Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ludmilaka
4. jan 2012

@majuska251 Ja som 7 dní po kyrete, špiním stále. Zajtra idem k lekárovi, uvidím čo povie. Ale vrj to do prves MS môže byť kadejaké.

tinasc
4. jan 2012

@ludmilaka aha, asi to tak nejako bude 🙂

ludmilaka
4. jan 2012

@tinasc Áno, myslím, že sa to aj na wobenzyme píše. Ja som si dala pozor aby som neostala tehu keď som ho brala. Inak je výborný.

ajka81
4. jan 2012

@kaculiatko88 ahoj, čo je to za prístroj ak sa smiem spytať? týka sa to detoxikácie organizmu?

kaculiatko88
4. jan 2012

@marecek1 u pani Teringovej.
@ajka81 dala mi kovové tyčky do ruky, slúchadla na uši, z ktorých išla ešte anténa, ktorú tu nasmerovala do stredu čela. Všetko bolo pripojené ku skrinke a tá na notebook. A to ti všetko meria. Vyživné doplnky sme aj s manželom dostali najprv na detoxikáciu, potom ideme ešte na jedno meranie a budeme riešiť ďalej. Obaja máme baktérie a červy v tele. Najprv sa musíme ich zbaviť.

lucianak
4. jan 2012

@kacena85 Dúfajme... inak som si spomenula na Elán a pieseň, moje telo si so mnou robí čo chce... Tak snáď aj vie prečo práve teraz a vôbec. Dúfam, že to prejde a to čím skôr. Ale zajtra uvidíme, ešte večer urobím kuk a zajtra potom volám dokyne, nech sa ona kuk. A jej poviem, nech zariadi, aby som do marca bola tehu, lebo inak si nesplním predsavzatie 😀

kacena85
4. jan 2012

@lucianak ahaaa takze uz vieme co je tvoje predsavzatie xi.no to si zela kazda z nas.dufam,ze jej nebudes muset volat a bude vsetko ok.som si dala zavazok,ze nebudem na to tlacit,nejak neratat co kedy,akurat tu teplotu budem merat nic viac.nerobii mi to dobre.priatel mi povolil dva tehu testy za mesiac,lebo som potom zbytocne v depke a tak budeme cakat kym to pride.uz lezim s obkladom.jaj nevirm s tym spat,nad ranom sa zobudim,dam dole a az potom pekne spim.inak ta piesen veru ma nieco do sebs

ajka81
5. jan 2012

dobre ránko 🙂
@kaculiatko88 tak na takéto merania som bola aj ja začiatkom lete u svojho dr. on robí tú detoxikáciu, aj teraz som objednaná na 26.1. na kontrolné meranie 😉 ja som tiež mala hlavne veľa vírusov, boleriozu, toxokaru a aj nejaké bakterie, dostala som také prírodné preparáty, ktoré som uživala celé leto. Verím, že vám to pomôže, lebo mne to pomohlo 🙂

lucianak
5. jan 2012

@kacena85 Ja idem dneska na hematku sa popýtať, či musím pichať fraxik, ak sa ešte nemôžeme snažiť kvôli tej pliage a či ešte brať aj ´dalšie tbl, lebo už mi pomaly končia. Poprípade mi dá ďalšie balenie injekcií. Nerobí mi to už žiaden problém. A ku gyn. skúsim zavolať, či by ma vzala hoc aj dnes, lebo sa mi nezdá, že by myka bola na ústupe. Tak nech sa to dá dokopy čím skôr.
Priateľ je zlatý, ak ti POVOLIL 2 testy do mesiaca... že pozdravujem 😉 a zdieľam jeho názor

kacena85
5. jan 2012

@lucianak heh uz musel zasiahnut lebo ja som si test kupila hocikedy a potom to sklamanie,tak sme uzavreli dohodu heh daj vediet ako si dopadla,dnes mam rekord v spani,ze pol 10 to ani nepamatam kedy bolo naposledy xu.ja som aj cez vikendy uz o 7 hore a kuk rozpravky,ta pn ma uplne pokazi

monika2712
5. jan 2012

@lucianak ahojky moja, co mas nove? kedy zacinate? my sme tento mesiac neriesili, ochorela som, tak sa nedalo ani, tento mesiac som ani nemerala teplotu, dokonca ani ovulacne bolesti som nemala, takze vobec neviem ci bola ovulka, ale je to jedno, beriem kopec vselijakych liekov, tak sa preliecim a ideme zase na vec..

timmka
5. jan 2012

ahojte babule, mam taky problem, mala niektora taky isty? som po cisteni , cistili ma 12.12 a teraz mi vyslo v moci ze mam leukocyty 10 a norma je 5, chcem ist na KET, menzes by mal prist okolo 9.1 , hned na to by som mala brat asi aj ant. vsetko zalezi ake budu vysledky v pondelok po kultivacii, mala aj niektora z vas take vysledky po kyretazi?

timmka
5. jan 2012

@ludmilaka ja som spinila 14 dni, je to normalne, neboj 😉

kaculiatko88
5. jan 2012

@ajka81 no presne tak ako píššeš, Tiež sme dostali prírodné preparáty. Tak veríme tomu, že to pomôže. A sme v tam psychickom rozpoložení, že skúšame všetko. Túžime po bábetku.

lucianak
5. jan 2012

@kacena85 Veď ty máš závislosť na tehoťáhy 😀 nestresuj moja.... ale v tvojom prípade to je opodstatnené. Ja som brala niečo také ako zodac a spala som do cca pol 11. Ale môj rekord je 13 hodín spánku.
No dneska som bola na hematke, takže prednison beriem ďalej... vlastne až pokiaľ neotehotniem a fraxik samozrejme až do konca tehu, vlastne do pôrodu, aby bolo tomu nášmu potomkovi budúcemu jasné, že musí vydržať ceeeeeeeeeeelých min. 40týždňov, nie len 11tt. No a zaplatila som si 7eur za prednostné vyšetrenie u gyndošky kvôli tej mykoze. Ani ma nekukla, len sa spýtala, že ako viem, že mykoza, tak som jej povedala, že čipe a svrbí, a či nemám taký tvarohový výtok, tak ten chvalabohu nie. No a dala mi taký krém vaginálny, že pôsobí 5 dní a ešte rosalgin na výplach. No ak toto celé do mňa vôjde, veď to je 100ml... ako veľký parfém, ešte aj taký "flakón" to má 😀 😀 😀 Tak som písala do poradne, že kedy môže byť sexik, lebo dokiny som za zabudla spýtať.

lucianak
5. jan 2012

@monika2712 Ja som myslela, že od zajtra by sme mohli, ale už si isto čítala, že mám tú pliagu mykozu. Doktorka mi dala taký krém, či gél, čo pôsobí v pošve 5 dní a ešte rosalgin na výplach. Takže neviem, či tento mesiac budeme niečo riešiť. Teda, či budme tento mesiac stíhať. Ja by som veľmi rada, ale neviem, ako telo bude reagovať. Dúfam, že sa toho nadobro zbavím, lebo konečne som zdravá a verím, že aj schopná prijať oplodnené vajko 😀 tak mykoza nech si dá pohov a nech nám nechá priestor na plodenie potomkov.
Fuuuu, dnes to inak bolo husté v čakárni u gyn. Skoro všetky, čo tam boli do 35r. mali také pekné brušká. Trocha ťažké to bolo, ale zvládla som to. O ncelé 2 mesiace by som rodila 😒 Ale chcem ísť dopredu a neobzerať sa za tým čo bolo. Lebo mám pocit, že m i to začína liezť na mozog.

kacena85
5. jan 2012

@lucianak ved to,keby mam menzes tak netestujem tak.uz druhy vecer sa nalievam cervenym vinkom a druhy tyzden cvicim cviky podla mojzisovej.mam cca mesiac na to aby som sa vyhla hysteroskopii.ale ked nic tak pojdem co uz.tak v tvojom pripade je teda lepsie ked to beres ked to pomoze k uspesnemu tehu tak preco nie.
Jaaaj neboj o chvilu tu budeme spominat na toto nase pisanie a riesit uuplne ine veci...velmo sa na to tesim.no to vino je nejake silnee xi ale hreje

monika2712
5. jan 2012

@lucianak hej hej, citala som, no mykoza je veru pliaga, ja to mavam iba raz do roka vacsinou v lete, ale pre zmenu som teraz chora, nadcha jak hrom, kasel, tak uz len cakam kedy vyzdraviem, a este mam kontrolu u imuno ze co vyslo z testu z krvi, tak som zvedava,ale predpokladam ze len klasika, znizena bunkova imunita a mozno ta alergia na pliesen co mi sposobila neustale smrkanie... herpesy uz sice nemam ale pre zmenu mam afty, sak co by nie 😠
ja som mala tiez termin vo februari, tak na to obcas myslim, kamoska jedna rodi vo februari, dalsia v marci a sesterka v aprili, tak im vsetkym tisko zavidim 😒
ale co uz narobime, musime verit ze tento rok nam to proste vyjde 😉

kacena85
5. jan 2012

Babulky este nieco na povzbudenie,dnes som kupila Bajecnu zenu a tam,.ze tieto datumy neprehliadnite- 23.1 zacne sa novy cinsky rok Draka,v cine veria,ze je to dobry rok na uzatvaranie manzelstiev a narodenie deti.
Pri mojom znameni mam 23 vyznamny den a mam aj plodny den....juuuuj ze by znamenie?23 som sa narodila a spoznala mojho priatela?? Zeby zeby...tak budem verit a dufat peknyy vecer

poisonblu
5. jan 2012

@kacena85 a plodne dni ti tiez padnu okolo toho datumu?

kacena85
5. jan 2012

@poisonblu hej hej za to som si to tak vsimla sice uz taky ten z poslednych ale 22 mam plodny a 23 tiez.za to mi to tak do ocka padlo ;))

poisonblu
5. jan 2012

@kacena85 tak super, drzim palce 🙂

kacena85
5. jan 2012

@poisonblu dakujeeem a v kutiku este stale dufam,ze to vyjde...

poisonblu
5. jan 2012

@kacena85 neboj vyjde...aj tebe, aj mne...a budeme spolu rodit 🙂

lucianak
5. jan 2012

@kacena85 A myslíš, že by sa dalo nejako obísť ten úkon??? Bodaj by, že? Tak držím palce. Ten prednison sú síce kortikoidy, ale nebadám na sebe nejaké extra zmeny, možno kilo navyše, ale to vidím len ja, ostatní ani nie. Ale chudinka pečeň, tá sa asi veľmi neteší. Ale pre zdravé bábo obetujem aj pečeň. Teraz bude mať takého zaberáka a potom voľno... až ke´d porodím 😉
Tak pevne verím, že píšeš pravdu a modlím sa každý večer, aby sa to čím skor podarilo...

tinasc
5. jan 2012

@lucianak tiež už frčím na prednisone, uvidím, zatiaľ je to len týždeň, ale predsa, tak sa snáď niekde pohneme a bude to aj na úžitok, nielen na ničenie pečene 😉

lucianak
5. jan 2012

@monika2712 Ja to mám tiež tak naokolo každá... jedna už o pár dní, druhá asi o týždeň skôr ako som mala mať ja, a ďalšia má mesiac po tom ako som mala mať ja. Až na to nechcem myslieť, ale mrzí ma to. veď koho by nie...
Ja herpesy mávam len občas chvalabohu, ale akurát som mala vtedy, keď sme sa pokúšali, bol úspech, takže hne´d zo začiatku tehu. A asi aj toto urobilo šarapatu. A manžel tiež zvykne mať v ústach také biele fliačiky a dosť ho to bolí. Ale cpem doňho vitamíny, tak verím...
Verím aj v to, že to čoskoro výjde viacerým tuto z témy 😉

lucianak
5. jan 2012

@tinasc Tak vitaj v klube prednisoňáčok 😀 Ja tiež dúfam, že nie nadarmo dávam zabrať pečeni. Dnes som si bola u hematol. po recept a vraj ich budem brať až do otehotnenia. Tak to snáď bude čoskoro. Uvidíme, čas ukáže...

tinasc
5. jan 2012

@lucianak keby len do otehotnenia. Mne doktor povedal, že keď otehotniem, tak až do 12tt 😵 no ale čo pre bábo neurobíme 🙂

kacena85
6. jan 2012

@lucianak aoj, isto pisem pravdu a isto sa na cim skor zadariii neboj, musime verit. no ja som z tej moje BT uplne mimo 🙂, cely tyzden okolo 36,8 a dnes rano o 37,1-2, tak som nechapala, kedy sa zvysuje teplota, ked ma byt aj menzes alebo kedy este?lebo plodne dni by som mala mat omnoho neskor...
no tak to ozaj chuda tvoja pecen ale isto vydrzi aj ona ked vie ze je to pre dobru vec a tu najkrajsiu na celom svete 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre