ja sa opat trepem do nemocnice teraz v nedelu na zakrok.ze co sa deje.uz mam toho plne zuby fakt.aj napriek tomu,je segra v poho a budem krsna.tak sa tesim.ale rok je uz dost dlho.na konci roka som bola na tom zle.ale povedali sme si dost.uvidime co povedia dr a min do leta da na to nebudeme nejak sustredit a tlacit.sex mame pravidelny tak co.ziadne meranie bt,ovulacia,plodne dni.proste budeme sa tesit zo zivots,ide jar pojdeme na vylety.a ked mi oxaj narobili sapatu s cyklom zrasty tak mi ich odstrania.kupim ked tak alchemilku ten femigard,mozno dr nieco da a hotovo.uz sa nemienim zozierat.a basta a isto sa zadari ked nebudem v takom krci 😉

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 to pocasie je teda fakt na houby.. aj ja som nejaka nespokojna a bude to asi tym pocasim... ale dufam, ze aj to coskoro prejde a bude lepsie 😉

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 no len kedy to uz prejde.. ja som z tej zimy tak strasne vycerpana.. ☹

kacena85
10. feb 2012

@lucianak ona je pripad celkovo a mne ide vycitat.moja mama dosla kuk priatela a svokra sa jej chrbtom otocila a len s nim komunikovala.ale okaslana je.
No my mame vzdy teraflu doma ale to necem.len to hrdlo ma stipe.tak hadam do nedele budem ok

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 no ja som pozerala zaciatkom tyzdna na pocasie a bolo tam oteplenie o nejake 4- 5 `C ale nic z toho. je stale rovnako. akuraz, ze svieti slnko trocha ale teda nic moc to neni... sedime len doma, von sa i nechce. ale dufam, ze buduci tyzden bude teplejsi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre