Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
15. feb 2012

@kacena85 tak teraz už bude 5 cyklus keď dobre počítam. Snažíme sa od konca októbra 🙂 . No ale stále bez žiadneho výsledku. ☹

kacena85
15. feb 2012

@kaculiatko88 no my sme tiez tak zacali ked som dr povedala, ze ma nebavi to jeho riesenie a vidis teraz mame mat opat celibat ☹
a neskusala si merat bt?aspon jeden cyklus?aj priatel bol na spermiogram?

kaculiatko88
15. feb 2012

@kacena85 manžel bol na spermiogram. Tak nebol ukážkovo, ale v medziach normy. Tak my sme mali mať tiež, ale sa na to kašlali. Aj tak sme vedeli, že sa nám to tak ľahko nepodarí. A výsledky aj tak nič neukázali. Takže by to bolo aj tak zbytočné.

kacena85
15. feb 2012

@kaculiatko88 teraz neviem co by bolo zbytocne?zevraj je super maca na spermie...pre chlapov a je to aj v tabletkach, zevraj ten prasok je blee.a to si pisala k tej bt aj nieco ci nie?

anuska30
15. feb 2012

@kaculiatko88 ahoj ak mozem vediet ake vystrenia ti robili?Mne robili jedine na ureaplazmy,mykoplazmy ,chlamydie a toxoplazmozu.Chcem aby mi zobral krv na hematologiu.

kaculiatko88
15. feb 2012

@kacena85 BT si nemeriam, ja nemám na to ráno čas a vždy zabudnem. Pre mňa je podstatné ráno, že vstanem a dotrepem sa do práce. Tak manžel berie kvapky King Kong to je pre mužov a pre ženy je ten Gynex. A už užíval aj nejaké vitamíny na spermie, ktoré boli neskutočné drahé. Takže skúšame. Už teraz ho dosť dopujem vitamínmi.

kacena85
15. feb 2012

@kaculiatko88 aha tak super ze nieco berie na podporu
ja som si tiez presne toto iste myslela, mesiac som sa nutila k meraniu teploty, ale poviem ti, ze som rada, ze som sa nakonieci prinutila, trva to 5 min a to ma nezabije, ked som nemala ms, tak by som teraz nevedela, ze mi aj ovu prebehla,tak som sa tomu potesila, ze som veru bola rada, ze som sa na to dala.inak by mi opat dr tvrdil, ze ovu este asi ani neprebla a ja viem ze bola heh o krok vpred, uz len nech nabehne kazdy mesiac.
tiez som chcela ze po zakroku co nakoniec nebol nebudem nic merat a stresovat sa, ale pekne este aspon jeden cyklus pomeriam, kupila som aj ovu testy, ale tie pouzijem asi az ked sa budeme snazilkovat 😀

kaculiatko88
15. feb 2012

@kacena85 tak ja pozorujem ovu podľa hlienu. No skúsim od zajtra merať BT. Včera mi skončila mrcha. Tak za pokus to stojí. Dúfam, že nezabudnem na to. 🙂 🙂 Ešte, že máme MK, aby sme o tom všetko pokecami. Ja doma sa nemám s kým o tom porozprávať.

lucianak
15. feb 2012

@kacena85 Ja som sa tiež registrovala na fertility, akurát, že si už nemeram a ani som tomu nejako nerozumela 🙂
Noooo, snehu máme, ale asi ie toľko ako u vás. Mne už asi tiež stačilo, už nech je tu jar. To do kedy tu chce byť tá zima? Naozaj asi bolo dosť a hurá na jar, lebo vtedy sa všetko len začína. Tak aj u nás by sa mohol začať nový život, teda v nás 🙂

kacena85
15. feb 2012

@kaculiatko88 no mi hovor nieco, ja nieco vravim a drahy no no ano no pocuvam ale ano no no vrrrrrrrrrrrrrr
ale ti poviem veru je to dobre ze taketo nieco existuje, ja som sa tu vela toho naucial o nasom tele a fungovani a aj chodim ockom do temy grafy bt a tam veru uz su baby inak namakane 😀
to sa nieco spytas a mas hned odpoved teda ak su tam hehe ale tak ked som niecomu nechapala tak som sa spytala a ked ti mozem poradit prihlas sa na stranku womenzone.cz, tam si mozes zapisovat aj mrchu aj teplotu aj hlien aj sex aj testy a mas to tam pekne prehladne a podla toho budes videt lepsie aj krivku teplot ci bola ovu alebo nie 😉

lucianak
15. feb 2012

@kacena85 Jaj a tie ovu testy zatiaľ neviem, ak nespozorujem ten mesiac ovu hlien, tak asi napíšem, nech mi pošle.

kacena85
15. feb 2012

@lucianak no ja tento mesiac budem merat, chcem si preverit tu moju ovulku a nech ma dr nejeduje
a ta mrcha dojde aj keby co bolo 😉
no sak priatel odhrabal pri dome a to akoze mohol dokola ked skoncil mohol odznova
ovu testy budem robit az ked sa budeme snazit, ked bude ok sliznica zaciname
a aj som volala bylinkarke povedala, ze mam pokracovat v tom co mi kazala, pekne teda kaslem na to vsetko a ideme dalej, len tie obklady mam robit mimo ms, jaaaaj vrrr pamatas to zase budu zazitky 😀 😀 😀 😀

kacena85
15. feb 2012

@lucianak na tom womenzone sa mi to lubi viacej je to zrozumitelne a vsetkosi tam mozes zapisat, teplota, ms, hlien, sex, testy 😉

kaculiatko88
15. feb 2012

@kacena85 no uvidíme. My to aj tak viac menej nechávame len na náhodu. Keďže samy nevieme čo chceme. Chcem ísť na VŠ. Bo prezident podpísal zákon o plate pre zdravotné sestry. Tak idem si urobiť Bc. Potom by sme chceli vlastné bývanie a bábätko. Ale všetko na raz sa nedá. Tak nechávame to na osud.

@lucianak najistejšie je ísť na USG pred ovulkov, že bude potvdená. 🙂 🙂

lucianak
15. feb 2012

@kacena85 No hej, budeš sa plienkovať a zasa bude sranda, čo všetko zažiješ s tými obkladmi, už sa teším, čo nám tu budeš písať 🙂
A inak nechápem, moja dr. má usg aj vše na ambulke a keď som sa jej spýtala, či vie zistiť, či budem mať ten mesiac ovulku, tak povedala, že mám ocikať ovu test ????????

lucianak
15. feb 2012

@kaculiatko88 Akurát som písala kacene85, že moja dr. ma troška zaskočila. Veˇd má k dispozícii usg a keď som sa jej popýtala na ovu, či prebehne, tak mi povedala, že si mám robiť ovu testy ☹ Ale teraz každý deň sledujem hlien, či bude taký ako má byť.

monika2712
15. feb 2012

@lucianak ahojky no co to citam, super dokina, by ju zabilo keby ti spravila na rychlo sono ci tam su nejake foliky? tomu hovorim ochota.. 😠

kaculiatko88
15. feb 2012

@lucianak
@monika2712
Tak to ja nepochopím. Ale keby prišla cigánka tak by to mala hneď. Normálne dnes mám také nervy.

kacena85
15. feb 2012

@lucianak no ved ona ti to tam vie kuk,ved vidi folikuly ci tak nejak.moc sa tomuto nerozumiem ale mne dr tiez povedal,ze no terax je naj obdobie na otehu.tak sa jej spytaj.
Pocuj v sobotu navecer mi dosla ta rocna mrcha a dnes od obeda nic.myslis,ze je to ok?ja viem mozem byt rada ze ba cooo?xi ja len tak vies po roku som si ani vlozku nevedela dat ;) ale nijeeee
No tak od zajtra meriam,zapisujem,cajikujem a vecer obalujem.no sak ja ani do roboty nemozem ist xixi.juj pn konci 22.2. Ach uz teraz mam stres

lucianak
15. feb 2012

@monika2712 Ahoj mojo, tak ja som tiež čakala, že už sa mi na to pozrie, šak mi už pozerala vaječníky tou vag. sondou, tak preto som ostala ako obarená... keby sa vyjadrila, tak som spokojnejšie. Určite by tam dačo musela vidieť...

@kaculiatko88 Degešky sú asi iná klasa... im sa vo všetkom vychádza v ústrety...

lucianak
15. feb 2012

@kacena85 No tak to by malo byť oki podľa mňa, ve´d tak 5 dní dokopy, tak aj ja mám tak a potom už len špinenie, ja tomu hovorím dojazd 🙂

kacena85
15. feb 2012

@monika2712 no aj ja ziiiram tiii dr su inak posahany,mam napad kupime si utz a nemusime nikat chodiit sak nic ine od nich nepotrebujeme ;)

@kaculiatko88
@lucianak

lucianak
15. feb 2012

@monika2712 Inak mojo, nevieš ako idú hlieny pred ovu? lebo dnes ráno bol taký hustý biely, až drobivý... a teraz večer, keď som bola na wcku, tak už nebol až tak hustý...

lucianak
15. feb 2012

@kacena85 Už len zohnať prachy naňho a zistiť, ktoré je folikul 😀

monika2712
15. feb 2012

@lucianak no asi mala zly den alebo co.. nechapem. uz ked ta pozerala.. to tam hadam aj musela vidiet.

kaculiatko88
15. feb 2012

@lucianak veď práve. Ty si všetko dones a aj vyšetri, a oni všetko dostanú na zlatom podnose. Vraždila by som.

monika2712
15. feb 2012

@lucianak a kolko si dc? no z husteho by mal prejst do riedkeho priesvitneho..

lucianak
15. feb 2012

@kaculiatko88 Ako ona je fajn, poriadila a tak... ale týmto ma zaskočila a toška aj sklamala.

lucianak
15. feb 2012

@monika2712 Dneska som 18dc, ale ja mám posunutú ovulku skor tak ku koncu a mám tak 31 dňové cykly.

kaculiatko88
15. feb 2012

@lucianak
@monika2712
@kacena85

Stačí mať dobré známosti a kontakty. Keby to fungovala ako v Číne. Bolo by to tu super. Tak Dr. dostané zaplatené za zdravých pacientov. Veď zdravý pacient je vizitka dobrého lekára. A tu u nás Dr. dostane zaplatené za chorých pacientov. Čím viac chorých a s problémami tým vyšší plat. No na hlavu postavené.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre