Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evakva
11. mar 2012

@evakva Presne PMS a spinenie ustupilo. Teraz mam anovulak a buduci tyzden by mala byt mrcha. My sa milujeme tiez pre radost a ked sa chce. Meriam BT, tak snad sa zadari. Nase babky neboli hlupe, ked verili bylinkam.

evakva
11. mar 2012

@kacena85 A to samu zdalo malo, a co by chcel po MS? Bud vydrz mesiac, alebo chod k inemu. MYslim si, ze v strede cyklu by si ju mala vyssiu

sabaka
11. mar 2012

@kacena85 hahahaha! no vidim nejake spolocne crty 🙂 tak vidis, skusku "zhora" si zvladla na jednicku a teraz by nas uz zhora malo cakat len a len to dobre!!!! lebo to zle sme si uz veru odbili.
ano my uz zacneme tento mesiac skusat ved lekar mi to odobril tak nie je o com 😀
no hadam nebudem musiet cakat zase rok a pol kym to klapne ako prvy krat, verim ze nie! 😀
ked uz je to tam dole teraz take fajne "pohnojene" 🙂
ja som si uz pred tyzdnom preventivne pripravila na nocny stolik teplomer ze keby nahodou aby bol poruke a oddnes zacinam merat bazalku - len tak pre seba lebo chcem vediet co a ako to moje telo 😉 budem sa musiet zahlbit do grafov na nete co odporucas? je dobry ten fertilityfriend?

evakva
11. mar 2012

@bambi2 Presne PMS a spinenie ustupilo. Teraz mam anovulak a buduci tyzden by mala byt mrcha. My sa milujeme tiez pre radost a ked sa chce. Meriam BT, tak snad sa zadari. Nase babky neboli hlupe, ked verili bylinkam. Poslala som si to sama sebe, som trdlo

sabaka
11. mar 2012

@bambi2 jeminecku, ja by som sa zblaznila od zvedavosti no tak klobuk dolu 😲

kacena85
11. mar 2012

@evakva to bolo v prvy den ms, to ma byt zevraj okolo 10mm

kacena85
11. mar 2012

@sabaka jeeeej super aj ty ides meriat, tak to sa tesim, ja sa venujem grafom cca od konca roka, tak sledujem co to u bab v teme grafy bt, su tam take co tam tomu fakt dobre rozumia, sa mi smiali, ze prvy cyklus co meriam a hned aj ovu na grafe aj ms mi prisla aj druhy to bolo krasne vidno no som spokojna maximalne
ja si zapisijem na womenzone.cz, viac tomu rozumiem, mozem si tam vsetko mozne zapisovat

evakva
11. mar 2012

@kacena85 To ano, malo by byt 10mm, ale ako vie, kolko sa uz odluplo? Urcite by som to nevidela zle. Pijes caje?

bambi2
11. mar 2012

@sabaka ja som opatrna teraz... a nechcem babo rusit. samozrejme ak nieco tak by som sla skor. ale dovtedy nech sa krasne vyvyja a rastie. nechcem ho vyrusovat 🙂

kacena85
11. mar 2012

@evakva ja mam uz po roku vsetko mozne za sebou od dr az po tetu bylinkarku a verim, ze aj jej odporucania mi pomohlo
ano pijem gynastan a alchemilku do ovu, po ovu len gynastan
pred ovu grepovy dzus alebo cerstvy grep, kazdy druhy den lanove semiacky v jogurte alebo s vlockami
2x denne vit e a vecer jedna tabletka agnucaston, plus obklad co mi odporucila bylinkarka na podbrusko kazdy vecer a mam ho celu noc, davam si ho kazdy vecer okrem obdobia ms

sabaka
11. mar 2012

@bambi2 ano, 🙂 nech si tam len pekne v teplucku hovie a nabera na sile a krase
neviem, co je na tom pravdy, ze vaginalny uzv je mozno skodlivy ale clovek nikdy nevie

bambi2
11. mar 2012

@sabaka ja verim, ze je skodlivy... mam jeden link v angline ak chces, poslem ti ho... prave preto sa mu chcem vyhnut z dola... mne ho robili 3x za 2 tyzdne a ja verim, ze k potratu dopomohol. babo sa urcite uvarilo tym teplom, inak si to neviem vysvetli. inak sa utz dava dolu zubny kamen. neviem ci si to zazila, ale je to horuce... takze mna uz nikto na svete nepresvedci, ze je uplne neskodlivy pre plod. prave v tomto skorom obdobi si myslim, ze je najskodlivejsi... teraz pisala jedna baba, ze bola u dr. potvrdit tehu a hned na to zacala krvacat a potratila... takze mne to staci uplne... nikto sice nevie ci by sa to stalo aj keby na utz nebola ale predsa, nejake male riziko tu urcite bude...

evakva
11. mar 2012

@kacena85 Ja uzivam vitamin E, B a kyselinu listovu. Pijem alchemilku do ovulky a po ovulke taku zmesku (caj na zlte telisko). Tiez pijem grepovy dzus pred ovu. Dufam, ze sa cim skor zadari nam obom.

kacena85
11. mar 2012

@evakva aj ja veru dufam, rok cakam len na ms, prvy krat sa nam podarilo otehu hned na prvy sup, tak dufam, ze ked ms prisla aj ked to dlhsie trvalo tak sa nam zadari juuuj drzim palceky vsetkym babule

evakva
11. mar 2012

@kacena85 Aj ja to prajem kazdej. Mam jedneho drobca, no chceme dalsie. Prajem kazdej aspon to jedno. Velmi prezivam s babami ich // a verim, ze aj ja si ich zasa najdem a vydrzim do konca. Treba pozitivne mysliet. Nieco urcite zaberie a budeme tehu obe

kacena85
11. mar 2012

@evakva juj tak to je super ze uz mas aspon to jedno, aj ked tuzba po druhej je isto taka ista, len my snazilky co nemame ani to jedno, ach jaj, tesim sa na krasnych tehu 9 mesiacov a na vsetko po porode, len nech uz mam tie dve ciarky 😔 uz mi je dlho to cakanie

kaculiatko88
11. mar 2012

@kacena85 moja tento rok je plodný tak určite aj ty nájdeš // už čoskoro. Užívajte si to spolu a hlavne vychutnajte. 🙂 🙂

evakva
11. mar 2012

@kacena85 My sme tiez dlho nemohli druhe mat, ten menzes nechodil. Uz sme boli aj v centre. Ked som sa zmierila psychicky s tym, ze pojdeme na IVF, tak sa nam podarilo, no bolo s nami len 5-6tt. Skoda. Aspon ale vieme, ze to ide a ked Boh da, to druhe sa podari. Aj Vam sa podari, verim v to. Uz ten menzes je super. Viem, co si orezivala, ked si ho dostala. Ja som na tom bola rovnako.

kacena85
11. mar 2012

@kaculiatko88 presne to som po novom roku povedala, ze nebudeme plodit ale sa proste milovat a uvidime, ked sa zadari tak sa zadari, nechcem to tak ze no a teraz mam plodne dni, to ani drahemu nepoviem 😉

kacena85
11. mar 2012

@evakva to bolo veru radosti, ako ked si snazilka dve ciarky najde, hned som aj sestram pisala mame hehe no tak dufam, ze to bude uz len lepsie a lepsie ked sa toto napravilo a dokonca bez dr

kaculiatko88
11. mar 2012

@kacena85 tak tak. Užívajte si. Spojte príjemne s užitočným. Dajte si vínko /romantický večer/ a šup šup potom do postielky. 🙂 🙂 🙂 a teplotku meráš??

evakva
11. mar 2012

@kacena85 Urcite to bude lepsie, verim tomu. Mne k menzesu pomohli lekari. Ty to mas lepsie, ze sa ti telo same umudrilo. Daj tomu chvilku a budes pisat, ze mas //.

kacena85
11. mar 2012

@kaculiatko88 este mam spinenie po ms, ale od zajtra zacnem veru, bavi ma to a potvrdzujem si tym ovu aj bez dr 😝 .a veru v poslednom case je aj priatel ako vymeneny asi to bude aj tou jarou 😀 , minuly vikend kvetinku kupil hadam po roku len tak, teraz na mdz vecera vinko no tak nebudem mu uz veru nic vravet len ze si nemusi davat pozor ale teplota ani ovu dni ani nic nebudem spominat 😀

kacena85
11. mar 2012

@evakva no same veru, aj bez nich, dr dokola len antiku antiku, nakoniec som ich v oktobri vysadila, bola u pani bylinkarky, precitala neskutocne vela info na nete. zacala som sa lepsie stravovat a min 2-3 do tyzdna cvicit a predsa ide jar, teplucko lepsia nalada, myslienky

kaculiatko88
11. mar 2012

@kacena85 ja manželovi nehorím už o teplote ani ovu. Potom to berieme ako nejaký proces na plodenie detí. Už to nieje ako milovanie sa dvoch ľudí, ktorí sa milujú. Tak nič keď máme chuť a príde to len tak spontánne tak ideme na to proste jednoducho. 😉 😉

kacena85
11. mar 2012

@kaculiatko88 moj to tak nepreziva aj ked nieco poviem ale predsa v tom podvedomi to je, tak budem ticho a cez ovu ho uzeniem a myslim, si ze jemu to voooobec nebude vadit, chcem tento cyklus aj ovu testy skusit len neviem ako to urobim lebo mam take testy co treba namocit a ked budem v praci neviem ako to spravim lebo mavam aj poobedne raz dva krat do tyzdna 😵 tak to bude zaujimave

kaculiatko88
11. mar 2012

@kacena85 ja som si nikdy nerobila ovu testy. Takže ani neviem na aký presne princíp fungujú. My to nechávame na prírodu. Keď budeme pripravený tak to príde samo.

kacena85
11. mar 2012

@kaculiatko88 ja som si ich kupila zo zvedavosti, ked mi aj nevyjdu pozitivne, tak isto sa svet nezruti, len som to chcela vyskusat tak to musim nejak vydumat 😉

kaculiatko88
11. mar 2012

@kacena85 no veď jasné, za pokus to stojí. Viem, že jedno je hovoriť a druhé to mať aj v hlave. 🙂 🙂 Ja som mala tiež obdobie, že som skúšala všetko, všetkým som verila.

kacena85
11. mar 2012

@kaculiatko88 presne len som zvedava a netlacim na to, ide jar leto vylety dovolenky a ked sa zadari tak sa zadari a budeme si uzivat 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre