Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
7. apr 2012

@kaculiatko88 no hej,asi obmedzim trocha MK,niekedy ma to viac deprimuje,a bola by som velmi rada,keby aspon ta mrcha dorazi,nie ma natahuje tak,dnes 32 dc a vobec nic,ked nedojde pojdem k dr nech ma kuk,nebudem hadam na nu zase rok cakat,to isto vrrr

usacek79
7. apr 2012

@lucianak dakujeeem 🙂 no ja viem o mojej trombofilii uz po prvom potrate, ale ja som "len" MTHFR heterozygot, a ze to nic nie je mi vsetci lekari tvrdia, ze to ma 60% populacie... max ten anopyrin a vysoke davky B vitaminov, najma kyselinu listovu..
no ved uvidime 🙂
drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

usacek79
7. apr 2012

@kacena85 no ak by si nahodou bola tehu, tak jediny liek proti bolesti, ktory sa ako-tak toleruje, je obycajny paralen... ziadny extra, ultra, len uplne obycajny.. 😒

lucianak
7. apr 2012

@monika2712 Ďakujem pekne, ja dúfam, že bude tentokrát všetko v tom najlepšom poriadku. Veď fičím na fraxíku 🙂 Ten mi ukazuje krásne výsledky na hematke, tak musí byť všetko ok. Kedy máš ďalšiu poradňu? Už by mali prezradiť najbližšie, nie? Ak sa ovšem nebude skrývať a neukáže najprv riťku 🙂

lucianak
7. apr 2012

@usacek79 Ďakujem pekne. Nejako si nahováram a verím, že nám to konečne výjde teraz. Aj 2-ročný synovec sa už teší. A pýtala som sa ho, či sa má bábo dobre, tak že hej. A nazval ho Šimon 😀
Aj keď dneska som nejako unavená, v noci chodím pravidelne vypustiť nádržku už asi 2 týždne, tak hádam je všetko ok 🙂
No asi na tom niečo bude, ak sa drobec nechce udržať ☹ nech sa na to pozrú poriadne.

kacena85
7. apr 2012

@usacek79 uz tehu neriesim,test biely dnes,opat spinim tak dufam,zr aspon ta mrcha dojde nech ju mam za sebou konecne

kaculiatko88
7. apr 2012

@kacena85 mne ani tak koník nevadil. Zamerala som sa na niečo iné a neriešila tehu. A podarilo sa. Ani som nevedela kedy mám ovu, len tak so srandy som merala teplotu.

kaculiatko88
7. apr 2012

@usacek79 niekdy nič nenájdu, ale pátrať treba. Mne viac menej nič zvláštne nenašli. Iba, že mi hustne krv. Hematológ nasadil mi vitamín B - komplex a kyselinu listovú 10 mg 2 x denne. Po dvoch potratoch som prvýkrát videla srdiečko teraz. A ešte som mala asi mesačnú očistnú kúru od liečiteľky a do teraz beriem Gynex kvapky. Tak presne neviem čo u nás zabralo.

monika2712
7. apr 2012

@lucianak dalsiu mam 26.4, skusim dokinu poprosit nech pozrie ci daco vidi, a ked nic tak snad na tom 3dcku uz.

kacena85
8. apr 2012

Aojte,takze pekne vsetko vyzeralo ale ms dnes prisla,ale chvalabohu,aspon tak.som sa rozhodla,ze odlozim min na mesiac,dva teplomer,trosku vypnem a uvidime.
Dnes sme sa zobudili do krasne zasnezej krajinky v zdiari,proste nadhera ;)))

sabaka
8. apr 2012

@kacena85 dobre ranko do zasnezeneho zdiaru, to musi byt parada! tak sa rozbehla ms? mooja, aspon ze tak.. mas pravdu, treba to s tym meranim obmedzit inak by cloveku z toho zachvilu rachlo cim viac sa meria a "konikuje" tym viac sa aj myslienky sustreduju na to "co ak prave teraz". ale ako ti napisala lauritka na grafoch, u teba je to celkom iste v dohladne a ked nie teraz tak v blizkej buducnosti to klapne, urcite!!! 😉 pekny vylet v tatrach

kacena85
8. apr 2012

@sabaka aoj,dakujem si zlata,ta ms ma aj potesila,ved ked nie tehu tak aj ms potesi,super ma to potesilo,az mi je to divne,tak snad dalsi cyklus a veru uz mi to asi troxha prepinalo z toho merania,ved rano hned meram,potom stres,ci je to ok,ci nie,a tak,tri cykly mi vysli super tak hadam sa trafime aj bez merania 😉)
Aj tebe prajem krasnu nedelu

lucianak
8. apr 2012

@monika2712 Nooo, tak to by už mohlo byť vidieť voľačo. Držím palce, a že dáš v edieť 🙂

lucianak
8. apr 2012

@kacena85 MS je tiež dobré znamenie, aspoň vieš, že je všetko v pohodke... Máš odsledovanú ovulku, takže vieš, kedy približne treba zabrať 🙂 Do leta si tehuľka 😉

kacena85
8. apr 2012

@lucianak dakujem ;)), ja tiez dufam ze to pojde uz aj bez merania,lebo mi to nerobilo dobre,tak sa uvidi,taku radost mam az mi je to divne,od rana tu snehuje,radost ako mala mam,ideme na lanovku a kuk este strbske pleso tak mame este dnes program a doma ma mala neterka caka,su u nas pri hafanoch,tak ostanu aj do zajtra tesim.peknu nedelu a zajtra nech ta neoblievaju aby si neprechlaa

lucianak
8. apr 2012

@kacena85 Tak to si ma potešila, že máš dobrú náladu. Ozaj netreba vešať hlavu, aj keď prvotný pocit je možno trošku sklamaním (aspoň pre mňa bol, keď vyšla iba jedna /). U nás sú sestra už od utorka a odchádzajú až zajtra. Ale taká kekešná je malá, že až...
Tak pekne si ešte užívajte výletík a nech vám drží počasíčko, aby ste mali pekný výhľad 😉

monika2712
8. apr 2012

@lucianak jasne ze dam, urcite vo fotoblogu sa pochvalim ze co cakame 😀

svintekova
8. apr 2012

Ahojte , tak my sme sa pustili do snažilkovania po MA, ale či niečo z toho bude-neviem. Teraz ani neviem kedy má príst ovulka, aký dlhý mám vlastne cyklus -mám pocit, že si vlastné telo nepoznám 😒 . Tak len skúšame. Ale ak by to nevyšlo tak si kúpim ovu testy a ak ani to nepomože tak začnem merat bt. Prajem vám príjemné prežitie velkonočných sviatkov.

lucianak
8. apr 2012

@monika2712 Super, teším sa 🙂
Mne je dnes akosi divne, pichá má v podbrušku. Až som si poplakala, lebo ma to dosť vyľakalo. Ľahla som si a zaspala. Je to už lepšie, ale občas to ešte pichne. Myslíš, že je to ok?

monika2712
8. apr 2012

@lucianak pichanie je OK, hlavne pri prudkom pohybe, vstani z postele, gauca.. to sa ti roztahuju nejake vaziva ci take daco v maternici, som to citala, lebo tiez ma v noci niekedy pichne ked sa prudko otocim a chvilu to trva kym to prejde, alebo ked prudko vstanem.. teba to picha v klude alebo kedy?
ja zacinam mat problemy s nohami, takze si musim v utorok surne zohnat detralex.. strasnu mam tazobu, bolesti v chodidlach, celych nohach.. uz to prestava byt znesitelne, mam krcove zily,takze sa mi to teraz zhorsuje ☹

kaculiatko88
8. apr 2012

Ahojte babenky ... všetkým prajem pekné a príjemné prežitie veľkonočných sviatkov. Ja som už dva dni ako nenažratá. Papkám z každého rožka troška. A hlad nie nie ustúpiť. A bruško v určitých polohách bolí, ako keby som mala svalovicu. No dúfam, že všetko je OK a fazuľka sa má dobre a vydrží. Prsia stále bolia, kvôli nim v noci nespím.
@kacena85 tak to je dobre, že mrcha nabehla. Aspoň vieš, že všetko OK.

lucianak
8. apr 2012

@monika2712 No začalo to, keď som stála na nohách v kuchyni, keď som chcela pomôcť s obedom, ale musela som si ísť ľahnúť. A keď som sa zobudila, tak som ešte ležala a občas to ešte pichlo. Aj teraz, keď sedím, tak to sem tam pichne ☹ ale nie je to také intenzívne.
Jooooj, tie žily nie sú žiadna výhra, ja mám tiež nábeh na ne, ale dúfam, že ma to obíde. Snažím sa byť na nohách čo najmenej.

monika2712
8. apr 2012

@lucianak no neviem moja, ale snad to pichanie nic zle neznamena, iba maternica sa zvacsuje snad.. 😒

kacena85
8. apr 2012

@kaculiatko88 veru potesilo ma ze nebudem muset zas k dr utekat,ze ms nikde

Tak uz doma z vyletu,bolo supeeer,ale unavena som riadne,pridam zajtra aj foto do profilu ;)

lucianak
9. apr 2012

@monika2712 Tak to dúfam aj ja, ale už to prešlo, tak je to hádam všetko ako má byť

kacena85
9. apr 2012

@lucianak aoj moja, tak my sme uz doma z vyletu, bolo super, dokonca nam krasne snezilo aj na hrebienku heh fujavica ako v rusku kraaasne bolo
dnes vegetime so segrou a malou neterku a zajtra do prace ble viiis ako sa mi chce
a uz tesim ked mi ms skonci, zevraj ked to aj bolo biotehu tak je teraz jasne ze plodni sme tak ze mame pohnojene 😀 😀 tak dufam, ze to na dalsi cyklus vyjde, asi to pokafrala ta moja crevna viroza, som tam mala predsa aj teplotu zvysenu 😠
a ty ziadne stresy, popichava ta preto, lebo sa ti maternica rozsiruje, babo si robi priestor nech ma kde rast, vsetko bude ok 😵

tinasc
9. apr 2012

@lucianak neboj sa, ja som tiež zo všetkého vystrašená, tiež ma pobolieva podbruško, keď si odkašlem, tak ma bolí naľavo dole... dokonca dnes sme sa chytili s manželom, dosť ma to vzalo, tak aj toho sa bojím, či neubližujem bábu, skrátka som vystrašená zo všetkého...

sue
9. apr 2012

Babz, prosím vás, ako dlho po kyretáži ste dostali MS? Ďakujem.

monika2712
9. apr 2012

@sue mne prisla po 7 tyzdnoch, 8 tyzdnov je max dokedy by mali prijst.

usacek79
9. apr 2012

@sue obidva razy prisla po 25 dnoch, teda necele 4 tyzdne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre