Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
22. máj 2012

@kacena85 To vieš, že hej... Ja som sa veľmi nenamáhala, ale teraz sa mi žiada chodiť na prechádzky. Tiež ma pichalo len na jednej strane. neviem, prečo to je tak... Ale pokiaľ si pamätám, pichalo ma vľavo a nedávno som ho prvýkrát ucítila vľavo.... Ale ono sa to krúti a mení polohu 🙂

kacena85
22. máj 2012

@bambi2 to by som mala taketo pichanie?? 😕

kacena85
22. máj 2012

@lucianak no ved jasne, ale hned si mi prisla ty na um ked si tu pisala vtedy ako si sa zlakla 😵 len dufam ze je teda vsetko ok, pojdem si dat slofika pri knizke a potom navarit a dufam ze to prejde a poobede skusim teda opat prechadzku alebo radsej nemam???

alenkam.
22. máj 2012

@kacena85 takto v zaciatkoch sa odporuca cca 15 minutova prechadzka.. potom prestavku a tak... 😉

kacena85
22. máj 2012

@alenkam. ok tak to nebolo viac ale asi som si mala na chvilu sadnut pri jej robote lebo ja som sa zvtrla a sla hned spat....tak dnes poobedet pojdem skusit a u babky dam oddych a naspat mozno dojde priatel po mna ale dost ma to vykalalo 🤐

alenkam.
22. máj 2012

@kacena85 ziadne stresy, neboj... vyloz nohy, zober knizku, podriemkaj... 😉

lucianak
22. máj 2012

@kacena85 To už musíš ty vedieť ako sa budeš cítiť. To pichanie ešte občas pocítiš, nebude to neustále, ale ešte sa objaví určite. Teraz pooddychuj a ono to prejde o chvíľku. určite je všetulinko oki.. 😉 Inak ani nemôže byť

bambi2
22. máj 2012

@kacena85 hej moze bit...

svintekova
22. máj 2012

@mata_ba ahoj Mati. Som rada, ze to mas konecne za sebou. U mba to bolo tak, ze to skoncilo o pol jednej v noci- zaspala som od vycerpania a o 2 hod som opat zacala silnoo krvacat- uz som myslela, ze budeme musiet ist na pohotovost- ale prestalo to. Potom som uz len normalne krvacala ako pri ms. Drzkaj sa- uz bude len dobre 😉

trish22
22. máj 2012

@kikaneu Ahoj...ty čo tu robíš, moja? ved som mala byť prvá a posledná z decembroviek, ktorá potratila!!!! 😠 😠
Je mi to strašne ľuto 😔 😔 ☹ ☹ ☹ Viem ako sa cítiš....ale potrebuje to čas...veľa času. ☹ ☹

@kacena85 Gratulujem k dvojičkám!!! držím palce!

kikaneu
22. máj 2012

@trish22 nevyšlo moja, snáď nabudúce sa nám podarí vydržať dokonca..........tak veru, veľa času 😒

trish22
22. máj 2012

@mata_ba Och moja, už to máš teda za sebou....dlho si čakala, ale teraz už bude dobre, uvidíš. Uľaví sa ti a potom sa môžete začať snažiť od začiatku a so šťastným koncom. Drž sa!

trish22
22. máj 2012

@kikaneu je mi to veľmi veľmi ľúto 😔 😔 😔 ja som tri týždne po kyrete a stále na to myslím. veľa som plakala, ale stále ma to chytí. Hlavne ked som sama.
Aj ty sa vyplačkaj, to je najlepšie a ked máš prácu tak choď potom do roboty, ked sa budeš dobre cítiť.

kikaneu
22. máj 2012

@trish22 ja iba dva dni, tiež na to stále myslím, aj ja plačem hlavne keď som sama......no včera bol doma manžel, dnes ostala mama.........v pondelok už idem do práce, doma by som nevydržala, ešte je to príliš čerstvé........ty máš šťastie, že už jedno bábo doma máš.....ale ďakujem aj tak

chrustik1
22. máj 2012

@kacena85 Božinku to naozaj? Dvojičky? To je tak krásne!!! Včera som na nete nebola ale strašne som na teba myslela ako tu už píšeš, že srdiečko bije ako zvon a oni sú dve!! Jááj, až mi slzy vybehli keď som pozrela tvoj albumík! 😵 😵 😵 😵 Vidíš, ty musíš byť straaaašne úžasný človek keď ťa ten hore najskôr tak potrápil a potom takto úžasne dvojnásobne odmenil!! Moc moc si to zaslúžiš a zo srdiečka ti to želám! 😵 😵 😵 😵 Ja som straaašne vždy túžila po dvojkách, som tak rada, že ti to vyšlo. Ozaj, nechceš sa priateľa spýtať na recept, že by si mi ho poslala? Aj keď Peťko išiel cisárskym a toto pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou tiež ak by som mala recept na dvojky a všetko by bolo ok tak ukecať by ma veru nemusel nikto 😀 😀 😀
To pichanie je úúúplne ok, ja som sa tiež bála, predsa len som bola 4 mesiace po kyrete keď som to zistila, že už nejaký čas vo mne drieme nový život, som sa pýtala dr. a hovorila, že je to úplne ok, to sa len naťahujú tie väzivá či čo to je s čím je maternica spojená s okolitými štruktúrami, maternica sa tiež naťahuje, ale to skôr by si cítila ako bolesti skoro ako na ms, ak ťa ťahá pri chôdzi, hoci aj krátkej (mňa spočiatku po pár metroch) tak to sú tie väzivá. Ešte aj teraz to niekedy cítim ale už oooomnoho menej a fakt len sem-tam.

nelynka
22. máj 2012

@trish22 mojko bohuzial prva si mozno bola ale ako vidis posledna ani nahodou 😔

kacena85
22. máj 2012

@chrustik1 aoooj dakujem si zlata, zatial bije jedno srdiecko tej vacsej fazulke ale verim, ze uz zacne aj druhej mensej o chvilku 😵 no ti poviem, ze som sa doteraz nespamatala a dufam, ze uz to dotiahneme do konca a ze to zvladneme, ked sme uz vsetko toto predtym zvladli tak aj dvojky hadam 😀
no recept netusim ale ak mate niekoho v rodine ze ma dvojky tak jedine tak ale my sme sa tento cyklus posledny doooost snazili. som sa vcera smiala priatelovi ze ma pazrave smermie 😀 😀 😀 😀 ze jedno vajko im nestacilo jaj zlaty bol dojaty uplakany moj zlaty a dnes mi volal z obchodu ze no co tak vsetko trojmo 😀 😀 😀 😀 lebo som chcela jogurty a acidka 😀
joj dufam, ze to nic neznamena, hlien mam uz opat biely aj dr vcera pozeral ci je vsetko ok, nasadil mi pre istotu dufaston, dnes som si dala pri tom popichavani jedno magnezium. ale dnes ma spodok veru pobolieva tak verim, ze sa len vsetko dole natahuje 😉 este sa pojdem prejst za pol hodku pomalinky

monika2712
22. máj 2012

@chrustik1 ahojky moja, a ty uz vies co cakate?

kikaneu
22. máj 2012

inak kočky, čo máte za sebou MA.....robili vám nejaké vyšetrenia, že prečo sa to stalo? a prišli na niečo? lebo teraz tak nad tým rozmýšľam, uvažujem, som chvíľu sama, tak myšlienky v hlave lietajú.....mala som od začiatku dosť stresy, ani nie v práci, skôr také rodinné záležitosti.....hm?

monika2712
22. máj 2012

@kikaneu mne nerobili nic.. vraj nahoda.. prve tehu a hned tak dopadlo, a teraz som druhykrat a zatial uplne bez problemov. nie vzdy sa najde pricina a zrejme minimalne 50 percent je naozaj nahoda.

kikaneu
22. máj 2012

@monika2712 mne doktorka povedala, že urobíme tie vyšetrenia, ale hneď dodala, že možno sa na žiadnu príčinu ani nepríde.....takže asi to bude tak ako píšeš, že náhoda

monika2712
22. máj 2012

@kikaneu niekedy to tak moze byt.. niekedy sa nieco pride. urcite pri opakovanom MA by som si vysetrenia vyziadala aj ja.. ale chcela som to este skusit bez. ale poznam aj baby ktore isli hned po prvom na vysetrenia a zistili im napr nejake mutacie a musia si pichat injekcie do brucha a bez toho by sa im to urcite zopakovalo.

kikaneu
22. máj 2012

@monika2712 veď práve, asi preto chce doktorka tie vyšetrenia urobiť....a ja budem cez leto doma, tak môžem behať po lekároch, budem mať na to čas, len dúfam, že všetko bude ok

mata_ba
22. máj 2012

@usacek79 ahoj.dakujem 🙂 no ja som tiez mala kontrkcie a o tych kusiskach ani nehovor..tiez som si musela pomoct..ale u mna to trvalo 4 hodiny..uz som bola na dne..a bolest ustupovala len velmi pomaly..uprimne,dufam,ze uz to nezazijem..a rano som este velmi krvacala,no lepsi sa to 🙂 fuuu..koonecne je to za mnou 🙂 tesim sa..a ideme daleeej..

mata_ba
22. máj 2012

@trish22 ahoj..dakujem..som rada,ze je to za mnou 🙂 neskutocna ulava..aj ked..bolest to bola neskutocna..

mata_ba
22. máj 2012

@svintekova ahoj..juuuj taka som rada,ze uz je to za mnou..ovela lepsie sa citim..a ani mi nehovor..ja som uz od bolesti nevladala..asi najhorsie 4 hodiny v mojom zivote..

svintekova
22. máj 2012

@mata_ba to ti verim mojka, ale zvladla si to 😉

bambi2
22. máj 2012

@mata_ba bud rada, ze iba raz... ja tom mam 2x za sebou a nevzdavam sa!!!!!! 😉

trish22
22. máj 2012

@kikaneu mne tiež nerobili žiadne vyšetrenia a ani nebudú. teda nemyslím si, lebo môj lekár mi nehovoril nič. Teraz to už nechám iba tak, a keby sa to zopakovalo (čo dúfam, že sa nestane) tak si dám spraviť všetky vyšetrenia.

bambi2
22. máj 2012

@trish22 oni sa sami nukat nebudu.. nepokladaju to za dolezite.. mne dr. povedal, ze 3 potraty su normalne a az potom sa robia vysetrenia. to ty si musis povedat, ze to chces!!! inak ho to sameho od seba nenapadne... pre nich je to totiz normalne, ze zeny potracaju.. vidia to dennodenne... cize v norme...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre